Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

MPEG Video Wizard DVD (struktura menu )

snehulak2006 (109)|19.10.2008 19:32
Obracím se s dotazem na vytváření struktury menu v programu MPEG Video Wizard DVD.Pokud chci vytvořit DVD se dvěma filmy ( každý má několik kapitol ),tak po úpravách tyto filmy vložím do nástroje DVD Maker.Z různých šablon menu bych si chtěl vybrat takovou,aby každý film se v hlavním menu objevil jako jedno náhledové okno a jeho rozkliknutím by se zobrazily kapitoly.Ale problém.Zobrazení je v pořádku,kapitoly taky,ale po spuštění přehrávání druhého filmu neběží čas od nuly,ale od času kde skončil první film(třeba od hodiny a půl).Je to pravděpodobně způsobeno tím,že všechny tituly jsou do struktury menu přidávány do VTS 01 a nikde se nedá vybrat předloha menu,kde by se přidávaly např.druhý film do VTS 02...,třetí do VTS 03...atd.Znamená tato věc snad,že MPEG Video Wizard DVD podporuje jen jednoduché menu struktury DVD ?- jak je všude zmiňováno ? Mám návod kostrbatě přeložený,přečetl jsem kdeco na webu,ale zatím jsem se výsledku nedobral.Kdyby někdo věděl odpověď a event. kde vzít další šablony struktury menu DVD do tohoto programu,budu moc rád a předem děkuji.
Foolproof (2713)|19.10.2008 20:37
Hm....

Pro každý titul unikátní template menu -(film1,film2),film1(chapters)film2(chapters)

nebo nerozumím.
snehulak2006 (109)|19.10.2008 21:00
Díky za odpověď,ale tento druh menu ve svém programu nemám.To je přesně on,co bych potřeboval.Kde ho vzít ?
Foolproof (2713)|20.10.2008 01:33
Nikde, použiješ ten stejný template vícekrát, může mít několik stran, podívej se na example A.

Nemusíš jít z menu hned na film, ale skočit do jiného menu.
snehulak2006 (109)|20.10.2008 19:10
Děkuji za odpověď,ale ač jsem se velmi dlouho snažil,pořád nic.Mám otevřen MPEG Video Wizard DVD.V levé části-okno Projekt-jsou dva filmy zobrazené jako náhledy (Film 1 .mpg a Film 2.mpg).Uprostřed je okno Vstup a vpravo okno Výstup - oboje prázdné.Otevřu nástroj DVD maker - taktéž prázdný.Myší přetáhnu do náhledového okna DVD Makeru první film.Šablonu menu DVD vyberu z Template,ev.My Template.Tlačítkem DVD - DVD Tree se objeví struktura menu.Přetáhnu-li myší do náhledového okna DVD Makeru druhý film,okamžitě se objeví ve struktuře menu jako součást VTS_01(jak jsem psal).Abych vytvořil takovou strukturu menu,která je na Vašem obr.,to jsem při vší snaze nedokázal.Jestli Vás neobtěžuji,napište přesně jak(nejlépe sled tlačítek).Já jsem zkoušel vše možné (levé pravé) a bohužel.Prohlížel jsem nápovědu,ale stejný výsledek.Díky za ochotu.
Foolproof (2713)|20.10.2008 20:39
Je to úsměvné, protože za opravdu velmi dlouhé praxe s PC, jsem se ještě nikdy neodvážil nic nikam přetáhnout myší.:)

Nemá cenu popisovat tlačítka. Levé tl. myši je příkazové.Pravé je nabídkové, kontextové. To jsou Windows.

Takže DVDMaker a v DVDTree pravé tl. add tittle - přidá se video atd. a ve videu mohu dát add menu.

Co tittle to film.
snehulak2006 (109)|2.9.2010 17:38
Jen pro pořádek doplním. Vzniklo to tím, že v mojí verzi MPEG Video Wizard DVD skutečně nebylo možné výše uvedený požadavek provést, tj.nešly vytvořit dva SAMOSTATNÉ tituly a přidat k nim menu.
Náhodou jsem teď měl možnost vyzkoušet jinou verzi tohoto programu a tam vše už jde bez problémů, v kontextovém menu se objevují možnosti, které v mojí verzi chyběly - např.přidání menu k titulu. Tímto bych chtěl poděkovat za snahu mi poradit,ale zakopaný pes byl ve verzi programu.
StD (8612)|2.9.2010 17:41
:eek: ...to tedy byl "výkon", po 2 letech... :-D :BB: