Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VD: Očekáváte od svého televizoru i šetrný přístup k vašim očím?

Karel Polívka (119)|14.11.2008 05:02
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Víkendová diskuze: Očekáváte od svého televizoru i šetrný přístup k vašim očím?

Televizor dnes vlastní většina domácností. Aniž si to uvědomujeme, mnohdy ve společnosti televizoru trávíme i více než 4 hodiny denně. Jak jste na tom vy? Víte o tom, že jsou už technologie, které pomáhají šetřit váš zrak při sledování televizoru? Máte nějaké vychytávky či doporučení? Ať už jsou Vaše návyky jakékoli - vyjádřete se, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
jendau (16)|14.11.2008 10:04
Samozrejme - u me to byl jeden z duvodu proc nahradit starou CRT tv LCDckem. Na televizi hodne prohlizim fotky a staticky obraz je preci jen na LCD o necem jinem nez na blikajici CRT (o velkosti a rozliseni ani nemluvim).
Mam Samsung LE32A756 a oproti firemnimu nastaveni jsem trochu stahnul kontrast a jas. Jinak pravidelne menim podsviceni displeje podle intenzity svetla v mistnosti.
Doom (2331)|14.11.2008 10:47
televizi jako takovou sice nemám, ale pokud budu zvažovat její pořízení, šetrnost vůči očím bude zcela jednoznačně jedno z hlavních kritérií výběru.
Ivo Mašek (10205)|14.11.2008 18:13
Každý by měl dbát o svůj zrak, a podle toho vybírat nejenom TV. Mě už je to tedy celkem fuk., tištěné spoje a součástky si už prohlížím pouze přes velkou lupu, takovou svítící na stojánku.
arkij (540)|14.11.2008 18:52
Vzhledem k tomu, že televizi doma sledujeme počítáno z měsíčního průměru méně než 2 hodiny denně a to ještě část z toho jsou zprávy, na které rozhodně nehledíme s vyvalenýma očima, není ochrana očí u výběru televize prioritou, také nám zatím vyhovuje, a ještě nějakou dobu bude vyhovovat CRT. Podstatně větší zátěží pro oči je celodenní pracovní koukání do monitoru PC a tam to naopak hraje roli rozhodující
Honza23 (80)|14.11.2008 19:19
Mě osobně z LCD TV první den hodně bolely oči.Už jsem byl dokonce rozhodnutej že ji druhý den pošlu zpátky,ale druhý den už to bylo v pohodě.
Minulý týden jsem si pořídil LCD monitor,taky samozřejmě Samsung a úplně to samý.Jas a kontrast jsem si stáhl na minimum a už je to relativně v pohodě.
plch (30)|22.11.2008 23:39
Před pár dny jsem koupil LCD TV. Myslím, že s spolu s plasmou (i když tak nějak bych řekl, že LCD víc, ale nedokážu to ničím podložit) daleko méně unavují naše oči, protože neblikají. Svůj starý TV jsem teď zapojoval u našich a musím říct - obraz pořád vcelku ujde, ale to blikání... : ) To je strašné.
Nebo má autor diskuze na mysli ještě jiné technologie pro šetření zraku?
pavelz (74)|26.11.2008 12:14
[QUOTE=plch;203193]protože neblikají.[/QUOTE]

No ale plazmy blikají a to i při režimu 100 Hz