Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

je dnes lepší HD ready nebo Full

nosaty63 (50)|12.11.2008 21:53
Než se rozhodnu pro konkrétní značku a model, zajímalo by mne jestli je pravda, že pro sledování převážně Tv (signál ze satelitu Skylink) a příložitostně DVD, (HD signál - blue rey, a HD satelit v nedohlednu) je lepší televize HD ready než televize s full rozlišením. Zároveň se obávám, že než se rozhoupu ke koupi HD ready zmizí z trhu. Zdá se mi, že nové modely renomovaných značek jsou už jen "Full".
Budu i vděčný za typ na LCD TV, 42" a víš, kolem 20 000,-. Cenově zajímavé se mi jeví loňské modely Sharp.
losos (2977)|12.11.2008 21:59
HD ready jsou všechno jen staré typy, řekl bych výprodej. Samozřejmě, že nové typy jsou vždycky lepší... a to samé platí i o FullHD. Mám jeden doma, je to paráda. Předtím jsem měl plazmu HD ready, fujtajbl...
xpow (140)|12.11.2008 22:25
losos - a co si měl za plazmu, že byla tak fujtajbl? A včem byla tak horší než Filipes?
radon (142)|12.11.2008 22:52
to je přece jednoduché :
ještě tak před 1-2 léty byly HD ready nejlépe odladěné TV, s vychytanými mouchami a přitom se je výrobci nestyděli prezentovat i v rámci TOP modelů. Naopak Full HD bylo drahé, prodávané v malých sériích a střeva používalo z části převzaté z HD ready bratříčků, takže ty různé chytré obvody pro vyžehlení a doostření obrazu nestíhaly dvojnásobek dat přepočítat. V testech nebyly chváleny a říklo se to co uvádíš v dotazu.
Dnes je situace jiná, výrobci napřeli síly do vylepšování Full HD modelů a na HD ready už kašlou, nechávají je dožít v nejlevnějších řadách, dávají do nich očesanou elektroniku a horší (levnější) obrazovky.
Takže zobecněno - s kvalitními upscale obvody musí vypadat SD obraz na HD ready i Full HD podobně (zázraky nečekej), ale vždy vypadá líp na dražších, nejnovějších, nejlépe vybavených modelech a ty už jsou dnes výhradně Full HD.
losos (2977)|12.11.2008 22:58
Pro xpov : Nu, my ji máme stále doma, děti si na tom pouští DVD...
Těžko se to popisuje, měla malou stupnici šedi - tedy málo stupňů mezi bílou a černou (tedy i málo odstínů barev), snažila se to chudera vyrovnat tím, že ty jemnější odstíny nahradila takovou krupičkou z několika různých odstínů a barev, což bylo z větší blízkosti vidět a hrozně to rušilo. Jak jsem již uvedl i jinde, např. postava v černém obleku byla celá černá, bez jakýchkoliv podrobností, prostě jen černý flek. Nešlo to žádným nastavením nijak vylepšit, stále mne to štvalo a proto jsem musel koupit nový stroj. U něj to lze nastavit perfektně k plné spokojenosti a věřím, že u všech dnešních TV také. Jestli si to chceš lépe prozkoumat, přijeď...(ovšem proč, že, patří do hrobu...) - jen ještě dodám, že HD obraz na ní docela ušel, u něj ten problém tak nerušil, i když to tam bylo také...
Je to plazma 42" Thomson Scenium HD ready, koupil jsem ji před dvaapůl rokem, nic lepšího tehdy nebylo...(za přijatelnou cenu).
A přeji krásný obraz všem, aspoň takový, jako mám teď konečně i já...

to radon : napsal jsi to jasně a krásně - přesně tak to je... tehdy běžně používané čipy víc nezvládly...dnes se používají zcela jiné, rychlejší, atd...
xpow (140)|12.11.2008 23:58
losos dík za info, já nejsem odborník na tv techniku, ale zrovna plazma Thomson, je pro dnešní rozhodování o koupi trochu mimo, pokud bych srovnával moderní lcd s moderními plazmami, tak rozhodně to není takhle jednoznačné a není možné to postavit tak, že fullhd lcd je super a plazma na nic, obě technologie mají své slabiny a lcd od Filipsů rozhodně taky, viz diskuze tady na fóru. Ale na druhou stranu ty Pfl 56, 76 určitě nejsou špatný, škoda, že to někdo nesrovná s novými plazmami.
losos (2977)|13.11.2008 00:12
[QUOTE=xpow;201585]losos dík za info, já nejsem odborník na tv techniku, ale zrovna plazma Thomson, je pro dnešní rozhodování o koupi trochu mimo, pokud bych srovnával moderní lcd s moderními plazmami, tak rozhodně to není takhle jednoznačné a není možné to postavit tak, že fullhd lcd je super a plazma na nic, obě technologie mají své slabiny a lcd od Filipsů rozhodně taky, viz diskuze tady na fóru. Ale na druhou stranu ty Pfl 56, 76 určitě nejsou špatný, škoda, že to někdo nesrovná s novými plazmami.[/QUOTE]

No, jen jsem ti odpověděl na tvou otázku, toť vše. (nezmínil jsem se např. o spotřebě).
nosaty63 (50)|14.11.2008 21:07
Možná máte s těma technologiemi pravdu. Ale dnes jsem zrovna viděl vedle sebe Smsungy (32", modely jsem si nevšiml), jeden byl HD ready a druhý full HD, pouštěli tam signál z blue rey a nějak moc velký rozdíl jsem tam neviděl.
Ale některé modely, třeba Sharp LC-37WD1E Aquos ještě začátkem roku byl špičkový model a stál jednou tolik co dnes. Myslím, že byl osazován špičkovou (alespoň firemní) technologií a dnes už je ve výprodeji. I když vývoj v elektronice jde rychle ku předu, tak ten rok nemůže hrát takovou roli.
Honza23 (80)|14.11.2008 21:24
[QUOTE=nosaty63;202038]Možná máte s těma technologiemi pravdu. Ale dnes jsem zrovna viděl vedle sebe Smsungy (32", modely jsem si nevšiml), jeden byl HD ready a druhý full HD, pouštěli tam signál z blue rey a nějak moc velký rozdíl jsem tam neviděl.
Ale některé modely, třeba Sharp LC-37WD1E Aquos ještě začátkem roku byl špičkový model a stál jednou tolik co dnes. Myslím, že byl osazován špičkovou (alespoň firemní) technologií a dnes už je ve výprodeji. I když vývoj v elektronice jde rychle ku předu, tak ten rok nemůže hrát takovou roli.[/QUOTE]

U takových úhlopříček nemáš šanci poznat,jestli je to HD ready nebo Full HD,to se projeví až u 40" a výš