Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

problem s prog. Acronis True Image home

Matyas (54)|31.10.2008 17:30
Zdravím všechny,nevím si rady s jedním problémem,týkající se tohoto programu.Slouží mimo jiné i na zálohování systémových disků.U tohoto disku jsem si udělal zálohu a tu umístil na druhý oddíl stejného HDD.
Vytvořil jsem spouštěcí CD.Když ted nastartuju PC přes tohle CD, tak všeje OK až do doby,kdy chci najít umístění zálohy, ale prog. mě nemůže žádný pevný disk najít.Napíše přesně tohle:

"E000101F4:Atronis True Image Home nenalezl žádné jednotky pevných disků"

Systém i Bios přitom oba HDD,které mám v PC vidí a při provozu nejsou sebemenší problémy.Prosím všechny,kteří mají s tímto ,myslím velice dobrým programem ,nějaké zkušenosti o případnou radu.
Díky moc.
Matyas (54)|31.10.2008 20:34
Tak jsem to vyzkoušel na starším PC a tam to jede perfektně.Takže program bude OK.Bude to tedy asi nějakým nastavením v novém PC nebo nějakými ovladači, netuším ale čím.
Doom (2331)|1.11.2008 03:27
to vypadá, že máš disk na SATA a ten Acronis je nějaká starší verze, která SATA neumí. ale jenom hádám.
sosni si pro vykozušení Hiren's Boot CD, tam je novější verze Acronisu.
StD (8612)|1.11.2008 07:36
...a nebo, pokud je ten Acronis bundlovaný třeba od Seagate, tak HDD ostatních značek prostě ignoruje - to mám ověřené ze své instalace.
Matyas (54)|1.11.2008 08:27
Zdravím,jen pro upřesnění,v novem PC mam 1 Sata disk+ 1IDE disk.Stahnul jsem si trialku Acronis 2009 (ta moje verze je 2008) a ta už detekuje Sata ,ale IDE ne.Když jsem přidal do starého PC IDE disk (před tim byl jen SATA) ,tak verze 2008 detekuje vše OK.
Připadá mně, že moji nove zakl.desce tohle prostě nesedne ( ASUS P5Q-E),nebo je ještě něco v BOISU.
No nevím,je to zvláštní.
labus (10)|11.11.2008 09:02
Mám naprosto stejnou desku a měl jsem problém, že to taky nenašlo žádný harddisky. Napsal jsem na technickou podporu Acronisu, po krátkém dopisování mi poslali odkaz na obraz bootovacího cd. Z něho pak šlo vše bez problémů. Všechny harddisky mám SATA, IDE připojení je na této desce pouze jedno a ještě špatně přístupné.
siSINka (122)|14.11.2008 15:24
Přesně tak. Měl jsem před rokem podobný problém.

Support Acronisu po mě chtěl logy (napsali mi co a jak); po jejich odeslání jsem dostal odkaz na stažení *iso nového buildu (novější Linux kernel) a z něj mi všechno funguje v pohodě.