Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TV na vzdialenost 3,2m do 30tis.

miweb (4)|15.11.2008 23:30
Poprosil by som o radu. Premyslam o kupe novej TV do obyvacky. Zvažoval som LCD od Samsungu LE40A656 ale predavač nás dnes dosť od nej odradil, a presviedčal nás pre plazmu HD Ready, aby sme Full HD ani nekupovali pre naše využitie. Fakt neviem, nechceli by sme kupovať výpredajovú technologiu (HD Ready) aj ked na DVD filmy to urcite stačí. Skôr som naklonený k tomu Full HD. Taktiež nás odradil od LCD, že má moc plastický obraz, čo Plazmy nemajú. Ak môžte pomôže každá rada.

Vyuzitie a parametre:

-> Pozorovacia Vzialenost 3,2m
-> cena do 30ti tisic
-> idealne 37'-40'
-> 40% UPC Digital, hlavne sport
-> 60% DVD/HD RIP (cez USB)

Vďaka.
losos (2977)|15.11.2008 23:33
Zrovna teď jsem odpovídal na úplně stejný dotaz, jen cena byla 25tis. Lidi, mějte rozum....(jak řekl Jan Werich v roli pekaře Matěje).
xpow (140)|16.11.2008 00:21
No já bych řek, že provotní otázka při koupi HD tv je jak do tv dostat co nejvíce HD zdrojů obrazu. Vše ostatní je kompromis a marketing. O sam 656 je na tomhle foru napsáno už docela dost zkušeností. Obecně plazmy jsou vůči horším obrazovým zdrojům milosrdnější. Z tohoto důvodu jsou HD ready plazmy u nás dobrou volbou, na druhou stranu, ani zde nelze očekávat zázraky. Kvalitní LCD pokud bude mít kvalitní signál, bude určitě FULL HD (jiné LCD pomalu v nabídce už nejsou) a bude mít proti plazmám zase některé výhody, dané technologií. Tak babo raď, taky to řeším.
psv1 (458)|16.11.2008 14:40
Pokud nemíníš kupovat do 2 let další novou TV, tak bych doporučil jedině FullHD. Ono HDReady momentálně stačí, ale za čas ...? S tím plastickým obrazem u LCD je to taky kravina. Myslím, že momentálně u TV za cca 30k už převažují výhody LCD technologie.

P.S. Ještě cca před rokem jsem byl velkým zastáncem plazem. Dnes bych koupil plazmu jen tehdy, pokud bych měl finanční limit 20k.
jarda50 (1424)|16.11.2008 16:29
miweb souhlas s psv1n a xpow. Těm názorům na palastiku obrazu je spíše plácnutí a v podstatě ani nevím co to znamená. Ale jdi se podívat sám ať vidíš co LCD produkují. Z vlastní zkušenosti. Mám dvě LCD FHD a jsem rád , že jsem tak učinil. Dnes na kabelovce UPC mám dobrý signál a z 81 programů je 5HD apokud je uvidíš tak zjistíš , že to za to stojí. Ale jsou i jiné zdroje HD signálu a pokud hledáš TV na více jak 2 roky tk do HD ready nechoď. Spíše si myslím, pokud pojedeš i dále na UPC je dobré mít TV vybyvenou HD DVB -C tunerem a mepeg 4 pak ani na UPC nepotřebuješ jejich STB (Handan) ale stačí modul CAS7, zasunutý do CI slotu ajsi v pohodě. Ale znovu říkám chce to vidět na vlastní oči. V tvé hladině už najdeš dobrou TV a dobře vybavenou.
hlavsar (18)|16.11.2008 19:03
[QUOTE=jarda50;202257]miweb souhlas s psv1n a xpow. Těm názorům na palastiku obrazu je spíše plácnutí a v podstatě ani nevím co to znamená. Ale jdi se podívat sám ať vidíš co LCD produkují. Z vlastní zkušenosti. Mám dvě LCD FHD a jsem rád , že jsem tak učinil. Dnes na kabelovce UPC mám dobrý signál a z 81 programů je 5HD apokud je uvidíš tak zjistíš , že to za to stojí. Ale jsou i jiné zdroje HD signálu a pokud hledáš TV na více jak 2 roky tk do HD ready nechoď. Spíše si myslím, pokud pojedeš i dále na UPC je dobré mít TV vybyvenou HD DVB -C tunerem a mepeg 4 pak ani na UPC nepotřebuješ jejich STB (Handan) ale stačí modul CAS7, zasunutý do CI slotu ajsi v pohodě. Ale znovu říkám chce to vidět na vlastní oči. V tvé hladině už najdeš dobrou TV a dobře vybavenou.[/QUOTE]
to jarda50: Muzes please srovnat UPC kabelovku (predpokladam digitalni) se Skylinkem? Pripadne pokud nekdo jiny videl na vlastni oci. Budu kupovat LCDecko a mozny zdroj signalu bude UPC,tak jest-li se mam tesit :-)
miweb (4)|17.11.2008 10:21
OK, velmi pekne dakujem za odpovede, myslim ze som sa opet preorientoval na tu A656 od Samsungu, len sa bojim ci ta 40 do obyvacky nebude moc. Predsa len z vacsej vzdialenosti je ten obraz krajsi, len v tych obchodnych domoch mi ta 94cm zas pripada taka mala.
jarda50 (1424)|17.11.2008 11:13
hlavsar bohužel Skylink jsem neviděl, ale s UPC dogitální kabelovkou jsem spokojen přci jen 81 programů a z toho 5 v HD je dobré. Bohužel jak jsem zjistil, ne všude je asi stejně kvalitní signál i když by to tak mělo být. Ale pokud je kvalitní tak nevidím žádný problém. Té 40" se vůbec neboj. Mám ji klasickém paneléku a klidně by se vešla i 46". 'Case by si mohl vyčítat, že jsi koupil malou a na HD je to to nejmenší, kdy ještě uvidíš detaily. V podstatě dnes mám na UPC dvě TV a každá si jede co chce. UPC Zi namontuje dvě zásuvky a tak to neí problém. Bohužel trochu horší je to s nahráváním. Bohužel DVDR s DVB C zatím nukde není. a tak nahrávám z analogu, ten běží současně s digi, akorát má méně programů a nebo přes direct L1 což zase nahrává jen to co běží na TV. Jinak UPC dodává i STB PVR s nahráváním na HDD, ale zase je zde problém nemá to HDMI a přenost nahraného obsaju do PC je trošku komplikovaný a pokud máš nahraný nějaký program, který je kodovaný a to je většina, tak ten do PC nedostaneš ani nezpracuješ.

mweb vem tu 40" a nebudeš litovat BTW 40 656 byla na hdtvorg velice dobře hodnocena.