Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 21

Téma: Prosím o radu - výběr LCD

Nováček
    Registrace
    Oct 2008

Dobrý večer, snažím se vybrat nějakou pjeknou televizi.
    Chtěl bych jí na delší dobu, plánuji, že TV se "dožije" HDTV vysílání v Čechách, takže bych rád MPEG4 tunner.
    TV také často používám jako výstup z počítače - fotografie, filmy, atd... Takže bych rád, aby měla Full-HD a to i z počítače.
    A nakonec: největší možná šířka je 90cm - nerad bych kvůli TV vyboural obývák. Takže nejspíš jen 32" LCD.
    Budu moc rád, když mi navrhnete nějaké řešení. Sony tady ale přichází v úvahu, mám ověřeno na supportu Sony, že Bravia neumí Full-HD z PC.
    Pokud vám požadavky připadají divné, může být, ale myslím, že toto není třeba komentovat : )
    Díky předem!
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Jun 2008

no tahle 37" Sharpka je do 90 cm co jsem ted klikl http://www.alza.cz/37-lcd-tv-sharp-d95988.htm urcite by se nasly dalsi.

Nováček
    Registrace
    Sep 2008

Neboj se větší úhlopříčky! Právě jsem koupil SAM LE46a956. Pracuji s ní jako s PC monitorem připojeným přez D-SUB, sedím metr před ní a nemám s tím problém. Analogové TV pořady sleduji z 2,5m a taky nemám problém, ale když si pustím přez PC fílm, tak si přisouvám křeslo blíž a to ještě nemám HDMI kabel. Až bude, tak tdo tý TV vlezu.

Nováček
    Registrace
    Oct 2008

Citace Původně odesláno od jkl.lcd Zobrazit příspěvek
    no tahle 37" Sharpka je do 90 cm co jsem ted klikl http://www.alza.cz/37-lcd-tv-sharp-d95988.htm urcite by se nasly dalsi.
    Ano, Sharpy mají tenké okraje, takže je fajn, že se vejdeme. I ostatní parametry by byly pěkné, ale já pasu (možná trochu až úchylně : ) ) po MPEG4 HDTV tuneru. Sony by byla úplně v pořádku (má Full-HD i HDTV), ale právě ořezává ten PC vstup. Zaslechl jsem, že snad ještě také Samsung začíná HDTV dávat do televizí, ale zatím jsem ho nenašel v 32". Všechny ostatní TV než Sharp, jsou ve 37" větší, než 90cm, proto těch 32".
    Vypadá to, že budu muset udělat kompromis: Full-HD PC vstup, nebo HDTV. Pokud byste věděli o nějakém přijímači, kde tohle všechno pohromadě, byl bych vděčen.

Nováček
    Registrace
    Oct 2008

Citace Původně odesláno od Cesťák_VB Zobrazit příspěvek
    Neboj se větší úhlopříčky! Právě jsem koupil SAM LE46a956. Pracuji s ní jako s PC monitorem připojeným přez D-SUB, sedím metr před ní a nemám s tím problém. Analogové TV pořady sleduji z 2,5m a taky nemám problém, ale když si pustím přez PC fílm, tak si přisouvám křeslo blíž a to ještě nemám HDMI kabel. Až bude, tak tdo tý TV vlezu.
    : ) Tak tomu říkám televize bez kompromisů : ) Úhlopříčky se nebojím, jen nějak nemůžu udělat revoluci v obýváku : ) Tleskám k volbě a přeju ten HDMI kabel pro ještě lepší zážitky : )

Je tu občas
    Registrace
    Mar 2008

plch: máš info, kdy bude mpeg4? nebojíš se, že bude potřeba kartu? hledáš tedy model s CI slotem? Existuje to vůbec pro náš trh? Nebojíš se, že takto raný model, i kdyby existoval, si koleduje o problémy? Být tebou, tak na mpeg4 v tuto chvíli dlabu, riziko, že stejně budeš potřebovat externí receiver, je vysoké. Nehledě na možnosti PVR, více tunerů apod., které teď TV stejně spíš nemají a jenom by sis zúžil už tak nemožný výběr.

No a dále - sony neumí 1920x1080 z PC? jako přes VGA vstup? já to neznám, mám samsunga (bez problému). A přes HDMI to ta Bravia taky neumí? To těžko, ne? Vem metr a běž do obchodu změřit normální dnešní nabídku a poptej se na ta rozlišení přes PC. Minimálně si ulehčíš život teď a nejspíš taky ušetříš tím, že nebudeš platit funkce, které by možná někdy možná mohly fungovat a dražší než teď budou v budoucnu jen těžko.

Je tu pořád
    Registrace
    Jun 2008

plch to se mýlíš jede mi PC přes HDMI naprosto perfektně s využitím PM 1:1

Nováček
    Registrace
    Oct 2008

Tak nevim... tady je vyjádření přímo od sony:

Dekujeme za Vas e-mail.
    U novych televizoru BRAVIA neexistuje vyssi rozliseni nez 1280x1024(1360x768). Je to tak vymysleno -jako ochrana proti nahravani na Blu-ray disku.
    Zdroje, ktere vysilaji Full HD:
    Pozemni vysilani ve vysokem rozliseni,
    Blu-Ray prehravac,
    Playstation3

Dekujeme
    S pratelskym pozdravem,
    Marina Ninova
    Call Centre SP
    Regionální zákaznické informacni středisko Sony

Tel.: 296 335 650

Oteviraci doba: Po. ? Pa., 8:00 až 18:00 hod.

Navštivte: www.sony.cz
    support.cz@eu.sony.com

To samé píše manuál, ze kterého jsem tu informaci poprvé vyčetl.
    jarda50: jseš si opravdu jist, že koukáš na fullHD?
    Naposledy upraveno uživatelem plch: 28-10-2008 v 14:47

Je tu pořád
    Registrace
    Jun 2008

,ano já jedu z Sony VAIO NB který má BR a připojeno výstup HDMI to HDMI. Pokud přehrávám disk BR tak je to ok protože obě HDMI mají stejné DHCP protokoly, které se domluví. Pouze u druhé TV to nejde a tam se zobrazí nelze obsah přehrát v neautorizovaném prostředí. Ono je to to o tom, že ta TV nahlásí NB, že je zobrazovač. To jsou ty protokoly. Bohužel dělaly se testy s grafárnama s HDMI a ukázalo se, že drtivá většina výrobců buď neimplementuje DHCP a nebo jen některé části a pak to vypadá tak, že se ty zařízení nedohodnou a tudíš si neškrtneš a nebo jen v degradovaném PAlu.

Ještě doplním na nových VIAO s BR aHDMI si už originál disk BRlegálně koupený nepřehraješ. Ale jeho kopii nebo vlastní vytvořený disk ano.
    Naposledy upraveno uživatelem jarda50: 28-10-2008 v 14:59

Je tu pořád Avatar uživatele Radoo
    Registrace
    Apr 2007

[QUOTE=jarda50;198405 Bohužel dělaly se testy s grafárnama s HDMI a ukázalo se, že drtivá většina výrobců buď neimplementuje DHCP a nebo jen některé části a pak to vypadá tak, že se ty zařízení nedohodnou a tudíš si neškrtneš a nebo jen v degradovaném PAlu.

[/QUOTE]

Čéče, nemám s grafikou problém a divil bych se, kdyby grafika s HDMI, která by nepřehrála z HDMI BR disk v plné kvalitě byla prodejná ! Kdy ty testy dělaly, v roce 2005 ?
    -The HDCP provides a robust, cost-effective and transparent method for transmitting and receiving digital entertainment similar to DVI/HDMI-compliant digital displays. HDCP encrypts the date transmitted between the DVI/HDMI connector on the graphics adapter and the display.
    -Both support the latest specifications of Blu-ray and HD DVD(High Definition DVD). It comes with the latest GPU and DDRIII superior processing performance in which users can easily enjoy the high-definition video of 1920x1080(1080p/i).

Je tu pořád
    Registrace
    Jun 2008

já jen tvrdím co jsem četl a co jsem vyzkoušel

Nováček
    Registrace
    Oct 2008

Mno, asi budu muset vizi HDTV opustit - pokud teda nakonec nerozštípám obývací stěnu, aby se mi tam vešla 40" : )

Nováček
    Registrace
    Oct 2008

Zahraju si na chytrýho, DHCP je dynamické přidělování adres v TCPIP sítích. Ochrana proti kopírování HD obsahu je HDCP...

Je tu pořád
    Registrace
    Jun 2008

správně HDCP High-Bandwidth Digital Content Protection.

Nováček
    Registrace
    Oct 2008

Takže nakonec jsem tedy přestal řešit HDTV (bohužel) a koupil FullHD 32LG7000 - myslím, že za 15500 i s dobírkou je to výborná TV : )

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. prosím o radu
    Od merlin523 v sekci Videokamery
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 17-04-2011, 19:04
  2. Prosím o radu
    Od Pugis v sekci Videokamery
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 10-04-2011, 12:00
  3. Vyber LCD TV - prosim o radu