Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Satelitní přijímač HD

klarka.kaja (101)|10.11.2008 11:29
Zdravím, prosím pomozte mi s výběrem příjímače pro satelitní vysílání. Budu mít LCD TV Samsung LE37A656 (nebo LE 40 A 656), takže to chce přijímač, který není jen SD, ale už HD. Problém je v tom, že nevím na co se při výběru zaměřit. Pročetla jsem nějaké diskuze na toto téma, ale spíš se do toho zaplétám víc a moc tomu nerozumím. Už jsem přišla na to, že jakési EMU slouží k tomu, abych sledovala i nezaplacené programy. To ovšem nepotřebuji, protože se mi nechce neustáále shánět nějaké klíče atd. (pokud by ho příjímač měl nevadí, třeba by se jednou hodil, ale není podmínkou). Pak ale nevím, co je to LAN? Takže ani nevím, jestli ho má mít nebo ne. Také nepotřebuji vestavěný HDD (opět ale - kdyby byl nevadí).
Zjistila jsem, že nejvíce jsou doporučovány Vantage nebo Topfieldy.

Poradíte mi tedy jaký příjimač by se mi hodil. Potřebuji hlavně, aby byl HD. Pak už nevím co dalšího. Nejlépe kdyby byl do 8 tis, max. kolem 10 tis. Díky moc za každý příspěvek.
klarka.kaja (101)|10.11.2008 11:32
Zapomněla jsem poznamenat, že ta TV je Full HD a také, že budu využívat kartu Skylink.
klarka.kaja (101)|10.11.2008 11:34
A ještě jedna věc, jelikož TV neumí MPEG4, tak by ho měl umět alespon tento příjimač. Dík
losos (2977)|10.11.2008 11:59
(Heslo dne : k dokonalé TV patří dokonalý sat. HD přijímač ! ) - jenže, který to je, že ?

Satelitní HD přijímače samozřejmě umí naladit a přijímat signály (programy) HDTV ve všech normách, co se dnes používají a mají i výstup HDMI pro TV.
K některým HD přijímačům dostanete i kabel HDMI. Takže o to se již starat nemusíte. Doporučuji (VELMI doporučuji !) sat. př. s harddiskem, je to to nejlepší a bude se vám to líbit. Také doporučuji přijímač dvoutunerový. Zkrátka, nejlepší jsou ty nejdražší (s plným vybavením). Mně osobně se po celoročním sledování všech možných diskuzí tady, recenze na Parabole a hl. diskuze na Cssf fóru v sekci Hardware/Vantage (nebo i Topfield) jeví jako nejlepší Vantage HD 8000S s harddiskem a větráčkem (na požádání vám to vše namontují i s patřičným firmware např. na TVdigitalne.cz). Já jej sice nevlastním, ale kdybych si teď chtěl nějaký pořídit, byl by to on - a možná to časem i udělám, pokud se neobjeví mezitím nějaké další nové eso...

LAN je kabelové připojení "k místní síti" - (spojíte tím kabelem např. váš sat. přijímač s vaším notebookem, či PC - také to tak mám propojeno). Většinou jej HD přijímače mají, ale u některých nefunguje (zatím), nebo funguje jen na něco, jako např. u Topfielda... Jak to je přesně, se dozvíte na patřičném fóru... (nejvíc na cssf.cz) v patřičné sekci v diskuzi k tomu a tomu přijímači...

Co se týká Topfielda, který používám, má ten můj nějaké mouchy, které mně osobně příliš nevadí, ale vám by se to nemuselo líbit a tak jej raději moc nedoporučuji. (Mouchy byly již odstraněny použitím harddisku Seagate...). Navíc - ten Vantage vyjde o něco levněji a hlavně k němu nemusíte přikupovat Diablo atd...a možná ani modul Cryptoworks, čímž se dá hodně ušetřit..., hernajs, kdybych měl ty drobné, hned bych ten Vantage HD 8000S bral..., - přeji do budoucna hezký obraz...
klarka.kaja (101)|10.11.2008 12:05
Díky moc, ale přesto bych byla ráda, kdybyste mi někdo doporučil nějaký z těch levnějších. Budu naráz kupovat vše - TV, DVD, sat.příjmač, parabolu a vše okolo toho. Už ted to vidím na 40-50 tis, což není malá částka. Právě ten HDD se mi zdá zbytečný, když budu mít DVD rekordér. Možná je fakt, že by mohl mít 2 tunery, ale není podmínkou.
losos (2977)|10.11.2008 14:01
Nu, kdybys na vlastní oči viděla ten obrovský rozdíl v kvalitě obrazu mezi záznamem na rekordéru a záznamem na harddisku sat. přijímače, tak bys mluvila jinak. Chceš radu a když ji uvedu, tak se ti nelíbí....jako vždy všem. Ale fakt děláš chybu, ten harddisk je důležitý a dnes jsou levné...
klarka.kaja (101)|10.11.2008 14:35
Neříkám, že se mi nelíbí, jsem ráda za každou rady, ale prostě samozřejmě koukám i na finance. Nemám na rozhazování. Kolikrát mám něco vyhlídnutého a pak mi spouta lidí napíše, že mi dostačuje to a to (např. mi říkají, že nemusím mít full hd, ale stačí hd ready), tak jednou napíšu, že mi bude stačit to a to a zase mi radíte at si k tomu koupím něco navíc. Jenže já fakt chci nahrát jen to, co bych prošvihla a to by mi stačilo i v horší kvalitě. Chápu, že tam rozdíl bude. Už jsem četla v diskuzích, že na příjmač se to nahraje v té původní kvalitě, kdežto na DVD ne.
Já mít hromadu peněz, tak si samozřejmě koupím to nej nej, ale nejde mít všechno. Tak si říkám, že k tomu na co to chci, by mi sat. příjmač bez HDD stačil ne? když budu mít DVD rekordér. Je to těžký rozhodování, natož když manžel musel na 3 týdny pracovně mimo ČR a nemůžu to s ním probrat rovnou, protože to nejsou jen mé peníze, ale i jeho. Do té doby než se vrátí prostě sháním info.
Určitě si do svých poznámek zapíšu, že pokud bych chtěla s HDD a 2 tunery, že dobrý je Vantage HD 8000S, ale hold je za 13 tisíc.
Ale pořád mám strach, že bych ho nevyužila. Já totiž myslím, že prostě jenom zapnu telku, juknu na některý z programů a někdy si nahraju nějaký pořad, který by mi unikl. Tot vše. Jsem nenáročná. Nesedím celé dny u TV.
I tak ti moc díky, tvé příspěvky v jiných diskuzích byly pro mě velmi přínosné, proto jsem ráda, že se mi věnuješ. Proto bych se tě ještě jednou chtěla zeptat, jaký z těch levnějších bys mi doporučil. Díky moc.
Man5on (661)|10.11.2008 14:42
klarka.kaja: No tvůj manžel je asi dobrej pohodář, když nechá za sebe elektroniku kupovat manželku. Nic ve zlým. Každopádně ber satelit s HDD jak ti výše radí losos, na DVD rekordér se vykašli, kvalitativně se to nedá srovnat a je to mnohem snažší a pohodlnější co se týká obsluhy.
klarka.kaja (101)|10.11.2008 14:53
Není pohodář, spíše má spoustu práce a já se tím zabývám dobrovolně. Přeci to nemusí být vždycky chlap, kdo se stará o výběr elektroniky. On dost pracuje a já mám naopak dost volného času to zjišťovat a hledat na netu. On v práci kouká dost do PC a nechci ho nutit k tomu, aby to dělal i doma. a mám vystudovanou technickou školu, tak si myslím, že to zvládnu. Chce to jen ale zjištovat info a dělat si poznámky a bude to dobrý.
Ten tvůj dotaz zaváněl diskriminací ženskejch :) ............... i my přeci zvládneme něco tak složitýho jako zařídit si TV ne?
No zpátky k mému problému: Vím, že přijímač s HDD je skvělá věc, ale DVD potřebuju k přehrávání vlastních DVD, nahrání videa z kamery apod, takže DVD chci a v tom případě si myslím, že HDD v přijímači je zbytečný ne?
Odpovídáte mi rozumně, ale v podstatě né na to, co jsem chtěla. Můj dotaz zněl na dobrý přijímač do cca 8 max. 10 tis. který by byl vhodný k mé TV a nemusel mít HDD a 2 tunery. Pokud mi nějaké doporučíte, budu ráda. Pak porovnám tento (tyto) příjmače co mi doporučíte s přijímači za vyší cenu a s lepším vybavením a rozhodnu se, zda-li si připlatím a vezmu si ten s HDD nebo jestli mi bude stačit ten obyčejnější. Díky
jarino1978 (8045)|10.11.2008 17:42
[QUOTE=klarka.kaja;200727]Odpovídáte mi rozumně, ale v podstatě né na to, co jsem chtěla. Můj dotaz zněl na dobrý přijímač do cca 8 max. 10 tis. který by byl vhodný k mé TV a nemusel mít HDD a 2 tunery. Pokud mi nějaké doporučíte, budu ráda. Pak porovnám tento (tyto) příjmače co mi doporučíte s přijímači za vyší cenu a s lepším vybavením a rozhodnu se, zda-li si připlatím a vezmu si ten s HDD nebo jestli mi bude stačit ten obyčejnější. Díky[/QUOTE]

OK, vážim si, že si sa na to odhodlala...
Takže moja rada znie :
receiver : HDTV Vantage HD6000 - cena cca 6-7 000 CZK
provider : Skylink

Moja otázka : ako si doteraz prehrávala video z kamery ? Máš miniDV kameru, alebo DVD kameru alebo HD kameru ? Robila si spracovanie pomocou strihového programu na PC ?Tož táto otázka je pre moju radu zasa prínosom...Ak odpovieš, poradím ďalej.
losos (2977)|10.11.2008 19:05
A jarino, napiš jí něco víc o tom Vantage HD 6000 (já o něm nic nevím), mám dojem, že k němu lze také dodatečně přidat harddisk, nebo externí harddisk, nebo se mýlím ? Nebo to jde až u Hd 7100S ? Jak to je ? Jestli bude k tomu paní Klárka potřebovat CI modul Cryptoworks, nebo ne a jak to bude, když bude chtít použít dvě karty (čs. a slov.) a i kde jej levně koupit...., ušetříš jí moře času...
Já vím, že to je asi někde již napsáno, ale ty jej máš doma, víš o něm maximum, atd...

http://vantage.staservis.cz/produkty_66.php

Šestitisícovka bohužel za 8.690,-
jarino1978 (8045)|10.11.2008 20:05
[QUOTE=losos;200816]A jarino, napiš jí něco víc o tom Vantage HD 6000... [/QUOTE]

Áno, mám ho doma a aj kvôli tomu ho odporúčam, lebo viem, že je to dobrá mašina a je user friendly... Ale ja chcem naskôr si prečítať, čo vlastne teda chce tazatel... Ona nechce receiver s HDD a preto som ja jej pýtal na využitie kombinácie kamera+DVD recorder...
Ináč ten Vantage samozrejme podporuje aj PVR... Ale cena sa mi zdá u Vás akási veľká. Ja som ho kupoval za 9 litrov Sk pred 6 mesiacmi...Ale to je jedno, stále je to v limite...
klarka.kaja (101)|10.11.2008 21:36
Díky, tak z kamery jsem dosud nahrávala u rodičů na video. Což už nechci (jejich kamera - ještě na kazety). Nyní bych si ráda nahrála svou svatbu (2 týdny zpátky - proto nový byt a to zařizování :) ) na DVD z půjčené kamery, ale zatím nemůžu, pže nemám na co (čekám na to až si koupím DVD, a to bude až si to všechno pořádně promyslím) - to byla digikamera, ale ještě na nějaké pásky (digipásky). No ale plánuju si časem koupit vlastní kameru, nepovím ti jakou< to jsem ještě nezkoumala a jak vidíš, než se pro něco rozhodnu, tak to řeším a dlouho mi to trvá. Toť asi vše ke kameře. Prostě zatím žádnou nemám a dříve jsem nahrávala na video.

Ten Vantage 6000 se mi zdá celkem dobrý. Šla by do něj karta skylink? Na co si mám vůbec při výběru přijímače dávat pozor?

Ještě jednou díky za odpovědi.
jarino1978 (8045)|10.11.2008 21:59
[QUOTE=klarka.kaja;200873]Díky, tak z kamery jsem dosud nahrávala u rodičů na video. Což už nechci (jejich kamera - ještě na kazety). Nyní bych si ráda nahrála svou svatbu ...
Ten Vantage 6000 se mi zdá celkem dobrý. Šla by do něj karta skylink? Na co si mám vůbec při výběru přijímače dávat pozor?[/QUOTE]

- takže DVD rekordér bude asi jasná voľba a asi pre Teba aj najlepšia voľba. Ono totiž satelitné receivery aj keď majú funkciu nahrávania, nevedia nahrávať z externých zdrojov. nahrávajú teda celý stream, čiže napriamo. Čiže pravdepodobne budeš mať v pláne archivovať vlastné videá na DVD. Takže bude jasné, že DVD recorder.Teraz je otázka, či s HDD alebo bez . V súčastnosti je rozdiel minimálny, čiže kľudne si zvoľ s HDD ( na nahrávanie programov, ktoré nechcem archivovať a ktoré slúžia na jednorázové prezeranie ) a čo chceš archivovať, tak šup na DVD. Ako značku Ti odporučím Pioneer, Panasonic a Sony.

- no a teraz satelitný receiver : tu je to zložitejšie. nakoľko budeš používať mašinu asi na dlhšie obdobie, odporúčam Ti HDTV modely , ktoré majú podporu DVB-S a DVB-S2. Podmienka v našich končinách je Cryptoworks dekodér, pretože najkvalitnejší náš satelitný provider kóduje práve v tomto systéme. Myslím tým Skylink. Preto Ti odporučím práve Skylink, lebo ponúka veľmi dobrý pomer cena/výkon. Kvalitou obrazu s prevahou poráža ostatných. naviac ponúka aj HD balíček, ktorý sa zachvíľu rozrastie.
A čo značky ? Ja Ti práve poradím ten model, čo mám ja osobne. Nie z toho dôvodu, že ho mám, ale z toho dôvodu, že je kvalitný, má jednoduché ovládanie, veľmi dobrú oficiálnu a neoficiálnu podporu, dostatočné prípojné miesta ( 2x univerzálna čítačka kariet napr. Cryptoworks, čiže Skylink + Gital a pod., 2x CI modul, 10 000 programových miest, HDMI, 2x Scart, YUV, E-Sata, USB 2.0, podpora PVR, time shift, je stabilný... ). Ale pozor ! ak chceš využiť funkciu univerzálnych čítačiek, musíš veľmi jednoduchým sôsobom zmeniť oficiálny FW na FW s EMU, potom čítačky pracujú pre akúkoľvek kartu...Samozrejme sú aj iný výrobcovia, z tých kvalitných spomeniem Topfield, Octagon, Technisat. receivery na báze Linuxu nie sú až tak user friendly ( Dreambox, IPBOX, Kathrein ).
- A na čo si treba dávať pozor ? Modelom bez servisnej, predajnej , neoficiálnej a oficiálnej podpory. a pozor na plané sľuby, že s týmto satelitom Vám pôjde všetko a navždy...Veľmi dôležitá je samozrejme výbava, kvalita prevedenia, podpora CZ/SK znakov v menu a hlavne v EPG, podpora PVR je už dnes nevyhnutnosťou, celková stabilita ( nie je dobré, keď sa receiver samovoľne reštartuje, zamŕza a pod. ). Toto sú hlavné kritéria.
losos (2977)|11.11.2008 02:57
Malý doplněk ode mne :
1. HDD DVD rekordér jedině Panasonic (vím o čem mluvím)
2. jarino se zmínil jen velice krátce o tom, že šestitisícovka má i funkce PVR, to jest, že může nahrávat i na externí harddisk, který si můžete eventuelně dokoupit později...(výborná věc)

Celkově je to jistě dobrá volba...
klarka.kaja (101)|11.11.2008 07:59
Smekám, děkuji pánové, to jsou rady, které jsem chtěla slyšet. Správně losos usoudil, že nevím co je PRV, takže mi to hnedle objasnil :) Díky. Vypadá to tedy na Vantage HD 6000. (budu tedy porovnávat s tím dražším Vantage 8000).
Já už od začátku byla pro DVD, právě z důvodu archivace vlastních videí a také pro přehrávání disků. Už bych si samozřejmě vybrala DVD s pamětí, myslím, že 160GB bude stačit, protože tam nahraji opravdu jen věci, co by mi unikli. Líbil se mi Samsung a Panasonic. Ani jeden z vás mi však Samsunga nedoporučuje? Je na nich něco špatného?
Do recievru chci dát kartu Skylink. Co znamená toto: ak chceš využiť funkciu univerzálnych čítačiek, musíš veľmi jednoduchým sôsobom zmeniť oficiálny FW na FW s EMU, potom čítačky pracujú pre akúkoľvek kartu. K čemu jsou univerzální čtečky?
Díky
BROS (22)|11.11.2008 08:28
Řeším podobný problém jako klarka.kaja...
Co říkáte na tuto sestavu:
http://www.eltasat.cz/scripts/podrobnosti.php?IDZ=2383
Chci co nejvíce muziky za co nejméně peněz.. Hardisk v sat. přijímači nepotřebuji nahrávat nic nebudu..
jarino1978 (8045)|11.11.2008 11:22
[QUOTE=klarka.kaja;200942]Ani jeden z vás mi však Samsunga nedoporučuje? Je na nich něco špatného?
Do recievru chci dát kartu Skylink. Co znamená toto: ak chceš využiť funkciu univerzálnych čítačiek, musíš veľmi jednoduchým sôsobom zmeniť oficiálny FW na FW s EMU, potom čítačky pracujú pre akúkoľvek kartu. K čemu jsou univerzální čtečky?
Díky[/QUOTE]

Ok, môžme tam dať aj Samsung. Je tiež OK.

čo sa týka tých čítačiek :
- ak si kúpiš Vantage, budeš tam mať pravdepodobne oficiálny FW. V tom prípade interné čítačky nie sú univerzálne, čo znamená, že keď tam vložíš Skylink kartu, tak nepôjde. Jedinou možnosťou je pri tomto prípade si zakúpiť dekodér Cryptoworks, ktorý vložíš do voľnej šachty CI a doň vložíš Skylink kartu.Potom to pôjde.

- čiže odporučím prehrať originálny FW na EMU FW ( stiahneš si ho tuto : http://www.np-ulc.net/index.php?&direction=0&order=mod&directory=Receiver/Vantage ), potom sa čítačky odblokujú, vložíš do jednej z nich Skylink kartu a pôjde to.
klarka.kaja (101)|11.11.2008 12:24
Aha, takže tenhle Vantage (6000 Hd) nepodporuje Skylink bez dodatečné úpravy jo? Říkal jsem si to, když jsem o něm četla parametry - neměl napsáno Cryptoworks, ale když jsem zadávala dotaz, tak jsem psala, že ho chci na Skylink, tak jsem myslela, že jste mi doporučili nějaký s Cryptoworks. Je složitá ta instalace FW s EMU? Nepoškodím tím nějak ten přístroj? Nebyl by to problém při případné reklamaci? Nemohli by mi říct, že jsem provedla zásah do přístroje a tím pádem se na něj nevstahuje reklamace?

Samsung DVD-SH 873 160GB

Samsung DVD HR 753 160GB

Panasonik DMR EX768EP-K 160GB

Sony RDR-HXD890B 160GB

To jsou DVDrekordéry, co mě zaujaly. Jde to asi v tom pořadí co jsem napsala. Poradíte mi, který by byl nejvhodnější? Díky
Man5on (661)|11.11.2008 14:56
klarka.kaja: To přehrátí FW je operace na pět minut, zkopíruješ si soubor na flash disk, ten připojíš k satu do USB a přes menu nahraješ. Je to doslova dětsky jednoduché. Pak máš dvě čtečky Cryptoworks a ušetříš za modul. V případě reklamace si stáhneš z netu oficiální FW, stejným způsobem přehraješ a fertig.
klarka.kaja (101)|11.11.2008 15:07
Aho, tak to vypadá jednoduše. Tak snad se tím nic nepokazí. Co říkáš těm DVD? Co ty samsungy? Ty jsou dobré? Mě se zdají být OK, ale možná jsem přehlédla nějaké nedostatky. Dík
Man5on (661)|11.11.2008 15:58
DVD-REC ber Panasonic.
martin01_cz (218)|11.11.2008 15:59
[QUOTE=Man5on;201101]klarka.kaja: To přehrátí FW je operace na pět minut, zkopíruješ si soubor na flash disk, ten připojíš k satu do USB a přes menu nahraješ. Je to doslova dětsky jednoduché. Pak máš dvě čtečky Cryptoworks a ušetříš za modul. V případě reklamace si stáhneš z netu oficiální FW, stejným způsobem přehraješ a fertig.[/QUOTE]

Jde to stejným způsobem vyřešit i u vantage 7100? Nebude tam nějaký rozdíl v kvalitě obrazu když se to udělá takhle než kdyby se tam dokoupil cryptoworks modul do CI slotu? Man5on ty ho máš, dělal jsi to taky tak? Co jináč, jsi s ním spokojený? Díky.
losos (2977)|11.11.2008 16:10
Paní Klárko, co se týká HDD DVD rekordéru, už jsem se vyjádřil. Doporučit mohu JEN Panasoniky (samozřejmě JEN ty, co mají i harddisk), jedno které. Záleží na vás, který si vyberete. Vyberte si podle toho, z jakého zdroje signálu na něj budete nahrávat - např. aby měl tuner analogový, nebo i tuner DVB-T, či jen tuner satelitní...
Dále ještě poznámka o těch funkcích PVR - to značí, že má funkce rekordéru... - umí tedy nahrávat programy a potom je i přehrávat a zřejmě má i nějaký časovač (timer, to by mohl doplnit jarino), ve kterém lze naprogramovat, aby se vám zaznamenaly některé pořady o které nechcete přijít a jsou vysílány v době, kdy např. spíte, či nejste doma... Proto nechápu poznámku od Brosse, že harddisk nepotřebuje, když je to vlastně to nejlepší, co dnešní stroje umí... a navíc, oproti rekordéru má o hodně kvalitnější obraz...
A za třetí - když se s prodejcem domluvíte (myslím, že jsem se o tom již zmínil), tak vám do přístroje rovnou nahraje takový firmware, jaký budete chtít. Ne ovšem v Hypernově a pod...
Víte vůbec něco o EMU ? Říká se tomu také "neoficiální" firmware, či software - dokáže i jiné věci, než jen simulovat Cryptoworks). Neodpovídejte, ale něco si o tom můžete přečíst, zkuste Google, nebo vůbec nejlepší je si o tom s někým popovídat...(Skype, ICQ)
Nelze vám to zde přímo popsat, není to dovoleno..., pěkný obraz všem.
jarino1978 (8045)|11.11.2008 16:14
[QUOTE=klarka.kaja;201004]Panasonik DMR EX768EP-K 160GB[/QUOTE]

zober tento
jarino1978 (8045)|11.11.2008 16:35
[QUOTE=klarka.kaja;201112]Aho, tak to vypadá jednoduše. Tak snad se tím nic nepokazí. Co říkáš těm DVD? Co ty samsungy? Ty jsou dobré? Mě se zdají být OK, ale možná jsem přehlédla nějaké nedostatky. Dík[/QUOTE]

nič nepokazíš, ako napísal kolega Mansoon, ide to jednoducho a rýchlo.
[QUOTE=martin01_cz;201147]Jde to stejným způsobem vyřešit i u vantage 7100? Nebude tam nějaký rozdíl v kvalitě obrazu když se to udělá takhle než kdyby se tam dokoupil cryptoworks modul do CI slotu? Man5on ty ho máš, dělal jsi to taky tak? Co jináč, jsi s ním spokojený? Díky.[/QUOTE]

- Vantage HD 6000/7100/8000 používajú rovnaké FW, čiže to platí aj pre 7100 a aj pre 8000. Funguje to spoľahlivo, zápisy chodia OK, cez menu sa dá v pohode pozrieť, do kedy je platný zápis a pod. Na kvalitu obrazu to nijak nevplýva.

[QUOTE=losos;201151]Dále ještě poznámka o těch funkcích PVR - to značí, že má funkce rekordéru... - umí tedy nahrávat programy a potom je i přehrávat a zřejmě má i nějaký časovač (timer, to by mohl doplnit jarino), ve kterém lze naprogramovat, aby se vám zaznamenaly některé pořady o které nechcete přijít a jsou vysílány v době, kdy např. spíte, či nejste doma... Proto nechápu poznámku od Brosse, že harddisk nepotřebuje, když to je vlastně to nejlepší, co dnešní stroje umí... a navíc, oproti rekordéru má o hodně kvalitnější obraz...
A za třetí - když se s prodejcem domluvíte (myslím, že jsem se o tom již zmínil), tak vám do přístroje rovnou nahraje takový firmware, jaký budete chtít. [/QUOTE]

PVR = záznam na HDD. Záznam prebieha v rámci uloženia celého streamu, čo znamená, že daný záznam sa uloží v tej istej kvalite, v akej je aj vysielaný. Čiže 1:1. Ukladajú sa všetky audio stopy ( čiže napr. CZ dabing, ENG dabing, alebo DD 5.1 CZ, DD 5.1 ENG a pod ), ak je vysielané EPG ( rozumej elektronický programový sprievodca ), uloží sa automaticky aj názov programu, ak vysielaný nie je, záznam sa uloží podľa dátumu a času, ukladajú sa prípadne aj DVB titulky, ukladajú sa aj TXT titulky.
Na Vantage HD 6000/7100 je možný záznam naraz zo 4 SD programov z 1 TP ( rozumej z 1 frekvencie ), čiže napr. na jednej frekvencií vysiela CT1, CT2, CT24, CT4, takže je možné nahrávať naraz všetky tieto programy. Pri modely 8000 je možný záznam aj z 2 rozdielnych frekvencií, pretože je to model s dvojitým tunerom, čiže je možné nahrávať naraz záznam z 2 frekvencií ( napr. 1. frekvencia CT1/2/24/4 + 2. frekvencia markíza, Joj, Ta3 ). Nahrávať sa dá cez USB 2.0 ( asi najbežnejšie ) , alebo cez e-SATA ( menej používaný ). Pri zázname je možné využívať funkciu time shift, čo znamená , záznam z časovým posuvom. Čiže stlačím tlačítko, spustí sa nahrávanie, môžem si odskočiť a potom sa iným tlačítkom vrátim na miesto, kde som prerušil pozeranie a pozerám ďalej. Samozrejme záznam beží ďalej...
- časovanie : je možnosť si program načasovať ručne, čiže zadám číslo kanálu, od kedy do kedy a zadám, či sa po nahratí receiver vypnúť alebo nie. Alebo druhá a najlepšia možnosť je časovanie cez EPG, čiže mám zoznam programov na jednotlivých kanálov a označujem si postupne, ktoré chcem nahrávať. Nič viac, nič menej.
martin01_cz (218)|11.11.2008 16:50
[QUOTE=jarino1978;201163]

- Vantage HD 6000/7100/8000 používajú rovnaké FW, čiže to platí aj pre 7100 a aj pre 8000. Funguje to spoľahlivo, zápisy chodia OK, cez menu sa dá v pohode pozrieť, do kedy je platný zápis a pod. Na kvalitu obrazu to nijak nevplýva.
[/QUOTE]

Jj, myslel jsem si to, jen jsem se chtěl ujistit, díky.
losos (2977)|11.11.2008 20:03
Díky jarino, popsal jsi to vše velmi dobře, jen ještě dodej, kolik má těch časovačů...., tuším 40, ale nevím, zda je to u všech typů stejné ?
(To znamená, že co se týká možností nahrávání, je o dost lepší než Topfield 7710 HDPVR, ten umí najednou nahrávat jen dva programy).
jarino1978 (8045)|11.11.2008 20:24
[QUOTE=losos;201237]Díky jarino, popsal jsi to vše velmi dobře, jen ještě dodej, kolik má těch časovačů...., tuším 20, ale nevím, zda je to u všech typů stejné ?
(To znamená, že co se týká možností nahrávání, je o dost lepší než Topfield 7710 HDPVR, ten umí najednou nahrávat jen dva programy, nehledě na poruchy, kdy nenahraje nic, nebo jen tmu...)[/QUOTE]

- ježiš, teraz si ma dostal, ale minule som mal v timeri asi 15 programov a valilo to. myslím, že asi 20, možno aj viac...
- je to vývojom FW, Vantage si tiež odskákal detské choroby, týkalo sa to aj timera...ale myslím, že už pred 1/2 rokom prišla oprava FW a od vtedy to funguje 100 %. predtým sa tiež stalo občas, že niečo nenahral...Na Vantage vychádza FW cca 2x mesačne, vždy tam niečo dohodia, niekedy sa čudujem, že čo ešte do toho natrepú, väčšinou sú to vychytávky, ktoré veľmi potešia. Uvidíme, dokedy táto veľmi dobrá podpora vydrží...
- ináč k tomu nahrávaniu, zvládne 4 SD programi naraz , alebo 2HD programi naraz a ešte k tomu na jeden HD sa dívať z HDD , alebo 3SD programy nahrávať a na 1 SD program kukať z HDD, alebo alebo... ufff...
dew (12)|11.11.2008 20:53
[QUOTE=jarino1978;201163]nič nepokazíš, ako napísal kolega Mansoon, ide to jednoducho a rýchlo.


- Vantage HD 6000/7100/8000 používajú rovnaké FW, čiže to platí aj pre 7100 a aj pre 8000. Funguje to spoľahlivo, zápisy chodia OK, cez menu sa dá v pohode pozrieť, do kedy je platný zápis a pod. Na kvalitu obrazu to nijak nevplýva.



PVR = záznam na HDD. Záznam prebieha v rámci uloženia celého streamu, čo znamená, že daný záznam sa uloží v tej istej kvalite, v akej je aj vysielaný. Čiže 1:1. Ukladajú sa všetky audio stopy ( čiže napr. CZ dabing, ENG dabing, alebo DD 5.1 CZ, DD 5.1 ENG a pod ), ak je vysielané EPG ( rozumej elektronický programový sprievodca ), uloží sa automaticky aj názov programu, ak vysielaný nie je, záznam sa uloží podľa dátumu a času, ukladajú sa prípadne aj DVB titulky, ukladajú sa aj TXT titulky.
Na Vantage HD 6000/7100 je možný záznam naraz zo 4 SD programov z 1 TP ( rozumej z 1 frekvencie ), čiže napr. na jednej frekvencií vysiela CT1, CT2, CT24, CT4, takže je možné nahrávať naraz všetky tieto programy. Pri modely 8000 je možný záznam aj z 2 rozdielnych frekvencií, pretože je to model s dvojitým tunerom, čiže je možné nahrávať naraz záznam z 2 frekvencií ( napr. 1. frekvencia CT1/2/24/4 + 2. frekvencia markíza, Joj, Ta3 ). Nahrávať sa dá cez USB 2.0 ( asi najbežnejšie ) , alebo cez e-SATA ( menej používaný ). Pri zázname je možné využívať funkciu time shift, čo znamená , záznam z časovým posuvom. Čiže stlačím tlačítko, spustí sa nahrávanie, môžem si odskočiť a potom sa iným tlačítkom vrátim na miesto, kde som prerušil pozeranie a pozerám ďalej. Samozrejme záznam beží ďalej...
- časovanie : je možnosť si program načasovať ručne, čiže zadám číslo kanálu, od kedy do kedy a zadám, či sa po nahratí receiver vypnúť alebo nie. Alebo druhá a najlepšia možnosť je časovanie cez EPG, čiže mám zoznam programov na jednotlivých kanálov a označujem si postupne, ktoré chcem nahrávať. Nič viac, nič menej.[/QUOTE]

Dobrý den,
Může se přes to usb nahrávat usb kabelem přímo do počítače? Díky za odpověď
jarino1978 (8045)|11.11.2008 20:58
[QUOTE=dew;201252]Dobrý den,
Může se přes to usb nahrávat usb kabelem přímo do počítače? Díky za odpověď[/QUOTE]

no tak to si mi dal... myslím, že nie. Podľa mňa je najlepší ext. HDD, prenesieš, donesieš a tak...
BROS (22)|11.11.2008 21:06
[QUOTE=losos;201151]Proto nechápu poznámku od Brosse, že harddisk nepotřebuje, když je to vlastně to nejlepší, co dnešní stroje umí... a navíc, oproti rekordéru má o hodně kvalitnější obraz..[/QUOTE]
Možná jsme se nepochopili.... ke své LCD TV mám připojeno PC přes HDMI, které používám na hraní her, přehrávání filmů, DVD, Editaci a vypalování videa z kamery,fotky atd...
Jde mi jenom o to že v lokalitě kde bydlím mám jenom analog TV signál a ještě minimálně rok pozemní digitální vysílaní nebude k dispozici ... tudíž scháním nějaký kvalitní sat přijímač za co možná nejméně pěnez na sledování ČT, NovaHD ....
martin01_cz (218)|11.11.2008 22:39
[QUOTE=dew;201252]Dobrý den,
Může se přes to usb nahrávat usb kabelem přímo do počítače? Díky za odpověď[/QUOTE]

Myslíš jako třeba přes OnLocation? To by mě taky docela zajímalo ale moc bych se na to nespoléhal.
losos (2977)|12.11.2008 00:09
Pro BROS :
I já jsem musel přejít na satelitní příjem, protože ten místní analogový TV signál je hrozný. Nu, myslím, že to, co jsme všemi společnými silami doporučili paní Klárce, snad pomohlo i tobě.

Můj názor je stále stejný : k dokonalé TV patří i dokonalý sat. přijímač... (jenže který to je, že ?)
klarka.kaja (101)|12.11.2008 08:42
To losos: Vím, nebo alespoň tuším, na co je EMU.
Zpět k těm DVD REC:
Stále se mi zdá lepší ten Samsung DVD-SH873 160 GB, oproti tomu Panasonic dmr ex 768 EP K ....................ten Panasonic totiž nemá Showview, VPS (pro mě užitečná fuknce), USB. To si myslím, že by se mi hodilo. Vy upřednostňujete Panasonic, protože s ním máte zkušenosti nebo proč? Samsungy jsou horší, nebo s nimi jen nemáte zkušenosti.
Vypadá to, že stále upřednostňuju Samsung (TV i DVD), ale není v tom nic hlubšího. Nemám své oblíbené značky, jen když jsem v počátcích brouzdala po netu a hledala TV a DVD, tak mě prostě vždycky nějak zaujaly. A myslím, že DVD a TV od jedné značky taky není na škodu ne?
losos (2977)|12.11.2008 14:15
Rekordéry Samsung neznám, zato znám JVC (ujde) a velmi dobře Panasonicy, doporučil jsem je i známým a máme jich teď v okolí asi deset....
Měl jsem tu pochybnou čest se seznámit i s nějakým rekordérem (značku jsem raději zapomněl), ke kterému mne pozval kamarád, abych mu pomohl s jeho obsluhou. Vůbec jsme si s tím neporadili, nakonec jej reklamoval (naštěstí mu jej vzali zpět) a místo něj má teď Panasonic.

Proč tedy doporučuji Panasonicy :
1. Mohu doporučit JEN to, co dobře znám a co je opravdu dobré...
2. U Panasonicu je vše naprosto perfektní, ovládání velmi snadné a jednoduché, včetně střihu nahrávek (vystřižení reklam už snad ani nemůže být snadnější), a jeho obsluhu zvládne každý, nebojím se říci, že i malé dítě... - nic takového se např. nedá říci o PVR funkcích mého Topfielda... a také o některých jiných rekordérech.

Závěr : Kdyby byly Samsungy lepší, asi bych to věděl, protože bych se to dočetl někde zde na fóru (nebo jinde). Víte, paní Klárko, není nad osobní zkušenost, a proto berte Panasonic, mohu vám zaručit, že s ním budete spokojená. U jiných typů je to velká neznámá a vím například, že existují typy, které byste za dva dny šla vrátit... Chtěl jsem si kdysi koupit jeden, který se mi líbil (nějaký Philips), ale kamarád z prodejny mi rovnou řekl, že to nemám brát, protože to přijdu do týdne vrátit (obtížné stříhání a pod.). To se vám s Panasonicem nestane.

Ale možná jsou dnes dobré i Samsungy, NEVÍM a nevím ani, jak to zjistit. To může sdělit jen někdo, kdo jej má a používá..,.
Nebo to riskněte, kupte Samsung (přitom se s prodávajícím předem domluvte, že když vám nebude vyhovovat, tak si jej přijdete vyměnit za Panasonic - ostatně máte právo na vrácení i bez udání důvodu), vyzkoušejte atd., a nám potom zde, prosím, napište, jak jste spokojená s tím Samsungem. Mne osobně to velmi zajímá..., pěkný obraz všem...

P.S. - Panasonicy mají např. 32 časovačů, jejich programování je velmi snadné a VELMI přehledné (převzato zřejmě z jejich posledních páskových videorekordérů Super-VHS a ještě vylepšeno), lépe to snad ani nejde vymyslet (a věřte, já jsem dost vybíravý a v tomhle se trochu vyznám), začátek i konec nahrávky se při ručním (DO) programování zadává v hodinách (neuvádí se délka, jak je to idiotsky vymyšleno u jiných, např. i u toho Topfielda, kdy musím vždy obtížně vypočítávat tu požadovanou délku nahrávky...hrozné ! Jako kdyby si to procesor nemohl vypočítat sám, že ? Je to neschopnost a nezkušenost těch, co vymysleli firmware, u Topfielda se mají ještě hóóódně co učit, měli by si vzít příklad z toho, jak je to perfektně uděláno u rekordérů Panasonic). A tak perfektně je u Panasonicu vymyšleno vše, co se týká ovládání. O mechanické stránce a elektronice uvnitř přístroje nevím téměř nic, jen to, že v případě poruchy vypalovačky je to třeba dát opravit do servisu a za novou chtějí hodně peněz, což, uznávám, je nepříjemné...(bylo by zajímavé zjistit, jak je výměna vypalovačky řešena u Samsungu, zeptejte se na to v obchodě...).
losos (2977)|12.11.2008 17:32
Musel jsem si trochu oddychnout a protože jsem na něco neodpověděl, budu pokračovat.

Nedíval jsem se, co všechno má, či nemá vámi vybraný rekordér Panasonic. U toho mého, myslím, byla možnost VPS i PDC, možná i Showview, už přesně nevím, momentálně jej nemám u sebe.
ALE : vůbec to k ničemu nepotřebujete a nebudete potřebovat, není na to žádný spoleh, naše televizní stanice již mnoho let v tom mají neuvěřitelný guláš (nebo to nemají vůbec, atd.) a protože mne to v minulosti několikrát vypeklo, přestal jsem to používat a totéž radím i vám. Nakonec stejně obvykle při programování časovače je nutné upravit čas začátku nahrávky (o něco dřív) a hlavně čas konce nahrávky (o HODNĚ později), viz např. NOVU, kde půlhodina žádná míra, ale i jiné stanice..., eventuelně zadat, zda chcete program nahrát jen jednou, nebo opakovat nahrávku v tutéž dobu třeba každý den, či každý týden..., tudíž to stejně nakonec chce "ruční" korekci a proto je výhodné (snadnější a rychlejší) to dělat vždy kompletně ručně (pomocí DO), jde to až neuvěřitelně snadno a rychle...(u Panasonicu), až to vyzkoušíte, dáte mi za pravdu...
Navíc, pokud budete nahrávat ze satelitního přijímače, tak žádné VPS, či Showview a pod. ani použít NELZE ! (A to je i můj případ, jako zdroj signálu mám jen sat. př.). Použít to lze jen u pozemního vysílání (analogového a asi i u DVB-T, ale možná také jen u některých stanic a s nejistým výsledkem), a nebo u rekordéru se sat. tunerem...(asi, nemám ho, tak přesně nevím).

Daleko užitečnější by opravdu byl konektor USB, záleží na tom, k čemu by se dal použít...(co dokáže).
V posledním roce jsem se přestal o rekordéry zajímat, protože je od té doby, co mám Topfielda, již k ničemu nepotřebuji... Proto jsem o novinkách v rekordérech tak trochu ztratil přehled. Třeba to zde doplní někdo jiný (já bych si to rád přečetl)..., tak to je vše, klidně se ptejte dál... a ještě - pěkný obraz všem....

Ještě jen malý doplněk, zde je recenze na Vantage HD 8000S (určitě stojí za přečtení) :

http://www.parabola.cz/clanky/3187/vantage-hd-8000s-luxusni-multimedialni-hd-prijimac/
klarka.kaja (101)|13.11.2008 08:12
Díky, za obsáhlou odpověď. Já už tuto recenzi také našla. No ted už toho od vás vím docela dost, takže si to ted musím všechno srovnat v hlavě a vytvořit si varianty - asi jedna z nich bude levnější a ta druhá dražší, ale lepší. To je asi dilema všech. Když mě napadne další úžasná otázka, tak se ještě zeptám. No a až si vytvořím v hlavě ty varianty, tak vám sem napíšu, jak jsem se rozhodla. Ještě jednou díky, za všehny odpovědi na mé otázky.
losos (2977)|22.11.2008 04:37
losos (2977)|23.11.2008 15:08
Ještě k těm HDD DVD rekordérům Panasonic - uvědomil jsem si, že jsem se zapomněl zmínit o jedné jejich vlastnosti, která je zřejmě unikátní a ostatní typy ji stále neumí (ale nevím to jistě).
Oč jde - pokud si nahrajeme na harddisk např. dvouhodinový film z ČT1 pomocí časovače a funkce FR, odstřihneme začátek a konec s reklamou, tak potom jej můžeme na DVD vypálit ve dvou rychlostních režimech, a to buď za asi 8 minut, nebo asi 12 minut. To, pokud vím, žádný jiný neumí...
Znalci tohle velmi ocení...
klarka.kaja (101)|26.11.2008 20:40
Ahoj, tak už mě konečně další otázka napadla. Pokud bych si koupila dvoutunerový přijímač (např. Vantage 8000), to bych pak potřebovala na parabole dva LNB (nevím jestli to nazývám správně).?
Pytkin (7947)|26.11.2008 22:42
losos : to som nepochopil .. jaka je vyhoda ze to vie palit dvomi rychlostami ? za 8 minut a za 12 minut ? nerozumiem moc tomu ..
losos (2977)|27.11.2008 04:40
No, ostatní rekordéry to pálí JEN 1:1, to jest např. dvouhodinový film dvě hodiny... u Panasonicu si lze vybrat třeba i ty dvě hodiny. Jiné rekordéry sice to tzv. rychlostní pálení nabízejí také, ve skutečnosti to ale nefunguje (např. tehdy, když provedete v záznamu střih). Nevím ovšem, zda se mezitím nenašel nějaký nový typ, který to již také dokáže, jako Panasonic, ale asi ne...
losos (2977)|27.11.2008 04:45
[QUOTE=klarka.kaja;203919]Ahoj, tak už mě konečně další otázka napadla. Pokud bych si koupila dvoutunerový přijímač (např. Vantage 8000), to bych pak potřebovala na parabole dva LNB (nevím jestli to nazývám správně).?[/QUOTE]

A je to tady, já to hned tušil, že bude potřebná i následující pětihvězdičková stránka, čtěte zde :

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/15722-dvb-s-s-hdd-vs-dvd-hdd-recorder

Když si to tam pročtete, myslím, že to váš dotaz plně zodpoví a doplní... Pokud ne úplně, ptejte se dál...
Pěkný obraz všem.
jarino1978 (8045)|27.11.2008 06:38
[QUOTE=klarka.kaja;203919]Ahoj, tak už mě konečně další otázka napadla. Pokud bych si koupila dvoutunerový přijímač (např. Vantage 8000), to bych pak potřebovala na parabole dva LNB (nevím jestli to nazývám správně).?[/QUOTE]

ak by si chcela pozerať napr. 2 družice naraz, alebo nahrávať z oboch družíc ( napr. 19,2E, 23,5E ), potrebovali by si multifeed a 2 LNB. ak by si chcela pozerať a nahrávať z 1 družice, ale z 2 rôznych frekvencií, potrebuješ dajme tomu jeden LNB dual, čiže z 2 výstupmi.
Ale existuje aj prevedenie 1xLNB multi, čiže 1 LNB s 2 výstupmi na 2 susedné družice ( 19,2E+23,5E ).
Pytkin (7947)|28.11.2008 01:42
[QUOTE=losos;203977]No, ostatní rekordéry to pálí JEN 1:1, to jest např. dvouhodinový film dvě hodiny... u Panasonicu si lze vybrat třeba i ty dvě hodiny. Jiné rekordéry sice to tzv. rychlostní pálení nabízejí také, ve skutečnosti to ale nefunguje (např. tehdy, když provedete v záznamu střih). Nevím ovšem, zda se mezitím nenašel nějaký nový typ, který to již také dokáže, jako Panasonic, ale asi ne...[/QUOTE]

No ja som sa rozhodoval pred rokom aky DVD rekorder kupit .. Casto niekto donesie kazety z kamery (rozne svadby a ine home video) a chcu to dat na DVD .. pouzivat na to striznu alebo dvd authoringove pracovisko je trochu ako ist na mravca s tankom ( a trosku financne neefektivne) , tak som sa rozhodol ze dvd rekorder je to spravne riesenie .. rozhodoval som sa medzi SONY a PANASONIC .. Vyhralo SONY , lebo panasonic nevedel palit na DVDcko 16:9 anamorficky obraz .. vzdy pridaval letterbox .. A to SONY samozrejme napaluje aj rychlo , ak obraz nemusi prepocitavat .. plne dvd je napalene za 7 minut ..
losos (2977)|28.11.2008 07:02
A neuvedl jsi, KDY ho nemusí přepočítávat.... to je právě to zajímavé...
A s tím 16:9 přesně už nevím - možná to chce jinak nastavit v Menu..., já rekordér již nemám, daroval jsem ho vnukům, nepotřebuji ho, stačí mi TF 7710 HDPVR.
Pytkin (7947)|28.11.2008 11:44
losos : no prepocitava ho v tedy , ked chces nahrat trebars 8G na DVD5 .. vtedy to musi prepocitavat .. ak sa ti to zmesti , tak neprepocitava a pali FAST ..

Ad panasonic .. Neslo to nastavit .. proste v manuale bolo napisane , ze pri nahravani 16:9 nahrava vzdy letterbox .. co bolo pre mna nepouzitelne , tak som zvolil SONY (inak radsej by som bral panasonic) ..
losos (2977)|29.11.2008 06:24
To je přesně ten "špinavý obchodní trik" - všichni výrobci uvádějí, že jejich rekordéry "umí pálit rychlostně". Ve skutečnosti to platí JEN pro krátké (max 59´) nahrávky, a to ještě NE VE VŠECH případech. Prakticky se to nedá použít...

A to je právě ten rozdíl mezi rekordéry. Když i dvouhodinový (nebo libovolně dlouhý) film nahraješ do rekordéru Panasonic pomocí FR, tak potom můžeš i stříhat a na DVD to přesto vypálíš (když chceš) za těch pár minut. Přesně tohle jiné nedokáží... Ty ostatní to umí jen s 59 minutami (a i to ne ve všech případech)...

Jak je to s tím formátem 16:9 si nejsem na sto procent jistý, tak to nemohu potvrdit ani zamítnout, ty nové typy to možná mají jinak..., fakt to přesně nevím. Ale vím jen to, že jsem s tím žádný problém neměl...
Pytkin (7947)|29.11.2008 11:35
losos " to sony to vie tiez .. proste dlho to trva len vtedy ak musi robit rekompresiu .. ak ide v nahratej kompresii , tak pali FAST .. je uplne jedno aka je dlzka ..