Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Návod na zachytávání

vlada (3470)|9.4.2004 21:49
Ahoj, vytvořil jsem návod na zachytávání pomocí TV karty a následný zpracování. Je na http://jech.webz.cz. Pokud máte někdo chuť a čas, podívejte se na něj a pište připomínky. Minule (s návodem na ripování DVD) mi moc pomohl StD, tak mu ještě jednou děkuju. Vláďa
in0 (146)|9.4.2004 22:17
supr, ze sis s tim dal praci... :BB: ale proc ten lanczos? ja osobne pouzivam radsi precize bicubic a nekde sem cetl, ze lancoz je vhodny jenom pri bitrate nad 1000kbit.

a jak zasadni vliv ma to poradi ve filtrech? melo by preci zabrat mnohem mene casu, kdybys dal na 1.misto resize, ne? (nerekl bych ze tam bude velky rozdil v kvalite, ale mozna ze se pletu)
vlada (3470)|10.4.2004 12:22
Já jsem slyšel doporučovat Lanczos, osobně to na výsledku nepoznam, takže nedokážu posoudit, co je lepší :-) Co se týká pořadí filtrů, tak dát na první místo resize je právě ten průser, co může někdo udělat. Pokud je video prokládaný (což z TV většinou je), tak bude výsledek příšernej a toho prokládání se už nedá zbavit. Je samozřejmě možný dát resize hned za deinterlace, ale maximální kvality dosáhneš tim, že budeš zpracovávat pořád celý rozlišení a až na konec to zmenšíš. Je ale jasný, že to je pomlaejší. Já koncipuju moje návody s ohledem na co nejvyšší možnou kvalitu. Prioritou mi neni ani rychlost ani jednoduchost. Pokud ale někdo nahrává denně, tak je pro něj ta rychlost podstatná, to chápu. Vláďa
in0 (146)|10.4.2004 16:30
jasne ze deinterlace na prvnim miste, jeste bych tam doplnil seznam filtru s kteryma nema cenu ztracet cas a obvzlast BLEND FIELDS s vykricnikem ...


ja jsem nad tim poradim taky premyslel a tady ve foru jsem se na to i ptal, ale nikdo mi neodpovedel tak to asi nebylo podstatny. testoval jsem zmenu poradi filtru a na vysledku jsem viditelny rozdil nezaznamenal...

jinak chapu - o kvalitu nam tu jde snad vsem :BB:
pikousik (45)|13.4.2004 01:51
vlada> máš to SUPER! Jen nechápu, proč tvé návody nejsou tu na TVFreak. Kdybych si to přečet dřív, ušetřil bych si rok zkoušení a louskání němčiny a angl. Došel jsem k téměř totožným závěrům. Ale ulehčils mi testování XviDu tvým podrobným popisem nastavení a funkcí. Dík. A smekám před tak hlubokými teoretickými znalostmi.

Pikousík :-)- :-)- :-)-
LosG (13)|13.4.2004 11:16
Musím se přidat s chválou. Dobře napsaný návod na zachytávání...
Naprosto souhlasím s použitím Deinterlace filtru na prvním místě v pořadí. Deinterlace filter nepoužívám jen když nahraju film, který je (celý) neprokládaný.
Časem jsem přišel na užitečnost filtru LEVELS, který zajistí, aby černá byla ve výsledném videu opravdu černá (o bílé to platí taky :-) ). O LEVELS se tady nikdo ještě nezmiňoval, tak jsem to tu uvedl.
in0 (146)|13.4.2004 11:59
...takovychto uzitecnych navodu zname kazdy nekolik, kdyby se to dalo dohromady tak mozna neni otazek :) nebo alespon tech prihlouplych! psal sem majkovi at zalozi odkazovou sekci, ale asi nema cas. pry na tom pracuje...

LosG: super! zrovna to ted budu potrebovat, natacel jsem ala lynch a vysledek je trochu svetlejsi nez cerna :]
StD (8612)|14.4.2004 09:07
Vláďo už to studuji... pošlu zase korigovanou variantu. Servus! :-)
vlada (3470)|14.4.2004 22:35
Díky za pochvaly. Trošku jsem ty návody dneska poupravil a přidal návod na kompresi do MPEG-2. Ještě si musím trochu pohrát s DVD authoringem. Moc zkušeností s tím zatim nemam. Snažím se, pokud to jde, používat programy zdarma, nejlépe opensource. Zdá se, že pro DVD authoring se objevily dva nadějný projekty fungující v Linuxu i Windows. Tak uvidím, jak mi to s nima půjde. Vláďa
mirekv (7169)|16.4.2004 22:34
vlada: chtělo by to možná samostatný článek o Avisynthu (princip, instalace, AVSGenie...), jinak hodnotím velmi kladně, držím palce!
vlada (3470)|17.4.2004 17:12
mirekv> Hm, dobrej nápad. Možná by to bylo užitečný. Nějaký takový seznámení s tim programem a co vlastně umí.
Nevíte někdo, jaký sou specifikace pro zvuk u DVD? AC3 48 kHz, 224 kbps mi funguje dobře, ale s jinejmě formátama (MP2) sem pohořel. Nerad bych na svych stránkách napsal nějakej nesmysl (podle někoho sou nesmysl celý :-)). Díky
Novacek (5)|19.4.2004 13:13
Take dekuji za navod prave zacinam a presne takove informace jsem hledal. Mel bych par dotazu k filtrum na redukci sumu.
Nejake doporucene optimalni nastaveni (alespon priblizne).
Na internetu jsem nasel pro Smart Smoother HiQ doporucene toto:
Diameter 5 - 7, Thresholds 15 - 35, Amount - 200 M. Diffweight 0 - 10
myslite ze je to pouzitelne?

Chtel jsem jeste zkusit 2D Cleaner ale nevim jake hodnoty tam nastavit a jestli pouzit 2d cleaner nebo 2d cleaner optimized.

Predem dik za pomoc
in0 (146)|19.4.2004 14:56
ja bych doporucoval pouzivat pri nastaveni vlastni :OO (oci)
mirekv (7169)|19.4.2004 17:16
Novacek: řekl bych, že 2D cleaner a optimized jsou stejné, optimized však disponují náhledem, což je v daném případě výhoda. x a y max. 2 a treshold 5 až 10, ne víc. Chce to zkoušet, zkoušet, zkoušet.
vlada (3470)|20.4.2004 13:51
2D Cleaner Optimized je optimalizovaný pro rychlost. Potřebuje ale tušim SSE instrukce. To znamená Athlon XP, P-4 atd. Pokud ho použiješ na horšim procesoru tak VD spadne. Takže výběr závisí na procesoru. Hodnoty bych nejdřív zkusil výchozí. Potom měnit podle výsledku. Těžko doporučit nějký ideální nastavení, záleží na konkrétnim videu. Doma se podívam a případně napíšu pár hodnot, který stojí za zkoušku. Vláďa
pee.tr (1208)|23.4.2004 11:27
Fakt super stranka. Takovy propracovane popsany navody musi pochopit kazdej. Me osobne (i kdyz uz z Tv karty nahravam nakej ten rok) pomohla rada k dvojimu pruchodu videa pri kompresi ve VirtualDubu. Hned to vyzkousim!
Diky
paris (11)|23.4.2004 15:02
super! zdar tvoji praci. kez by lidi, kteri se deli o zkusenosti bylo vic!
(mam je tech. poznamku: znovu si precti pravidla zobrazovani reklamy na webzdarma. mit ji jen na uvodni strance s napisem vstupte neni povoleno. hod ji treba na vsechny stranky dolu, a mas vystarano. bylo by skoda prijit o takovy web)
vlada (3470)|23.4.2004 20:32
paris> Díky za upozornění, ale pokud sem si četl pravidla, mělo by to takhle být O.K. Nesmí tam akorát být automatický přesměrování. Zkusim ale nějak předělat, aby byla ta reklama dole na stránkách. Bohužel mi to zatim silně rozhodí design. Nejsem v tom žádnej profík, takže je to taková slátanina náchylná na jakejkoli zásah :-)
Novacek> 2D Cleaner Optimized - treshold 10 - 12, radius 2 nebo 3. Zkus tahle nastavení.
mirekv (7169)|25.4.2004 14:18
vlada: Které filtry už v sobě Avisynth má? Tytéž co v AVSGenie?. Jo a za článek velké plus.
vlada (3470)|25.4.2004 21:34
mirekv> AVSGenie má nastavení pro plno externích filtrů. Avisynth interně obsahuje pouze filtry pro základní editaci a úpravy. To znamená změnu rozlišení, ořezávání, úpravy barev atd. Má i nějaké interní filtry pro deinterlace a potlačení šumu, nicméně ty externí jsou podle mě lepší. Seznam všech internich filtrů najdeš přehledně v dokumentaci, je to soubor v adresáři avisynthu \docs\filters.html. Je to samozřejmě v angličtině, ale to snad neni problém.
Potom bych chtěl ostatní poprosit o jednu radu. Chtěl bych ty stránky nějak vylepšit, co se týká HTML, CSS a validity. Nevíte o nějakym diskuznim fóru, kde mi někdo mohl poradit?
Jinak doufam, že vše funguje tak jak píšu, pokud ne, posílejte mi upozornění. Během pár sní snad konečně dodělam díl o DVD authoringu s menu, titulky atd.. Opět za pomoci freeware/opensource programů. Až to bude, dam vědět. Vláďa
paris (11)|25.4.2004 21:45
vlada: spoustu informaci vytahnes z lidi na http://www.okoun.cz/