Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

WD TV HD Media přehrávač WDAVP00BE

HWTest (371)|10.11.2008 11:33
WD TV HD Media přehrávač WDAVP00BE http://www.wdc.com/en/products/products.asp?driveid=572&language=en - už ho někdo máte?
Jaké s ním máte zkušenosti?
geniusss (19)|15.11.2008 09:34
No to by zaujimalo aj mna ci niekto ho uz mate planujem ho kupit a chcel by som nejake postrehy ci vsetko dobre prehrava..
HWTest (371)|15.11.2008 12:16
Mám ho od včerejška a už jsem narazil na první problém, srt titulky zobrazujou místo ěščřžů mezery, což je dost blbé.
pmafo (51)|16.11.2008 08:21
chod do egreat,popcorn.Neviem co stoji WDAVP00BE.Ale na egreate ceska podpora.Titulky jedna basen aj na starej crt telke a to pozeram v robote na 48cm.Mekcene,dlzne,a mozes posuvat,menit velkost,farbu.Dostatok konektorov.Ja som kupoval egreat hlavne na tie titulky.A ma dost dobre dialkove.Toto je len moj nazor.Ale vecina tu ma egreat,popcorn.Ja som tiez dlho rozmislal jaky hd palyer.
Pytkin (7947)|16.11.2008 11:16
ako pozeram navod , nevie to prehravat dvdcka .. co je celkom chyba ..

ale cena je fajnova .. ak to fakt zvlada MKV , tak to je to pre fandov HD filmu mozno dobry kandidat ..
HWTest (371)|16.11.2008 11:34
egreat i popcorn stojí víc než 2x tolik :-(
mkv to zvládá v pohodě a vzhledem k tomu, že je to horká novinka, je myslím dobrá šance, že to WD časem opraví, už jsem jim psal, tak uvidíme co mi odpoví ...
Pytkin (7947)|16.11.2008 11:42
HWTest : prehravanie DVDciek ti v nom nechyba ?
HWTest (371)|16.11.2008 13:57
Měl by umět přehrávat ISO image a krom toho na DVD apod. mám Fergusona D-880 HX, takže nechybí :-)
Pytkin (7947)|16.11.2008 15:43
HWtest : to je divne ak vie prehrat ISO image , ze by nevedel VOBy ..
HWTest (371)|16.11.2008 17:45
Tak jsem to testnul, zvládá ISO zrovna tak jako VOBy.
Zase to má ale nějaké neduhy - nejde skákat po kapitolách a nefunguje menu.
geniusss (19)|16.11.2008 18:55
[QUOTE=Pytkin;202210]ako pozeram navod , nevie to prehravat dvdcka .. co je celkom chyba ..

ale cena je fajnova .. ak to fakt zvlada MKV , tak to je to pre fandov HD filmu mozno dobry kandidat ..[/QUOTE]
DVD cka to prehrava v pohode..jak ISO tak aj .vob je to aj v manuale ...skor ma zaujima ci sa daju nejak vyriesit tie makcene a ci to prehrava v pohode vsetky subory .mkv a .avi...vdaka za odpoved
Pytkin (7947)|16.11.2008 19:38
HWtest : aha .. cize fyzicky jeden subor VOB pehras .. ale nefunguje DVD struktura , menu , atd ..

geniusss : tak som si pozrel znova manual .. a fakt tam pisu ze kontajner VOB prehra .. ale nepisu nic od DVD VIDEO diskoch ..
geniusss (19)|16.11.2008 22:19
Moze byt az tak som to nestudoval ale kamarat co som videl mal normalne DVD v priecinku video_ts a prehralo mu to v pohode...len jeden problem co ma su tie titulky.. ale nema .mkv subory tak ma zaujima ako to ide niekomu co to pozera..
gigik (1)|17.11.2008 05:31
a byly ty titule v utf-8 formatu? ten by mel tusim obsahovat i cesky znaky ne?
HWTest (371)|17.11.2008 11:47
Ano byly v UTF-8, jiné formáty odmítne jako nepodporované.
Už jsem napsal na technickou podporu WD a jsem zvědav co mi odpoví.
otava5 (146)|17.11.2008 15:20
da se k tomu pripojit dvd mechanika a hrat z toho mkvecka?
HWTest (371)|17.11.2008 16:43
Pokud vím, tak ne.
geniusss (19)|17.11.2008 17:06
HwTest mozem sa ta opytat aky externy disk k tomu pouzivas? Mas ten co pisu aj v manuale mypassport alebo mas nejaky iny? Mozem pripojit aj MyBook2 je lacnejsi ako ten mypassport alebo ma ten druhy nejaku vyhodu?Vdaka za odpoved
HWTest (371)|17.11.2008 20:03
Používám Verbatim 2,5" 160GB FAT32, Verbatim 3,5" 500GB NTFS a Kingston DataTraveler 8GB FAT32 všechny fungují.
Zkoušel jsem ještě 2,5" krabičku MSI, ale ta nechodí - unrecognized device.
aureol (6)|19.11.2008 08:01
Ako si to zariadenie poradi s nestandartnymi HD formatmi? Uvediem priklad. Moj XBOX 360 dokaze prehrat aj 720p subor mov. Ale zvladne len standartny format cize 1280x720, iny rozmer napr 1280x544 neprehra. HD trailery na webe su vo vacsine pripadov v nestandartnom formate Zaujimala by ma este velkost farba a pozicia srt tituliek na obrazovke. Podla mna je to najlacnejsie zariadenie co zvlada mkv na trhu.
koliar (142)|24.11.2008 16:13
HWTest: ako si spokojny s odstupom casu s playerom? Titulky si poriesil nejak?
HWTest (371)|25.11.2008 23:13
Zatím přehrál vše co jsem mu podstrčil, tj mkv, avi, mp4, vob, iso, na testování nějakých méně obvyklých formátů/kodeků jsem zatím neměl čas.
Titulky zatím řeším tak, že je proženu softem, který odstraní diakritiku, ale je to opruz :-(
Krom toho si na téma titulky dopisuju s technickou podporou WD, dost dlouho jsem si dopisoval s jantarem, který snad ani pořádně nečetl, co jsem mu psal.
Až teď naposled jsem už ale z někoho jiného vydoloval, že podporované jazyky jsou čínština, angličtina, němčina, francouzština, japonština, španělština, korejština a italština a že jiné jazyky sice mohou být podporovány, ale znaky pro tyto jazyky, byť jsou obsaženy v UTF-8, nejsou ve firmwaru WDTV :-(
Tak jsem se ještě zeptal, jestli s tím hodlají něco dělat a čekám na odpověď ...

Takže abych zodpověděl otázku - až na podporu titulků, jsem s přehrávačem velmi spokojen.
Podpora titulků a kvalita technické podpory WD je ovšem tragédie.
Koupil jsem WD protože jsem si naivně myslel, že když koupím produkt "velké" firmy, že bude i kvalitní podpora a budou se snažit odstranit eventuelní nedostaky a chyby, ale opak se zdá být bohužel pravdou :-(

Tak "už" mám odpověď od technické podpory WD co se týče podpory českých znaků v titulcích: "Může se octinout v některém z budoucích firmwarů, zatím to však není plánováno, natož aby byl znám nějaký časový horizont."
Přeloženo do lidštiny - mají to na háku, čímž tuto jinak fajn krabičku pro lidi, kteří chtějí české titulky, efektivně zabili.
HWTest (371)|26.11.2008 12:23
[QUOTE=aureol;202744]Ako si to zariadenie poradi s nestandartnymi HD formatmi? Uvediem priklad. Moj XBOX 360 dokaze prehrat aj 720p subor mov. Ale zvladne len standartny format cize 1280x720, iny rozmer napr 1280x544 neprehra. HD trailery na webe su vo vacsine pripadov v nestandartnom formate Zaujimala by ma este velkost farba a pozicia srt tituliek na obrazovke. Podla mna je to najlacnejsie zariadenie co zvlada mkv na trhu.[/QUOTE]

Nestandardní HD formáty jsem nezkoušel, respektive neřešil jsem jestli to co přehrávám, je standardní nebo ne.
Když tak pošli link na nějaký trailer s nestandardním formátem a mohu to vyzkoušet.

Titulky jsou poměrně velké, bílé s černým orámováním, nelze měnit velikost ani pozici.

Zkusím sem hodit screenshoty.

Titulek na WDTV, foceno telefonem na 55 CRT TV a pro srovnání tentýž na PC, foceno také telefonem na LCDéčku.
WDTV.jpg PC.jpg
pjotr (32)|27.11.2008 16:44
tak tento krám nikomu nedoporučuji,totálně nedořešený firnware s problemy

1.občas vypadne zvuk dycky tak na sekundu a pak se zas objevi všim sem si toho u mp3 i některých filmů (chapal bych nějaký problém u analogovyho vystupu pres cinče ale děla to i u hdmi)
2.při připojeni k televizi přes cinče v obraze rušivé pruhy,při připojení přes hdmi rušení zmizne nicméně se třepe menu nahoru a dolu a dělá to pak i u filmů
3.někdy dané video přehraje,jindy u toho sameho videa napiše nepodporovany formát
4.nefungující cz titulky,nedá se skákat v čase ve filmu,zoom filmů je nedokonalý nedá se to napasovat do cele obrazovky (napřiklad pan scan chybí )
5.některé mkv soubory sou přehrávány zpomaleně jak kdyby to nestíhalo dekodovat,a to i v 720 (případně se videa cukají přitom v pc hrají plynule)

bohužel tedy platí že cena odpovídá ,,kvalitě,, takže vracím tento krám spatky do obchodu a nikomu to nedoporučuji.možná časem až to vychytají takto bude použitelné tak jak má nicméně v této verzi jeto pro funkční použití k lcd či plasmě nepoužitelný
aureol (6)|7.12.2008 09:15
Ja som si teda zaobstaral tento prehrávač a podelím sa o skúsenosti pri jeho používaní. Ako každý prehrávač má svoje klady a aj zápory. WD TV som si zaobstaral ako doplnok k existujúcemu DVD prehrávaču. Podľa mňa to je presne ten účel na ktorý sa tento prehrávač hodí.
Najprv vymenujem to čo prehrávač nedokáže :

- nedokázal som k nemu pripojiť externú DVD mechaniku , cize na prehrávanie priamo z DVD alebo CD môžete hneď zabudnúť
- externé titulky zvláda len vo formáte UTF-8 a ako už mnohí zistili ani v tomto formáte nezobrazuje dobre diakritiku. Titulky musia mať rovnaký názov ako film.
- dalšia nepríjemná vlastnosť je, že titulky majú tendenciu vypínať sa. Teda znova nabehnú, keď v menu vypnú a následne zapnú , ale toto dokáže riadne nahnevať.
- titulky v súbore (DIVX6 a vob) nezobrazuje
- audio v DTS sa cez HDMI neprehrá. Obraz ide, ale inak je ticho. Je možné, že cez optický výstup audio v DTS ide, ale nemám hardware , aby som to vyskúšal. Ak sa vyskytne audio, ktoré prehrávač vôbec neprehrá prehrávač napíše unsupported audio, ale obraz ide.
- zaujímavé je, že podpora multiaudia funguje dobre u mkv ,ale u divx som som mal problémy
- neprehral úplne všetky súbory, ktoré som na ňom vyskúšal.

A čo prehrávač dokáže :
- naozaj podporuje obrovské množstvo video formátov , okrem tých čo má v manuále napr aj vob
- ja som nezaznamenal nejaké problémy s trhaním obrazu a rozídením obrazu a zvuku
- prekvapila ma podpora prehrávania obrázkov. Menu na prehľadávanie a rýchlosť zobrazenia sú na slabej úrovni, ale tento prehrávač korektne zobrazil a 6 Mpx fotku !. Podpora je aj pre iné formáty ako jpg (bmp,tiff,png...)
- HD video zobrazuje výborne aj pre formát 1080p
- takisto podporuje aj veľa audio formátov
- mne mp3 doteraz prehrával vždy korektne. Dokonca as mi zdá, že analógový audio výstup (cinch) je výborný. Počujem tam viac (väčší rozsah), ale to môže byť subjektívny názor.
- prehrávač podporuje aj NTFS súborový systém, potom nie je problém prehrávať aj súbory > 4 GB
- rozlíšenie nerobí tomuto zariadenie žiadne problémy. Prehral všetky možné rozlíšenia, čo som mu dal prehrať

Keď zhrniem svoje poznatky o tomto prehrávači, tak musím konštatovať, že ide o vcelku o vydarený doplnok k LCD alebo plazme za vynikajúcu cenu.
HWTest (371)|7.12.2008 13:17
[QUOTE=aureol;205646]
- audio v DTS sa cez HDMI neprehrá. Obraz ide, ale inak je ticho. Je možné, že cez optický výstup audio v DTS ide, ale nemám hardware , aby som to vyskúšal. Ak sa vyskytne audio, ktoré prehrávač vôbec neprehrá prehrávač napíše unsupported audio, ale obraz ide.
[/QUOTE]

DTS mi přes HDMI funguje, mám to propojené přes HDMI do receivru a z receivru pak opět přes HDMI do TV, zvuk jde pochopitelně z receivru.
WDTV nemá DTS downmix a nevím o TV který by uměla DTS přehrát.
Má to ovšem taky mouchy - občasné výpadky zvuku.
aureol (6)|9.12.2008 10:13
Áno nejaké problémy so zvukom som zaznamenal aj ja , ale vždy išlo o pripojené zvukové audiostopy z DVD (cz alebo sk) - pôvodné audio v mkv súbore bolo dobré. Prejavuje sa to krátkym výpadkom zvuku cca po pár sekundách.
Pytkin (7947)|9.12.2008 16:23
je to logicke , ze to robi ..
Panzer.Dragon (1081)|15.12.2008 20:38
jdu do nej presne tohle sem hledal zadne zbytecnosti titulky nechci jezis to je super diky ti casopise maxim kde sem se o nem dozvedel..
milousek73 (69)|15.12.2008 22:05
jj,taky ho mám už objednaný.Je to přesně to co jsem hledal a ta cena je docela super.Vlastním WD My Book 500GB tak to bude designově docela sedět.
Panzer.Dragon (1081)|15.12.2008 22:21
PRESNE tohle sem hledal co sem cet v zahranicnich recenzich tak dava strasne moc ze je de jak raketa :-) to presne chci a za takovou smesnou sumu to je nic pakatel..

uz mam taky objednano 2460Kc osobne vyzvednout v Praze

sem zvedavej hned ho nakrmim necim brutalnim at ozkouseim limity,disk mi tu lezi jeden pod stolem sata tak si sezenu prozatim redukci na usb protoze sem dost zainvestoval to bude fakt parada ten vzhled a jednoduchost

a docela mam dobre mineni o wd,v praci jsme meli wd a hp vsude a super sice preplaceni za znacku ale tim lip kdyz maj neco levnyho

jeste ma optiku to je parada
Pytkin (7947)|16.12.2008 00:22
[QUOTE=Panzer.Dragon;207059]jdu do nej presne tohle sem hledal zadne zbytecnosti titulky nechci jezis to je super diky ti casopise maxim kde sem se o nem dozvedel..[/QUOTE]

WD TV asi bude fajn krabica .. kolega mi hovoril ze cital daky test a ze to prehrava uplne vsetko .. osobne mi nevadi absencia HDD , ale trosku mi vadi absencia siete .. inak to bude fajn masinka .. neviete kto to ma skladom na slovensku ? chcem jednu na testovanie ..
Panzer.Dragon (1081)|17.12.2008 15:18
tady sem objednavku zrusil protoze bych nemel jak otestovat,pres redukci nejde pripojit disk a flashku nemam tak rychlou abych moch testovat ale pravdepodobne po vanocich si koupim nejakej externi disk a vyzkousim skoda proste nemam zadnou pamet.. :-(
johni (87)|18.12.2008 15:52
Jak je to tedy s tím zvukem? Na webu WD píšou: "An audio receiver is required for surround sound output. AAC/Dolby Digital decodes in 2 channel output only". To vypadá jako, že neumí vůbec prostorový zvuk-jen downmix na 2 kanály a DTS vůbec. To by byla ta největší vada tohoto přístroje. Třeba to optikou jde, ale nikde to tam nepíšou. Jinak by to byla bomba za ty peníze.
Pytkin (7947)|18.12.2008 16:06
johni : ved pisu ze potrebujes receiver .. tak ako ku vacsine dvd prehravacov atd .. k popcornu , tvixu ,.. atd .. je to standard vo svete .. nehladaj problemy , kde nie su ..
johni (87)|18.12.2008 20:41
To je jasný, AV receiver mám už 8 roků, ale chtěl jsem se zeptat těch , co ho mají, jestli fungje přes tu optiku 5.1 nebo jen 2.0, a jak je to s DTS-o podpoře tohoto zvuku není v
technickém popisu(na rozdíl od PCH a Twixu) ani slovo. JInak bych ho okamžitě bral!!!
Díky za odpověď:)
Panzer.Dragon (1081)|18.12.2008 21:08
ta krabicka se mi fakt libi furt me to tak nejak provokuje ale proste nemam ten disk

je skoda ze to neumi pres tu redukci nacist disk to by bylo ale takhle mi to taky nevadi externi disk se hodi mit a jde pouzit ke vsemu treba jeste padne cena a bude to :-)
Pytkin (7947)|18.12.2008 23:45
johni " ak ma digitalny vystup , urcite vie poslat data von .. cize jak DD , tak DTS urcite bude fungovat ..
milousek73 (69)|21.12.2008 18:23
Tak jsem se dočetl na zahraničních fórech,že nový firmware by měl být již před štědrým dnem (úterý). Prý v něm bude přes 40 oprav a novinek.Dále společnost WD slibuje aktualizovat firmware pravidelně.

Něco málo z nového firmware:

More media file format support
Enhanced Matroska (MKV) support
Advanced subtitle support
Enhanced power management
Updated media playback and navigation options

Zdroj: hdtvpolska.com, AVS Forum

P.S.: mám ho už koupen a zabalen pod stromek,takže se letos móóóc těším na vánoce.
Panzer.Dragon (1081)|21.12.2008 20:01
uprimne zavidim ne ze bych nemel co testovat ale tenhle pristroj ma uz na prvni pohled dusi :-) levnej,vykonej,malej presne ty vystupy co sou potreba optika optika,hdmi a na chatu jeste eventuelne ty cinche

jak budes resit uloziste dat?

co na nem planujes nejvic poustet mkv?
Pytkin (7947)|21.12.2008 23:08
Jo .. vyzera vyborne .. vraj ma tiez sigmu 8635 .. skoooda tej siete ..
Panzer.Dragon (1081)|21.12.2008 23:14
to je stejnej jako ph 110?
Pytkin (7947)|21.12.2008 23:16
PD " Ano .. ak ako ma egreat a tvix 6500 ..
Pytkin (7947)|21.12.2008 23:20
Tak jo .. je tam urcite :

http://maddhat.com/?p=31
Panzer.Dragon (1081)|21.12.2008 23:23
a zalezi u tehle hracek vykon u 1080p jeste na necem? nebo jde rict ze je to srovnatelne vykonove s ph110 egretem a twixem?
Pytkin (7947)|21.12.2008 23:37
panzer : no skoro vsetko robi sigma .. je to v podstate single chip riesenie .. cize vykon je rovnaky .. zalezi ale aj na tom firmwari okolo , ci vsetko pojde ako ma ..
comm (124)|23.12.2008 09:57
http://support.wdc.com/download/wdtv/WDTV_FW_1_01_01.zip

Added additional subtitle encoding support for the following: Western Europe (ISO), Traditional Chinese (Big5), Simplified Chinese (GB18030), Japanese (Shift-JIS), Korean (EUC-KR), Cyrillic (Windows-1251), Cyrillic (KOI8-R), Greek (ISO); previously only UTF-8 was supported

Takze 1250 znakova sada porad nic, snad priste. U titulku uz aspon jde menit velikost a nejsou umisteny tak vysoko.
tomzvule (249)|24.12.2008 08:54
Pořídil jsem si k notebooku externí hard disk od WD My Passport Essential 320GB a rád bych z něj pouštěl fotky přes HDMI do Full HD LCD.

Jaké máte zkušenosti s WD TV HD Media co se týče prohlížení většího množství fotek, rychlost, náhledy, zoom apod a jak vypadá prostředí - nejlépe nějaké foto.

Jak je WD TV HD Media napájen, zda má větráček a případně jestli hučí.
Dík Tomzvule
milousek73 (69)|24.12.2008 22:21
Tak jsem ho dneska rozbalil spolu s plasmou 42PX80 a propojil mezi sebou kabelem HDMI a pustil filmy v MKV. Musím říci,že jsem nadšen.Filmy jedou plynule bez sekání a obraz nádhera. Prostě za tu cenu to splňuje to ,co jsem od toho očekával. :)
comm (124)|24.12.2008 23:07
tomzvule: na fotky nic moc, nejkratsi interval nasledujici fotky je sice 3s, ale zda se mi ze je delsi, zkousel jsem fotky z Canonu 450D.

Na youtube najdes interface, vetrak nema, ani se moc nezahriva.

BTW: z WD mi odpovedeli ze v pristim firmware jiz bude CZ podpora titulku.