Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Software pro přepis VHS na DVD

MilanM (9)|8.12.2004 14:29
Prosim o radu, chtel bych se zbavit VHS kazet (filmy z TV) a prepsat je na DVD, nemam moc casu shanet informace, pomohl by nejaky free-ware, nebo bych tak 1 000 Kc investoval, vice si asi VHS nezaslouzi.

Dostal jsem se do stavu: umim zachytit video do PC pres Ulead Video 7 Basic, nejlepe vypadal VCD format, AVI i MPEG (tato verze Ulead ma zrejme nejaky MPEG s prilis vysokou kompresi) bylo trhany.

Ted potrebuji MPEG-2 kodek. Na webu TMPGEnc nabizi free verzi tohoto kodeku. Zkusil jste nekdo?

Pak to potrebuji vypalit. Mam DVDShrink, ale ten tusim umi vypalit jenom to, co sam natahne z DVD. Pak vso-software.fr nabizi program CopyToDVD jako trial verzi, pak asi za 1 200 Kc; ten by mel umet vypalit cokoliv co najde v adresari.

Mam to nejak "zplacat" nebo poradite nejaky balik co to vyresi vsechno?

diky
Pitomec (10211)|8.12.2004 17:54
Nechápu proč řešíš software, když základem pro co nejvyšší kvalitu je HARDWARE. A k většině HW pro digitalizaci se soft dodává automaticky.
Pro převod VHS>>MPEG-2 můžeš použít např. DVD Mastera nebo jít cestou VHS>>DV>>MPEG-2 (z VHS před A/D převodník od Canopusu, http://www.syntex.cz, do DV a z DV nějakým SW encodérem, např. Canopus ProCoder 2, do MPEG-2). Na cenu do 1.000,-Kč přitom zapomeň - za ty prachy koupíš akorát nepoužitelný krámy, u kterých stejně přijdeš na to, že k ničemu nejsou.
MilanM (9)|13.12.2004 14:39
to je mi jasný že když bouchnu 10k do harwaru tak neni co řesit. chtěl jsem se jenom pokusit upléct z h... bič a ještě s ním prásknout - totiž vše udělat přes VIVO kartu. asi jsem se mylně domníval že když karta má zachytávací rozlišení 320x240 bodů tj rozlišení které odpovídá VHS kazetě, tak by to pro zachycení mělo stačit.
Zkoušel jsem nahrávat TV stanice, protože signál mám relativně kvalitní přes kabelovku, ale výsledek byl dost mizerný. Rozlišení by až tak nevadilo ale barvy podivně blikali. Zkusil jsem samozřejmě nahrát i kazetu - chudák VHS, nezaslouží si tak mizerný výsledek.
To co mi výše navrhoval Pitomec se mně zdá zbytečný Mercedes pro účel který chci. Mám dojem že by stačila solidní TV karta.
Pitomec (10211)|13.12.2004 15:48
Tak si ještě do toho kup TV kartu a pak to společně s VIVO kartou stejně celý odstěhuješ do popelnice a koupíš toho Canopuse (kterej tě tak defacto vyjde ještě dráž) :-I
Mimochodem - u VHS není žádný rozlišení XXX krát YYY. Tos četl v Chipu od toho vymaštěnýho Palyzáka (bývalý šéfredaktor), ne? :-k
MilanM (9)|13.12.2004 16:11
pokud máš v zachytávání praxi a víš co říkáš, tak bys mohl být trochu nad věcí a formulovat zde shovívavě - pro nás debily. Z tvých sarkastických odpovědí mám pocit že tva přezývka není přezývka, ale docela ti sedne jako pravé jméno.
Nevím kde jsem četl o rozlišení VHS; rovněž si nepamatuji doslovnou formulaci. Je možné, že to bylo formulováno volněji jako quasi rozlišení, tedy z pohledu šíře frekvenčního obrazového pásma které je kazeta schopna zachytit. Možná je to o něco málo méně nebo více než jsem výše uvedl, to snad není podstata problému; nechápu proč by na VHSku neměla stačit TV karta; ta má tuším rozlišení plného PALu.
Že bys sem hodil nějakou technickou argumentaci místo paušálního odmítání všeho kromě Canopuse.
Třeba bych chápal argument že zachycení ve vyšším rozlišení zdroje s nižším rozlišením umožní jeho kvalitnější úpravu bez ztráty původní - i když omezené- obrazové informace.
Pitomec (10211)|13.12.2004 16:21
Proboha pochop, že VHSka je analogový záznam, takže žádný PC rozlišení nehrozí!!! A protože i PAL je analogový, tak ani zde neexistuje nic plnýho-neplnýho, ale pouze PAL. Jestli si pleteš takový základní věci, tak je pak jasný, že ani se záznamem do kompu moc neuspěješ (protože naivně věříš - zřejmě dle vyčtených 320x240=VHS - že nějaká srajda alá TV karta za litr zvládne totéž, co A/D převodník 6x dražší).

A co se týká shovívavosti, tak tu samozřejmě beru (nemůže být každý hned génius), ale pokud si někdo nedá říct a neustále experimentuje s nesmyslama (ve stylu "zhmotnění tmy"), tak mu to s radostí napíšu na plnou hubu. :-)-
MilanM (9)|13.12.2004 16:30
Na podstatu problému jsi neodpověděl.
Nikdo ti tvou genialitu nebere.
V životě nepochopím, že VHSka nemá rozlišení. V životě nepochopím, že analogový obrazový záznam na magnetickou pásku nemá rozlišení. Jinými slovy nemá omezenou šířku frekvenčního pásma. Hurá, budu na své VHSky zapisovat HDTV přenosy.
Pitomec (10211)|13.12.2004 16:42
Analogový záznam má v systému PAL vždy 625 řádků a horizontální rozlišení, což je počet jasových bodů/řádek. A toto horizontální rozlišení se odvíjí od šířky zaznamenaného pásma. Z toho je tedy naprosto zřejmé, že žádný převodník na světě (a ani jakákoliv digitalizační karta z analogu do digitálu) nikdy nemůže poznat ani omylem, jestli do něho přivádíš signál z VHSky nebo Betacamu nebo D1 a podle toho nějak upravovat PC rozlišení. Takže shrnuto - ať digitalizuješ cokoliv, tak vždycky jedině do 720x576 (samozřejmě se bavíme o home podmínkách) a nejlíp v DV formátu. Na toto jsem ti ostatně odpovídal 8.12. a ty přijdeš po pěti dnech s tím, že to zkoušíš přes nějaký VIVO pi*oviny... Takže co si o tom mám myslet...? :-I

A HDTV přenosy se týkají digitálního signálu, takže nuly a jedničky těžko zapíšeš na VHSku (jedině na D-VHS, která HDTV samozřejmě podporuje a je defacto právě pro HDTV určená).
mirekv (7169)|13.12.2004 16:42
MilanM: hned se taky nemusíš naštvat! Fakt je kolik těch VHS chceš převést, jesli se nevyplatí, kdyby ti to někdo udělal. VHS (analog vůbec) opravdu nemají rozlišení.
Ivo Mašek (10205)|13.12.2004 16:57
do toho kup TV kartu a pak to společně s VIVO kartou
Při této konstalaci ho konflikt zařízení nemine.
MilanM (9)|13.12.2004 17:04
mirekv: nejde o mé VHSky, stejně to asi nechám být (počkám na DVB-T nebo až klesnou ceny DVD rekordérů s hard diskem). jen mně zarazil agresivní mentorský přístup tady toho člověka-myslel jsem, že technici mají v sobě více noblesy. Beru argument, že když nemám čas prolouskat se celou diskuzí ve všech tématech - kde se tento základní problém možná řešil, tak tady nemusím tak otravovat se základními dotazy. Myslel jsme jenom že se možná najde více lidí co od převodu nechce více než já.
Já nemluvím doslova o rozlišení; nazvěte si to jak chcete: šířka frekvenčního pásma, datový tok nebo cojávímco ještě. Přece mi nechcete namluvit že magnetický pásek VHSky je schopen vygenerovat neomezený datový tok (VHsky přece nemá rozlišení) stejné obrazové informace jakou vygeneruje datový tok DVD (a omezený-i když kvalitní).
Jinými slovy: proč potřebuji na zachycení JAKOBY rozlišení 350x240 Mercedesa.
ale jinak jestli vás to už nebaví tak toho nechme.
Ivo Mašek (10205)|13.12.2004 17:13
nazvěte si to jak chcete: šířka frekvenčního pásma, datový tok nebo cojávímco ještě.
Ale to je zásadní chyba !! Bez přesného názvosloví se v tomto oboru nelze domluvit. :-)
mirekv (7169)|13.12.2004 17:14
MilanM: klidně se zeptej, od toho to tu snad je, ne? O tom rozlišení v analogu toho tady bylo dost, tak zapátrej!
Pitomec (10211)|13.12.2004 17:25
[quote=MilanM]mirekv: nejde o mé VHSky, stejně to asi nechám být (počkám na DVB-T nebo až klesnou ceny DVD rekordérů s hard diskem). jen mně zarazil agresivní mentorský přístup tady toho člověka-myslel jsem, že technici mají v sobě více noblesy. Beru argument, že když nemám čas prolouskat se celou diskuzí ve všech tématech - kde se tento základní problém možná řešil, tak tady nemusím tak otravovat se základními dotazy. Myslel jsme jenom že se možná najde více lidí co od převodu nechce více než já.
Já nemluvím doslova o rozlišení; nazvěte si to jak chcete: šířka frekvenčního pásma, datový tok nebo cojávímco ještě. Přece mi nechcete namluvit že magnetický pásek VHSky je schopen vygenerovat neomezený datový tok (VHsky přece nemá rozlišení) stejné obrazové informace jakou vygeneruje datový tok DVD (a omezený-i když kvalitní).
Jinými slovy: proč potřebuji na zachycení JAKOBY rozlišení 350x240 Mercedesa.
ale jinak jestli vás to už nebaví tak toho nechme.[/quote]
Chlapče, chlapče... :-((( :-((( :-((( Já ti v prvním svým příspěvku odpovídal naprosto normálně, ale komu není rady, tomu není pomoci.

A magnetický pásek VHSky nemůže nikdy generovat žádný datový tok - ty prostě mícháš dohromady dvě naprosto nesrovnatelný věci a ještě se cítíš uraženej, když ti někdo napíše, že seš pomýlenej. :-((( :-((( :-(((
MilanM (9)|13.12.2004 17:28
Ivo Mašek: myslel jsem že když někomu s praxí řeknu že chci zachytit VHS že tím je všechno řečeno (navíc jsem uvedl že se jedná o filmy z TV, tedy ne nějaké vzácné rodninné záběry které bych chtěl vypiplat).
Rovněž přijmu názor, že na tuto operaci potřebuji takové a makové zařízení ALE proto a proto.

Uvedu příklad-z amatérské nebo poloprofesionální urovně: zvukaři vedou spory o tom jestli při masteringu zvuku který má být nahrán na CD (16 bitový záznam) je lepší ho převzorkovat nahoru (třeba 24 bit nebo 32 bit) a po úpravě vrátit na 16 bit, anebo to stačí celé dělat s originál 16 bitovým záznamem.

V podobném duchu jsem mířil na problematiku videa. Je jasný že "moving picture" je o něčem jiném než zvuk. Beru argument: jo hochu, nevíme proč, ale praxe ukazuje že musíš mít to a to; když máš jenom tamto a ono - i když teoreticky by to mohlo stačit - nestačí to a výsledky jsou špatné.
Howgh
mirekv (7169)|13.12.2004 17:32
MilanM: no vidím, že naštvat se umíš ukázkově, ale debata nic.
Pitomec (10211)|13.12.2004 17:35
[quote=MilanM]Ivo Mašek: myslel jsem že když někomu s praxí řeknu že chci zachytit VHS že tím je všechno řečeno (navíc jsem uvedl že se jedná o filmy z TV, tedy ne nějaké vzácné rodninné záběry které bych chtěl vypiplat).
Rovněž přijmu názor, že na tuto operaci potřebuji takové a makové zařízení ALE proto a proto.

Uvedu příklad-z amatérské nebo poloprofesionální urovně: zvukaři vedou spory o tom jestli při masteringu zvuku který má být nahrán na CD (16 bitový záznam) je lepší ho převzorkovat nahoru (třeba 24 bit nebo 32 bit) a po úpravě vrátit na 16 bit, anebo to stačí celé dělat s originál 16 bitovým záznamem.

V podobném duchu jsem mířil na problematiku videa. Je jasný že "moving picture" je o něčem jiném než zvuk. Beru argument: jo hochu, nevíme proč, ale praxe ukazuje že musíš mít to a to; když máš jenom tamto a ono - i když teoreticky by to mohlo stačit - nestačí to a výsledky jsou špatné.
Howgh[/quote]
Buď rád, že ti hned zkraje napíšu, že potřebuješ kvalitní A/D převodník - kdybych byl ku*va, tak tě pošlu pro TV kartu a pak se doma chechtám, že ti to nechodí.
Ivo Mašek (10205)|13.12.2004 17:37
základem pro co nejvyšší kvalitu je HARDWARE. A k většině HW pro digitalizaci se soft dodává automaticky.
Pro převod VHS>>MPEG-2 můžeš použít např. DVD Mastera nebo jít cestou VHS>>DV>>MPEG-2 (z VHS před A/D převodník od Canopusu, http://www.syntex.cz, do DV a z DV nějakým SW encodérem, např. Canopus ProCoder 2, do MPEG-2). Na cenu do 1.000,-Kč přitom zapomeň - za ty prachy koupíš akorát nepoužitelný krámy, u kterých stejně přijdeš na to, že k ničemu nejsou.

"Pitomec" ti odpověděl. Že se ti odpověď nelíbí, protože tě to vyjde draho, je jiná věc.
V dalších dotazech jsi už polemizoval.
Opravdu si nemáš nač stěžovat. :-)
MilanM (9)|13.12.2004 17:39
Pitomec: Pitomče, ty jsi prostě technokrat, ty vůbec neumíš vydedukovat co říkám. Vsadím se že neděláš se zákazníky, že děláš jen s technikou.
Nemám tolik času a jsem už taky línej: jinak bych oprášil nějakou teorii a mohli bychom si to tu tady vyříkat třeba přes Fourierovu transformaci datových toků. Nejsem tak blbej abych nevěděl rozdíl mezi analogem a digitálem.
Ty nechceš pochopit jedno: na TV obrazovce vnímám subjektivně jakousi obrazovou kvalitu - a je mně ukradený jak tuto kvalitu vyjádřím: rozlišením, šíří frekvenčního pásma nebo datovým tokem.
MilanM (9)|13.12.2004 17:42
Ivo Mašek: já si přece nestěžuji; diskuse je ok. to že mám výhrady k rétorice není snad podstatný. obecně nejsem zástancem garážového hospodářství. co je ale špatnýho na tom když se pídím po argumentu proč to nejde levněji. jste tedy technici nebo obchodníci?
Ivo Mašek (10205)|13.12.2004 17:45
že děláš jen s technikou.
To je klad, nikoli zápor. Mohl bych ti vyprávět mé debaty s prodavači...
mirekv (7169)|13.12.2004 17:47
Mě se MilanM naštěstí neodváží nic vytknout.
Pitomec (10211)|13.12.2004 18:02
[quote=MilanM]Ivo Mašek: já si přece nestěžuji; diskuse je ok. to že mám výhrady k rétorice není snad podstatný. obecně nejsem zástancem garážového hospodářství. co je ale špatnýho na tom když se pídím po argumentu proč to nejde levněji. jste tedy technici nebo obchodníci?[/quote]
Právě proto, že většina zde píšících lidí jsou technici, tak se ti dostává fundovaných odpovědí - kdyby tady psali prodavači, tak ti napřed vnutí TV kartu, protože dobře ví, že nebude chodit a stejně si pak ještě dokoupíš ten A/D převodník od Canopusu (a oni vydělají 2x). My tě toho ušetříme a doporučíme ti rovnou ten A/D převodník - co víc si můžeš přát...? :-)
clee (6592)|13.12.2004 18:19
tak ho nechte at si to zkusi pres vivo, za par dni prijde ubulenej ze obraz je hnusnej, rozchazi se mu zvuk, vypadavaj snimky, zasekava celej system, atd atd...
Milosbb (889)|13.12.2004 22:07
MilanM,nepočúvaj profíkov.TV kartu vlastním cca jeden rok a som s ňou absolútne spokojný( Fly video TV Prime 34).Keď neberiem do úvahy originálny soft pribalený ku karte.Ten je naozaj otrasný.Takže som si stiahol Fly2000 a všetko ide ok a nepotrebujem na to canopus.Grabujem do rozlíšenia 384x288 príp.480x360-pomer 4:3 to je maximum,čo moje PC dokáže a som s tým spokojný.Tá karta ma vyšla 2000 Sk,čo u vás bude okolo 1500 ? Pitomec zas bude namietať,žiadny fly ne fly ,ale to je jeho problém ,alebo možno zlosť,že vysolil 10 000 za niečo,čo mohol mať 5 x lacnejšie.Grabujem do xvid (na max.).Keď chcem plný PAL,grabujem bez kompresie,na to však treba veľký HDD,ktorý stíha zapisovať cca 30 MB/s ( ja mám Seagate ).
Takže ak nemáš extra nároky na to video ( z VHS nič extra nebolo ani nebude ) kúp TV kartu.Keď by sa Ti ten výsledok nepáčil,máš aspoň záložný televízor .A zistíš,že si peniaze nevyhodil nadarmo.

Tá moja TV karta má čip Philips SA 7134.Procesor Athlon XP 2000, ram 256 MB.Keby som mal DSL , poslal by som Ti nejakú krátku ukážku,alebo ak chceš důkaz,že to ide aj s TV kartou.
clee (6592)|13.12.2004 23:58
no ona se tv karta v profi sfere jaksi pouzit neda, to ted rikam z vlastni zkusenosti...
Ras2 (79)|14.12.2004 00:14
Mal som tuto kartu http://cz.asus.com/products/vga/v9520vs/overview.htm a nemal som ziaden problem so zvukom ani nicim podobnim, teda pokial to nebola 13 kopia, potom sa rozchadzal zvuk. Ale zachytavat treba do Pal-u v nejakom MJPEG kodeku, na to casom prides aj sam :-)
Pitomec (10211)|14.12.2004 09:35
Milosbb: Já toho Canopuse ani kupovat nemusel (ale koupil), protože mám DV videorekordér, který jaksi A/D+D/A převodníkem disponuje taky. :-) Takže absencí TV karty jsem jednak ušetřil pár peněz, ale hlavně hodně nervů a místo noření se do systému a odstraňování závad, můžu normálně pracovat. :-)
MilanM (9)|14.12.2004 11:39
Ivo Mašek: Ale pozor. Kdo chce grabovat pro profesionální účely, tak tam s tv-kartou nepochodí.
Pro domácí účely (a pro tyto účely byla karta vymyšlena) je to dobrá věc.

Toto je odpověď Ivo Maška v diskuzi o TV kartách na jednu odpověď. Myslím že to je rozumné slovo co se týče aspektu kvality zachytávání; připouštím, že aspekt "ušetření si nervů" při instalaci nebo troubleshootingu při provozu pro amatéra jako já je možná významnější. Ovšem v případě, že s A/D převodníkem tyto problémy nehrozí. Jenom mně mrzí že Ivo Mašek to neřekl hned a přidal se v jedné reakci na stranu Pitomce.

Tím bych debatu ukončil. Pánové, děkuji za společnost.
Pitomec (10211)|14.12.2004 16:11
Ono bude fakt nejlepší, aby ses "vyléčil" sám - kup si TV kartu, pachti se s jejím provozem a sám poznáš, že to bylo šlápnutí do ho*na... :-(((
Milosbb (889)|14.12.2004 21:43
Pitomec každému opakuje,že po vlastnej skúsenosti s TV kartou si aj tak každý nakoniec kúpi ten canopus.Tak prečo som si ho nekúpil aj ja ?Viete prečo?Pretože na domáce účely stáčí aj tá TV karta.To ani nevravím o tom,že v PC shope,kde nakupujem mi povedali,že profi grabovacie zariadenia nejdú pod 25 000 a ich cena sa šplhá aj cez 100 000.Tak teraz naozaj neviem,či ten canopus je až taký super.
clee (6592)|14.12.2004 21:55
v obchodech ze 70ti procent pracujou vymeteny paka, canopus je profi (minimalne tristovka), na mym byvalym pracovisti je strizna za cca 750.000 schopna tahat video i komponentem napr z betacamu, kvalitativne stejnej obraz jako z canopusu, pak uz velkej rozdil neni, cena se zvysuje jen s dalsimi rozsirenimi (rozhranimi atd.) kvalita prevodniku uz se moc nehejbe
Stano_tvf (504)|15.12.2004 21:30
Co ho mylite, ze analogove video nema "rozlisenie". Samozrejme ze ma.
A skutocne zavisi na o.i. aj na sirke pasma atd. Ale to by niektori museli nieco vediet o prenosovych charakteristikach napr.videozosilnovacov atd.
Jedna sa o horizontalne rozlisenie dane poctom rozlisitelnych zvislych pruhov na TVP. U kvalitnej VHS cca 220-240, u Hi-8 cca 400. Je to realita, ktoru si moze kazdy odskusat natocenim skusobneho obrazu na pasku.
Nie je to samozrejme rozlisenia v zmysle PC (800x600 atd.). Neda sa to samozrejme porovnavat s udajom 720x576. 720 - vodorovne rozlisenie-
dosiahne mozno kvalitny studiovy monitor, nie bezny TVP.
MilanM, pravda je, ze snimat je nutne vzdy v plnom PAL-e, teda 720x576. Inak je vysledok na ho..
Stano_tvf (504)|15.12.2004 21:40
dodatok - Canopus je spickove domace alebo priemerne poloprofesionalne zariadenie ( ADVC-50 -300), ale pre domace video v priemernej kvalite urcite stacia aj kvalitne "TV karty", nie VIVO karty.
Karty Aver, Snazzi, Pinnacle sice nedosahuju (hlavne pri zasumenom zdrojovom videu) vysledky Canopusu, ale pri kvalitnom vstupe je vysledok rovnaky. Cena 5-10.000.-Sk (okrem Pinnacle), ale na rozdiel od Canopusu je tam vzdy aj nejaky SW. Ubezpecujem Ta, ze som skusal na rovnakej VHS paske asi 10 typov tychto kariet (Snazzi, Aver, Pinnacle, Canopus) a pri kvalitnom VHS bol rozdiel na TVP nebadatelny. Pri zasumenych paskach u lacnejsich TV kariet zacali vypadavat snimky.
Canopus v tomto pripade jednoznacne vitaz.
Alf (888)|16.12.2004 00:37
[quote=Stano]dodatok - Canopus je spickove domace alebo priemerne poloprofesionalne zariadenie ( ADVC-50 -300), ale pre domace video v priemernej kvalite urcite stacia aj kvalitne "TV karty", nie VIVO karty.
Karty Aver, Snazzi, Pinnacle sice nedosahuju (hlavne pri zasumenom zdrojovom videu) vysledky Canopusu, ale pri kvalitnom vstupe je vysledok rovnaky. Cena 5-10.000.-Sk (okrem Pinnacle), ale na rozdiel od Canopusu je tam vzdy aj nejaky SW. Ubezpecujem Ta, ze som skusal na rovnakej VHS paske asi 10 typov tychto kariet (Snazzi, Aver, Pinnacle, Canopus) a pri kvalitnom VHS bol rozdiel na TVP nebadatelny. Pri zasumenych paskach u lacnejsich TV kariet zacali vypadavat snimky.
Canopus v tomto pripade jednoznacne vitaz.[/quote]
Mám tři dotazy:
1. Zkoušel jsi i ATI?
2. Máš nějak ověřené, že je rozdíl při grabování přes kartu VIVO a kompozitní vstup TV karty?

A ještě něco:
Citace: "Pri zasumenych paskach u lacnejsich TV kariet zacali vypadavat snimky".
To, že vypadávají snímky je problém výkonu PC a s cenou karet to nemá nic společného.
clee (6592)|16.12.2004 01:30
kdyz je drop tak ti to vylitne vsude pokud nemas TBC...
Stano_tvf (504)|17.12.2004 08:26
Alf, vsetky testy boli robene na P4-3GHz, 512MB DDRAM, WXPPro. Takze vypadavanie snimkov nie je problem vykonu PC, ale kvality A/D prevodnika, presnejsie "tvarovania" synchronizacnych impulzov. Uz sa o tom tu pisalo dost, pri starych zasumenych paskach su dost skreslene a nie kazdy A/D prevodnik dokaze spustit prevod obrazku takymto impulzom. Takze obcas nejaky obrazok vypadne. A musim dat za pravdu Pitomcovi, na 15-rocnej starej paske jedine na ADVC-50 nevypadol ani jeden obrazok. Pri cerstvo nahranej paske na tej istej VHS-ke a PC nevypadol obrazok ani na jednej z testovanych kariet.
Co sa tyka ATI, moje pokusy som zacinal prave s ATI Radeon 9000Pro VIVO. Potom som "naskrabal" peniaze na ADVC-50 a som spokojny.
U VIVO kariet je videovstup vzdy iba doplnok (viac-menej odflaknuty), hlavny ucel karty je dobra grafika! U TV kariet uz z principu musi byt
A/D prevod, spracovanie synchroimpulzov a pod. na lepsej urovni.
A specialne karty pre tento ucel maju Videovstupy na najvyssej urovni.
zapa (14)|17.12.2004 10:42
Stano mohol by si konkretizovať , ktoré karty si testoval ? Ako si prevádzal test ? Toto by asi zaujímalo viacerých . Nemáš náhodou aj nejaké výstupy (obrázky) z toho testu ? Ide mi napr. o nastavenie zariadenia pri nahrávaní do pc . Ako si nastavil rovnaké podmienky pri prevode do pc . Bola možnosť nastaviť ten istý formát pri prevode ? Som totálny začiatočník a hladám pomoc . Ak sa dá tak prosím zareaguj a poraď . Na niektorej debate tu na tvfreaku , ktosi ukázal obrázky s rôznym nastavením jasu a kontrastu pri prevode do pc a bol to tiež dosť veľký rozdiel v kvalite . Ako sa prejavuje vzpadávanie obrázkov pri spracovaní ? Dakujem ! :-)
Libor52 (11)|27.12.2004 21:50
Tak jsem to přečet všechno,ale stejně nejsem z toho moc chytrej. K vánocům mě chtěli udělat radost a dostal jsem ATI Radeon 9250 VIVO a jak tady čtu tak asi na nic. :-(( Jsem úplný amatér a asi o dost starší a tak všechno řeším stylem pokus-omyl.Když se mě asi po 5ti hodinách "usilovné práce" podařilo dostat obraz do TV (a to ho ještě musím krkolomě přetahovat myší z monitoru na obrazovku) tak jsem si myslel,aještě si myslím,kdoví jak nejsem chytrej.Ale zpět z VCR do PC ho (ten obraz) nemůžu dostat vůbec. Nemohl by to někdo pro nás blbce popsat srozumitelněji? Díky
BOBA (590)|27.12.2004 23:54
Nemohl by to někdo pro nás blbce popsat srozumitelněji? Díky

Rovněž se přimlouvám, jestli by se našel někdo ochotný a vytvořil nějakou přehlednou tabulku nastavení různých parametrů.

Např: když by chtěl někdo zachytávat z VHS=> do počítače a dále s tím pracovat,tak že by měl radši zachtávat v AVI nebo v MPEG 2 a v jakém rozlišení, nebo jaký datový tok by měl být při převodu z DV na MPEG 2, nebo jaký by měl být nejmenší datový tok u zvuku aby to bylo poslouchatelné atd.atd :BB:
imported_KISS (66)|28.12.2004 03:23
Zdravim Vas, konecne som natrafil na debatu o probleme co sa tyka aj mna.
Pred casom som sa pytal ako by som previedol moje amterske VHS nahravky (dovolenky, deti atd...) na DVD (CD). Obcas nieco natocim aj znamim napr. nejaku svadbu a pod a potreboval by som to strihat, ozvucovat, titulky, efekty.. a pd. v PC. Kedze byvaju poziadavky aby som vysledok mal na DVD (CD) ale aj na VHS. Pytal som sa ci mi staci nejaka TV-karta alebo AD/DA prevodnik. Odpovedi boli rozne, samozrejme ze "Pitomec" presadzoval Canopus ... :-E . Patral som po nete a porovnaval rozne karty a prevodniky(samozrejme ze iba teoreticky) a dospel som k nazoru, ze pre mna by bol najvhodnejsi ten "Pitomcov" Canopus ADVC 100 lebo ma HW AD/DA prevodnik a ma aj analogovy vstup aj vystup pre spetne nahranie analogu na VHS.
Spocital som si naklady a zistil som ze ten Canopus ma vyjde na 14000 sk. a DVDW do PC asi 3000 sk. Teda komplet 17000 sk. co sa mi zda dost ked pritom ten Canopus je jednoucelovy iba na grabovanie videa do PC.
Pozeral som po obchodoch a kedze DVD rekordery sa dostali uz na 10 000 sk, tak som rozmyslal ci by nebolo rozumnejsie a ekonomickejsie robit to cez DVD Rekorder. Neviem aky typ rekorderu ma aky kvalitny AD/DA prevodnik, ale myslim si ze vsetky by mali byt minimalne na urovni toho Canopusu.
Chcel by som sa spytat na nazor, co si myslite, ci je to lepsie riesenie, ked beriem do uvahy, ze stolny DVD Rekorder (10000sk) sa da vyuzivat aj na nahravanie z TV, prehravanie DVD na TV a podobne, teda lepsie vyuzitie ako jednoucelova grabovacia karta Canopus (14000sk).
moja predstava:
VHS - DVD (analog previest v DVDrec. na digital a napalit na DVDRW)
DVDRW - PC ( napalene DVDRW stiahnut do PC, upravit a napalit na DVD-R)
DVD - VHS ( upravene a hotove DVD-R prehrat na DVD Rec. a nahrat na VHS)

Myslite ze to bude tak fungovat? Napalene DVDRW z DVD Rekorderu je v akom formate? MPEG-2 ? DV? da sa ten format v PC spracovavat? ( strih, efekty, prechody, titlky, ozvucenie...) alebo ho treba v PC previest do ineho formatu? akeho? Spracovane video chcem uchovat na DVD-R (alebo na CD v DiviXe? co je lepsie?) mam niektore videonahravky ktore maju aj viac ako 2. hodiny, DVD-R umoznuje 1.hodinu nahravky v plnej kvalite a ked to nechcem mat na viacerych nosicoch, v akom formate to mam napalit aby sa mestilo na jeden nosic a bolo dostatocne kvalitne?
Doteraz som spracovaval iba Analog VHS - Analog VHS, teda Analog - Digital a spracovanie na PC skusenosti nemam, tak ma opravte ak som niekde napisal nejaku blbost. :-? :-R
imported_KISS (66)|28.12.2004 03:50
imported_KISS (66)|28.12.2004 03:55
http://fotky.azet.sk/fotka.phtml?&ft=2002330&ftv=1

skusam poslat obrazok ale sa mi neari. na tejto adrese by to malo byt
Joe-Joe (593)|28.12.2004 06:48
KISS

Okrem Canopusu je riesenie i prostrednictvom prevodnika DVC150 (cena 7.500Sk) Je to obojstranny prevodnik. Osobne som s nim spokojny.

pozri si https://www.tvfreak.cz/digital-video-creator-dvc-150/1767
BOBA (590)|28.12.2004 21:16
Kissáku, můj švagr postupuje tak, že si nahraje analog do DVD rekordéru,vypálí placku a pak to natáhne do počítače.Myslím si, že je to zdlouhavé.Nevím jestli to jde, ale mě by vyhovovalo, kdyby šlo natáhnout VHS rovnou přes DVD rekordér do PC.Vím, že DVD rekordér Philps má možnost spolupráce s PC přes Firewire. Pokud jsem četl správně diskuse, tak střižen na MPEG 2 moc není a znovu to převádět...Jak říkám bylo by ideální, kdyby DVD rekordér fungoval jako A/D převodník. V takovém případě, by se jeho možnosti rozšířily a pak bych o rekordéru začal móóóc uvažovat.
imported_KISS (66)|28.12.2004 21:23
Joe-Joe

Dik, pozrel som aj ten Dazzle DVC150 na nete http://www.pinnaclesys.cz/ ale nedocital som sa tam ci je to HW alebo SW prevodnik. Precital som si aj Tvoju recenziu.
Ale prave ze aj DVC150 stoji 7.500sk a ked dolozim 2.000sk tak v tej cene mam DVD Rekorder a ten ma HW prevodnik, vatsie vyuzitie ako ko jednoucelovy stroj. Neviem ci takym systemom ako som pisal uz niekto robi a chcel by som vediet ake ma kto skusenosti, alebo ze je to zle riesenie a preco atd...
imported_KISS (66)|28.12.2004 21:41
BOBA

Presne ako pises, tak bysom to chcel robit a hladam niekoho co to ma vyskusane a aby poradil aky vystup by mal DVD Rec. mat a ci su na trhu nejake DVD Rec. u ktorich by to islo a funguju ako prechodovy AD prevodnik priamo do PC. to by bolo super keby sa to dalo importovat priamo a nebolo by treba napalovat na DVDRW. Ale aj tak az sa jedna iba o cas, tak nevadi ze to bude o nejaku hodinku dlhsie trvat. MPEG-2 sa da prekonvertovat na AVI v PC (myslim ze by nemal byt problem ...???)
Alebo namiesto DVD Rec. pouzit miniDV kameru s analogovym vstupom, len ako som pozeral tento Analog IN maju len drahsie modely.
Vie niekto aka najlacnejsie mini DV kamera ma Analog IN / DV OUT a prechodny AD prevodnik aby to islo priamo do PC bez toho aby sa muselo nahravat na miniDV kazetu.... ???
BOBA (590)|28.12.2004 22:10
KISS


Právě, že švagr má Dv kameru asi za 130 000 Kč a nepoužívá ji jako A/D převodník. Neptej se mne proč. V tom je divný. Bohužel mám pouze kameru DV in jinak bych to měl vyřešené. Tak to ženu přes TV kartu a je problém se synchronizací.
imported_KISS (66)|29.12.2004 01:40
Tak som to dal aj na obrazok ako by som si to predstavoval.
Prvy obrazok je s pouzitim DVD Rekorderu:
http://fotky.azet.sk/fotka.phtml?i9=3cd5911938&ft=2009526&ftv=1
Druhy obrazok je s pouzitim Mini DV kamery:
http://fotky.azet.sk/fotka.phtml?i9=3cd5911938&ft=2009527&ftv=1
Dufam ze odkazy na obrazky funguju.

Myslite si ze je to lepsie riesenie ako s AD/DA prevodnikom (Canopus, Pinnacle...) a pri pouziti DVD Rekordera aj lacnejsie ako Canopus.
Alf (888)|29.12.2004 13:53
[quote=Libor52]Tak jsem to přečet všechno,ale stejně nejsem z toho moc chytrej. K vánocům mě chtěli udělat radost a dostal jsem ATI Radeon 9250 VIVO a jak tady čtu tak asi na nic. :-(( Jsem úplný amatér a asi o dost starší a tak všechno řeším stylem pokus-omyl.Když se mě asi po 5ti hodinách "usilovné práce" podařilo dostat obraz do TV (a to ho ještě musím krkolomě přetahovat myší z monitoru na obrazovku) tak jsem si myslel,aještě si myslím,kdoví jak nejsem chytrej.Ale zpět z VCR do PC ho (ten obraz) nemůžu dostat vůbec. Nemohl by to někdo pro nás blbce popsat srozumitelněji? Díky[/quote]Já bych nevěšel hlavu. Myslím, že Stano nemá až tak docela pravdu, pokud jde o rozdíl mezi kartami VIVO a TV. A platí to zvláště pro ATI, která používala (a používá) pro Radeony jako AD/DA převodník čip Rage Theater (pro karty AIW a VIVO). Od jádra RV350 (Radeon 9600) je AD/DA převodník součástí GPU - viz:
https://www.tvfreak.cz/prevodniky-pouzivane-pro-bezne-televizni-a-kombinovane-karty/1058. Nezdá se mi, že by výrobci používali jiný čip pro karty AIW a jiný pro karty VIVO.
To Libor52: Váš problém bych typl na chybnou instalaci. Máte nainstalován nějaký soft na záznam videa (MMC, Pinnacle...)? Je korektní instalace driverů (včetně WDM)? Jednoduchý postup instalace driverů a MMC pro karty AIW je tady: http://www.mybox.cz/alf/radeon/inst_aiw.txt - pro karty VIVO je instalace stejná.