Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung LE40A756 - rady, typy a různá nastavení

allek (79)|16.10.2008 13:04
Tento príspevok som si dovolil otvoriť kvôli priehľadnosti rôznych názorov , rád, typov, ktoré sa týkajú modelu Samsung LE40A756.Ďalej si tu múžme podeliť vlastné skúsenosti s týmto modelom.
jah7 (37)|16.10.2008 20:55
Ja sa chcem spýtať majiteľov tohto TV, či pozorujú tiež nejaký backlight bleeding (svetlejšie flaky v okrajoch). Nemám to našťastie výrazné, ale aj tak ma zaujíma, či je to nejaký všeobecný jav tohto typu, alebo je to iba smola na blbo nastavený prijímač.
kerimeke (4)|16.10.2008 21:00
allek: Už jsi zkoušel připojení TV do sítě přes Ethernet? Poděl se o zkušenosti...
allek (79)|17.10.2008 20:34
For to " Kerimeke" Ešte som to neskúšal z dôvodu, že idem na Wi-FI a nemám voľný slot na routery. Musím to nejako ináč vyriešiť.

Funkciu Wiselink Pro som vyskúšal,stiahol som si promo F1 1920x1080 na USB no obraz bez komentára. Jednodoucho povedané "EXscelentný obraz".

For to "Jah"

Tie svetlé oblaky (backlight bleeding) sa objavia v prípade, keď ide o statický obraz. Poviem úprimne, že to treba veľmi hľadať. Ak by som nevedel, že to je negatívum LCD tak si to ani nevšimnem. Jo to veľmi potlačené oproti predchádzajúcim modelom .Nič podstatné čo by mohlo odradiť od kúpi tohoto modelu.
dv07 (569)|21.10.2008 12:52
Byl tedy ten BB u te A756 obecne potlacen na nejakou snesitelnou uroven, nebo to bude stejne jako u A656ek - nektere kusy ok, jine na reklamaci? Diky.
Superbobo (32)|26.10.2008 22:01
a mě ještě zajímají pozorovací úhly, viz le40a656 https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/16232-samsung-le40a656.
Remo_SK (4)|7.11.2008 21:32
Pripojenie cez Ethernet funguje excelentne , na PC je potrebne nainstalovat server a prehrava to takmer vsetko co som v PC nazdielal. Realne to mam pripojene cez WiFi zariadenim na Ethernete a na pocudovanie ide aj 1080p traffic tak okolo 15 mbit max. Ta Samsung aplikacia vsak potrebuje asi prehrabat obsah priecinkov a ked narazi na 20GB video z kamery tak sa slusne odporuca. Samsung HotLine toho o tomto modeli moc nevie , firmware zevraj este nie je novsi a ta aplikacia je vo verzii 1.0. Na nete sa kdesi v diskusii pisalo o verzi 1.4 ale nepodarilo sa mi zistit kde ju stiahnut.

Co sa tyka backlight bleeding vidim ho v ciernej statickej scene ale iba v 3-och rohoch co ma pomerne vytaca.
dv07 (569)|7.11.2008 21:50
[QUOTE=Remo_SK;200264]Co sa tyka backlight bleeding vidim ho v ciernej statickej scene ale iba v 3-och rohoch co ma pomerne vytaca.[/QUOTE]

to verim :( drzim palce aby se to alespon minimalizovalo.... nekdo ma zkusenosti, ze po cca 14 dnech pouzivani dochazi k mirnemu zlepseni (anebo mozna k privyknuti?)...
a.baloo (5)|8.11.2008 21:40
[QUOTE=Remo_SK;200264]Pripojenie cez Ethernet funguje excelentne , na PC je potrebne nainstalovat server a prehrava to takmer vsetko co som v PC nazdielal. Realne to mam pripojene cez WiFi zariadenim na Ethernete a na pocudovanie ide aj 1080p traffic tak okolo 15 mbit max. Ta Samsung aplikacia vsak potrebuje asi prehrabat obsah priecinkov a ked narazi na 20GB video z kamery tak sa slusne odporuca. Samsung HotLine toho o tomto modeli moc nevie , firmware zevraj este nie je novsi a ta aplikacia je vo verzii 1.0. Na nete sa kdesi v diskusii pisalo o verzi 1.4 ale nepodarilo sa mi zistit kde ju stiahnut.

Co sa tyka backlight bleeding vidim ho v ciernej statickej scene ale iba v 3-och rohoch co ma pomerne vytaca.[/QUOTE]

ahoj, ja som ho nasiel tu:
http://www.samsung.com/us/support/download/supportDown.do?group=televisions&type=televisions&subtype=lcdtv&model_nm=LN40A750R1F&language=&cate_type=all&dType=D&mType=SW&vType=R&prd_ia_cd=02010100&disp_nm=LN40A750

Pri instalaci sa da v pohode zvolit Slovencina.

Mam vsak jednu otazku, dokazes zdielat aj adresar z ineho disku ako C:\ ? Aplikacia mi ho sice dovoli nazdielat no v TV mi hlasi, ze ziadny subor v danom priecinku nie je, ci uz foto, alebo video. Disk C:\ ma FAT32 a disk W:\ (z ktoreho to nejde) je NTFS.

Co sa tyka Hotline je naozaj biedny, ja som chcel vediet ci je mozne "rozchodit" Infolive, ale nic som sa nedozvedel. Viem ze to momentalne ide iba v niektorych krajinach, ale ja som v TV ani v manualy ziadny postup nastavenia nenasiel, hoci Hotline tvdri, ze to TV podporuje.
jah7 (37)|9.11.2008 23:43
to a.baloo:
K zdielaniu: Nechapem preco ti to nejde, lebo ja zdielam z disku D, ktory je NTFS.
K firmware: na tej stranke je verzia 1012.2 (inak pre LN40A756, nie pre LE40A756) a je vraj iba pre USA. V popise zmien sa mi aj tak nezda nic zaujimave. Ty si to nainstaloval?

to dv07: no ja uz ho mam vyse 14 dni a naozaj sa mi vidi, ze backlight bleeding je uz zanedbatelny, ale fakt neviem, ci je to iba privyknutie :)
a.baloo (5)|10.11.2008 11:26
[QUOTE=jah7;200602]to a.baloo:
K zdielaniu: Nechapem preco ti to nejde, lebo ja zdielam z disku D, ktory je NTFS.
K firmware: na tej stranke je verzia 1012.2 (inak pre LN40A756, nie pre LE40A756) a je vraj iba pre USA. V popise zmien sa mi aj tak nezda nic zaujimave. Ty si to nainstaloval?

to dv07: no ja uz ho mam vyse 14 dni a naozaj sa mi vidi, ze backlight bleeding je uz zanedbatelny, ale fakt neviem, ci je to iba privyknutie :)[/QUOTE]

ten odkaz na LN40a756 som tam dal iba kvoli PC share manager v. 1.4. firmware som samozrejme neinstaloval, kedze je urceny pre USA. ten share manager som nainstaloval, ale z ineho disku ako c:\ mi to nechodi. mozno mu vadi to pismeno W:\, kedze tebe to s NTFS chodi.

a este jedna otazka, nemate nahodou pri tomto LCD problem s "brumom" vo zvuku? pocut to sice iba vecer ked je ticho a aj na LCD je nastavena nizsia hlasitost.

ohladne Infolive(RSS) nemate nik nejake info?

10.11.2008 19:10 - premenoval som ten disk na D a chodi to, premenujem ho spat na W a nechodi to, na "nizsich" pismenach mam rozne citacky, preto je ten disk az W, v kazdom pripade je to zaujimavy poznatok ;)
jah7 (37)|10.11.2008 22:21
[QUOTE=a.baloo;200664]
a este jedna otazka, nemate nahodou pri tomto LCD problem s "brumom" vo zvuku? pocut to sice iba vecer ked je ticho a aj na LCD je nastavena nizsia hlasitost.
[/QUOTE]
ja ziaden brum nepozorujem. Z akeho zdroja ti to robi? -neprenika ti tam rusenie z nekvalitne tieneneho kabla?
Inak hovorilo sa tu aj o hluku z vetraka, ale ja nepocujem absolutne nic, akoby tam ziadny vetrak nebol /a sluch mam nastastie urcite v poriadku :)
a.baloo (5)|11.11.2008 12:06
[QUOTE=jah7;200896]ja ziaden brum nepozorujem. Z akeho zdroja ti to robi? -neprenika ti tam rusenie z nekvalitne tieneneho kabla?
Inak hovorilo sa tu aj o hluku z vetraka, ale ja nepocujem absolutne nic, akoby tam ziadny vetrak nebol /a sluch mam nastastie urcite v poriadku :)[/QUOTE]

mam pripojeny sat. prijmac DM7000 cez Component(Y/Pb/Pr,L/R), Y/Pb/Pr kabel som kupoval drahsi (uz neviem model, ale je to HAMA) a zvuk ide cez bezny audio kabel. mal som to doteraz pripojene k LE32R71B a nic take som tam nepocul. ventilator tiez nepocujem, pretoze ked dam mute je uplne ticho.
lives (2)|14.11.2008 15:22
Mám LE40A756 jen pár dní, ale přidám sem pár zkušeností.
K funkci Wiselink z USB flashdisku:
Celkem mě rozčiluje, že TV nerespektuje adresářovou strukturu. TV místo toho proskenuje celý flashdisk, což u mé 8 GB flasky plné fotek a videí celkem trvalo. Sice se pak dá zvolit mód folder, kdy se prochází po adresářích, ale všechny adresáře jsou si potom rovny bez ohledu na to, jak jsou do sebe vnořené, takže pokud jich je víc, je to dost opruz něco najít...

K funkci DLNA:
Mám TV připojenou přes kabel, samotné spojení + test IP byl bez problému. Do aplikace Samsungu jsem nacpal 3 adresáře s fotkama (15 GB), filmy (40GB) a mp3kama(15GB) - asi hodinu to přechroupávala.
V TV se to sice zobrazí, mám ale stejný problém jako u WiseLink. TV nerespektuje adresářovou strukturu a v tom množství věcí něco najít je porod...
Když jsem chtěl ale něco přehrát, tak po najetí na fotku se mi TV s hlasitým lupnutím vypnula. To se opakuje pokaždé, takže asi aplikace a firmware zatím nejsou moc sladěné - možná vadí i velké množství dat, zkusím to ještě jen s pár soubory...

A taky něco pozitivního.
Kvalitu obrazu se mi přes DVB-T MPEG4 (HD) u Novy a CT1 zdá dobrá. U normálního DVB-T jsou občas vidět nějaké artefakty v obraze. Analogová TV hraje slušně - řekl bych srovnatelně s DVB-T.
Při propojení s PC přes VGA se mi lehce chvěje obraz(možná by to vyřešil stíněný kabel), přes HDMI paráda.
Ze 3 metrů se dá v plném rozlišení krásně serfovat po netu, písmenka pro dobré oči jsou akorát velká, pro slabší oči to chce jít blíž nebo zvětšit písmo...
lbh (8)|14.11.2008 21:28
Pani, tak s tym DLNA vam celkom zavidim. Mne sa to doteraz nepodarilo rozbehat. Na CD mam server vo verzii 1.2. Data z nazdielanych suborov zul celu noc a napriek tomu ked to na televizore zapnem, tvrdi mi ze vsetky kategorie su prazdne. Potom som robil pokus so serverom z Nero 8, tam sa mi raz na chvilku podarilo cosi prehrat, inak po vnoreni do zlozky asi minutku rozmyslal a potom s chybovou hlaskou vykopol do hlavneho menu. Teraz sa hram s TVersity. Uz sa viem dostat k suborom, ale zas mi 99% oznaci ako nepodporovany format - vratane jpeg fotografii. Idem este skusit teraz cerstvo stiahnuty samsung share manager 1.4.2, snad uz to pojde... Ak je mozne ze som prehliadol nejaku zasadnu vec, pls dajte mi vediet nech sa zbytocne netrapim dalej.

Inak s telkou som spokojny a velmi rychlo som si na nu zvykol. Mrzi ma akurat nefunkcnost InfoLive a tie moje doterajsie problemy s DLNA. Prvy tyzden som mal pocit ze vsetko co pozeram je brazilska telenovela, potom som zacal vypinat dynamicky kontrast pripadne pouzivat rezim film a hned sa mi viac pacilo :-). Este jedna taka vec, mam pocit ze pre vela casto pouzivanych veci musim stale chodit do menu, chybaju mi tlacitka na zmenu formatu/zoomu, prepnutie na externe reproduktory a pod.
lbh (8)|16.11.2008 12:05
Tak opat nie... Samsung Share manager 1.4.2 nainstalovany, spusteny, pridane cele my documents na zdielanie, TV povoleny... No a TV na vsetky moznosti foto/music/video hlasi ze ziadny subor takeho typu nie je... :(
Pls help!
Gling-glo (3)|16.11.2008 19:19
Zdravim,

mal by som iba jednu kratku otazku. Podporuje LCD aj titulky, pokial sa prehrava napr. HD-rip (mkv) cez USB? Alebo je tato otazka nemiestna a chcel by som az moc? :)
lives (2)|17.11.2008 01:17
[QUOTE=lbh;202217]Tak opat nie... Samsung Share manager 1.4.2 nainstalovany, spusteny, pridane cele my documents na zdielanie, TV povoleny... No a TV na vsetky moznosti foto/music/video hlasi ze ziadny subor takeho typu nie je... :(
Pls help![/QUOTE]
Podle toho co pises, to vypada ze ti neco blokuje komunikaci. Mas PC Share povoleny ve firewallu? Nemas HW firewall na routeru? PC Share Manager me komunikuje na portech 4472 a 4473. Zkus toto kdyztak povolit, pripadne po dobu testovani firewall uplne vypni, at zjistis zda je to tim...
jah7 (37)|17.11.2008 16:45
[QUOTE=Gling-glo;202280]Zdravim,

mal by som iba jednu kratku otazku. Podporuje LCD aj titulky, pokial sa prehrava napr. HD-rip (mkv) cez USB? Alebo je tato otazka nemiestna a chcel by som az moc? :)[/QUOTE]

Ked si stiahnes zo stranok http://www.samsung.sk manual (zatial myslim iba v ENG), tam mas popis vsetkych formatov, ktore sa prehravaju cez USB (funkcia Wiselink Pro).
V kratkosti odpovede:
-titulky sa nepodporuju (zatial?)
-subor typu MKV sa zatial cez Wiselink Pro prehrat neda
benes777 (11)|18.11.2008 12:06
Nevíte někdo, jestli InfoLive připojení k Internetu (porál Yahoo) funguje v ČR?
ČR není mezi podporovanými zeměmi, ale je možné nastavit jako zemi třeba UK? Dá se potom nastavit předpověď počasí pro Prahu? (vypadá to nesmyslně, ale proč by si uživatel v UK nemohl zobrazit předpověď pro Prahu)?
Díky
jah7 (37)|18.11.2008 14:27
odvazil sa niekto nainstalovat novy firmware aj do nasej LE40A756? Ak ano, dufam ze napisete info o zistenych zmenach.
Ja neodolam a zrejme ho coskoro nahodim, ale kedze to je prvy raz, pre istotu este popozeram nejake fora :)
lbh (8)|18.11.2008 23:17
FW na routri ani na pocitaci to nie je. Ale aj tak je to nieco s mojim PC a nie TV. Nainstaloval som ten PC Share manager na iny pocitac v sieti a ide to uplne bez problemu. Jedine co som si vsimol na povodnom PC bolo ze vsetky TCP sessions ohladne wiseling boli hned uzavrete (Time Wait), neostavalo tam nic v Listening statuse. Mozno sa mi to bije s nejakym inym softom, budem musiet pospekulovat :-S Kazdopadne vdaka za rady.
lbh (8)|18.11.2008 23:28
[QUOTE=jah7;202626]odvazil sa niekto nainstalovat novy firmware aj do nasej LE40A756? Ak ano, dufam ze napisete info o zistenych zmenach.
Ja neodolam a zrejme ho coskoro nahodim, ale kedze to je prvy raz, pre istotu este popozeram nejake fora :)[/QUOTE]

No televizor funguje zatial aj s novym firmware, jedine co som si vsimol je, ze z tej prezentacie series 7 co je priamo v telke zmizla cast o Info Live, snad tym samsung nechce povedat, ze mame na to uplne zabudnut :-( Kazdopadne je pri upgrade v menu polozka alternativny firmware a tam mi po upgrade ponuka staru verziu. Neskusal som, ale predpokladam ze cez to je mozny roll back keby nieco.
jah7 (37)|19.11.2008 07:48
Ano, logika by davala, ze by to mal byt roll back - to by bolo super, to by sa instalovalo bez obav.
Lenze v manuali je iba:
"Alternative Software
To display the software version information."
No bude sa to musiet iba vyskusat :)
a.baloo (5)|19.11.2008 21:27
tak toto mi dnes prislo po par dnoch a pokusoch ziskat nejake info:

...
InfoLive (RSS) bezia iba v zapadnej Europe, preto neodporucame
zakaznikom skusat na Slovensku.
Myslim ze to ide ak mate staticku IP adresu, ale nezarucujeme.
S pozdravom,
....

ziadne info ako to funguje, ako sa to nastavuje, nic, asi o tom vela nevie ani podpora samotna
skusim este napisat do UK a uvidime :(
xerius (96)|22.11.2008 10:22
[QUOTE=lbh;202730]No televizor funguje zatial aj s novym firmware, jedine co som si vsimol je, ze z tej prezentacie series 7 co je priamo v telke zmizla cast o Info Live, snad tym samsung nechce povedat, ze mame na to uplne zabudnut :-( Kazdopadne je pri upgrade v menu polozka alternativny firmware a tam mi po upgrade ponuka staru verziu. Neskusal som, ale predpokladam ze cez to je mozny roll back keby nieco.[/QUOTE]

Nazdar.Postrehol si este volaku zmenu,ked si dal novy firmware? Odstranil ten firmware volaku chybu?? Dik za odpoved.
mattos.sk (1)|23.11.2008 19:29
Hi4all,
chce by som sa zapojit do tejto debaty, mam LE40A756 (zatial iba tyzden ale je sqely).
Mam ale problem a to s "Samsung PC Share manager" mam ho nainstalovany na PC (Vista ultimate) kde server pekne nabehne vyberiem si co chcem sharovat, TV si pekne najde server a to je vsetko co funguje.
Ked prezeram FOTO vylistuje ich ale okamzite sa objavi hlaska ze "... operacia nemoze pokracovat a vrati sa do zakladneho menu".
Ked prezeram VIDEO tak nech vysharujem ake kolvek video (i to co cez USP v pohode prehra) TV napise ze "...ze nenasiel ziaden video subor" a je hotovo.
Uz som stiahol i novu verziu 1.4.2 a furt to iste.
Chcel som to vyskusat na NB kde mam winXP a tam je to hotova tragedia, "... nepodarilo sa spustit server" a skoncil som.
Vsade som FW dal na OFF, aj na routery a uz mi fakt dochadza fantazia....

plz nemate niekto nejaky napad, ako dlej??
Petrtv (9)|3.12.2008 18:41
Móóóóóóóóc prosím ,

Byli byste tak moc hodní a vyfotili mi Vasi základní nabídku , option nabídku a WB nabídku ze servisního menu na této televizi (le40a756) . Byl bych Vam moc vdecen.

Jeste jednou dekuji moc za tuto aktivitu... Petr
Remo_SK (4)|4.12.2008 21:56
[QUOTE=Gling-glo;202280]Zdravim,

mal by som iba jednu kratku otazku. Podporuje LCD aj titulky, pokial sa prehrava napr. HD-rip (mkv) cez USB? Alebo je tato otazka nemiestna a chcel by som az moc? :)[/QUOTE]

Dnes som otazku o titulkoch smeroval na Support Samsungu snad sa dockam odpovede.

Aky typ kontajnera pouzivate pri prevode h.264 videa z mkv ? Osobne konvertujem bez rekompresie cez mkv2vob na .m2ts a potom cez tsremux na .ts avsak stava sa mi dost casto hlavne pri 1080p a ceskej/slovenske zvukovej stope ze zvuk zaostava za obrazom.
Remo_SK (4)|4.12.2008 22:02
[QUOTE=a.baloo;202875]tak toto mi dnes prislo po par dnoch a pokusoch ziskat nejake info:

...
InfoLive (RSS) bezia iba v zapadnej Europe, preto neodporucame
zakaznikom skusat na Slovensku.
Myslim ze to ide ak mate staticku IP adresu, ale nezarucujeme.
S pozdravom,
....

ziadne info ako to funguje, ako sa to nastavuje, nic, asi o tom vela nevie ani podpora samotna
skusim este napisat do UK a uvidime :([/QUOTE]

Co sa v tomto pripade mysli statickou IP adresou. Mam TV pripojenu cez WiFi adapter na WifiRouter , ktory robi NAT. Router uz ma staticku IP adresu. TV napise "Pripaja sa ..." a o chvilu ze "Nepodporovana sluzba"
enter (1)|9.12.2008 01:27
Kupil som aj ja tento televizor a potreboval by som radu okolo prepojenia s notebokom.Neviem ci to robim dobre ale udal som aj v pocitaci aj v tv
IP adresa 192.168.1.1
255.255.255.0
192.168.1.1

DNS 85.255.114.255

Test siete prebehne Mac adresa aj IP su odfajknute ale uz ping brana nie.Neni pripojenie k brane .
Moc sa v tom neviznam prosim kto by vedel nech pomoze.Pouzil som ethernet kabel.Skusal som aj skrizeny.Dakujem .
xerius (96)|11.12.2008 23:08
Mal niekto podobny problem s obrazom ako ja,alebo mam smolu iba ja? Robilo to najviac ked som pozeral slovensko ma talent.Inde som to nepostrehol az tak moc.Mohol by to opravit firmver?
756.JPG
rkubik (43)|12.12.2008 13:56
[QUOTE=enter;205996]Kupil som aj ja tento televizor a potreboval by som radu okolo prepojenia s notebokom.Neviem ci to robim dobre ale udal som aj v pocitaci aj v tv
IP adresa 192.168.1.1
255.255.255.0
192.168.1.1

DNS 85.255.114.255

Test siete prebehne Mac adresa aj IP su odfajknute ale uz ping brana nie.Neni pripojenie k brane .
Moc sa v tom neviznam prosim kto by vedel nech pomoze.Pouzil som ethernet kabel.Skusal som aj skrizeny.Dakujem .[/QUOTE]

IP adresa musi byt rozdilna pro TV a notebook. Napr 192.168.1.2 pro NB a 192.168.1.3 pro TV.
Pro branu (adresa routeru) trebas 192.168.1.1
Maska a brana nastavit v NB i v TV na tu 1.1
rkubik (43)|12.12.2008 14:00
[QUOTE=xerius;206475]Mal niekto podobny problem s obrazom ako ja,alebo mam smolu iba ja? Robilo to najviac ked som pozeral slovensko ma talent.Inde som to nepostrehol az tak moc.Mohol by to opravit firmver?[/QUOTE]

Asi te zklamu, ale podobny problem mel jeden clovek na plazme (diskuze o 52a756 tady na tvfreaku), a po par dnich/tydnech to slo do kytek kompletne. Drzim palce aby to nebyl tvuj pripad....
rkubik (43)|12.12.2008 14:22
Vcera jsem tu TV donesl domu. Prvni dojem velmi dobry, ale potom...

Nahodou jsem zvolil pres DVB-T CT1 a na DO zmackl tlacitko info. Z niceho nic byl trhany obraz i zvuk a na zadny dalsi vstup z DO to nereagovalo.
Zmackl jsem tl power, par vterin nic, pak rana (z reproduktoru) a televize se vypla a pote opet sama zapla.
Tohle dela JEN u toho jednoho programu. Ostatni CT i jakykoli jiny program je v poradku.
Volal jsem na technickou podporu, rekli mi ze pry tam asi neco vadneho je, ze to nevypada na firmware nebo spatne nastaveni cehokoli :(
xerius (96)|12.12.2008 15:33
[QUOTE=rkubik;206546]Asi te zklamu, ale podobny problem mel jeden clovek na plazme (diskuze o 52a756 tady na tvfreaku), a po par dnich/tydnech to slo do kytek kompletne. Drzim palce aby to nebyl tvuj pripad....[/QUOTE]

Nech sa radsej pokazi teraz,nez ked skonci zaruka
rkubik (43)|12.12.2008 15:43
[QUOTE=xerius;206555]Nech sa radsej pokazi teraz,nez ked skonci zaruka[/QUOTE]

Hodlas tomu pomoct :-) ?
xerius (96)|12.12.2008 15:48
[QUOTE=rkubik;206559]Hodlas tomu pomoct :-) ?[/QUOTE]

Nechcem moc zasahovat do toho TV,ale bol by som nerad,keby sa to pokazilo tesne po zaruke.Ale zvlastne je,ze teraz to nerobi.Ale ked pustim zaznam kde to robilo,tak to zacne hned blbnut.Ako vlastne funguje servis?Treba volat do samsungu,alebo hned do najblizsieho servisu?
Deere (3)|12.12.2008 18:34
mmntt
Deere (3)|12.12.2008 18:35
[QUOTE=allek;196978]For to " Kerimeke" Ešte som to neskúšal z dôvodu, že idem na Wi-FI a nemám voľný slot na routery. Musím to nejako ináč vyriešiť.

Funkciu Wiselink Pro som vyskúšal,stiahol som si promo F1 1920x1080 na USB no obraz bez komentára. Jednodoucho povedané "EXscelentný obraz".

For to "Jah"

Tie svetlé oblaky (backlight bleeding) sa objavia v prípade, keď ide o statický obraz. Poviem úprimne, že to treba veľmi hľadať. Ak by som nevedel, že to je negatívum LCD tak si to ani nevšimnem. Jo to veľmi potlačené oproti predchádzajúcim modelom .Nič podstatné čo by mohlo odradiť od kúpi tohoto modelu.[/QUOTE]


Kde jsi takové video stáhnul? Díky
rkubik (43)|13.12.2008 13:24
[QUOTE=xerius;206561]Nechcem moc zasahovat do toho TV,ale bol by som nerad,keby sa to pokazilo tesne po zaruke.Ale zvlastne je,ze teraz to nerobi.Ale ked pustim zaznam kde to robilo,tak to zacne hned blbnut.Ako vlastne funguje servis?Treba volat do samsungu,alebo hned do najblizsieho servisu?[/QUOTE]

Volal jsem na zakaznickou linku Samsungu, kde mi rekli ze servis je nejlepsi objednavat pres ne. Pak jsem volal jeste do servisu (kvuli necemu jinemu) a rekli mi totez. Ale nejak mi nebylo jasne - pokud by s TV byl skutecne problem a oni ji museli odvezt do opravny, kdo zaplati dopravu. Podle me by to meli byt oni kdyz Tv je jen par dni stara, ne?
Deere (3)|14.12.2008 14:52
[QUOTE=lives;201985]Mám LE40A756 jen pár dní, ale přidám sem pár zkušeností.
K funkci Wiselink z USB flashdisku:
Celkem mě rozčiluje, že TV nerespektuje adresářovou strukturu. TV místo toho proskenuje celý flashdisk, což u mé 8 GB flasky plné fotek a videí celkem trvalo. Sice se pak dá zvolit mód folder, kdy se prochází po adresářích, ale všechny adresáře jsou si potom rovny bez ohledu na to, jak jsou do sebe vnořené, takže pokud jich je víc, je to dost opruz něco najít...

K funkci DLNA:
Mám TV připojenou přes kabel, samotné spojení + test IP byl bez problému. Do aplikace Samsungu jsem nacpal 3 adresáře s fotkama (15 GB), filmy (40GB) a mp3kama(15GB) - asi hodinu to přechroupávala.
V TV se to sice zobrazí, mám ale stejný problém jako u WiseLink. TV nerespektuje adresářovou strukturu a v tom množství věcí něco najít je porod...
Když jsem chtěl ale něco přehrát, tak po najetí na fotku se mi TV s hlasitým lupnutím vypnula. To se opakuje pokaždé, takže asi aplikace a firmware zatím nejsou moc sladěné - možná vadí i velké množství dat, zkusím to ještě jen s pár soubory...

A taky něco pozitivního.
Kvalitu obrazu se mi přes DVB-T MPEG4 (HD) u Novy a CT1 zdá dobrá. U normálního DVB-T jsou občas vidět nějaké artefakty v obraze. Analogová TV hraje slušně - řekl bych srovnatelně s DVB-T.
Při propojení s PC přes VGA se mi lehce chvěje obraz(možná by to vyřešil stíněný kabel), přes HDMI paráda.
Ze 3 metrů se dá v plném rozlišení krásně serfovat po netu, písmenka pro dobré oči jsou akorát velká, pro slabší oči to chce jít blíž nebo zvětšit písmo...[/QUOTE]


Telku mám asi týden, takže nemůžu zatím moc hodnotit, ale mám stejný problém s DLNA a větším počtem fotografii. Prostě telka se připojí a pak chvíli probíhá načítání a pak LUP a je vypnutá a sama se tedy opět zapne. Ale pak už se nepřipojí, musím k PC a vypnout a znovu zapnout PC share manager. Nemáte někdo na tenhle problém řešení? Nebo pomůže verze pc share 1.4? Díky
rkubik (43)|14.12.2008 15:12
[QUOTE=Deere;206847]Telku mám asi týden, takže nemůžu zatím moc hodnotit, ale mám stejný problém s DLNA a větším počtem fotografii. Prostě telka se připojí a pak chvíli probíhá načítání a pak LUP a je vypnutá a sama se tedy opět zapne. Ale pak už se nepřipojí, musím k PC a vypnout a znovu zapnout PC share manager. Nemáte někdo na tenhle problém řešení? Nebo pomůže verze pc share 1.4? Díky[/QUOTE]

Uz je nas docela dost, co ma podobny problem - viz vlakno samsung ps50a756 (ano, dela to i u plazem:-( )

Tahle rana a pak "restart" se mi deje sice za trochu jinych podminek (viz vyse), ale i tak mi to pripada jako jeden a tentyz problem :(

ze by to vyresil firmware?
gUstaFO (50)|3.1.2009 12:57
[QUOTE=rkubik;206680]Volal jsem na zakaznickou linku Samsungu, kde mi rekli ze servis je nejlepsi objednavat pres ne. Pak jsem volal jeste do servisu (kvuli necemu jinemu) a rekli mi totez. Ale nejak mi nebylo jasne - pokud by s TV byl skutecne problem a oni ji museli odvezt do opravny, kdo zaplati dopravu. Podle me by to meli byt oni kdyz Tv je jen par dni stara, ne?[/QUOTE]
možná je to out, ale o servis se stará po dobu 24 měsíců prodejce, pokud je tv koupená v e-shopu tak jim ohlásíš závadu a oni samozřejmě na svoje náklady pro TV dejedou a po opravě zase dovezou domů...
xerius (96)|31.1.2009 13:01
Aky je najnovsi firmware pre LE40A756? Ja som kupoval TV niekedy v oktobri.Trochu ma hneva,ze ked mam zapojeny satelit cez HDMI kabel,tak mi neponuka automaticke rozlisenie obrazu,mozno v novsom firmware by to mohlo byt opravene,preto sa pytam na to firmware. Skusal uz niekto v tejto TV aj menit firmware? Na stranke samsungu mi ponuklo tusim volaky firmware,ale ci je urceny skutocne pre moju tv netusim.Nerad by som nieco pokaslal :).Vdaka za odpoved.
Heartwork (2358)|31.1.2009 14:07
[QUOTE=xerius;214066]Trochu ma hneva,ze ked mam zapojeny satelit cez HDMI kabel,tak mi neponuka automaticke rozlisenie obrazu[/QUOTE]

pokud se nemýlím, tak o tohle by se měl umět postarat satelitní přijímač, né?!
xerius (96)|31.1.2009 17:32
[QUOTE=Heartwork;214077]pokud se nemýlím, tak o tohle by se měl umět postarat satelitní přijímač, né?![/QUOTE]

Mas pravdu.Ale to neni uplne spravne riesenie.Ked to mam zapojene cez skartku,tak mi ponukne TV aj automaticky format obrazu a to je to co potrebujem aby slo aj cez HDMI kabel.
Tak znovu sa pytam :).
Aky je najnovsi firmware pre LE40A756? Ja som kupoval TV niekedy v oktobri.Trochu ma hneva,ze ked mam zapojeny satelit cez HDMI kabel,tak mi neponuka automaticke rozlisenie obrazu,mozno v novsom firmware by to mohlo byt opravene,preto sa pytam na to firmware. Skusal uz niekto v tejto TV aj menit firmware? Na stranke samsungu mi ponuklo tusim volaky firmware,ale ci je urceny skutocne pre moju tv netusim.Nerad by som nieco pokaslal .Vdaka za odpoved.
jannk (37)|2.2.2009 15:12
ja mam fw 2008/10/23-001008
na webu je i FM/200811/20081117104658703/T-RBYDEU.exe
ale nevim, jestli je i cesky/slovensky ...
allek (79)|2.2.2009 17:29
Ak by niekdo vedel poradiť prípadne vyskúšal nový FW od SAMA na tento typ,a to či funkcia Wiselink podporuje aj prehrávanie súborov vo formáte "avi" cez externý hard disc ,teda , ako cez USB kľúč. Túto funkciu by mala podporovať modelová rada "856","956"
newman666 (16)|2.2.2009 22:03
Zdravim, mam dilemu a neviem sa rozhodnut, uz dlsie sledujem na forach ohlasy na LCD a PLAZMU ale stale neviem co, uz som bol skoro pevne rozhodnuty pre LCD LE40A756 ale nedavno mi napisal na jednom fore citujem:''Z vlastnej skusenosti ti preboha radim plazmu! PS50A557 alebo PS50A756" tak mam zase chrobaka v hlave, tak mi poradte pls, urcite mate viac skusenosti ako ja bo v obchode sa toho moc clovek nedozvie! :( a este c occhem hlavne pozerat na tv: takze mam satelit cize dig.signal a divx na hdd alebo pc (cize to prepojit nejak) a taktiez HD filmy cez PC (hdmi asi najvhodnejsie)