Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Movie Maker neposlouchá...:/

Gibbonek (2)|21.10.2008 18:54
Zdravím,
mohl byste mě prosím někdo poradit ohledně Movie Makeru? Jde zkrátka o tohle: dělám (či spíš dělal jsem) různý filmíky v Movie Makeru už nějakej ten pátek a musím říct, že jako začátečnikovi mi tenhle jednoduchej prográmek docela vystačil. Nyní dělám v Adobe After Effects, ale Movie Maker stále využívám pro střih a zkompletování videa, přidání hudby a titulky nevyjímaje.
Jenomže Movie Maker mě poslední dobou přestává poslouchat (už mu asi taky lezou na nervy ty moje movies :)). Dřív jsem si toho buď vůbec nevšiml nebo fungoval lépe než dnes, což je asi pravděpodobnější. Vše, o co tu jde, je komprese videa a formát hudby. Dříve jsem pracoval s DivX úplně v pohodě a Movie Maker ani neškyt. Jenomže teď je to pro něj velkej problém - když začnu DivX video nějak editovat/upravovat/stříhat, tak napoprvé se celý film přehraje, ale napodruhý, napotřetí atd. už video nepřehrává - je to prostě ztuhlý na jednom místě. Přitom ve formátu XviD jsem žádnou takovou chybku nezaznamenal.
S tím souvisí i formát hudby - zvuky ve formátu mp3 taktéž nefungují moc dobře. Když začnu s hudbou nějak kouzlit, stříhat apod., tak to pro změnu nepřehraje ani video ani hudbu, přestože ukazatel přehrávání jede bez nějakýho vzrušení. Vždycky jede první přehrávání a na druhý už odmítá poslouchat. S videem pak nejde rozumně pracovat a musel bych ho pořád zavírat a otevírat, což je ztráta času. A opět - zvuk ve formátu wav jede v pohodě, ale překonvertovat každou hudbu z mp3 do wav se mi zase zdá zbytečný. :/
Prosím, poraďte mi, jestli nedělám něco špatně, není chyba ani nevím kde by mohla být... důležité je, že před časem se s těmito formáty pracovat DALO (to je snad tak 2 roky nazpátek), nyní se s tím pracovat NEDÁ, a já nevím PROČ.

Díky za odpověď

Gibbonek
stayman (12393)|21.10.2008 22:03
To tazko takto povedat, kde je chyba, ked nepoznam tvoje pc.. najlepsie neinstalovat zbytocne vsakojake kodeky, filtre, splitery atak..
Foolproof (2713)|21.10.2008 23:08
Nejlepší řešení je vyhodit MovieMaker, protože jestliže jako začátečník zvádáš AAE, tak vůbec nevím o co jde.
Pozn.DivX a XVid nejsou různé formáty, ono to ani formáty nejsou vůbec, jsou to akorát různé enkodery, které dělají jedno a to samé, komprimují video do formátu MPEG4 ASF. Soubory se liší akorát headerem a 4CC. A to posledně jmenované způsobuje, že něco jede a něco nejede, záleží na tom, který dekoder má přednost a jestli je v něm povoleno dekodování toho druhého.
Gibbonek (2)|22.10.2008 16:20
Já jsem právě hledal nějakou alternativu za Movie Maker, avšak po pár neúspěšných hledání jsem to vzdal. :/ Stáhnul jsem zkuš. verze různých editorů videí, ale ani jeden nebyl pro mě moc dobře použitelný. Zkoušel jsem Pinnacle Studio, MPEG Video Wizard DVD (to jsou poslední, co si pamatuju :D), ale v každém byl nějaký problém.
Skutečně Movie Maker mi vyhovoval nejvíce, ale nefunkční je mi k ničemu. Můžete mi prosím poradit nějakej jinej prográmek, který není moc složitý, ale ve kterém bych měl minimálně tolik možností jako v Movie Makeru? Kdosi mi už radil Sony Vegas, ale dotyčný se sám přiznal, že to je celkem složité a po pár screenech jsem dospěl ke stejnému závěru...:/
Foolproof (2713)|23.10.2008 00:06
Cokoliv je lepší než MM.
Píšeš, že děláš s MPEG4 ASF. To je velmi hrubo komprimovaný formát, který je cílový, není určen k editaci, už jenom střih je problematický, netrefíš I Frame.
Já používám VirtualDub a jeho klony, kromě přechodů a takových blbůstek umí všechno a na rozdíl od desítek značkových umí pracovat s přímou kopií videa, bez rekomprimace.
Vašek11 (1)|9.1.2010 23:05
Také zdravím,
Navazuji na hodně starý dotaz, protože jsem jiný zhruba k věci nenašel.
Střihám v MM chvíli a jednoduše, zatím i bez úpravy zvuku. Můžu si ztěžovat jen na to, že ze skrytých klipů se pak v projekci někdy jeden snímek objeví. Jindy odstraněné klipy jsou po uložení zase zpět.
Ale hlavně MM odmítá některé sousední klipy sloučit, jiné sloučí. To trvá i po otevření a zavření souboru projektu.
Kde dělám chybu? Je potřeba dodržet nějakou zásadu?
Pomůže něco?
Dík

[quote=Gibbonek;197534]Zdravím,
mohl byste mě prosím někdo poradit ohledně Movie Makeru? Jde zkrátka o tohle: dělám (či spíš dělal jsem) různý filmíky v Movie Makeru už nějakej ten pátek a musím říct, že jako začátečnikovi mi tenhle jednoduchej prográmek docela vystačil. Nyní dělám v Adobe After Effects, ale Movie Maker stále využívám pro střih a zkompletování videa, přidání hudby a titulky nevyjímaje.
Jenomže Movie Maker mě poslední dobou přestává poslouchat (už mu asi taky lezou na nervy ty moje movies :)). Dřív jsem si toho buď vůbec nevšiml nebo fungoval lépe než dnes, což je asi pravděpodobnější. Vše, o co tu jde, je komprese videa a formát hudby. Dříve jsem pracoval s DivX úplně v pohodě a Movie Maker ani neškyt. Jenomže teď je to pro něj velkej problém - když začnu DivX video nějak editovat/upravovat/stříhat, tak napoprvé se celý film přehraje, ale napodruhý, napotřetí atd. už video nepřehrává - je to prostě ztuhlý na jednom místě. Přitom ve formátu XviD jsem žádnou takovou chybku nezaznamenal.
S tím souvisí i formát hudby - zvuky ve formátu mp3 taktéž nefungují moc dobře. Když začnu s hudbou nějak kouzlit, stříhat apod., tak to pro změnu nepřehraje ani video ani hudbu, přestože ukazatel přehrávání jede bez nějakýho vzrušení. Vždycky jede první přehrávání a na druhý už odmítá poslouchat. S videem pak nejde rozumně pracovat a musel bych ho pořád zavírat a otevírat, což je ztráta času. A opět - zvuk ve formátu wav jede v pohodě, ale překonvertovat každou hudbu z mp3 do wav se mi zase zdá zbytečný. :/
Prosím, poraďte mi, jestli nedělám něco špatně, není chyba ani nevím kde by mohla být... důležité je, že před časem se s těmito formáty pracovat DALO (to je snad tak 2 roky nazpátek), nyní se s tím pracovat NEDÁ, a já nevím PROČ.

Díky za odpověď

Gibbonek[/quote]
Bio_Kill (14)|10.1.2010 09:30
Pomůže ... Vyprdni se na MM a zkus nějakej "normální" soft na střih :-) Ulead, Vegas, Premiere, Edius .....