Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Le40a856

syscoces (5)|18.11.2008 11:37
Zdravím všechny milovníky Samsungů. předem se omlouvám pokud zde položím dotaz, který je již zodpovězen. Pokud ano, jsem asi neschopen ho nalézt a stačila by mi nápověda s odkazem na vlákno. Takže jsem připraven si koupit LCD a mám vybrán výše uvedený typ, který jsem měl možnost si tak trochu osahat tento víkend v Datartu ČM. Rád bych věděl v čem se liší od verze A756 (tedy kromě rozměrů), že je mezi nimi cenový rozdíl cca. 8kKč? Samozřejmě bych raději typ A786, ale absence DLNA a přehrávání filmů přes USB mě přivedla k A856. Ještě jeden laický dotaz, když budu cokoliv přehrávat přes DVI-HDMI tak budu mít vše stejné jak na PC, tj filmy s titulky, DVD taktéž, přehrávání mkv atd? Bude to i přes DLNA? Děkuji předem všem za odpověď a za shovívavost se začátečníkem.
001david (169)|18.11.2008 14:54
[quote=syscoces;202591]Zdravím všechny milovníky Samsungů. předem se omlouvám pokud zde položím dotaz, který je již zodpovězen. Pokud ano, jsem asi neschopen ho nalézt a stačila by mi nápověda s odkazem na vlákno. Takže jsem připraven si koupit LCD a mám vybrán výše uvedený typ, který jsem měl možnost si tak trochu osahat tento víkend v Datartu ČM. Rád bych věděl v čem se liší od verze A756 (tedy kromě rozměrů), že je mezi nimi cenový rozdíl cca. 8kKč? Samozřejmě bych raději typ A786, ale absence DLNA a přehrávání filmů přes USB mě přivedla k A856. Ještě jeden laický dotaz, když budu cokoliv přehrávat přes DVI-HDMI tak budu mít vše stejné jak na PC, tj filmy s titulky, DVD taktéž, přehrávání mkv atd? Bude to i přes DLNA? Děkuji předem všem za odpověď a za shovívavost se začátečníkem.[/quote]

Přes dlna ti mkv a titl. nepůjde.\\/
tommmmm (20)|18.11.2008 20:52
Ted se taky prave rozhoduji mezi 856 a 786. Nemuzete mi napsat jak presne muzu vyuzit LAN u 856?
001david (169)|18.11.2008 21:28
[quote=tommmmm;202692]Ted se taky prave rozhoduji mezi 856 a 786. Nemuzete mi napsat jak presne muzu vyuzit LAN u 856?[/quote]

Co tak si stáhnout návod????

Uděláš z PC server a můžeš po LAN přehrávat video soubory,hudbu,foto atd.
tommmmm (20)|18.11.2008 21:37
Dekuji te a nezlob se na me za ten navod
MlokCZ (636)|19.11.2008 14:35
[QUOTE=001david;202706]Co tak si stáhnout návod????

Uděláš z PC server a můžeš po LAN přehrávat video soubory,hudbu,foto atd.[/QUOTE]

Ovšem důležité je k tomu doplnit, že třeba u videa přehraje takhle pouze něco, čímž je tahle funkce hrozně degradovaná (když nepůjde mkv a titulky, tak je to třeba z mojeho pohledu úplně stejné, jako by tam ta funkce u té TV vůbec nebyla a samozřejmě se určitě objeví za chvilku další formáty, které nepůjdou).
Přímé připojení počítače přes hdmi to prostě nikdy nenahradí.
jah7 (37)|19.11.2008 15:06
[QUOTE=MlokCZ;202811]Ovšem důležité je k tomu doplnit, že třeba u videa přehraje takhle pouze něco, čímž je tahle funkce hrozně degradovaná (když nepůjde mkv a titulky, tak je to třeba z mojeho pohledu úplně stejné, jako by tam ta funkce u té TV vůbec nebyla a samozřejmě se určitě objeví za chvilku další formáty, které nepůjdou).
Přímé připojení počítače přes hdmi to prostě nikdy nenahradí.[/QUOTE]

Jemne nesuhlasim. Aj tak to predsa kopec suborov prehra (a buduce FW mozu tu skalu vylepsit). Staci si zvyknut, ze MKVcka budem hnat cez HDMI, ale vela ostatnych suborov, formatov je pohodlnejsie mat v zdielanom adresari a pustat okamzite z kresla cez LAN - bez nutnosti prepinat rezimy na grafike, prepinat zvukovku...
MlokCZ (636)|19.11.2008 15:16
[QUOTE=jah7;202817]Jemne nesuhlasim. Aj tak to predsa kopec suborov prehra (a buduce FW mozu tu skalu vylepsit). Staci si zvyknut, ze MKVcka budem hnat cez HDMI, ale vela ostatnych suborov, formatov je pohodlnejsie mat v zdielanom adresari a pustat okamzite z kresla cez LAN - bez nutnosti prepinat rezimy na grafike, prepinat zvukovku...[/QUOTE]

Pokud máš připojené obojí, tak to chápu. Já viděl hlavní smysl připojení přes LAN v tom, že nemusím mít vůbec PC u TV, ale stačilo by v druhém pokoji.
jah7 (37)|19.11.2008 15:31
Iba LAN je nanic, uz chapem ako si to myslel. MKVcka je zakladna vec pre fullHD, to je jasne.
syscoces (5)|20.11.2008 08:05
Děkuji všem za reakce, také jsem původně doufal v lepší funkčnost LANu. Plánoval jsem ho použít jako WiFi, ale zdá se, že pro to co potřebuji skončím u DVI-HDMI propojení. To bude znamenat jisté zásahy do kompozice obývacího pokoje, což jak předpokládám, přijme moje manželka s "nadšením" ;-). Také obsluha PC ji bude naplňovat pocity vítězství a mne zoufalstvím, aby (nedejbože) nepřišla na způsob formatu C: D: E: H:. Doufal jsem, že jí z PC hodím potřebné filmy na přenosný USB HDD, který jen připojí k TV a bude vymalováno. No, bude to ode mne vyžadovat více práce, ale zase za tu TV to stojí, ne? Dám sem ještě jeden dotaz, nemá někdo LE40A956? Nevyplatilo by se počkat na tento typ?
Debil041 (130)|20.11.2008 09:15
[quote=syscoces;202919]Děkuji všem za reakce, také jsem původně doufal v lepší funkčnost LANu. ...Doufal jsem, že jí z PC hodím potřebné filmy na přenosný USB HDD, který jen připojí k TV a bude vymalováno. ...[/quote]
přenosný USB HDD bys k tomu stejnak nepřipojil :-(
jordan23 (213)|20.11.2008 09:45
[QUOTE=syscoces;202919]Dám sem ještě jeden dotaz, nemá někdo LE40A956? Nevyplatilo by se počkat na tento typ?[/QUOTE]

Pokud se nepletu tak 956 se dělá až od velikosti 46".
:-R
syscoces (5)|20.11.2008 12:23
Ten USB HDD mám odzkoušen, psal jsem už, že jsem si s tím hrál. Fungoval mi 1TB disk, ovšem jen některé kodeky, takže vše co nejde by se muselo překonvertovat.
2jordan23: o té velikosti vím, jen jsem doufal zda někdo nemá nějaké info o chystaných novinkách.
Hmm (1739)|20.11.2008 12:36
[QUOTE=syscoces;202919]Děkuji všem za reakce, také jsem původně doufal v lepší funkčnost LANu. Plánoval jsem ho použít jako WiFi, ale zdá se, že pro to co potřebuji skončím u DVI-HDMI propojení. To bude znamenat jisté zásahy do kompozice obývacího pokoje, což jak předpokládám, přijme moje manželka s "nadšením" ;-). Také obsluha PC ji bude naplňovat pocity vítězství a mne zoufalstvím, aby (nedejbože) nepřišla na způsob formatu C: D: E: H:. Doufal jsem, že jí z PC hodím potřebné filmy na přenosný USB HDD, který jen připojí k TV a bude vymalováno. No, bude to ode mne vyžadovat více práce, ale zase za tu TV to stojí, ne? Dám sem ještě jeden dotaz, nemá někdo LE40A956? Nevyplatilo by se počkat na tento typ?[/QUOTE]Jinými slovy, není nad samostatný multimediální přehrávač přímo spojený s TV, který připojí i externí HDD ať už USB nebo s dokovací stanicí, či 32 nebo 64 GB USB flashdisk.
syscoces (5)|22.11.2008 10:59
Dám sem ještě jeden dotaz, či spíše anketu. Ve světle možností, které poskytuje typ A856, zvolili by jste tento, nebo raději LE40A786. Začínám váhat, když vidím, že LAN, ani USB nevyužiji zcela pro video. Raději připojím PC s TV přímo DVI-HDMI a pak mohu přehrávat vše bez omezení (nebo se mýlím?). Díky za další informace.
MlokCZ (636)|22.11.2008 11:10
[QUOTE=syscoces;203021]Dám sem ještě jeden dotaz, či spíše anketu. Ve světle možností, které poskytuje typ A856, zvolili by jste tento, nebo raději LE40A786. Začínám váhat, když vidím, že LAN, ani USB nevyužiji zcela pro video. Raději připojím PC s TV přímo DVI-HDMI a pak mohu přehrávat vše bez omezení (nebo se mýlím?). Díky za další informace.[/QUOTE]

Tohle si každý musí posoudit sám, jak moc potřebuje ty funkce 856tky navíc. Já mám připojené HTPC (a samozřejmě tak přehraješ cokoliv bez omezení, to je právě jediný případ, kdy funguje vše) a LAN a USB mi nechybí vůbec. Ale já k tomu přistupuju stylem, že mám vedle křesla takovou miniskřínku, která tvoří ideální plochu pro bezdrátovou myš, k tomu mám vedel bezdrátovou klávesnici a vůbec mi nevadí, že se k tomu chovám čistě jako k PC (tedy ani neřeším žádné nadstavby typu media portal + dálkové ovládání).

Další věcí je, jak moc potřebuješ mpeq4 tuner (tady ani netuším, zda je u 856tky jen DVB-T nebo umí i DVB-C).

Já bych třeba vůbec o 856tce neuvažoval a bral jednoznačně 786tku, LED podsvícení je LED podsvícení.
Navíc 856tka je i dražší, pokud bych cenově o ni uvažoval, tak bych se zamyslel i nad 46A786tkou.