Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Horší obraz přes HDMI než Scart?

balusek (1)|15.11.2008 12:18
Mám UPC Direct, plazmovou televizi LG 50PC55 a DVD Fergusson D-770HX. Problém je, že propojení obou vstupů na televizi přes HDMI je výrazně horší než přes scart. Jedinou výjimkou jsou HD kanály ze satelitu, ty jsou samozřejmě mnohem lepší, ale vstup z DVD a ostatní SD kanály ze satelitu jsou rozostřené, s barevnými skvrnami... Nejvíc mě to mrzí u DVD, kde by měl probíhat upscalling a obraz tak přes HDMI být lepší (nebo alespoň stejně kvalitní). Může být problém v kabelu, televizi, nebo je to prostě obecná vlastnost, které nepomůže nic?
jarino1978 (8045)|15.11.2008 12:26
[QUOTE=balusek;202098]Mám UPC Direct, plazmovou televizi LG 50PC55 a DVD Fergusson D-770HX. Problém je, že propojení obou vstupů na televizi přes HDMI je výrazně horší než přes scart. Jedinou výjimkou jsou HD kanály ze satelitu, ty jsou samozřejmě mnohem lepší, ale vstup z DVD a ostatní SD kanály ze satelitu jsou rozostřené, s barevnými skvrnami... Nejvíc mě to mrzí u DVD, kde by měl probíhat upscalling a obraz tak přes HDMI být lepší (nebo alespoň stejně kvalitní). Může být problém v kabelu, televizi, nebo je to prostě obecná vlastnost, které nepomůže nic?[/QUOTE]

- ak máš UPC, o kvalite nemôže byť ani reč...
- ak máš DVD od Poliakov, o kvalite nemôže byť ani reč...
- na takú hlopriečku, akú máš je treba kvalitné komponenty a zdroj...
- a čo sa týka upscalingu, neexistuje pravidlo, že cez ext. zariadenie s upscalerom musí byť zákonite lepší obraz. Treba vyskúšať, či lepší výsledok dostaneš , ak upscal necháš na samotnej TV alebo nie.
losos (2977)|15.11.2008 23:40
Pro balusek :
Přesně tak, vyzkoušej a použij to, co dává lepší výsledek. Ale uznávám, že ty "barevné skvrny" by tam být neměly.
Ten neostrý obraz možná půjde vylepšit, musíš v Menu televizoru vyzkoušet nastavit lépe "ostrost" obrazu. Obvykle je třeba jej pro SD nastavit jinak, než pro HD kanály. Je to nepříjemné, když člověk do toho musí pořád vrtat, ale jinak to nejde. I já to dělám - to přeostřování.
plikous (62)|15.11.2008 23:55
Mám ten samý problém, mám dnes už starší LCD televizi Samsung a settopbox Samsung a propojení přes HDMI je výrazně horší než přes RGB scart. A už je jedno, jestli na settopboxu nastavim 576p, 720p nebo 1080i, obraz je horší vždy, čili jedu přes scart.
losos (2977)|16.11.2008 21:34
[QUOTE=plikous;202176]Mám ten samý problém, mám dnes už starší LCD televizi Samsung a settopbox Samsung a propojení přes HDMI je výrazně horší než přes RGB scart. A už je jedno, jestli na settopboxu nastavim 576p, 720p nebo 1080i, obraz je horší vždy, čili jedu přes scart.[/QUOTE]

Já sice nevím, jaký settopbox Samsung přesně máš, (neuvedl jsi bližší označení, má-li nějaké), ale např. sat. HD přijímače mají vzadu takový přepínač (přibližně řečeno na SCART/HDMI), nemáš jej tam náhodou také ? Pokud ano, zkus s ním experimentovat....

Jinak mně napadají jen tyto možnosti :
1. Zkus si půjčit od někoho jiný HDMI kabel a
2. Zkus si půjčit jiný settopbox, co má HDMI výstup...

P.S. - nemám rád Samsungy, nemám k nim důvěru...to myslím na ten settopbox.
jarda50 (1424)|16.11.2008 23:24
Obecně UPC direct je horší než kabelovka. Dle mne je Tvůj problém v signálu. Bohužel i méně kvalitní kabel HDMI může signál zhoršit. Obecně a u mne to tak na kabelovce funguje přes HDMI je obraz viditelně lepší. HD přes scart je degradace, protože není schopno přenést potřebný datový tok.

Balusek on je upscaling a upscaling. Ne každý kdo to nabízí to umí. Jen pro info kvalitní pouze procesory pro dobrý upscaling stále stojí kolem 50K a výše. Špičkou jsou v tomhle směru AV receivery od fy ONKYO, ale ty jsou v ceně od 70 do 150K. A včil mudruj. Ale šel bych cestou kontroly všech kabelů a půjčením si komponent jak píše losos abych vyloučil že to je jak komponentama tak třeba signálem.
Pytkin (7947)|16.11.2008 23:40
Ziadna telka ani receiver nema upscaler , ktory sa pouziva vo vysielani .. ten stoji 400.000 a viac .. Ale samozrejme je pravda co hovoris .. upscalerov je tona .. od jednoduchych linearnych az po zlozite s komplikovanymi algoritmami ..
jarda50 (1424)|17.11.2008 01:07
pytkyn televize má převodník, který to převede do rozlišení, které TV podporuje to znamená, že SD ti FHD Tv dá do 576/25 Hz a HD 1080/25Hz podle toho co do ní pouštíš
Pytkin (7947)|17.11.2008 01:21
jarda : nejak nerozumiem , co tym chces povedat ..
plikous (62)|17.11.2008 11:15
losos: Ten settopbox mam Samsung DTB-B460F, kablem HDMI to bude asi težko, neb to je digital a tezko to teda bude nejak zaruseny nebo zkresleny, krom toho, ten kabel ma asi jenom 50 cisel. V zadu zadnej prepinac neni.... Samozrejme nechci rikat, ze je obraz pres HDMI nejak tragickej, ale je proste horsi nez pres scart. Co me asi nejvic vadi je to, ze tam dochazi k takovymu skokovymu zesvetleni nebo ztmaveni sceny, coz pres scart teda vubec nepozoruju.