Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Srovnani O2TV a UPC digitalni kabel - kvalita obrazu - no flame

drdar (44)|22.10.2008 08:10
Ahoj

můžete někdo srovnat o2tv a upc digitalni kabel. Zajíma mě kvalita obrazu a výpadky.

děkuji

Radomir
Pitomec (10211)|22.10.2008 12:25
UPC digitální kabel je i analogový kabel, v reálném čase jde k tobě do bytu signál kompletní nabídky digitál+analog (takže není problém připojit libovolný počet TV, narozdíl od O2, kde se program volí až na ústředně a k tobě do bytu pak putuje jenom jeden jediný vybraný) a samozřejmě příjem TV nijak neovlivňuje rychlost netu (jako je tomu u O2). Pokud jde o výpadky, tak při dobře konstruovaném domovním rozvodu není s UPC žádný problém, při fušersky provedeném domovním rozvodu (koax. kabely z dob bolševika, všelijak napojované, účastnické šňůry apod.) je ten digitál nepoužitelný (ovšem dá se to pochopitelně opravit).
drdar (44)|23.10.2008 07:24
O2tv mám, ale láka mě HD a digitalní UPC u nás bude do Vánoc, takže uvažuju že přejdu -
hledám někoho kdo to měl upc a má o2 a nebo obráceně, nerad bych měl horší obraz než mám.. tedy o2 má pěkný obraz...
b337 (13)|25.11.2008 19:46
[QUOTE=drdar;197733]O2tv mám, ale láka mě HD a digitalní UPC u nás bude do Vánoc, takže uvažuju že přejdu -
hledám někoho kdo to měl upc a má o2 a nebo obráceně, nerad bych měl horší obraz než mám.. tedy o2 má pěkný obraz...[/QUOTE]

ja prave uvazuju o opaku mam UPC a obraz z DVB-C je na panaku TH-37PX80E velice mizerny s nejvetsi pravdepodobnosti to bude tim ubercool setoboxem co jsem od UPC vyfasoval (ma to jen scart), znamej co si od nich plati za kilo mesicne lepsi stb s hdmi ma obraz prej dobrej

jinak k tomu ze UPC siri analog i DVB-C je pravda ale nebude to trvat dlouho vlastne analog uz mel bejt vypnutej ale protoze se jim nepodarilo vcas vsem nainstalovat stb tak to zatim nechavaj, co se tyce omezovani rychlosti netu u ip tv to je pravda prej to rezervuje zhruba 3mbit z celkove rychlosti ovsem pokud budes mit 16mbit tak je to jedno asi to bude furt lepsi jak net od UPC (ale to uz je z jineho soudku)

kazdopadne za jakekoli informace ohledne o2 tv budu rad slysel jsem ze zezacatku byla kvalita dost mizerna tak by me zajimalo zda uz to nejak odladili...
KOCOUR65 (653)|26.11.2008 16:17
a co cekas od TH-37PX80E - ze ti neco vycaruje - na teto tv jsou koukatelne jen hd kanaly kterych ma upc jak safranu
Pitomec (10211)|26.11.2008 18:28
[quote=b337;203671]ja prave uvazuju o opaku mam UPC a obraz z DVB-C je na panaku TH-37PX80E velice mizerny s nejvetsi pravdepodobnosti to bude tim ubercool setoboxem co jsem od UPC vyfasoval (ma to jen scart), znamej co si od nich plati za kilo mesicne lepsi stb s hdmi ma obraz prej dobrej

jinak k tomu ze UPC siri analog i DVB-C je pravda ale nebude to trvat dlouho vlastne analog uz mel bejt vypnutej ale protoze se jim nepodarilo vcas vsem nainstalovat stb tak to zatim nechavaj, co se tyce omezovani rychlosti netu u ip tv to je pravda prej to rezervuje zhruba 3mbit z celkove rychlosti ovsem pokud budes mit 16mbit tak je to jedno asi to bude furt lepsi jak net od UPC (ale to uz je z jineho soudku)

kazdopadne za jakekoli informace ohledne o2 tv budu rad slysel jsem ze zezacatku byla kvalita dost mizerna tak by me zajimalo zda uz to nejak odladili...[/quote]
A proč by u kabelovky měl být analog vypnutý? Tady k tomu není ani žádný důvod a ani žádný závazný termín - kabelovka může programy v analogu šířit klidně dalších 100 let naprosto bez omezení.
b337 (13)|26.11.2008 18:46
[QUOTE=Pitomec;203894]A proč by u kabelovky měl být analog vypnutý? Tady k tomu není ani žádný důvod a ani žádný závazný termín - kabelovka může programy v analogu šířit klidně dalších 100 let naprosto bez omezení.[/QUOTE]


z technickeho hlediska tu duvod neni ale z komerecniho ano, UPC si timhle zajisti ze se clovek bude moci koukat prave na jednu televizi a ne na kolik chce jako je to ted, myslim ze i ve smlouve je, ze 1pripojka=1TV, ale malo kdo to dodrzuje navic po tehle uprave nepujde bez toho jejich super recorderu ani nahravat takze kdo bude chtit nahravat +150Kc/mesic a to se prece vyplati

[QUOTE=KOCOUR65;203868]a co cekas od TH-37PX80E - ze ti neco vycaruje - na teto tv jsou koukatelne jen hd kanaly kterych ma upc jak safranu[/QUOTE]

koukatelne jen HD kanaly? poustim do ni ted DVB-T a jsem spokojenej jediny co me vadi ze nemam zadny placeny kanaly tak proto bych chtel o2 TV a ptam se zda je obraz aspon tak dobrej jako z DVBT jeste neco si nepochopil?
Pitomec (10211)|26.11.2008 19:01
Ve smlouvě nic takového samozřejmě není a dost těžko nějaký poskytovatel kabelovky zruší svoji hlavní výhodu, tj. signál dostupný na všech TV v domácnosti (to by byl sám proti sobě, páč by mu účastníci utíkali k satelitům, IPTV apod., kde je taky nutnost mít u každé TV jeden STB).
b337 (13)|8.12.2008 16:32
[QUOTE=Pitomec;203906]Ve smlouvě nic takového samozřejmě není a dost těžko nějaký poskytovatel kabelovky zruší svoji hlavní výhodu, tj. signál dostupný na všech TV v domácnosti (to by byl sám proti sobě, páč by mu účastníci utíkali k satelitům, IPTV apod., kde je taky nutnost mít u každé TV jeden STB).[/QUOTE]

jenze oni to prave jako vyhodu nevidi utikaji jim prachy protoze misto placeni dalsi pripojky si to clovek proste zadarmo rozvede, mluvil jsem ted o tom s lidma z UPC a uplny vypnuti planujou do 1/2 roku 2009 uz k 1.1.2009 by prej meli par kanalu vypnout, uz ted nejede treba HBO a Ocko tusim

co se tyce uteku lidi k IPTV tak to asi nehrozi sam jsme o tom uvazoval ale naprosta neschopnost konkurencniho O2 me odradila navic cena bez slev nic moc
jarda50 (1424)|14.12.2008 13:31
b337 pokud jde o to vypínání analogu tak toho se moc nebojím. Za ta leta u Kabel netu a potom u UPC už jsem toho zažil tolik a hlavně slyšel tolik zaručených informací, že někdy nevěřím snad ani tomu, že pan Malina se jmenuje Malina. 700 000 účastníků je číslo, které je potřeba zvyšovat a ne snižovat tím, že části zejména starší generace neumožním se dívat. To proč některé kanály ubyvají je hlavně kvůli ochraně vysílaného obsahu, ke kterému se UPC výrobcůma a poskytovatelům programů zavázalo. Bohužel UPC nemá zatím konkurenci v kabelu a to z nich dělá trocu pohodlného providera.

Pokud jde o počet TV tak ten omezen není. UPC Ti namontuje 2 zásuvky a pak je na Tobě co si s tím uděláš. Přesně ja píší Kocour a Pitomec a oni tomu opravdu rozumí.

Já mám v současné době 2 TV na mudulech a ještě to mám dva Handany 6000 PVR a 7000 HD.
Pifishiba (80)|1.1.2009 21:11
Mám O2TV na dvě tv a jsem spokojený s obrazem a službou. Mohu jenom srovnávat s DIGI TV a mohu potvrdit, že O2 je s obrazem úplně někde jinde (Digi TV je hrůza).
yar118 (25)|3.1.2009 13:15
mam O2 a cucim na TV plasmu 127cm. Zapojenou pres HDMI 1080i. Jsem spokojenej.
Ale myslim si, ze mezi O2 a UPC neni velkej rozdil. Problem je v tom, ze kazda stanice vysila v jine kvalite. Takze kanal treaba Music box je hroznej , ale treba ceske programy nebo NATGEO wild jedou dobre. Urcite nedoporucuju DIGITV. :) to je hruza.
Pitomec (10211)|5.1.2009 11:23
[quote=Pifishiba;209591]Mám O2TV na dvě tv a jsem spokojený s obrazem a službou. Mohu jenom srovnávat s DIGI TV a mohu potvrdit, že O2 je s obrazem úplně někde jinde (Digi TV je hrůza).[/quote]
Zase je DigiTV zadarmo, což taky dělá svoje :-D