Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Analog + DVB-C + DVB-T

hozjacz (101)|19.10.2008 20:35
Zdravím všechny. Našel jsem, že něco podobného se zde již před 2lety řešilo, ale protože tomu fakt prd rozumim, tak nevim, jestli je to to samé nebo ne a tak raději založím nové téma. Snad to neva. Co se týká samotného DVB-x, tak jsem v tom docela lama a tak potřebuju poradit.
Moje současná konfigurace je následovná:
- UPC (DVB-C) a jejich set-top-box
- TV Panasonic TX-32LXD70F s DVB-T tunerem a analogovým tunerem
- nějaký DVD-Player bez tuneru (není nutno zmiňovat).

Standardně mačkám na TV programy a pouštím to, co posílá UPC přes analog (co jen prochází set-top-boxem). Nebo si dám AV a spustím set-top-box a přepínám programy na S-T-Boxu.

Potud jasné.

Říkám si ale, že by nebylo špatné (když už to TV umí) přijímat i DVB-T (teď začala Nova prej vysílat v HD...), ale otázka zní ... JAK???

1) na co chytím DVB-T v paneláku (standardní barákovou anténu mi dělníci při rekonstrukci bytu "ufikli"). Mám koupit nějakou spejšl anténu, nebo vyhodit na balkon nějaký drát nebo na co se chytá digitál (na klasický "matrace" taky?)

2) na TV mám jen jeden anténní vstup. Co s tím? Dá se to vyřešit nějakou "anti-rozdvojkou" (slučovačem) do které by z jedné strany lezl analog od UPC a z druhé strany DVB-T z antény/drátu či čeho? Nebo jak se toto řeší.

Díky za rady
Pitomec (10211)|22.10.2008 12:36
Nova vysílá v HD na satelitu, v DVB-T je to jakýsi experiment a navíc běžný DVB-T tuner si s tím ani neporadí.

1) DVB-T chytneš na takovou anténu, která nejlíp vyhoví signálu v místě příjmu - tady ti nikdo radu na dálku nedá (stejně jako nezaručí, že to chytneš kdesi na balkóně - pokud samozřejmě nevidíš přímo vysílač, pak asi ano).

2) Sloučit DVB-T a kabelovku je prakticky nemožné, páč UPC šíří programy i v UHF pásmu a byť se někdy snaží nevyužívat frekvence na kterých pracují terestriální vysílače, tak používají kmitočty sousední, což stejně nesloučíš (nebo s obtížemi a za cenu naprosto nereálných nákladů). Ovšem UPC by mělo v digitálu mít i totéž co je v analogu (+ programy navíc), možná tam něco málo chybí, takže do TV bych dal jenom signál z DVB-T a UPC nechal ukončené v Handanu.