Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

AC3 SPDIF passthrough

sajmonn (21)|22.11.2008 22:02
Prosím o pomoc. Dlouho jsem úspěšně provozoval aktuální sestavu s externím dekodérem a fungovalo to bez problému. Teď jsem si po dlouhé době chtěl vychutnat film s Dolby Digital zvukem a najednou nedostanu z reproduktorů nic jiného, než hlasité chrčení, nebo analog stereo. Prostě se mi nedaří poslat korektní AC3 nedekódovaný signál skrz SPDIF výstup do externího dekodéru. Zkoušel jsem změnit ovladač, kodeky, program na přehrávání. Oblíbený Spdifer jsem taky vyměnil za komplexnější AC3filter, ale nic se nezměnilo. Zkusil jsem to tedy v Linuxu, a tam to funguje, takže hardware je v pořádku. Teď mě ale už nenapadá, co bych ještě mohl zkusit změnit, aby to fungovalo. Nějaké tajné nastavení ovladače?

Původní funkční konfigurace - nyní nefunguje:
Windows XP
Sound Blastel Live! Platinum
Codecpack CCCP
Spdifer
Media Player Classic
TV karta Leadtek Winfast DVT2000H

Každý nápad uvítám.
Foolproof (2713)|23.11.2008 15:00
MPC a vypnout interní dekoder, přesvědšit se, že jede pouze AC3Filter a v něm nastavit
výstupní formát - as is
SPDIF - průběžný a bez konverze.
stayman (12393)|24.11.2008 19:36
Stacilo nastavit v ovladacoch zvuku vystup SPDIF..
sajmonn (21)|5.12.2008 20:22
[QUOTE=Foolproof;203259]MPC a vypnout interní dekoder, přesvědšit se, že jede pouze AC3Filter a v něm nastavit
výstupní formát - as is
SPDIF - průběžný a bez konverze.[/QUOTE]

O něco jsem se pokusil, nevím ale, jestli jsem to pochopil správně:
1) Zvuková karta myslím nemá interní dekoder
2) AC3 filter jsem nastavil takto: http://fmini.wz.cz/ac3_1.bmp http://fmini.wz.cz/ac3_2.bmp
3) V mplayeru jsem všechno vypnul: http://fmini.wz.cz/mplayer.bmp

Nic se ale nezměnilo. Nahrávka přez mikrofon: http://fmini.wz.cz/spdif.wav - zvuk šel v analogové podobě.

Jak se přesvědčím, že jede jenom AC3 filter?
Co dál?
sajmonn (21)|5.12.2008 20:24
[QUOTE=stayman;203470]Stacilo nastavit v ovladacoch zvuku vystup SPDIF..[/QUOTE]
To bohužel nestačilo nikdy, ani v době, kdy mi to fungovalo korektně. Tímto docílím pouze poslání skrz SPDIF, nikoliv ale v nedekódované podobě.
stayman (12393)|5.12.2008 20:27
[QUOTE=sajmonn;205491]To bohužel nestačilo nikdy, ani v době, kdy mi to fungovalo korektně. Tímto docílím pouze poslání skrz SPDIF, nikoliv ale v nedekódované podobě.[/QUOTE]

Mne to stacilo naopak vzdy a je jedno, ci bol zdroj mp3,alebo wav, alebo ac3..
Foolproof (2713)|7.12.2008 13:01
1. Máš nastaveno PCM float, to musí převádět, vstup je určitě jenom 16bit
2. Máš tam 0 snímků, takže filtr asi nejede, lze to štelovat za chodu
3. V MPC nemusíš vypnout všechno, ale vypnout pouze interní zpracování zvuku a AC3Filter dár jako praferovaný externí dekoder.
4. Na výstupu musí být as is, to znamený beze změny.Co na vstupu, to na výstupu.
5. Nevím co je to SPDIFER, mělo by to fungovat i bez něho.
sajmonn (21)|6.1.2009 15:24
Takže už jsem kousek pokročil. Chvilku mi trvalo, než jsem se odhodlal k radikálnímu kroku ale jsem už téměř u cíle. Udělal jsem totiž reinstalaci systému. Problém nebyl v nastavení ac3filteru, ani v přehrávači, ale v ovladači, který ten SPDIF signál prostě nepustil. Takže bych měl najít nějakou starší verzi ovladače, kde by to fungovalo. Ta co jsem zkoušel je z roku 2003. Teď tam mám výchozí ovladače od Microsoftu (rok 2001) - žádná sláva, ale prostorový zvuk jede. Tedy přesně řečeno jel, dokud jsem nenainstaloval nejnovější verzi WinfastPVR2 - ta má totiž svoje kodeky od firmy ARCSoft, které mi to tam kazí a místo prostorového zvuku se zase ozývá to chrčení. Po odinstalaci této aplikace to zase jede. Takže příčina odhalena, teď už jenom najít řešení. Nejspíš by bylo nejlepší založit nový dotaz v přislušné skupině tohoto fóra. Takže zeptám se lidí, co mají s aplikací WinfastPVR zkušennosti a Vám moc děkuji za ochotu a pomoc.
Foolproof (2713)|6.1.2009 16:46
Neporadím, pouze poznamenám, že lepší dekoder na zvuk než má ArcSoft nemá nikdo na světě.