Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

nadpájaný koaxiál - signál Digi

atreylv (3)|9.11.2008 17:42
Zdravím, mám na vás 2 otázky:
1. Pri búrke mi porušilo koaxiál od satelitu. Spojil som to klasickou koaxiálnou spojkou. Sledujem Thor - Digi - kvalita signálu je všetkým jasná - otázka: je signál menší pri nadpájanom koaxiáli? Teraz mám cca signál 60% a kvalitu 85%.
2. Kúpil som plazmu 107 a samozrejme nadšenie z Digi nieje, otázka: oplatí sa mi investovať do kvalitnejšieho Scartu? teraz mám Hama za cca 300,-. Vraj pri kvalitnejšom je zmena viditeľná len meraním, stále sa bavíme o sledovaní Digi - vyťažiť s toho maximum. Rozmýšľam aj nad HD prijímači+EMU s HDMI ale neviem či mi to pri Digi pomôže v kvalite. DÍKY ZA VŠETKY FUNDOVANÉ ODPOVEDE!
losos (2977)|9.11.2008 18:20
Když budeš mít HD sat. přijímač, tak HDMI připojení by pravděpodobně obraz z DigiTV mělo zlepšit, to by mohli potvrdit ti, kdo to takto přijímají.
ALE : když už budeš mít v provozu HD přijímač, tak tě asi DigiTV rychle přestane zajímat, protože obraz z Astry 23,5 E od Skylink.cz a sk je mnohem lepší než na DigiTV a mám pocit, že se to stále u Skylinku zlepšuje, o HD programech ani nemluvě...
Proto moje rada zní : kup HD přijímač...(a příslušenství) - stejně by za chvíli tak jako tak přišel na řadu, není-liž pravda...
mirekv (7169)|9.11.2008 19:52
atreylv
1: jde o to jak Ti ten koax odešel, já bych jej vyměnil celý znovu, ale když to dál chodí, tak neřeš. Jinak souhlasím s lososem.
atreylv (3)|9.11.2008 20:13
..odešel tak že letel kus plechu a kabel proste sekol - nie úplne, ale načal ho. Tak som mu pomohol a spojil spojkou..ide o to že mám signál cca 50% a neviem či by nebol silnejší keby som ho celý natiahol nový..
atreylv (3)|9.11.2008 20:15
..na satcentre mi radia aj toto riešenie:
Neverím, že kvalita bude lepšia,no na zlepšenie DIGI odporúčam (npr. DVD recorder s funkciou) "UP-Scaling" (zvýšenie kvality na HD Redy) pri DVB-S. Nenahrádza DVB-S2 ale kvalitu určite zlepší. Túto funkciu majú npr rekordéry zn. SONY, Panasonic.... Mám to doma, vyskúšané, zlepšenie kvality obrazu min o 30%
losos (2977)|9.11.2008 22:26
Možná mají na mysli rekordér Panasonic s DVB-S tunerem. Tam bych tomu věřil. Pokud je to rekordér bez satelitního tuneru, tak ke zlepšení nedojde. Mám takový (JVC), signál do něj jde ze sat. přijímače Scartem, nebo S-video a tím se to dvakrát převádí přes analog, což nutně kvalitu zhoršuje...
Nebádej nad tím a řiď se mou předchozí radou, chceš-li mít pěkný obraz, jako máme my ostatní - a přeji ho i tobě a vůbec všem, ahoj.