Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

42palcová plazma Panasonic anebo 50palcová plazma Samsung

zorro (26)|7.11.2008 21:36
Dobrý den,
Můj výběr se už zúžil na dva kandidáty. Dokonce jsem absolvoval jejich obhlídku v Datartu. Každopádně se fakt nemůžu rozhodnout. Sice by fakt byla lepší větší úhlopříčka,ale zase se bojím kvality zobrazení, neboť budu koukat ze vzdálenosti cca 2,8m. Jedná se o SAMSUNG PS50A457 (50palcový HD Ready) a populární Panasonic 42PX80E (42palcový HD ready). Budu koukat ve velkém na DVD, DiVx filmy a UPC digitální televizní vysílání. Díííky za případnou pomoc...
dv07 (569)|7.11.2008 21:47
(jen) 2,8m + hd ready + prevaha SD zdroju (DVD, DivX) - ja bych z techto dvou bral toho mensiho Panasonica radsi nez ten starsi model samsunga...
peter.nr (61)|7.11.2008 23:01
Tak to riešim momentálne aj ja.
Panasonic je vo všeobecnosti v plazmách o kúsok lepší od Samsungu, ale pri tomto modeli mi zase vadí len 1024 bodov na šírku.
Sedvo (194)|8.11.2008 08:21
Starší model samsunga? Předchozí model byl označení Q. Je to stejně starý model jako ten panasonic.
dv07 (569)|8.11.2008 08:39
[QUOTE=Sedvo;200293]Starší model samsunga? Předchozí model byl označení Q. Je to stejně starý model jako ten panasonic.[/QUOTE]

jj sedvo, mas pravdu, ale ja spis myslel starsi model samsunga ohledne nabidky mainstreamovych samsung plasem na trhu... preci jen uz mame i 5., 6. a ted je jiz v nabidce 7. rada a kazda z techto novejsich rad celkem znamenala i kvalitativni posun kupredu ... preci jen samsung nebyl (a asi ani stale neni a nebude) na plazmy takovy zavedeny borec jako panak a podle meho mineni muze Panasonicu obecne konkurovat bez vetsich obav az touhle nejnovejsi 7. radou (ci mozna i tou 6.)... takze nerikam, ze ten samsung je spatny, ale subjektivne za vychytanejsi z tech dvou (!!) povazuji toho panaka... ale je to jen muj soukromej nazor, i kdyz prodavanejsi je obecne ten panak, coz ale muze byt dano i tim, ze ne kazdy chce 50" palcovou HD ready TV a voli radsi mensi uhlopricku a v ni tu nejprodavanejsi plasmu... coz bych na 2,8m volil asi i ja...
hafca (211)|8.11.2008 09:17
Na ty 2.8m a ten signál kterým to budeš krmit, určitě tu 42". Trochu může pomoct i tahle tabulka. Na tý 50" uvidíš všechnu mizerii špatnýho signálu.
tabulka.jpg
zorro (26)|8.11.2008 10:41
Tahle tabulka mi zase něco dala. Právě kvůli toho jsem se obával Samsungu při té úhlopříčce...
Pytkin (7947)|8.11.2008 12:53
teraz sme do prace namontovali 42" LCD .. HD zdroje su fajn .. ale SD je katastrofa .. ani z 3och metrov to neni dobre .. zavisi co budes pozerat .. ak bude prevazovat TV , tak rozhodne co najmensiu telku .. ja som si tu 42" chcel zobrat domov , kde pozeram asi zo 4och metrov .. hned som si to rozmyslel .. zena by ma s tym vyhodila ..
peter.nr (61)|10.11.2008 20:06
Ale to potom stačí kvalitné 100 Hz CRT. Väčšina programov je v 4:3, takže obraz na 28" CRT bude rovnako veľký ako na 32" LCD. Takže potom radšej to CRT. A garantujem ti, že obraz bude na 100% lepší ako na LCD.

CRT neskončilo preto, že by bol obraz zlý, ale preto, že väčšie obrazovky by nemalo zmysel vyrábať - boli by to veľké kravy. A neviem, či by to bolo technologicky vôbec možné a rentabilné. 32" a menšie LCD majú oproti CRT zmysel iba v šetrení priestoru a očí. Kvalitou obrazu sa CRT nevyrovnajú.
Huncut (221)|11.11.2008 12:08
Budes sedet docela blizko, poutset prevazne SD signal - bral bych Panasonic 42".
losos (2977)|12.11.2008 01:00
[QUOTE=peter.nr;200836]Ale to potom stačí kvalitné 100 Hz CRT. Väčšina programov je v 4:3, takže obraz na 28" CRT bude rovnako veľký ako na 32" LCD. Takže potom radšej to CRT. A garantujem ti, že obraz bude na 100% lepší ako na LCD.

CRT neskončilo preto, že by bol obraz zlý, ale preto, že väčšie obrazovky by nemalo zmysel vyrábať - boli by to veľké kravy. A neviem, či by to bolo technologicky vôbec možné a rentabilné. 32" a menšie LCD majú oproti CRT zmysel iba v šetrení priestoru a očí. Kvalitou obrazu sa CRT nevyrovnajú.[/QUOTE]

To ovšem není pravda. Asi jsi ještě neviděl moderní (nové) LCD TV v provozu, jinak bys to nepsal...

Doporučuji prostudovat tohle (platí i pro Huncut) :

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=17175
peter.nr (61)|12.11.2008 11:40
Práveže som ich videl. Dosť som teraz o tom čítal a tiež prešiel veľa obchodov. Pre výstup z PC pri vyšších uhlopriečkach LCD nemá konkurenciu. Ani v plazmách ani v CRT.

Ale hlavne pri SD videách je obraz dosť slabý. Keď to porovnám s plazmami (pre vyššie uhlopriečky) alebo s CRT (pre nižšie uhlopriečky). Pekný obraz aj pri SD majú až série 7 a vyššie(platí pre Samsung). Ale tie sú cenovo dosť vysoko. Bavme sa o ľudových LCD do 35 tisíc Sk a high-end LCD nad 35 tisíc. Tie druhé sú už obrazovo veľmi dobré. Ale väčšina kupuje lacné LCD s príšerným obrazom v domnení, že kupujú kvalitu.
dv07 (569)|12.11.2008 11:46
[QUOTE=peter.nr;201386]Práveže som ich videl. Dosť som teraz o tom čítal a tiež prešiel veľa obchodov. Pre výstup z PC pri vyšších uhlopriečkach LCD nemá konkurenciu. Ani v plazmách ani v CRT.
[/QUOTE]

A mel jsi moznost videt i vystup z PC na PS50A756 za "lidovych" 32k Kc? Myslim, ze tak spatny to byt nemuze ;)
peter.nr (61)|12.11.2008 21:11
Nemal som tú možnosť, ale aj zarytí "plazmisti" hovoria, že LCD je pre PC najlepšia voľba. Hlavne napr. ako prezentačný monitor pre výstupy PDF, PPS, PPT, obrázky ... Čiže statické obrazy.
zorro (26)|12.11.2008 21:45
Chlapi, já chtěl jen poradit a tady se to zase zvrhlo na tu novinku od Samsungu.....ach jo.....
nahravac (9)|13.11.2008 07:05
Ahoj, já si televizi vybíral přez ROK!, prošel a viděl jsem toho fakt fůru a nakonec jsem koupil uvedenou 42´plazmu Panasonic. V porovnání cena/výkon u mně jasně vyhrála. Dívám se na ni přesně ze stejmé vzdálenosti - 2,8m. :-)) Signál mám DVB-T. Rozhodně nehaním TV jiných značek, ale s touhle určitě vedle nešlápneš. Já jsem moc spokojený. Samozřejmě taky záleží na kvalitě signálu, který se i u digitálu liší pořad od pořadu. Co se týká uhlopříčky, rozhodně bych větší na tuto vzdálenost nedoporučoval, já chtěl původně koupit jen 37´ale v době kdy jsem ji sháněl dlouho nebyly tyhle modely na skladech. 42´je příjemná, 37´by asi byla plně dostačující. Tolik můj názor. Zdar Martin
zorro (26)|13.11.2008 07:11
[QUOTE=nahravac;201609]Ahoj, já si televizi vybíral přez ROK!, prošel a viděl jsem toho fakt fůru a nakonec jsem koupil uvedenou 42´plazmu Panasonic. V porovnání cena/výkon u mně jasně vyhrála. Dívám se na ni přesně ze stejmé vzdálenosti - 2,8m. :-)) Signál mám DVB-T. Rozhodně nehaním TV jiných značek, ale s touhle určitě vedle nešlápneš. Já jsem moc spokojený. Samozřejmě taky záleží na kvalitě signálu, který se i u digitálu liší pořad od pořadu. Co se týká uhlopříčky, rozhodně bych větší na tuto vzdálenost nedoporučoval, já chtěl původně koupit jen 37´ale v době kdy jsem ji sháněl dlouho nebyly tyhle modely na skladech. 42´je příjemná, 37´by asi byla plně dostačující. Tolik můj názor. Zdar Martin[/QUOTE]

Ahoj, konečně názor do diskuze v nadpisu...:-).....A proč by jsi např.50palcovou plazmu na tuto vzdálenost nedoporučoval? Vždyť v kině sedíš v poměru uhlopříčky ke vzdálenosti mnohem blíže a zážitek z kina je suprovní. Myslíš kvůli nekvalitě obrazu s větší úhlopříčkou anebo eventuálně kvůli "tikání" očí?
nahravac (9)|13.11.2008 08:20
Přesně tak, současná kvalita signálu by na větší uhlopříčce už byla asi znát k horšímu. I s tím kinem mně napadlo před koupí TV to samé. Když jsem zkoušel doma velikost uhlopříčky, přinesl jsem si domů z práce projektor a pouštěl na stěnu různé velikosti obrazu pro porovnání:-)), ale tam bohužel nemáš k porovnání kvalitu signálu. Už teď sice Nova vysílá přez satelit v rozlišení HD, pár programů jde přez UPC kabel, časem toho bude víc a víc, přez DVB-T bude snad vysílání v MPEG4, ale věř mi že ta 42´ bude i potom na vzdálenost 3m dostačující. Teď zase Panasonic vylezl na trh v plazmou full HD,zase je to kousek dál, ale pořád čekat na lepší technologii a pořád jen porovnávat, to by si člověk nekoupil nikdy nic .. :-)) M
dv07 (569)|13.11.2008 08:45
[QUOTE=zorro;201548]Chlapi, já chtěl jen poradit a tady se to zase zvrhlo na tu novinku od Samsungu.....ach jo.....[/QUOTE]

Vzdyt ja nevim co porad resis chlape :) uz v druhem prispevku jsem ti rikal, ze pro tve potreby je ten Panasonic jako delanej, ostatni to v podstate potvrzuji, tak co vic chces slyset - z techto dvou tv na tve vyuziti a pozorovaci vzdalenost je z tech dvou proste lepsi ten Panak ;) tak sup sup nakupovat :)
dv07 (569)|13.11.2008 08:55
[QUOTE=peter.nr;201542]Nemal som tú možnosť, ale aj zarytí "plazmisti" hovoria, že LCD je pre PC najlepšia voľba. Hlavne napr. ako prezentačný monitor pre výstupy PDF, PPS, PPT, obrázky ... Čiže statické obrazy.[/QUOTE]

No tak samozrejme, ze jako prezentacni monitor nikdo normalni plasmu pouzivat nebude - staticke obrazky pustene treba pres noc jsou smrt i pro nejnovejsi plasmy (i kdyz u novych plasem bys musel vypnout takove ty featurky jako stmivani statickeho obrazu, screensaver, vypnuti pri delsi necinnosti,....) :)

Ale co se tyce napr. hrani her (nemyslim "nonstop parany" ;) ) ci sledovani filmu z PC na plasme - tzn. standardni domaci pouziti - tam uz to tak jasne ve prospech vetsiny LCD podle me neni a vzdycky zalezi na konkretnim pripade pouziti, co komu bude lepe vyhovovat, kolik na to ma penez, jak ochotnej je se o tu tv starat atp.....
jordan23 (213)|13.11.2008 08:59
[QUOTE=zorro;200265]Dobrý den,
Můj výběr se už zúžil na dva kandidáty. Dokonce jsem absolvoval jejich obhlídku v Datartu. Každopádně se fakt nemůžu rozhodnout. Sice by fakt byla lepší větší úhlopříčka,ale zase se bojím kvality zobrazení, neboť budu koukat ze vzdálenosti cca 2,8m. Jedná se o SAMSUNG PS50A457 (50palcový HD Ready) a populární Panasonic 42PX80E (42palcový HD ready). Budu koukat ve velkém na DVD, DiVx filmy a UPC digitální televizní vysílání. Díííky za případnou pomoc...[/QUOTE]

Já mám podobné dilema. Na jedné straně plazma Panasonic TH-42PZ85E a na druhé LCD Samsung LE40A786.
Také nevím pro co se rozhodnout.
Jinak sledovací vzdálenost a zdroj signálu naprosto totožný s tvým. Taktéž děkuji za každičkou radu.
dv07 (569)|13.11.2008 09:01
[QUOTE=jordan23;201635]Já mám podobné dilema. Na jedné straně plazma Panasonic TH-42PZ85E a na druhé LCD Samsung LE40A786.
Také nevím pro co se rozhodnout.
Jinak sledovací vzdálenost a zdroj signálu naprosto totožný s tvým. Taktéž děkuji za každičkou radu.[/QUOTE]

no tak u tebe je to jordane o krapet obtiznejsi........ jake mas plany s vyuzitim? zdroje signalu? prevaha SD nebo HD?....
jordan23 (213)|13.11.2008 09:07
[QUOTE=dv07;201636]no tak u tebe je to jordane o krapet obtiznejsi........ jake mas plany s vyuzitim? zdroje signalu? prevaha SD nebo HD?....[/QUOTE]

Zhruba jako psal zorro.
Digitální kabelovka UPC (nějaké HD kanály-HBO, Eurosport, National Geog.) primárně, pak nějaké DVD, DivX, a následně Blu-Ray. A taky nějaké prohlížení fotek a zkusím připojit i PC na hry.
dv07 (569)|13.11.2008 09:09
[QUOTE=jordan23;201638]Zhruba jako psal zorro.
Digitální kabelovka UPC (nějaké HD kanály-HBO, Eurosport, National Geog.) primárně, pak nějaké DVD, DivX, a následně Blu-Ray. A taky nějaké prohlížení fotek a zkusím připojit i PC na hry.[/QUOTE]

njn, fullHD jsou obe a ta plasma je nadherna, ale ja bych asi volil v tvem pripade tu LEDku.... preci jen prohlizeni fotek, vis co ;)
jordan23 (213)|13.11.2008 09:20
[QUOTE=dv07;201640]njn, fullHD jsou obe a ta plasma je nadherna, ale ja bych asi volil v tvem pripade tu LEDku.... preci jen prohlizeni fotek, vis co ;)[/QUOTE]

Právě, taky jsem na vážkách. Velikost je zhruba stejná, cena je zhruba stejná, fullHD obě. Jen ta technologie je různá.
P.S.: dosud bydlím v podnájmu, takže mě čeká ještě nějaké stěhování, tak z důvodu převozu tv si myslím, že je také lepší LCD. Kupuji poprvé neco většího, tak se chci trefit. :-)
dv07 (569)|13.11.2008 09:27
[QUOTE=jordan23;201643]Právě, taky jsem na vážkách. Velikost je zhruba stejná, cena je zhruba stejná, fullHD obě. Jen ta technologie je různá.
P.S.: dosud bydlím v podnájmu, takže mě čeká ještě nějaké stěhování, tak z důvodu převozu tv si myslím, že je také lepší LCD. Kupuji poprvé neco většího, tak se chci trefit. :-)[/QUOTE]

jj plasmy jsou krehci. podivej, ja kdybych mel dost penez na tu 55" LEDku, tak ji obratem beru, ale jelikoz tolik penez nejsem do ty tv ochotnej dat a potrebuju min. 50" tak jsem sahl po tom samovi, ktery podle recenzi svou kvalitou a vykonem dotahuje na uroven panaku a na dohled pioneeru a na moje predpokladane pouziti je ok...

takze moje doporuceni pro tebe zni - mas-li moznost, tak jdi do ty LEDky ;)

A pokud chces na te TV pres PC nejen koukat na filmy a hrat hry, ale i pracovat (upravovat fotky apod.) tak podle me není ani moc co resit :)
jordan23 (213)|13.11.2008 09:51
Děkuji za doporučení. Už jí mám objednanou. Ale než příjde, tak to ve mě pořád hlodá. To to jde pořád ještě změnit.
Ale až příjde, tak budu spokojený. :) Ale do té doby budu pořád přemýšlet...:-(((
dv07 (569)|13.11.2008 10:13
Myslim, zes udelal dobre ;) Urcite budes spokojeny!
peter.nr (61)|13.11.2008 12:16
[QUOTE=dv07;201646]jj plasmy jsou krehci.[/QUOTE]

Nie len plazmy, ale aj LCD. Krehke je to sklo, ktoré je v oboch prípadoch. A tá krehkosť sa prejaví pri väčších uhlopriečkach. Je to rovneké ako s oknami. Prečo sa okná alebo sklenné tabule transportujú zásadne na výšku?

[QUOTE=dv07;201646]... potrebuju min. 50" tak jsem sahl po tom samovi, ktery podle recenzi svou kvalitou a vykonem dotahuje na uroven panaku a na dohled pioneeru ...[/QUOTE]

Takže podľa recenzií je 756 kúsok pred Panákmi a na dohľad Pioneerov. To len tak pre upresnenie.
jordan23 (213)|13.11.2008 13:17
Mně šlo o to, že ta plazma se nesmí naklánět :-)
dv07 (569)|13.11.2008 16:32
[QUOTE=peter.nr;201682]Nie len plazmy, ale aj LCD. Krehke je to sklo, ktoré je v oboch prípadoch. A tá krehkosť sa prejaví pri väčších uhlopriečkach. Je to rovneké ako s oknami. Prečo sa okná alebo sklenné tabule transportujú zásadne na výšku?



Takže podľa recenzií je 756 kúsok pred Panákmi a na dohľad Pioneerov. To len tak pre upresnenie.[/QUOTE]

Spis nez o krehkost skla, ktera je u LCD a Plasmy vicemene u jednotlivych uhlopricek asi podobna, jsem mel na mysli krehkost plasem kvuli pouzite technologii, ktera je sice teoreticky jednodussi nez klasicke LCD, avsak je technologicky mnohem narocnejsi na vyrobu a take nachylnejsi na poskozeni (otresy,...). Celou obrazovku plazmy si lze predstavit jako jednu velkou mikroplastev, jejiz jednotlive bunky jsou naplneny plynem a zaroven jsou v ni elektrody, ktere po privedeni vysokoenergetickeho impulzu uvedou plyn do energeticky nabuzeneho stavu (plasma) a tuto energii pak predaji luminoforu umistenemu na stene obrazovky smerem k divakovi. Tim se rozsviti bod na obrazovce. To tedy znamena, ze plazmova tv obsahuje jakousi plynovou "nadrz" ktera musi prefektne tesnit a jakmile dojde napr. v dusledku nesetrne dopravy k poruse tesnosti teto "nadrze", tak zacne plyn unikat, obrazovka zacne ztracet jas, objevi se fleky a plasma je zrala akorat tak na vyhozeni....

Je pravda, ze LCD s LED muze byt nachylnejsi nez klasicka LCD, ale myslim si, ze na plasmicky jen tak neco nema ;) KAzdopadne co se tyka klasickych LCD, tak ty jsou urcite mene nachylnejsi na nevratne poskozeni nez plasmy.

Jj, take jsem cetl, ze ta 756 dokonce prekonava Panaky, ale moje vrozena neduverivost a opatrnost ohledne recenzi na netu mi nedovolila to napsat takhle naplno :) preci jen Panasonic je v plazmach kapo, tak bych s hodnocenim te 756 pockal, az se trochu vice rozsiri, anebo si ji poradne osobne vyzkousim ;)