Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Je dobrá 50palcová plazma Samsung PS50A457

zorro (26)|6.11.2008 18:52
Dobrý den,
poprosil bych o pomoc ve výběru 50palcové plazmy. Bude SAMSUNG PS50A457 dostačující, co se týče kvality? Je totiž skoro nejlevnější, takže mám obavy, že grafický výstup bude nic moc. Pokud s ním máte zkušenost,tak mi dejte vědět. O FullHD mi opravdu nejde, ve velkém budu koukat na DVD, DiVx filmy a televizní vysílání. Dost už mám přečteno o 42palcových plazmách,kde bych bral s jistoto uPanasonic 42PX80E, ale mám obavu,že bude malinký...:-)
Koukat budu ze vzdálenosti cca 2,8m.
Peněz bohužel nemám nazbyt,proto jsem si vybral tyto typy.
Díííky...
pavel.hecik (121)|6.11.2008 19:28
vždy jsem chtěl Panasonic co uvádíš, nakonec jsem zůstal u PS50a457, protože se mi zdál obraz lepší než u Panasonica. Samsunga jsem viděl jen v prodejnách a měl pro mě vždy lepší obraz. Ovšem netušil jsem jaký bude doma. Mám jí doma skoro 14 dní a jsem z ní posr...j. Chytám analog Nova a zbytek DVBT ČT. Ať si říká kdo chce co chce já jsem nadšený, protože oproti krámu je to nesrovnatelný. Analog jsem znal z krámů děsný a doma je super, srovnatelný s DVBT ČT...koukám na ní ze tří metrů a v pohodě menší bych nechtěl, spíš než na kvalitu obrazu Tv budeš nadávat na kvalitu vysílání. Vše se dá krásně nastavit pro jednotlivé výstupy. Jinak měl jsem stejné dilema. To je můj názor z toho co jsem viděl než jsem tuto TV koupil a HD jsem taky neřešil.
pavel.hecik (121)|6.11.2008 19:36
jinak mód který je puštěný na prodejnách zvaný "prodejna" je děs všech děsů ve srovnání s nastavením doma, díky tomu jsem měl strach tu plasmu koupit
psv1 (458)|6.11.2008 21:23
[QUOTE=pavel.hecik;200071]jinak mód který je puštěný na prodejnách zvaný "prodejna" je děs všech děsů ve srovnání s nastavením doma, díky tomu jsem měl strach tu plasmu koupit[/QUOTE]


Je zajímavé, jak všichni nadávají na otřesný obraz (bez ohledu na značku) v režimu "prodejna". Přitom předpokládám, že tento režim je v TV jen a právě proto, aby upoutal a navnadil zákazníka ke koupi. Skutečně pak nechápu, proč se s různými režimy výrobci obtěžují. Je to divné.
pavel.hecik (121)|6.11.2008 21:53
[QUOTE=psv1;200081]Je zajímavé, jak všichni nadávají na otřesný obraz (bez ohledu na značku) v režimu "prodejna". Přitom předpokládám, že tento režim je v TV jen a právě proto, aby upoutal a navnadil zákazníka ke koupi. Skutečně pak nechápu, proč se s různými režimy výrobci obtěžují. Je to divné.[/QUOTE]

on mód prodejna, pokud opomenu přepálenost obrazu, by sám nebyl až takový děs, kdyby tento mód v podstatě nezvýrazňoval veškeré neduhy vysílaného pořadu /hlavně komprese ta dokáže vysílání úplně zkur...t/
zorro (26)|6.11.2008 22:08
Já jsem inklinoval spíše k tomuto Samsungu, prostě 50palců je palců.Ale potřeboval jsem nějaké utvrzení. Dneska jsem koukal na toho Panasonica a zítra se jedu ještě pro "zichr" kouknout na toho Samsunga. Ale už jsem stejně přesvědčený, že si ho koupím. Díííky...:-)
peter.nr (61)|7.11.2008 23:36
Ja mám v podstate ten Samsung už objednaný za super cenu priamo z výroby.
Dnes som bol v predajni si ho pozrieť. Bol som trochu prekvapený nízkou úrovňou kontrastu. Bol tam spolu s inými modelmi Samsung (LED LCD 50", Full HD 50" plazma, 40" Full HD LCD) mal som dojem, akoby mal najnižší kontrast. Vypol som ho a vypnutá obrazovka nebola čierna ale sivá.
Toto všetko však je zrejme iba môj subjektívny dojem - zrejme zlé nastavenie režimu, zlé svetelné podmienky (veľa svetla), ... Predpokladám, že (ako to tu už bolo napísané) doma to bude oveľa lepšie.

Inak, otestoval som na tom DVD - video z kamery (super obraz!), Pat a Mat z ČT1-Skylink (veľmi veľmi dobrý obraz) a Scary Movie 2 z Markízy-Skylink (to už bolo slabšie - bolo vidieť štvorčeky hlavne na tvárach). Budem na tomo pozerať Skylink a DVD, takže by to malo byť ok.
zorro (26)|8.11.2008 00:01
Suprovní, tak potom dej vědět, jak to dopadne doma....jsem hrozně zvědavej...mám na to ještě 2 týdny....:-)
peter.nr (61)|8.11.2008 00:12
Hmmm ... nebude skôr ako za tie dva týždne.
pavel.hecik (121)|8.11.2008 12:59
chlapi věřte, že kontrast budete ubírat co to půjde, třeba dinamickej jsem vypnul úplně, jinak já jí koupil před cca před 14dny za Kč 20 800 a kostičky dělá komprese vysílání s TV to nemá nic společného
peter.nr (61)|8.11.2008 15:31
To si ma upokojil. V predajni vyzerá obrazovka strašne svetlá vo vypnutom stave. Moja teória je taká, že to odráža svetlo z okolia - teda ak na ňu zasvietim lampou, bude vo vypnutom stave svetlejšia ako v šere alebo slabom svetle. Ale ak ju zapnem, je to otázkou nastavenia kontrastu. Je to tak?

EDIT:
Tak dnes som obehal pár obchodov a porovnával som tento model (PS50A457) s modelmi PS50A557 a PS50A656.

1. Všetky tri som vypol a porovnával som farbu panela - 457 bol najsvetlejší, 557 tmavší a 656 najtmavší. Podotýkam, že v predajne boli intenzívne osvetlené, dokonca v jednej bol model 457 priamo pred výbojkovým (či halogénovým) svetlom. Fakt nedokážem posúdiť, ako to bude vyzerať doma, kde bude TV na stene medzi dvomi oknami (bez priameho dopadu svetla). Večer v šere a v noci bude obraz isto super, ale čo za bieleho dňa?

2. Porovnával som kvalitu obrazu a na 720p z BD ako laik som nedokázal popísať rozdiely. Jedine znovu 457 pri čiernej obrazovke (titulky)mala čiernu svetlejšiu ako ostatné (celkovo to isté poradie ako v bode 1.) Znovu tvrdím, že po tme alebo v šere to bude to isté.
psv1 (458)|8.11.2008 23:49
[QUOTE=peter.nr;200345]To si ma upokojil. V predajni vyzerá obrazovka strašne svetlá vo vypnutom stave. Moja teória je taká, že to odráža svetlo z okolia - teda ak na ňu zasvietim lampou, bude vo vypnutom stave svetlejšia ako v šere alebo slabom svetle. Ale ak ju zapnem, je to otázkou nastavenia kontrastu. Je to tak?

EDIT:
Tak dnes som obehal pár obchodov a porovnával som tento model (PS50A457) s modelmi PS50A557 a PS50A656.

1. Všetky tri som vypol a porovnával som farbu panela - 457 bol najsvetlejší, 557 tmavší a 656 najtmavší. Podotýkam, že v predajne boli intenzívne osvetlené, dokonca v jednej bol model 457 priamo pred výbojkovým (či halogénovým) svetlom. Fakt nedokážem posúdiť, ako to bude vyzerať doma, kde bude TV na stene medzi dvomi oknami (bez priameho dopadu svetla). Večer v šere a v noci bude obraz isto super, ale čo za bieleho dňa?

2. Porovnával som kvalitu obrazu a na 720p z BD ako laik som nedokázal popísať rozdiely. Jedine znovu 457 pri čiernej obrazovke (titulky)mala čiernu svetlejšiu ako ostatné (celkovo to isté poradie ako v bode 1.) Znovu tvrdím, že po tme alebo v šere to bude to isté.[/QUOTE]

Ve dne nebo za světla má jakákoliv plazma černou takovou, jaký má odstín její panel. Takže vesměs šedou. Černá skutečně jen za tmy.
zorro (26)|9.11.2008 12:54
Takže to možná dopadne tak, že si nakonec ten Samsung PS50A457 koupím namísto Panasonica TH42PX80E. Koukal jsem i na jiné fóra a tam na něm neshledali nekvalitní obraz z DVD přehrávačů, spíše naopak. A to koukali ze 3 metrů. Teď začínám pomalu,ale jistě hledat i vhodné domácí kino k této plazmě,neboť to mé stávající je nedostačující (pouze kompozitní výstup,RGB scart)
peter.nr (61)|10.11.2008 19:58
zorro: dobre spravíš

psv1: Ja viem, len nie je svetlo ako svetlo. Doma to bude iné ako v predajni. Ale nedokážem odhadnúť o koľko. Výhodou plazmy oproti LCD je fakt, že po zapnutí tá čierna už bledšou nebude, kým u LCD áno.
zorro (26)|10.11.2008 20:06
[QUOTE=peter.nr;200830]zorro: dobre spravíš

psv1: Ja viem, len nie je svetlo ako svetlo. Doma to bude iné ako v predajni. Ale nedokážem odhadnúť o koľko. Výhodou plazmy oproti LCD je fakt, že po zapnutí tá čierna už bledšou nebude, kým u LCD áno.[/QUOTE]

Dneska jsem byl v Electroworldu,kde ji bohužel neměli a v Datartu měli vystavenej jen 42palcový model, bohužel 50sátku neměli kde vystavit. Na té 42 byl ten obraz fakt úžasnej. Ale pořád mám vítr z kvality zobrazení DVD anebo kvalitních DivX, že to prostě bude kostičkovat. U těch menších úhlopříček to prostě není tak vidět. Co všechno a v jaké kvalitě sis již na této plazmě pouštěl? A jakej byl výslednej efekt? A z jaké že vzdálenosti na tu plazmu koukáš???
peter.nr (61)|10.11.2008 23:07
Ja ju nemám, čakám na dodanie 756 - nakoniec som sa rozhodol pre ňu, vzhľadom na to, že mám super cenu priamo zo Samsungu.
Ale na 456 som testoval video z DV (nie HD) kamery a bolo to super. Tiež nejaké nahrávky zo Skylinku - niektoré boli veľmi, veľmi dobré, iné menej. Záleží to od kvality kompresie a dátového toku. Každopádne, pozeral som to z cca 1,5 m - doma to bude 3,5 m.
zorro (26)|10.11.2008 23:20
[QUOTE=peter.nr;200910]Ja ju nemám, čakám na dodanie 756 - nakoniec som sa rozhodol pre ňu, vzhľadom na to, že mám super cenu priamo zo Samsungu.
Ale na 456 som testoval video z DV (nie HD) kamery a bolo to super. Tiež nejaké nahrávky zo Skylinku - niektoré boli veľmi, veľmi dobré, iné menej. Záleží to od kvality kompresie a dátového toku. Každopádne, pozeral som to z cca 1,5 m - doma to bude 3,5 m.[/QUOTE]

ahaa,já úplně zapomněl,že ses o tom již zmiňoval....já to nakonec risknu, doufám,že mi ta vzdálenost 2,8m nebude až tak vadit a těch kostiček uvidím co nejméně....:-)
peter.nr (61)|11.11.2008 04:15
Zorro: Tu vyššie píše Pavel.Hecik, že ju má. Najlepšie bude poradiť sa s ním.
kratosr (4)|5.4.2009 14:13
mam tuto plasmu mesic rozhodoval sem se mezi panasonicem px80 42 palcu a timto Samsungem , panasonic ma lepsi obraz v takovem normalnim nastaveni ale kdyz si clovek pohraje tady s nastavenim tak vysledek je velmi dobry ale univerzalni nastaveni neni chce si s tim pohrat zrovna .sem spokojeny vypada dobre i normal digi tv ale zalezi na obsahu treba vcera usvit mrtvych vypadal skvele , a obraz v HD je uz uplne pastva pro oci z mych postrehu bych napsal ze je tezsi vyvazit bilou s cernou aby se neztracely detaily ale za ty penize tezko neco kritizovat az na zvuk ten je hrozny ale kdo muze at si to propoji s nejakym zesakem na bedny a je to
Commanche (51)|9.4.2009 07:08
Prosim vas, mohl byste mi nekdo zmerit, jak jsou od sebe daleko daleko diry na drzak? Staci vodorovna vzdalenost. Diky...