Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ztrata signalu (DVB-T, kanal 64) pres rozbocovac/rozdvojku

kakahira (8)|27.10.2008 11:53
Ahoj,

mam svedenou antenu ze strechy (30m kabelu). Pokud tento kabel pripojim primo do televize, naladim vsechny muxy vysilane v Brne, a tedy i ten na 64. kanalu, kde bezi HD testovaci vysilani.
Po pripojeni tohoto signalu pres rozbocovac http://www.omko.cz/?kod=ALXGHS-3 nebo obycejnou antenni rozdvojku http://www.omko.cz/?kod=APRK uz kanal 64 na televizi nenaladim.
Kam se ten signal podel? Je mozne, ze ty rozbocovaci prvky ten 64 kanal orezou nebo utlumi? Jak to vyresit, abych 'roztrojil' vstupni signal tak, ze na vystupu bude i 64. kanal?

Diky za rady.

--
kkhr
Ivo Mašek (10205)|27.10.2008 12:02
Podívej se, jakou kvalitu v procentech ti ukazuje onen kanál, pokud ho sleduješ bez rozbočovače.
Lark (365)|28.10.2008 14:03
[QUOTE=kakahira;198226]
Po pripojeni tohoto signalu pres rozbocovac http://www.omko.cz/?kod=ALXGHS-3 nebo obycejnou antenni rozdvojku http://www.omko.cz/?kod=APRK uz kanal 64 na televizi nenaladim.
Kam se ten signal podel? Je mozne, ze ty rozbocovaci prvky ten 64 kanal orezou nebo utlumi? Jak to vyresit, abych 'roztrojil' vstupni signal tak, ze na vystupu bude i 64. kanal?
[/QUOTE]

Vsechny pasivni rozbocovace maji vzdy nejaky utlum a tim dojde k zeslabeni signalu. Ten 1. ma uvadeny utlum 6,5dB a ten 2. 3,5dB. Jak ti radi Ivo Masek, zkontroluj uroven a kvalitu signalu bez rozbocovace, a pri slabem signalu pomuze jedine vykonnejsi antena, nebo antenni zesilovac (nejlepe primo u anteny).
kakahira (8)|30.10.2008 18:24
Diky za podnety. Podarilo se mi dat antenu tam kam patri, tj. trochu vys na stozar a uz chytam vse jak mam i pres rozbocovac, signal znaci vsechno na high :-) (procentualni silu/kvalit signalu mi televize neukazuje, resp. nevim o tom, ze to umi).

Dik.
Lark (365)|31.10.2008 17:01
[QUOTE=kakahira;198693](procentualni silu/kvalit signalu mi televize neukazuje, resp. nevim o tom, ze to umi).[/QUOTE]

Zkus pohledat v menu, nebo manualu. To by snad mel dnes umet kazdy pristroj s DVB tunerem. No, mozna se pletu :-)
humbuk (35)|15.2.2010 11:17
mám podobný problém. Signál mám vedený z antény do rozbočovače (Konig FC-4SPLT-KN). S tímto zapojením je problém se signálem u TV vysílajících v HD rozlišení, ostatní kanály běží bez problému. Pokud vyřadím rozbočovač a připojím přímo na anténu, problém je odstraněn. Takže se domnívám, že problém by měl odstranit nějaký aktivní rozbočovač... Prosím vás, můžete mi nějaký spolehlivý rozbočovač poradit?Potřeboval bych, aby měl čtyři výstupy s F konektory.
Děkuji
Pitomec (10211)|15.2.2010 14:19
Rozbočovač se 4 výstupy dělá třeba Toner, ale pochopitelně je pasivní - na aktivní zapomeň, to se řeší přidáním zesilovače před ten rozbočovač. Jestli seš z Brna, tak OMKO, Staňkova 33. Tam koupíš vše potřebné.
|Mio| (350)|15.2.2010 14:54
U rozbocovani kanalu nad 800 MHz je jeste treba volit kvalitnejsi rozbocovace, nebo sirokopasmovejsi (az do satelitniho pasma). Na horni hranici totiz muze mit vyrazne vyssi utlum.
humbuk (35)|15.2.2010 17:06
Děkuji za rady, když tak koukám na nabídku, tak bych nejradši předřadil zesilovač před rozbočovač. Nejradši bych využil předzesilovače, který využívá napájení z TV po koax kabelu. Je možné zjistit jestli TV toto napájení má a jestli vůbec projde přes delší vedení? Nebo je nutné externí napájení?
Dekuji
Pitomec (10211)|15.2.2010 21:22
Rozhodně externí napájení, stačí pulzní zdroj 12V/1A (k němu samozřejmě adekvátní zesilovač). Nebo rovnou zesilovač, který je na 230V
humbuk (35)|17.2.2010 12:09
Děkuji za informace, problém vyřešen.
Nejdříve jsem zkusil rozbočovač s rozpětím 5-2450 MHz, to pomohlo pouze částečně, takže jsem ještě dokoupil zesilovač Schwaiger - BN4212 a signál konečně bez jediné chyby. Děkuji také za doporučení obchodu Omko, mají opravdu široký výběr.