Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vytvoření kvalitního ISO souboru (hudba) a zkopirováni obsahu bez ztraty kvality

venousx (9)|4.11.2008 09:56
Zdravím,

potřeboval bych program, který by dokázal vytvoři z originílního CD (hudba) ISO soubor, ale aby se neztatila kvalita. Popřípadě jak ho nastavit, aby obsahl disku byl shodný potom s obsahem na HDD.
A kdyby ještě někdo věděl o nějakým návodu, programu, též kvalitním, jak pak z ISO disku po načtení třeba v deamon tools dostat písničky ve wavu na disk (bez ztráty kvality).
Předem děkuji za rady.
Frankie33 (41)|4.11.2008 10:38
2 venousx:

Ja pouzivam ExactAudioCopy, ten mi z CD do PC dostane wav-y. Som s nim spokojny.
venousx (9)|4.11.2008 11:05
O EAC vím, ale nastavení je strašně složitý, pokud je to podle scény a nechce mi tam načítat informace o albu (interpret, název písniček) z internetu. Měl by jsi doma nebo věděl by jsi o nějaké cz návodu, který by to popisovat (podle scény)? Původní návod je anglicky a já nevím, jestli mam nastavení dobře a netuším, kde si to ověřit, jestli zkopírování bylo 100% kvalitní.
Frankie33 (41)|4.11.2008 13:51
[QUOTE=venousx;199437]O EAC vím, ale nastavení je strašně složitý, pokud je to podle scény a nechce mi tam načítat informace o albu (interpret, název písniček) z internetu. Měl by jsi doma nebo věděl by jsi o nějaké cz návodu, který by to popisovat (podle scény)? Původní návod je anglicky a já nevím, jestli mam nastavení dobře a netuším, kde si to ověřit, jestli zkopírování bylo 100% kvalitní.[/QUOTE]

Navod k EAC nemam ziadny.
artam (1147)|4.11.2008 17:42
Na vytvorenie kvalitneho image z audio CD je EAC asi skutocne najlepsi.
Nastavenie nie je vobec zlozite, prikladam screenshoty pre nastavenia eac a nastavenie mechaniky.
Este poznamka: podla typu pouzitej mechaniky je potrebne nastavit citaci resp. zapisovaci offset, jeho zistenie je popisane na stranke eacu. Ale nic tragicke sa nedeje, ked to nechas na nule, stejne je tych par desiatok vzoriek na zaciatku CD vyplnene tichom.

Spolu s image je vhodne nechat vytvorit aj CUE sheet.
Na rozdelenie image na samostatne wavy je najvhodnejsie pouzit CUEsplitter (http://www.medieval.it/content/view/28/70/) ktory ten image rozdeli za par okamzikov podla CUE sheetu a netreba kvoli tomu blbnut s montovanim do daemon tools.
eac1.png eac2.png eac3.png eac4.png eac5.png
artam (1147)|4.11.2008 17:46
Pripadne ak to pomoze, prikladam slovencinu pre EAC (ak pomoze), ktoru som prekladal pre eac verziu 0.99pb4.
Radoo (1302)|4.11.2008 18:31
a v běžných programech jako WMP 10 udělat wavy nestačí ?
koukám že NERO umí image jen nrg, což nevím nakolik vadí.
wavy Nero umí taky.
ISO rozbalí i obyčejný winrar ...
Nebo ty programy co má v PC každý nejsou dostatečně kvalitní ?
venousx (9)|4.11.2008 18:34
artam napsal jsem ti PM.

V WMP to nejde, ztrácí se tím kvalita, to samé i v neru.
stayman (12393)|4.11.2008 18:40
[QUOTE=venousx;199533]V WMP to nejde, ztrácí se tím kvalita, to samé i v neru.[/QUOTE]

WAV straca kvalitu, to odkedy?:eek:
venousx (9)|4.11.2008 19:06
WMP je především player. Tudíš se tam nedá nastavit offset a podobný detaily. Samozřejmě jsou to detaily, ale dají se to poznat (především když to posloucháš v sluchátkách za pár tisíc a jsi "sluchař"). Proč to nedělat rovnou pořádně.
stayman (12393)|4.11.2008 19:14
[QUOTE=venousx;199539]WMP je především player. Tudíš se tam nedá nastavit offset a podobný detaily. Samozřejmě jsou to detaily, ale dají se to poznat (především když to posloucháš v sluchátkách za pár tisíc a jsi "sluchař"). Proč to nedělat rovnou pořádně.[/QUOTE]

Ak uz nieco nastavujes, podla teba "detaily" tak to je spatne, pretoze mas mat subor presne taky, aky je na CD a ty, ked nieco nastavis, co pocujes, je si myslim spatne...
venousx (9)|4.11.2008 19:56
Nesouhlasím s tebou.
Nejsem úplně v těchto věcech znalec, takže nemůžu ti to vysvětlovat do podrobností.
Ale tvé usuzování je špatný. I světové scéne grupy ripuju pomocí EAC (ať už do Flac či mp3). Ne vždycky znamená nic nedělat=dobrý vysledek. Krom toho WMP ti nezaručí, že wav na HDD bude 100% totožný s diskem. Od toho jsou tu programy, který to maj vychytany. A to nemluvě o tom, že při přenosu můžou vznikat chyby a ani o tom nevíš.
stayman (12393)|4.11.2008 20:07
[QUOTE=venousx;199549]Nesouhlasím s tebou.
Nejsem úplně v těchto věcech znalec, takže nemůžu ti to vysvětlovat do podrobností.
Ale tvé usuzování je špatný. I světové scéne grupy ripuju pomocí EAC (ať už do Flac či mp3). Ne vždycky znamená nic nedělat=dobrý vysledek. Krom toho WMP ti nezaručí, že wav na HDD bude 100% totožný s diskem. Od toho jsou tu programy, který to maj vychytany. A to nemluvě o tom, že při přenosu můžou vznikat chyby a ani o tom nevíš.[/QUOTE]

Ten WAV mi vznika praveze ten isty, co je CDA, to som chcel tym povedat a o chybach pri "prenose" viem,ale to ma tiez Bill osetrene, ked kliknes na mechaniku v WMP, mozes ne/pouzivat tu opravu chyb... ;) No a prosimta ak tu spominas nejake mp3 a podobne, potom su ti naozaj nanic kvalitne sluchatka a tato debata straca zmysel.
Radoo (1302)|4.11.2008 21:59
Tak WMP koukal jsem neumí do wav, Nero bez problému, ale pozor, jsou i jednodušší metody - viz dole.
existuje něco i pro XP ?
http://www.volny.cz/novotny.p4/win9x.htm
stayman (12393)|5.11.2008 08:27
[QUOTE=Radoo;199572]Tak WMP koukal jsem neumí do wav, Nero bez problému, ale pozor, jsou i jednodušší metody - viz dole.
existuje něco i pro XP ?
http://www.volny.cz/novotny.p4/win9x.htm[/QUOTE]

WMP neumi do WAV? :-O To si de pozeral, do riti? :D
Radoo (1302)|5.11.2008 21:28
[QUOTE=stayman;199603]WMP neumi do WAV? :-O To si de pozeral, do riti? :D[/QUOTE]

No 10 ne e
ale proč se tím zabývat, když se stopy můžou objevit přímo jako wavy ...
stayman (12393)|5.11.2008 21:43
No 10 som nevidel niekolko rokov, ale pokial viem, tak starsie verzie mali WAV a WMA, novsie aj MP3.

EDIT, tak asi mas pravdu, do WAV nevie http://www.microsoft.com/windows/windowsmedia/knowledgecenter/howto/rip_how_to.aspx a MP3 bola novinka vo verzii 10.