Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

HD kanály - jaký příjem zvolit

Sefca (59)|16.10.2008 14:56
Rád bych přijímal nějaké HD kanály. Jde mi primárně o sport - hlavně Premiere Leauage, ale i ostatní významné fotbalové soutěže (Španělso, Itálie, Německo, Champions League), sem tam golf, občas i další sporty. Určitě bych taky rád přijímal české kanály - Nova HD, výhledově ČT. Pokud možno zdarma :) Co je lepší řešení - stolní přehrávač nějak propijit s PC a pravidelně ho o kódy updatovat nebo satelitní karta do PC?
Obecně o této problematice vím dost málo, takže bych byl vděčný za veškeré informace o SW, HW a všem, co se toho týká (ideální nastavení paraboly - stačí víc LBN nebo je lepší motor, jakým způsobem a kde shánět kódý, jestli vůbce HD staníce nějak zdarma přijímat jdou...)

Díky předem za odpovědi.
VlaDamorava (466)|16.10.2008 16:49
Úplně nenáročný dotaz?! Tak jsem zvědav kdo odpoví.
2Sefca
Zkús číst příspěvky na foru a čemu nebudeš rozumět, tak se ptej.
Sefca (59)|16.10.2008 17:26
No pravda, asi jsem tam toho zahrnul moc. Primarne my slo asi o to, jestli si poridit stolni player, coz je vic user friendly, nebo PC kartu, ktera pravdepodobne bude nabizet vic moznosti (alo jak moc vic, to prave netusim). No a pak jsem se dostal do laufu :) a nabaloval tam dalsi dotazy, ktery uz si samozrejme muzu dohledat jinde...
MONYS (460)|16.10.2008 19:02
[QUOTE=Sefca;196761]No pravda, asi jsem tam toho zahrnul moc. Primarne my slo asi o to, jestli si poridit stolni player, coz je vic user friendly, nebo PC kartu, ktera pravdepodobne bude nabizet vic moznosti (alo jak moc vic, to prave netusim). No a pak jsem se dostal do laufu :) a nabaloval tam dalsi dotazy, ktery uz si samozrejme muzu dohledat jinde...[/QUOTE]Odpověd je jednoduchá žádné kanály zdarma nejsou a nebudou na všechny budeš potřebovat ofic. kartu ,to že jde zatím něco emulovat bez karty nebude mít dlouhé trvání viz. říjnová změna na vyšší zabezpečení u PREMIERE následovat bude C+NORDIC a PL SAT CYFRA atd.jsou pouze 2 free kanály na ASTŘE 19E ANIXE HD/ARTE HD.
losos (2977)|17.10.2008 04:19
[QUOTE=Sefca;196761]No pravda, asi jsem tam toho zahrnul moc. Primarne my slo asi o to, jestli si poridit stolni player, coz je vic user friendly, nebo PC kartu, ktera pravdepodobne bude nabizet vic moznosti (alo jak moc vic, to prave netusim). No a pak jsem se dostal do laufu :) a nabaloval tam dalsi dotazy, ktery uz si samozrejme muzu dohledat jinde...[/QUOTE]

Co to je, ten, cituji, "stolni player" ??? atd....a co to je to "user friendly" ?... Rád bych ti odpověděl, ale nepochopil jsem, na co se vlastně ptáš. Dále je pravda, že máš otázek asi víc a bylo by vhodné a mnohem rychlejší a snadnější si je ujasnit např. pomocí Skype..... Uveď zde své jméno na Skype a jistě se ti někdo ozve a pomocí mikrofonu a třeba i webkamery bude vše mnohem snadnější....

P.S. - nakonec budeš překvapený, jak je to vše vlastně jednoduché...., hezký obraz všem.
Man5on (661)|17.10.2008 07:30
Sefca: Zadarmo se na fotbal v HD těžko podíváš, počkej si na Nova Sport HD 4.2.09. Zadara to sice asi nebude, ale rozhodně to bude stát za to.
Sefca (59)|17.10.2008 14:43
[QUOTE=losos;196839]Co to je, ten, cituji, "stolni player" ??? atd....a co to je to "user friendly" ?... Rád bych ti odpověděl, ale nepochopil jsem, na co se vlastně ptáš. Dále je pravda, že máš otázek asi víc a bylo by vhodné a mnohem rychlejší a snadnější si je ujasnit např. pomocí Skype..... Uveď zde své jméno na Skype a jistě se ti někdo ozve a pomocí mikrofonu a třeba i webkamery bude vše mnohem snadnější....

P.S. - nakonec budeš překvapený, jak je to vše vlastně jednoduché...., hezký obraz všem.[/QUOTE]

Stolni player je proste normalni DVB-S receiver. Druha moznost bych rekl, ze je prave satelitni karta do PC. Diky za nabidku, skype nejak zatim neprovozuju, ale premyslim o nem. Pak ho sem urcite prihodim. Zatim ICQ:
332-721-305.
Sefca (59)|17.10.2008 14:50
[QUOTE=Man5on;196841]Sefca: Zadarmo se na fotbal v HD těžko podíváš, počkej si na Nova Sport HD 4.2.09. Zadara to sice asi nebude, ale rozhodně to bude stát za to.[/QUOTE]

Dik za info, ja prave naivne veril, ze treba Sky-Sports HD se nejak chytat da. Jinak o te Nova Sport jsem nevedel. Pokud to daji T&T do toho Multi HD balicku, tak to uz pak asi neodolam. Jen aby to nebylo jenom o upscalingu.
Radoo (1302)|19.10.2008 18:17
zadarmo ani kuře nehrabe, doufám, že to co nejdřív všichni pochopí, jinak bude koukat brzo tak jen do zdi
losos (2977)|13.5.2009 22:57
přeloženo jinam
Welshcorgi (141)|4.6.2009 15:30
Sporty v HD jsou přece nejvíc ceněný obchodní artikl. To je jasné, že budou skoro všechny kanály placené.

Co se týče Ligy Mistrů od příští sezony by tedy měla být kompletně v HD na ČT? Klidně bych si kvůli ní pořídil i placený kanál jako Premiere nebo Sky Sport, ale nevím jestli stačí jen karta nebo i spárovaný receiver.