Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Dreambox 800

ferytor (12)|3.11.2008 20:42
Dobry den.
Rozhoduju se pro koupi tohoto pristroje. Potrebuju vedet zda umi nasledujici veci.

1) muzu sledovat TV krz nej i na PC? Pokud ano, dokazu ho na pc ridit(prepinat programy...)?Pokud ano a prepnu program, prepne se program i nekomu kdo zrovna sleduje tv(tj ma 1 tuner)?

2) dokaze slouzit jako multimedialni centrum? Potrebuju neco na prehravani HD filmu na projektoru, pousteni MP3 atp.

Dekuju.
Konycz (56)|4.11.2008 18:41
DreamBox DM800 HD mam doma... teda zatim asi jen 14 dni, ale uz jsem se snim docela dost pokecal... HDD pres eSATA, HD programy, sdileni... to uz mam zasebou

Takze :
ad 1) Ano na PC se da Dream v pohode sledovat pres VLC (teda krome HD, to se mi VLC seka, ale mozna bude jenom problem ve stare verzi). Prepinat se programy taky daji, pres www rozhrani dreamu. Pokud dream prepnete pres webove rozhrani, prepne se i na TV, ale zase muzete sledovat jinaci program nez na TV (musi byt na stejne frekvenci a ve stejne polarizaci).

ad 2) Jako multimedialni centrum slouzi uplne suprove... Jiz jsem pres HDD sledoval DVD ze slozky, jdou poustet MP3, AVI, DiVX a dokonce jiz aji nektere ripy v MKV.
voko3 (2)|25.12.2008 20:18
Jako novy majitel Dreambox 800 prosim o radu

1. jaky jmenem a heslem (default) se prihlasim do WEB pristupu k DB
2. jake img a kde najit pro DM
3. jak nainstalovat a kde najit vhodny CardServer ...

do nynejska jsem pouzival DM7000 img SF-team

kde hledat informace
diky
nejak si nevim rady :-((
Pytkin (7947)|25.12.2008 20:28
1. login root , pass ziadny ..
2. http://www.dreambox4u.com

dobre forum je http://www.cssf.cz
voko3 (2)|25.12.2008 20:36
diky, ale root bez hesla nebere ??
Pytkin (7947)|25.12.2008 21:21
voko : hmm .. mozno zavisi od toho , aky image tam mas natiahnuty .. v Gemini je defaultne root bez hesla .. alebo skus heslo dreambox .. pripadne user dreambox a pass ziadny ..
ZnuGy (48)|13.2.2010 20:05
konycz : jak jsi naucil osmistovku prehravat DivX ?
emilsat (64)|19.2.2010 13:18
[quote=voko3;208419]diky, ale root bez hesla nebere ??[/quote]

jmeno:root
heslo:dreambox
pokud si ho nezměnil pres telnet ?
espat (49)|19.2.2010 14:12
[quote=ZnuGy;266155]konycz : jak jsi naucil osmistovku prehravat DivX ?[/quote]

Bez PC to nepôjde....

PC bude v roli NFS servra, Dreambox zas bude NFS klientom. A ešte k tomu je potebný software VLC....

Ale podľa mňa pre Dreambox s jeho schopnosťami je DivX anachronizmus.....

Skôr by som odporučil staré DivX videá (pokiaľ ich nevieš zohnať v mkv kontajneri s kvalitou HD/Full HD) za pár minút pretransformovať na DVD ISO formát, pichnúť na ext. alebo int. HDD, a môžeš si filmy prehrávať bez PC.... Na 1-1.5 TB HDD (v prípade externého vyhotovenia) sa toho zmestí ajajaj....
davesblack86 (4)|21.6.2010 10:43
Zdravím, chtěl jsem se zeptat, zda-li by šel tento model připojit k DVD rekordéru a nahrávat filmy zde místo HDD? Asi to není možné, že? :-) Díky za odpověď.
Pytkin (7947)|21.6.2010 13:33
kazdy satelit mozes pripojit k DVD rekorderu .. je to ale hovadina .. stratis tu pohodlnost a kvalitu , ktoru ziskas osadenim disku do satelitneho primaca .. neviem ako by si napriklad nahraval na DVD recorder HD obraz ..