Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sloučení 2x UHF

bigboban (78)|23.10.2008 10:11
Mám problém s příjmem DVB-T ve Strakonicích. Problém je ten, že mezi rozjetím 1. a 2. MUXu je ROK!! odstup. Tedy na ten rok já potřebuji přijímat z jednoho směru (Budějice) dvb-t na UHF a z druhého směro analog Novu a Primu taky UHF. A to je ten problém. Zatím jsem neviděl slučovač se vstupy ze dvou antén na UHF+UHF pásmo.

Podotýkám že s jednou anténou to funguje - při natočení jedním směrem jde MUX1 a při natočení jiným směrem jde analog.

Řešili jste někdo podobný problém. Tedy příjem ze dvou směrů ale v jednom pásmu?
viktorm (7)|23.10.2008 11:38
zlucovace existuju a predavaju sa v elektre, rovnake pasmo vo vzduchu mozes rolisit smerovou aj rotacnou polaritou ale do kabla to je jedno a to iste, takze to sice zlucis ale vo vysledku to bude gulas, v lepsom pripade len plny interferenci, v horsom sa stane signal necitatelny. myslim ze su Analogove prijmace ktore posuvaju prijaty signal do ineho pasma a posielaju dalej do kabla ich cena ti ale nestoji za to, v pripade DVB-T nemam sajn ci maju samostatne prekladace.

Iste vyslobodenie by bolo mat v TV dve zdierky, jednu pre DVB-T a druhu pre nanalog prijmac, v tvojom pripade asi len riesit to cez dalsi prijmac v nejakom starom VHS rekordery za 500-1000 Sk ktory prepojis s TV AV kablom (alebo SCART). Tak by som to riesil ja.

Kabel skratka polaritu nerozlisi.
bigboban (78)|23.10.2008 11:45
Aha ještě doplním proč by to přes nějaké dva vstupy řešit nešlo. Antény, zesilovače a slučovače jsou na půdě odkud jde do každé TV ve zdech JEDEN koax k zásuvce. Tedy pokud chci přijímat na všech televizích v domě dvb-t i analog musím prostě na půdě nějak sloučit ty dva UHF signály.