Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Video Hi8 do PC

dedeky (37)|15.11.2008 14:43
Mám stejný problém jako "T13" z 9.6.2008 s tím rozdílem, že video je natočeno v normě NTSC. Moje představa: 1) Sony digital8 (DCR-TRV355E) - půjčenou od kámoše - propojím s mojí kamerou Panasonic miniDV NV-DS15EG(samozřejmě odemčenou) kabelem FW-i.Link a v návodu předepsaným způsobem si obsah kazety nahraju na svou miniDV v digitální formě. Bohužel ani ťuk. Sonka sice video přehrávala, ale do "Panky" nelezlo nic.
Představa 2) video shrábnu do PC přes i.Link rovnou ze Sonky, ale taky nic. WinDV se nechytal a capturing v AP 2 se přerušil asi po 2 vteřinách bez jediného obrázku.
Nezbylo tedy nic jiného, než pomocí TV karty (mám WinFast DTV2000H) Hi8 kazetu nahrát v modu S-video a formátu MPEG2 (do formátu AVI se mi to nikdy nepodařilo). Doprovodný brum jsem odstranil povytažením audio jacku v kameře. Pravděpodobně jsem přerušil jeden z audio kanálů (v nahrávce slyším jen na jedno ucho, tedy mono) ale lepší něco nežli nic.
Mě by teď zajímalo, jestli jsem udělal všechno co jsem měl nebo něco, co jsem neměl. Mě totiž hrozně vadí, když něco nefunguje jak má anebo je to rozbitý. Za poučení předem děkuji.
Pitomec (10211)|15.11.2008 15:43
Dost těžko si můžeš nahrát Hi8-NTSC na DV kameru, jenž je v tzv. DV-PAL. To radši tu Hi8 nahrávku přehraj z kamery přímo do PC (který je vybaven FireWire) a toho Panasonica do toho vůbec netahej. A pokud to nejde, tak je v něčem chyba (např. v té Sonce, která si s NTSC taky nemusí umět poradit).
dedeky (37)|15.11.2008 17:45
No, to jsem právě udělal ale výborný zachytávací prográmek WinDV se nechytal a APremiera 2 taky ne. Na Sonce se na video dalo koukat (dokonce sama detekovala normu NTSC) vč.zvuku ale ven přes FireWire nejde nic. Za dané konfigurace to asi opravdu nejde. Eště, že mám tu TV kartu.
Pytkin (7947)|15.11.2008 18:27
divne .. ak kamera napise ze to je NTSC a zobrazuje to , tak by to snad mala vediet aj poslat von po FW ..
dedeky (37)|15.11.2008 21:34
vidíš...a nepošle a nepošle. Právě proto vás všechny s prominutím otravuju.
dedeky (37)|29.11.2008 12:04
Tak jsem se nevzdal, zkoušel a podařilo se. Máte-li na H8 nebo Hi8 analogový záznam v PALu, je přenos do PC přes firewire bez problémů. Pokud jsou záznamy v NTSC, musí se kamera v menu/VCR SET/NTSC PB nastavit na NTSC 4.43 a pak jen trpělivě zkoušet, než se "zachytávač (v mém případě WinDV resp.AP2)" chytí bez rušivých vlivů. Pozor! WinDV někdy jakoby zachytává, ale na HD nejde nic. Kontrolka činnosti musí intenzívně blikat.
Musím uznat, že Sony digital8 (DCR-TRV355E) je super stroj, který na H8 nebo Hi8 také nahrává! Pro majitele starších osmičkových kazet určitě dobrá zpráva. Kdybych tuto kameru vlastnil, nikdy bych se jí nevzdal. Howgh.