Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

UPC na 2 TV a PC

MadMike83 (115)|1.11.2008 18:58
UPC nabídka STANDART, chtěl bych koupit 2 TV Full HD od Samsungu LE40A786 nebo Sony 40W4500 (a 32" TV) a možnost nahrávání na PC.

Hlavně bych chtěl vědět co by mi šlo na Sony z nabídky Standart připojené jen kabelem (druhá TV v ložnici). Zda je rozdíl v obrazu při připojení přes HDMI a SCART/jiný. Zda nahrávat na PC z STB nebo tuner v pc, nevím jak to nejlépe dát dohromady,zda Handan CV 7000 (popřípadě nejaká jiná alternativa s HDD a HDMI) k 786ce a z něj i nahrávat nebo W4500 a tuner do PC. Děkuju za odpovědi.
arne.sen (8)|2.11.2008 11:12
Balíček Standart od UPC obsahuje mimo digitálně vysílaných programů i programy analogové z nabídky Klasik, které lze sledovat na jakémkoliv televizoru. Jaké programy to jsou, lze zjistit na http://www.upc.cz/televize/. Po objednání digitálního vysílání poskytuje UPC set top box Handan CV5000 zdarma (je v ceně balíčku Standart), další set top boxy si lze za měsíční poplatek pronajmout - viz ceník kabelové televize.
Při nákupu televizorů bych upřednostnil Sony Bravia, které mají i přijímač pro příjem digitální kabelové televize, takže není nutno používat set top box, kdežto Samsungy mají pouze přijímač pro pozemní digitální vysílání (týká se to prakticky všech výrobců na běžném českém trhu), takže se musí vždy použít set top box.
Pro Sony Bravia xVyyy a xWyyy (x - velikost úhlopříčky, y - typové označení, parametry jsou na http://www.sony.cz/product/tvp-32-40-sony-bravia-tv) a některé další typy vyšší třídy, které umí i HD a lze k nim dokoupit CA MODUL CONAX CAS7 zde http://www.dvb-c-shop.cz/produkty/ca-modul-conax-cas7/technicrypt-cxv.htm. Tím odpadá použití dalších set top boxů a moduly spolehlivě pracují, viz diskuse http://www.upczone.cz/viewtopic.php?t=1969 a http://www.upczone.cz/viewtopic.php?t=2097.
Pro příjem s možností nahrávání v PC potom doporučuji zakoupení karty Technisat CableStar HD 2, kde lze použít rovněž CA MODUL CONAX CAS7, diskuse viz zde http://www.upczone.cz/viewtopic.php?t=2154
Doufám, že to pomůže ve Vašem rozhodování, jinak ještě doporučuji navštívit UPC fórum ke kabelové televizi, kde je řešena celá řada problémů zde http://www.upczone.cz/viewforum.php?f=10
Přeji šťastnou ruku při výběru
MadMike83 (115)|2.11.2008 12:20
Děkuji za přehlednou odpověď , jen pro doplnění se chci zeptat zda CA MODUL CONAX CAS7 lze přendávat z TV sony do PC a nebo při koupi dvou modulů se nebudou platit další poplatky.
arne.sen (8)|2.11.2008 14:07
[QUOTE=MadMike83;199160]Děkuji za přehlednou odpověď , jen pro doplnění se chci zeptat zda CA MODUL CONAX CAS7 lze přendávat z TV sony do PC a nebo při koupi dvou modulů se nebudou platit další poplatky.[/QUOTE]

Při objednání CA Modulu je nutno se registrovat a mimo jiné uvést, do jakého konkrétního TV bude modul umístěn a dále uvést balíček placených programů od UPC. Dodání modulu se uskuteční až po odsouhlasení od UPC.
Vázána je pouze smart karta k modulu, kterou dostanete současně s modulem. Z toho usuzuji, že ji přendávat do jiných přijímačů lze a další poplatky by se platit neměly.
Jinak v každém případě Vám zůstane k dispozici set top box dodaný UPC, ten se vrací až při výpovědi smlouvy.
drdar (44)|3.11.2008 12:31
Můžu teda koupit 3x ten modul abych mohl sledovat na třech místech? Analog mě konkrétně nezajímá.
artam (1147)|3.11.2008 14:39
3x modul = 3x mesacny poplatok za balicek Standard
drdar (44)|3.11.2008 14:55
[QUOTE=artam;199315]3x modul = 3x mesacny poplatok za balicek Standard[/QUOTE]

to je nějaká blbost ne, to jako když mám 3tv v bytě tak musím platit 3x 500? to se mi nezdá - za analog taky neplatím více krát...
MadMike83 (115)|3.11.2008 15:21
[QUOTE=drdar;199320]to je nějaká blbost ne, to jako když mám 3tv v bytě tak musím platit 3x 500? to se mi nezdá - za analog taky neplatím více krát...[/QUOTE]

taky bych rad vyuzil 2 karty, za STB se taky neplati 3x, to snad bude jinak.
gameguru (15)|4.11.2008 10:57
Neblbněte!
Když si koupíš vlastní CA moduly s kartami od UPC u firmy Lica, UPC už další poplatky neplatíš. Asi je důležité upozornit že v "rozumném" počtu využitelném v jedné domácnosti (aby jich pak někdo neobjednal 10ks a na jednu smlouvu koukalo celé příbuzenstvo). Původní STB Handan (ta základní verze) který už je zahrnutý v paušálu si můžeš nechat a dál používat se stejnou nabídkou jako na ostatních kartách.
Za další STB se platí jen když je v pronájmu od UPC.
drdar (44)|4.11.2008 14:27
takže když objednám 3xmodul problém nebude?
rkalas (88)|4.11.2008 17:20
obávám se, že bude. Jestli se mýlím, tak mě opravte.

Analog TV signál je do bytu přiveden přes filtr, který propustí jen TV kanály co máte zaplacené. Rúzné balíčky znamenají různé filtry, které musí UPC v jejich rozvodné skříni vyměnit, pokud změníte balíček. Do bytu jdou tedy již jen kanály, které máte zaplacené a můžete je sledovat na více TV.

Při digitálním vysílání je TV signál vysílán zakódovaný a je dekódován až v DVB-C settopboxu, resp. tom modulu. Pokud chcete jinou nabídku, stačí vyměnit dekódovací kartu. Důsledek je ale ten, že do všech bytů jde celá nabídka a až v settopboxu se podle dekódovací karty určí, co můžete sledovat a co ne. Takže kdybyste dostali 2 karty za jeden paušál, tak není problém ji použít v úplně jiném bytu ... což UPC samozřejmě nechce ...
drdar (44)|4.11.2008 18:02
to tu není nikdo kdo to může opravdu říst jak to je?
rkalas (88)|4.11.2008 20:14
tak zavolej do UPC a budeš to vědět hned.
Ivo Mašek (10205)|5.11.2008 06:38
Jedna dekodovací karta = jeden STB. (přenosná tedy není)
Dekodovací karta je vždy spárovaná s příslušným STB. Jen tak si tu kartu prohazovat, jako tramvajenku, opravdu nelze.
artam (1147)|5.11.2008 07:47
[QUOTE=gameguru;199435]Neblbněte!
Když si koupíš vlastní CA moduly s kartami od UPC u firmy Lica, UPC už další poplatky neplatíš. Asi je důležité upozornit že v "rozumném" počtu využitelném v jedné domácnosti (aby jich pak někdo neobjednal 10ks a na jednu smlouvu koukalo celé příbuzenstvo). Původní STB Handan (ta základní verze) který už je zahrnutý v paušálu si můžeš nechat a dál používat se stejnou nabídkou jako na ostatních kartách.
Za další STB se platí jen když je v pronájmu od UPC.[/QUOTE]

Podla UPC je rozumne vyuzitelny pocet maximalne 2. Takze za treti zaplatis plnu cenu za balicek. Ak sa ti to podari vyjednat inak, tak padam pred tebou na kolena a pobozkam ti lem tvojho kabatu. :)
Pitomec (10211)|5.11.2008 10:08
[quote=drdar;199526]to tu není nikdo kdo to může opravdu říst jak to je?[/quote]
Je to tak, jak píše rkalas - prostě UPC má obavu z toho, aby to jeden člověk neplatil ofiko a pak nedal tu další kartu (nebo karty) třeba zmiňovanému sousedovi. Ostatně podobnou obavu má i Digi a proto taky používají zgarb s názvem "dualbox" (dnes tedy již o ničem, když to frčí grátis v EMU...).
Pali P. (1)|9.11.2008 20:28
Chel by som tiez sledovat UPC na TV aj PC. Aky hardware do PC okrem DVB-C tunera potrebujem (tuner planujem nieco od Leadteku)? Aky CA modul? Ako je to s dekodovanim signalu? Potrebujem specialny software, ktory vie s kartou v CA module pracovat alebo ako to funguje?
Pitomec (10211)|11.11.2008 16:23
CA modul pro UPC dodává firma LICA a je to spárované s konkrétní přístupovou kartou. Bližší podrobnosti získáš u UPC.
jarda50 (1424)|12.11.2008 18:45
UPC garantuje jen 2 zařízení, jedno zda 2x modul nebo modul a STB za jeden poplatek. Zkušenosti z praxe ukazují, že pokud se např. u jednoho z zdrojů signálu např. účastnická zásuvka rozdělí signál na další větev tzn. třeba na tři TV nemusí být v nabídce pár programů naladitelných díky slabému signálu.
Ivo Mašek (10205)|12.11.2008 20:37
[QUOTE]
třeba na tři TV nemusí být v nabídce pár programů naladitelných díky slabému signálu.
[/QUOTE]
Jo, to je fakt. Mám z praxe vyzkoušené. Tedy 3 televize to ještě poberou., čtyři už nikoli. To ale přišlo s UPC. Za starého dobrého Karnevalu jsem měl 4 TV a žádné potíže. Po přepojení na UPC sice šlo naladit všechny programy, ovšem české (nějaký jejich multiplex) silně kostičkovaly až se na několil minut i zasekávaly. Síla signálu pouze kolem 10 %. Kabelové vedení je u mě v naprostém cajku, ve spojích žádná umělá hmota - prostě je skutečně přímo vzorové.
Po odpojení jednoho TV (zůstaly tedy 3 TV) síla signálu stoupla okamžitě na zhruba 80 % a již v pohodě. Věřím, že když odpojím i tu třetí TV, tak docílím "karnevalovských" 99%.
jarda50 (1424)|12.11.2008 20:52
Pane Mašku je to tak. Ještě k tomu připojení přes kartu na UPC. Pokud je mi známo tak UPC se muselo zavázat, že neumožní přenos signálu na zařízení PC a podobná díky ochraně proti kopírování a tak pokud jsem četl i některé příspěvky na foru spojení karty s PC neřeší. Možná, že jsem se vyjádřil nedokonale, ale již to zde je řešeno. I Handan 6000 je řešen tak, že nelze pořizovat kopie záznamů z kodovanmých programů.
drdar (44)|13.11.2008 07:31
To znaméná, že nic nenahraju na dvd?

Tedy:

1) nahraju film z HBO CSfilmu atd na 6000
2) chci ho přehrad na DVD - toto nepujde?

Radomir
Ivo Mašek (10205)|13.11.2008 08:21
[quote=drdar;201611]To znaméná, že nic nenahraju na dvd?

Tedy:

1) nahraju film z HBO CSfilmu atd na 6000
2) chci ho přehrad na DVD - toto nepujde?

Radomir[/quote]
Mrkni sem:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=15820
drdar (44)|13.11.2008 09:03
já myslel normalní DVD recorder - ne pc
jordan23 (213)|2.12.2008 09:45
[QUOTE=rkalas;199518]Důsledek je ale ten, že do všech bytů jde celá nabídka a až v settopboxu se podle dekódovací karty určí, co můžete sledovat a co ne. [/QUOTE]

Celá nabídka jde pouze do rozvodné skříně v baráku. Poté se do jednotlivých bytů posílá jen to co máš předplacené. Měnil jsem teď starter za standard a na UPC lince říkali, že to přijede technik přenastavit do rozvodné skříně. Nikoliv do bytu!
Retiree (659)|2.12.2008 12:40
jordan23, poněkud se mýlíš. Kompletní nabídka jde až do účastnické zásuvky (pokud není nějakým filtrem v rozvodné skříni omezena analogová nabídka). Konkrétní digitální nabídka se nastavuje v centru a posílá se ve formě kódu do příslušného přijímače (STB).
jarda50 (1424)|2.12.2008 17:32
Retiree má pravdu při změně na supreme mi poslali pouze obnovovací signál . To je řízeno z jejich tech centra a na to nemusí jezdit technik. Zároveň je zněj ovládána jak aktivace tak i deaktivace karty.
valyhonda (111)|4.12.2008 21:12
Chtel bych si od Upc pronajmout HIGH DEFINITION(Handan 7000)k SAMSUNG LED TV LE40A786 a dceri chci do pokoje take koupit nakou Lcd tv(do 13tis)Myslite,ze na Handan pripojim obe tv?Jde to vubec?Mou tv na Hdmi a jeji na koaxialni kabel(jeji vzdalenost asi 4-5metru)dekuji za jakekoliv rady.....
jarda50 (1424)|4.12.2008 22:01
může to fungovat, ale také nemusí pokud ano tak se budete dívat na obou tv na stejný program. Lepší jsou dva stb a dvě zásuvky