Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Poradte naj DVB-S

stayman (12393)|8.11.2008 10:31
Co vas citam,asi najlepsie riesenie je Skylink/UPC karta a nejaky sat.komplet. Potrebujem to pre kamosku do bytovky, mate tip (aj typy :))?
jarino1978 (8045)|8.11.2008 11:14
[QUOTE=stayman;200312]Co vas citam,asi najlepsie riesenie je Skylink/UPC karta a nejaky sat.komplet. Potrebujem to pre kamosku do bytovky, mate tip (aj typy :))?[/QUOTE]

- provider SKYLINK ( UPC a DIGI TV je total humus oproti SKYLINK-u )
- receiver : HDTV Vantage HD 6000
- parabola : 80-90 cm AL
- konvertor : 0,2-0,3 dB
stayman (12393)|8.11.2008 12:23
Ty kokso konvertory su uz s takym sumovym cislom, kua ja som mal nejakch 0,8 gold a to som bol frajer..asi som spal..

A ta 8000ka je v com ina? Vyzera moc pekne
http://www.bornet.sk/satelitne-digitalne-prijimace/satelitne-hdtv-prijimace/vantage-hd80000s-hdtv-prijimac-twintuner-2ci-2citacka-pvr---1675/

Kolko vyjde ta Skylink karta? Je to vzdy na rok,nie nastalo?alebo ako?

EDIT: tak som jej volal, zda sa jej cena privysoka tych prijmacov, nieco lacnejsie nie je?
Pytkin (7947)|8.11.2008 12:56
stayman : dnes su bezne LNB s 0.1 :)

Skylink karta stoji 2490 (2mesiace multi) alebo 3290 (7 mesiacov multi) .. a za multi potom doplacas .. ak staci zakladna ponuka , tak uz neplatis viac nic ..

http://www.skylink.sk/web/structure/13.html
Pytkin (7947)|8.11.2008 12:58
stayman : inak tu maju HD8000 lacnejsie

http://www.1cdc.sk/product_info.php?cPath=63&products_id=1309

kupovam som tam dreambox ..
stayman (12393)|8.11.2008 13:04
Pytkin, nerozumiem tym platbam, vobec, vies mi to povedat ako 3rocnemu? Ani na nete sa v tom nevyznam, to vazne za dva mesiace chcu 2500sk?? A potom? Ved povedz

Tento by jej nestacil? http://www.1cdc.sk/product_info.php?cPath=63&products_id=1260
Pytkin (7947)|8.11.2008 13:08
stayman : nie .. tie dve ceny co som napisal stoji karta .. na ktory mozes chytat zakladnu ponuku na vzdy .. zadarmo .. ak si kupis kartu za 2490 , tak v cene mas predplateny balicek MULTI na dobu 2och mesiacov .. potom ti to prestane ist ( i ked mne ide uz treti mesiac :) ) a budes primat len zakladne programy .. Ak chces nadalej primat balicek multi , tak si ho musis uz platit .. za tu vyssiu cenu mas predplateny MULTI balicek na 7 mesiacov .. Nech kupis hociktoru kartu , tak zakladny balik programov STV1, STV2, STV3, Markíza, TV JOJ, JOJ Plus, TA3 + české programy (ČT1, ČT2, ČT24) ti pojde NAVZDY ZADARMO .. uz nemusis platit nic ..
stayman (12393)|8.11.2008 16:03
Pytkin, tak to je zaujmave, o tom ste ma neinformovali, ked som pred par dnami kupoval Magio.. :mad: , ale aj tu to vyzera, ze sa rozhodne pre IP TV, pretoze nema este ani internet v tom byte a teraz pozeram, ze u nas taku TV maju v ponuke:

http://www.imafex.sk/domacnosti-televizia-imavizia.php

Za 500,- sk/mes. ma TV a aj internet.
Pytkin (7947)|8.11.2008 16:12
stayman : o com sme ta neinformovali ?? Vsetci sme ti stale hovorili , ze SKYLINK je najlepsia varianta :)
stayman (12393)|8.11.2008 16:13
ale o tych platbach ani prd, iba emulator ste spominali..
Pytkin (7947)|8.11.2008 16:15
stayman " nepytal si sa .. hlavne si sa hned tvaril ze ponuka skylinku ti nestaci ..
stayman (12393)|8.11.2008 16:19
:p nerooob, s Magiom som spokojny, akurat ten obraz.. Ale ja TV potrebujem, ked zaspavam, vedecke programy a filmy, hlavne som to kupil kvoli detom, im kvalita nevadi :D.. a tie cumia do toho pol dna, akurat zena nadava, lebo ich nevie od toho odtrhnut.. :D
Pytkin (7947)|8.11.2008 16:34
Stayman : som rad ze si potvrdil moje slova , ze magio je super az na kvalitu obrazu :) ale jasne .. podstatne je , ze daco susti .. na kvalitu nehladme .. My sme teraz v praci vymenili 40" plazmu za 42" lcd .. Skylink je na tom absolutne katastroficky .. Magio STB mam pol roka vypnuty .. radsej ho ani zapinat nejdem ..
stayman (12393)|8.11.2008 16:38
Takze ani Skylink nie je nic moc na tom LCD? To je asi vina aj toho LCD nie? :P
Pytkin (7947)|8.11.2008 17:11
stayman : no to asi hej .. na plazme to nebola taha tragedia .. tam bolo tragicke len to magio ..
jarino1978 (8045)|8.11.2008 22:07
[QUOTE=stayman;200362]Takze ani Skylink nie je nic moc na tom LCD? To je asi vina aj toho LCD nie? :P[/QUOTE]

tak to teda pravda nie je. neboj, aj na LCD budeš mať obraz ok. pri programoch Markíza, CT1/2, Joj je obraz pre DVB-S trošku nadštandart ( bitrate 5,5-7 Mbit/s ) + rozbiehajúca ponuka HD programov ( zatiaľ len Eurosport HD, Brava HDTV, ale od začiatku roka Discovery HD, National Geografic HD, Voom HD, Nova Sport HD ). Takže HDTV receiver + full hd telka = krása...
Sám vieš, že keď je na pi.... bitrate, môžeš to drbnť do čoho chceš, aj tak Ťa bude naťahovať....
stayman (12393)|8.11.2008 22:15
Ved v pohode, co sa tyka mna, ja som to potreboval hned, nepozeral som na kvalitu,ale na komfort, to Magio ma, co sa tyka jej, pozera na peniaze..
losos (2977)|9.11.2008 12:12
[QUOTE=stayman;200362]Takze ani Skylink nie je nic moc na tom LCD? To je asi vina aj toho LCD nie? :P[/QUOTE]

Jestli máš Skype, mám i webkameru..., ovšem kvalitu obrazu na mém LCD ti to, pochopitelně, neukáže..., na to bys musel přijet mrknout osobně..., jinak je to na dlouhé povídání, doporučuji kartu Skylink.cz a já mám k ní i Skylink.sk (Takže mi jedou všechny české a slovenské neplacené programy). Některé pořady SD mají špičkový obraz (obvykle ty, co jsou 16:9 na plnou obrazovku), ovšem HD obraz Novy (hlavně ze studia a nově natočené pořady) je mnohem lepší - a dokonce i upscalované filmy mají docela až překvapivě dobrý obraz (uznal to i Antonín)... Opravdu mohu doporučit a to i na LCD.
Radoo (1302)|9.11.2008 20:26
já jsem se skylnk max spkojen, velká část valí jako z DVD ...
toto je Nova v SD, kuk na bitrate
Bez názvu.JPG
Pytkin (7947)|9.11.2008 22:25
ked nieco vali jak z dvd , tak to neni moc zaruka kvality :)
Radoo (1302)|10.11.2008 11:59
[quote=Pytkin;200585]ked nieco vali jak z dvd , tak to neni moc zaruka kvality :)[/quote]

No to bych neřekl, pořád DVD je v dnešní době super !
Je tedy velký rozdíl jaké DVD ... Že ? :D
V mém případě dobře natočené DVD současnou technikou, mi na TV běží opravdu nádherně a detailně.
V DVD jsou ale velké rozdíly, zvlášť u starých snímků ...
Zrovna tak to platí i o tom sat. vysílání když pustí nějakou vykopávku.
Upscalery ale dokáží hodně a kdyby bylo všechno natočené jako tohle, tak není co řešit
Phil Collins - Finally...The First Farewell Concert 2DVD: Amazon.ca: Phil Collins: DVD
Pytkin (7947)|10.11.2008 13:31
Radoo " kvalita je relativna .. mne priada DVD desne nekvalitne ..
losos (2977)|10.11.2008 13:57
[QUOTE=Pytkin;200699]Radoo " kvalita je relativna .. mne priada DVD desne nekvalitne ..[/QUOTE]

Dnes i mně ano, ale pochopitelně jen ve srovnání s HD...
Radoo (1302)|10.11.2008 13:59
[QUOTE=Pytkin;200699]Radoo " kvalita je relativna .. mne priada DVD desne nekvalitne ..[/QUOTE]

Relativní to je, ale je potřeba se podívat na průměrný zdroj signálu a to je např anténa, kabelovka myslím analog signály a to je děs běs, pak UPC nebo DIGITv ze SAT rovněž, IP TV, DVB-C to je průměrný zdroj dneška. Oproti tomu je dobře natočené DVD nebo dobrý program ze Skylinku moc lepší, no a pro fajnšmekry je HD Nova a to zase jen některé pořady max. good., až bude jednou Bluray disk běžně v půjčovnách, tak se laťka posune, ale to není zatím realita dneška. A tak DVD v dobré kvalitě je bohužel dnes stále super, aspoň pro mne.
Myslím že třeba u toho Collinse bych mnoho lidí nachytal, tvrdili by, že to je HD video.
stayman (12393)|10.11.2008 14:08
[QUOTE=Pytkin;200699]Radoo " kvalita je relativna .. mne priada DVD desne nekvalitne ..[/QUOTE]

A co je lepsie (v SD kvalite a ako distribucne medium) od DVD? DivX? :eek:
Pytkin (7947)|10.11.2008 14:09
no ja nehovorim vobec o HD .. hovorim o SD .. DVD je dost velka kompresia a degradacia .. vidim to na tom ked mam obraz na digitalnej bete , a ked spravim z neho DVD , tak pri porovnavani vidim dost velky rozdiel ..
stayman (12393)|10.11.2008 14:11
Aha, takze to je zrejme aj odpoved ku mne ano? Takze hor sa na betu aj babke.. :D
Radoo (1302)|10.11.2008 14:56
[QUOTE=Pytkin;200714]no ja nehovorim vobec o HD .. hovorim o SD .. DVD je dost velka kompresia a degradacia .. vidim to na tom ked mam obraz na digitalnej bete , a ked spravim z neho DVD , tak pri porovnavani vidim dost velky rozdiel ..[/QUOTE]

Toď otázka co "spravíš" česky vyrobíš za DVD.
Já mluvím o orig. DVD dvouvrstvých disích, nebo ripech co jsou točený +- současnou technikou a to ještě jen o některých, která považuju za fakt povedený.
Nemluvím o doma vyrobených DVD, kde se na převodu podílí tisíc věcí od kvality původní nahrávky, přez enoder, nastavení jeho pramaterů, dat. toku, kvality převodu,VBR a bůh ví čeho.
MPEG 2 má svoje limity, ale spíš na něm vadí úroveň komprese, než SD rozlišení.
Pytkin (7947)|10.11.2008 15:04
stayman ; nebola to odpoved tebe .. tvoj prispevok som videl az ked som tu odpoved napisal .. ale v podstate to sedi ! :)
Pytkin (7947)|10.11.2008 15:06
Rado : hovorim tu vseobecne .. ze DVD je velmi velka kompresia .. a rozhodne by som ho nepovazoval za kvalitny zdroj .. ale samozrejme , kazdy ma ine naroky na kvalitu .. takze niekto to povazuje za kvalitne ..

iste .. ak to porovnavame s digitv, upc direct , tak jednooky je kral medzi slepcami ..
stayman (12393)|10.11.2008 17:10
Pytkin, ale no tak, ved ti pisal, ze pri lisovanych DVD s kvalitnym filmovym materialom a s dostatocnym dat.tokom je to v pohode, pises hluposti, kompresiu za tychto podmienok nemozes vidiet, mozes mat aj lupu :D
Pytkin (7947)|10.11.2008 17:16
stayman : este som nevidel DVD , kde by nebolo vidiet kompresiu ..
jarino1978 (8045)|10.11.2008 17:33
[QUOTE=Pytkin;200792]stayman : este som nevidel DVD , kde by nebolo vidiet kompresiu ..[/QUOTE]

ale Pytkin, myslím, že to začínaš preháňať...
pozri si napr. DVD Microkozmos na Hd telke a buď si istý, že Ti každý povie, že je to HD. Iba Ty budeš vedieť, že sa dívaš na DVD....
Kompresiu máš všade, či už stratovú alebo beztratovú.Takisto pri audio, alebo všetko necháš v PCM ?
Ale tu sa bavíme o DVB-S, čož je systém, ktorý nedokáže existovať bez kompresie. Takže Betu si nechaj na doma....

PS : Zaujímavé, že tu spomínaš, že vidíš kompresiu pri DVD. A čím kŕmiš ten Popcorn ? žeby nekomprimovaným videom ? To by sa musel asi usmažiť, všakže. Čiže DVD Ti vadí, ale potom nechápem, prečo Ti nevadí MKV, kde je kompresia niekoľkonásobne väčšia, ako pri DVD ? Alebo tam už kompresiu nevidíš ?
Pytkin (7947)|10.11.2008 17:49
jarino : zase demagogia ? jasne ze na popcorne prehravam komprimovane videa .. ale ved o tom neni debata .. ja som len zareagoval , ze DVD je kvalitny zdroj .. co neni .. to je cele .. ok .. koncim na tuto temu .. nic plodne to neprinasa ..
jarino1978 (8045)|10.11.2008 20:02
[QUOTE=Pytkin;200802]jarino : zase demagogia ? jasne ze na popcorne prehravam komprimovane videa .. ale ved o tom neni debata .. ja som len zareagoval , ze DVD je kvalitny zdroj .. co neni .. to je cele .. ok .. koncim na tuto temu .. nic plodne to neprinasa ..[/QUOTE]

demagógiu tu píšeš Ty. tu sa bavíme o DVB-S a nie o DVD, čo si tu zasa mlel...A keď Ti DVD pripadá desivé, zaujímavé, že MKV už potom nie... Niekedy ma vieš dobre pobaviť ( NET, WI-FI, 2,5" HDD na grafike a pod. )...
martin01_cz (218)|10.11.2008 20:26
Jen by mě teda zajímalo co je lepší zdroj než DVD když vynecháme blu ray nebo HD-DVD :p
peco (772)|10.11.2008 20:37
[quote=martin01_cz;200847]Jen by mě teda zajímalo co je lepší zdroj než DVD když vynecháme blu ray nebo HD-DVD :p[/quote]
napr HDV, AVCHD, alebo HDTV :)

Este som nevidel dobry obraz z DVB-S v rozliseni SD na LCD TV. Pokial ide o HD, tam je to ok.

Len tak na okraj si neodpustim poznamku. Kto nevidi rozdiel medzi DVD-Video (MPEG2) a HD (MPEG4 AVC, MPEG2) ten je slepy a nechapem naco ma fullHD Samsung. ;)
A este jednu. Ano MKV su aj hrozne, hlavne ak obsahuju video v nejakom nekvalitnom formate s nizkym rozlisenim a datovym tokom. Pokial obsahuje mkv kontajner video vo formate mpeg4 AVC vo vysokom rozliseni so zachovanim potrebneho datoveho toku, tak je to kvalitativne lepsi celok ako DVD-Video, zalezi ale ci je tam dostatocny datovy tok, inac je to nanic.
Radoo (1302)|10.11.2008 20:47
[QUOTE=peco;200852]napr HDV, AVCHD, alebo HDTV :)

Este som nevidel dobry obraz z DVB-S v rozliseni SD na LCD TV. Pokial ide o HD, tam je to ok.

Len tak na okraj si neodpustim poznamku. Kto nevidi rozdiel medzi DVD-Video (MPEG2) a HD (MPEG4 AVC, MPEG2) ten je slepy a nechapem naco ma fullHD Samsung. ;)
A este jednu. Ano MKV su aj hrozne, hlavne ak obsahuju video v nejakom nekvalitnom formate s nizkym rozlisenim a datovym tokom. Pokial obsahuje mkv kontajner video vo formate mpeg4 AVC vo vysokom rozliseni so zachovanim potrebneho datoveho toku, tak je to kvalitativne lepsi celok ako DVD-Video, zalezi ale ci je tam dostatocny datovy tok, inac je to nanic.[/QUOTE]

ale no tak Peco, čti pořádně :)
HD je HD o tom žádná ... ;)
peco (772)|10.11.2008 20:58
Radoo:
Ale ja som reagoval na tento drist mesiaca:
[QUOTE]A keď Ti DVD pripadá desivé, zaujímavé, že MKV už potom nie..[/QUOTE] ;)
jarino1978 (8045)|10.11.2008 21:20
[QUOTE=peco;200852]Este som nevidel dobry obraz z DVB-S v rozliseni SD na LCD TV. Pokial ide o HD, tam je to ok..[/QUOTE]

- tak to si teda strašne málo videl....

[QUOTE=peco;200852]Len tak na okraj si neodpustim poznamku. Kto nevidi rozdiel medzi DVD-Video (MPEG2) a HD (MPEG4 AVC, MPEG2) ten je slepy a nechapem naco ma fullHD Samsung.[/QUOTE]

a tvrdím niečo také ? rovnaký prípad, ako uviedol Radoo. A ešte niečo, ak sa Ti podarí vidieť trebárs aj DVD-Video cez PS3, možno trošku zmeníš názor. Laik skoro nerozozná na kvalitnom DVD pri niektorých záberoch, či sa díva na SD alebo HD. Ja ten rozdiel samozrejme vidím, aj keď môžem napísať, že je to niekedy dosť podobné HD. Ale dosť nie je 100 %...
jarino1978 (8045)|10.11.2008 21:26
[QUOTE=Pytkin;200792]stayman : este som nevidel DVD , kde by nebolo vidiet kompresiu ..[/QUOTE]

@ Peco : nauč sa najskôr čítať , potom sa nauč samostatne cikať ...

[QUOTE=peco;200852]Este som nevidel dobry obraz z DVB-S v rozliseni SD na LCD TV. Pokial ide o HD, tam je to ok.[/QUOTE]

Toto je u mňa perla roka 2008. Pozri si SD na LCD M86BD, W4500, A956...

PS : MKV, ktoré by sa kvalitou rovnalo BD som ešte nevidel... Iba ak o veľkosti cez 20Gb...Ale to si radšej kúpim originál, že ?
Ale tu sa bavíme o kompresií a nie o SD vs. HD. Je asi logické, že HD video je iný level...
stayman (12393)|10.11.2008 21:49
[QUOTE=peco;200852]napr HDV, AVCHD, alebo HDTV :)[/QUOTE]

Lenze nikto tu nezrovnava SD vs HD.\\/
martin01_cz (218)|10.11.2008 21:58
[QUOTE=peco;200852]napr HDV, AVCHD, alebo HDTV :)
[/QUOTE]

Ale no tak. O HD nebyla vůbec řeč a navíc jsem tam pro jistotu ještě psal mimo HD;) A nevím co jiného můžeš považovat za kvalitnější signál než DVD a aby to nebylo přímo z nějaký profi kamery a nekomprimovaný.

Pochybuju, že ti režiséři posílají svoje filmy v nekomprimované podobě protože ti DVD nestačí:)
jarino1978 (8045)|10.11.2008 22:10
Treba skončiť túto debatu o DVD, MKV, BD a neviem ešte o čom. Debata je o DVB-S...

Ja som mal teda UPC, Magio, Digi TV a teraz mám Skylink. Kvalita obrazu je najlepšia na Skylink, keď si odmyslím virtuálnu požičovňu cez Magio, Skylink vychádza pre mňa ako najlepšia voľba. Možnosť PVR riešim cez HDTV Vantage HD6000 ( umožňuje nahrávať naraz 4 SD programy, alebo 2 HD programy naraz ), má funkciu time-shift, časovanie prebieha cez EPG alebo manuálne...... ). Kvalita obrazu v SD v 46" veľmi dobrá, hlavne u staníc markíza, CT1/2, Joj, Prima,NOVA SPORT u ostatných s výnimkou Filmboxov dobrá. Kvalita HD bez debaty...Za 200 Sk / mesiac by som povedal že veľmi slušné. Na plné využitie HD samozrejme Diablo...
stayman (12393)|10.11.2008 23:07
U Magiu nejde len o pozicovnu, to budu mat provideri, teda s IPTV urcite postupne vsetci...,ale ide aj o komfort, mas tam hned informacie o filme a aj cely nasledujuci program, upscaling, PIP, nahravanie na disk teda odpada nutnost kupovat rekorder a mozes ist kedykolvek cikat, router, kde je moznost IP telefonu, internetu, reaguje to pomerne rychlo, ziadne paraboly a konvertory, nezavisle na pocasi... Jediny nedostatok je silnejsia kompresia ako u DVB-S,ale na niektorych programoch, hlavne SK, CZ, AU to nie je az take hrozne, ked si pomylsim, ze ludia su zvyknuti na DivX a podobne shunty a nevadi im to, tak nie je o com,navyse nikto z vas neberie fakt, ze hroznu kompresiu moze mat aj samotna sat.stanica, zalezi aky dat.prenos si zaplatila a hlavne aky vam dat.tok ponuka... Samozrejme, ak je na prvom mieste kvalita, jedine samostatny sat. a najlepsie HD a kochat sa nad nou a hodnota infomacie bude az niekde na konci :D

Podla mna nie je hroznejsie obcasne koceckovanie, ako volakedy duchy, sum a obsah aj tak vtaci trus :D
Pytkin (7947)|10.11.2008 23:26
[QUOTE=jarino1978;200832]demagógiu tu píšeš Ty. tu sa bavíme o DVB-S a nie o DVD, čo si tu zasa mlel...A keď Ti DVD pripadá desivé, zaujímavé, že MKV už potom nie... Niekedy ma vieš dobre pobaviť ( NET, WI-FI, 2,5" HDD na grafike a pod. )...[/QUOTE]

Staci ked trosku pozries do zadu a uvidis , kto pisal o dvd . ja nie .. ja som len reagoval na to , ze DVD je kvalitny zdroj .. ano .. jednooky kral medzi slepymi ..

na ostatne invektivy nereagujem .. vsetci vedia , kto tu bavi :)
Pytkin (7947)|10.11.2008 23:28
[QUOTE=peco;200852]napr HDV, AVCHD, alebo HDTV :)

Este som nevidel dobry obraz z DVB-S v rozliseni SD na LCD TV. Pokial ide o HD, tam je to ok.

Len tak na okraj si neodpustim poznamku. Kto nevidi rozdiel medzi DVD-Video (MPEG2) a HD (MPEG4 AVC, MPEG2) ten je slepy a nechapem naco ma fullHD Samsung. ;)
A este jednu. Ano MKV su aj hrozne, hlavne ak obsahuju video v nejakom nekvalitnom formate s nizkym rozlisenim a datovym tokom. Pokial obsahuje mkv kontajner video vo formate mpeg4 AVC vo vysokom rozliseni so zachovanim potrebneho datoveho toku, tak je to kvalitativne lepsi celok ako DVD-Video, zalezi ale ci je tam dostatocny datovy tok, inac je to nanic.[/QUOTE]

peco .. porovnavas ale jablka s hruskami .. ja stale hovorim o SD rozliseni ..
Zaujimave je , ze kazdy vie , ze CD audio je kvalitnejsie ako MP3 ..
Ze ale DVD je nekvalitne , to nikto nechce pochopit ..

Riadne kocurkovo toto tunak ..
stayman (12393)|10.11.2008 23:31
Sibiribi Pytkin??? Ty tiez zrovnavas jablka s bananom, sak betacam je broadcast a nie domace video :D
martin01_cz (218)|10.11.2008 23:39
[QUOTE=stayman;200918]Sibiribi Pytkin??? Ty tiez zrovnavas jablka s bananom, sak betacam je broadcast a nie domace video :D[/QUOTE]

minimalne jablka s bananem, mozna i s kokosem:)
Pytkin (7947)|10.11.2008 23:59
[QUOTE=stayman;200918]Sibiribi Pytkin??? Ty tiez zrovnavas jablka s bananom, sak betacam je broadcast a nie domace video :D[/QUOTE]

Debata prebiehala takto :

[QUOTE=Radoo;200555]já jsem se skylnk max spkojen, velká část valí jako z DVD ...
toto je Nova v SD, kuk na bitrate[/QUOTE]

[QUOTE=Pytkin;200585]ked nieco vali jak z dvd , tak to neni moc zaruka kvality :)[/QUOTE]

[QUOTE=Radoo;200675]No to bych neřekl, pořád DVD je v dnešní době super !
Je tedy velký rozdíl jaké DVD ... Že ? :D
V mém případě dobře natočené DVD současnou technikou, mi na TV běží opravdu nádherně a detailně.
V DVD jsou ale velké rozdíly, zvlášť u starých snímků ...
Zrovna tak to platí i o tom sat. vysílání když pustí nějakou vykopávku.
Upscalery ale dokáží hodně a kdyby bylo všechno natočené jako tohle, tak není co řešit
http://www.amazon.ca/Phil-Collins-Finally-Farewell-Concert/dp/B000641Z90[/QUOTE]

[QUOTE=Pytkin;200699]Radoo " kvalita je relativna .. mne priada DVD desne nekvalitne ..[/QUOTE]

to je proste moj nazor .. kto nesuhlasi , ma na to pravo ..

Ok .. viac sa k tomu uz nejdem vyjadrovat ..