Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak nahrávat DVB-S? PVR nebo Receiver+DVD HDD rekordér?

promata (7)|15.10.2008 11:07
Ahoj všem, obracím se na zkušenější s otázkou, jak nahrávat tlevizní příjem satelitního signálu - neboli jaká zařízení volit pro příjem a záznam DVB-S?

Možností je několik
1) 1 pristroj - sat. receiver vcetne HDD rekordingu, tedy
1a) PVR ("dreamboxy" s HDD)
1b) Panasonic DMR-EX71S / DMR-EX81S (nástupce staršího DMR-EX80S
2) 2 pristroje - sat. receiver + rekorder
3) HTPC

Prefuji variantu 1) (vše v jednom),
nicméně netuším, zda by nebylo lepší raději řešit 2)...
naopak jsem postupně vzdal variantu 3)
Poradíte?


Cena max 10.000 Kč s DPH.

Mé požadavky jsou
  • Samozrejme zakladnim pozadavkem je prijem ceskych stanic - pocitam tedy s nutnosti koupit dekod. kartu (T&T ?)
  • [*] nechtěl bych se však vzdát ani možnosti příjímat sdílenou kartu (či "emuloval" kartu)...
  • Chci naprogramovat nahravání i na více dní nekolik programu napric vsemi kanaly (neresit, zda jsou zakodovane, atd.)
  • Chci mít možnost se přehledně uloženými záznamy procházet, editovat (resp. střihat), ukládat, případně vypalovat (na DVD?)
  • Nevyzaduji vicetunerovy prijimac - mam 1 výstup z paraboly + 1 teresterciál (i když ideálně chci mít možnost sledovat jiný kanál, než který sleduji (což humpolácky řeší přepínání zdrojů signálu v TV:-)
  • Nevím, zda neřešit příjem HD televizí
  • Jednoduché ovládání (pro ženu, děti..)


Existuje prosím nějaká varianta zařízení ALL-IN-ONE, které by splnilo moje požadavky?
Jaký máte názor prosím na Panasonic DMR-EX71S či EX81S? (nemá LAN, takže bych se musel vzdát všech myšlenek s tím spjatých, nicméně komfort ovládání, přehledné prostředí, jednoduchá obsluha, čtečka SD karet pro prolížení fotek z foťáku, atd... má taky svou váhu..).

Nebo to řešit více přístroji? Např. koupit Dreambox a poté Rekordér (jaký??) - jak pak funguje časované nahrávání (musí být receiver stále puštěný? jak je to s nahráváním z kodovanych vs. nekodovanych programů ?)

Jak to prosím řešíte?
Můžete poradit?

Díky moc
Foolproof (2713)|15.10.2008 14:16
Vzhledem k tomu, co bude za pár let běžná věc, jsi základní mantinely vymezil .....no řekněme divně.

1. Ne DVBS, ale asi i DVBS2
2. MPEG4 dekoder
3. Možnost přehrávat i nesatelitní soubory a to s titulky

Z toho vyplývá, že 10 000 Kč je dost při zdi, kolik stojí velkokapacitní, rychlý HDD ??????
artam (1147)|15.10.2008 14:41
Nuz, pri pohlade do buducnosti sa zda, ze HTPC bude asi jedinym All-in-one riesenim, ktore zohladni Foolproofove body 1. 2. 3. + dalsie nove, ktore prinesie cas. Pri trochu dobrej vole sa to da aj do 10 tis.
Man5on (661)|15.10.2008 14:58
Mám sat. rec. Vanatage 7100S a myslím, že tvoje požadavky by směle splnil http://www.digizone.cz/clanky/vantage-hd-7100-s-hdtv-set-top-box-s/

- PVR + ext. HDD (mám WD 250GB a funguje 100%), fce. timeshift, timer
- 2 x CW (mám TaT kartu), 2 x slot CAM, podpora EMU, neustále se vyvýjí nové FW
- DVB-S a DVB-S2
- LAN, USB, HDMI, Component, 2 x Scart
- Media player (jpeg, mpx, divx)

Tenhle model je jednotunerový, nahrávat a sledovat jiné programy lze pouze z jednoho transpondéru.
Existuje vyšší model 8000, který je dvoutunerový, má i šachtu na interní HDD. Dále lze volit i variantu 7000/8000TS, kde je navíc DVB-T tuner. Sou to poměrně schopný mašinky, já sem spokojenej. Jediný negativum, který mě napadá je formát *.trp, ve kterým je uložena nahrávka. Pro vypálení na DVD je potřeba upravit. Mě to ale netrápí, nahrávky nearchivuju. Pročti fóra a recenze, jako all-in-one můžu jen doporučit.
jarino1978 (8045)|15.10.2008 15:22
Taktiež sa prikláňam k Vantage HD 6000/7100/8000. Rozdiely medzi jednotlivými modelmi si nájdeš sám.
Spĺňa všetky Tvoje požiadavky na záznam vrátane časovača a timeshift.Nahrávať môžeš naraz 4SD programy, alebo 2 HD programy, alebo nahrávať naraz 2 SD programy a jeden SD pozerať. Timer funguje spoľahlivo, cez EPG označíš, čo chceš nahrať a uložíš. Receiver môžeš potom samozrejme vypnúť, potom sa sám zapne, natočí na zvolenú pozíciu, nahrá a vypne sa. Záznamy majú koncovku TRP, klasicky ich akceptuje z bežných SW NERO 8 - Nero Vision Express , spracuješ napr. v tom Nerovi a vypálič ako DVD. Nie je to nič strašné...
promata (7)|15.10.2008 16:02
[QUOTE=Foolproof;196544]Vzhledem k tomu, co bude za pár let běžná věc, jsi základní mantinely vymezil .....no řekněme divně.

1. Ne DVBS, ale asi i DVBS2
2. MPEG4 dekoder
3. Možnost přehrávat i nesatelitní soubory a to s titulky

Z toho vyplývá, že 10 000 Kč je dost při zdi, kolik stojí velkokapacitní, rychlý HDD ??????[/QUOTE]

Díky za reakci, i když moc neodpovídá na mnou položené dotazy :-)

Moje požadavky řeší současnou situaci, máš pravdu, že by se hodilo řešit již DVBS2, ale momentálně mám možnost přijímat pouze SD (mám k tomu řekněme velmi dobré ekonomické důvody, abych to takto řešil..)..
Nicméně, budu přemýšlet o tom, zda fakt nemyslet dopředu...

Těch 10kKč bylo myšleno jako úplně superstrop, řešení, které nastinujes desítku hravě překoná... jak pises, 10.000 je fakt pri zdi:-)

Neboli.. Nechám si poradit, to bylo jádro pudla dotazu :-)
Foolproof (2713)|15.10.2008 16:06
Hm....

Ani jeden jste nenapsal, že pořizovací cena je bez disku.
Ani jeden jste nenapsal, že neumí titulky.
Ani jeden jste nenapsal, že zcela debilní převýroba nahrávky na DVD, znehodnotí HD nahrávku o 10 let zpět nebo na úroveň stroje z Lídlu za 2500.
Ani jeden jste nenapsal, že použitelný disk přes USB je pouze FAT32, což je v HD technice opravdu bomba.
Atd., nechce se mi rozepisovat, kdyby to stálo tak 6000, ano dobrá mašina, ale takové argumenty, že mohu nahrávat 4 kanály nebo podobně jsou určeny pouze pro laickou veřejnost a ihned ukazují, že neumí vybrat pidy, nahrát multiaudio, nahrát TXT titulky, nahrát DVBtitulky atp.

Poměr cena výkon je podle mě ubohý.

(Vantage)
promata (7)|15.10.2008 16:11
[QUOTE=artam;196549]Nuz, pri pohlade do buducnosti sa zda, ze HTPC bude asi jedinym All-in-one riesenim, ktore zohladni Foolproofove body 1. 2. 3. + dalsie nove, ktore prinesie cas. Pri trochu dobrej vole sa to da aj do 10 tis.[/QUOTE]

Věřím, že ne, že HTPC nebude jedinou alternativou. Anebo bude muset ujít ještě pořádný kus cesty! :-)
Ale to je na jinou diskuzi..
promata (7)|15.10.2008 16:19
[QUOTE=Foolproof;196564]Hm....

Ani jeden jste nenapsal, že pořizovací cena je bez disku.
Ani jeden jste nenapsal, že neumí titulky.
Ani jeden jste nenapsal, že zcela debilní převýroba nahrávky na DVD, znehodnotí HD nahrávku o 10 let zpět nebo na úroveň stroje z Lídlu za 2500.
Ani jeden jste nenapsal, že použitelný disk přes USB je pouze FAT32, což je v HD technice opravdu bomba.
Atd., nechce se mi rozepisovat, kdyby to stálo tak 6000, ano dobrá mašina, ale takové argumenty, že mohu nahrávat 4 kanály nebo podobně jsou určeny pouze pro laickou veřejnost a ihned ukazují, že neumí vybrat pidy, nahrát multiaudio, nahrát TXT titulky, nahrát DVBtitulky atp.

Poměr cena výkon je podle mě ubohý.

(Vantage)[/QUOTE]

Ano, bohužel jde o zařízení, které je velmi drahé a nesplnuje vsehno, co bych se predstavoval.

Máš jiný tip? (vypadá,že vantage není tvůj favorit)
artam (1147)|15.10.2008 18:50
[QUOTE=promata;196565]Věřím, že ne, že HTPC nebude jedinou alternativou. Anebo bude muset ujít ještě pořádný kus cesty! :-)
Ale to je na jinou diskuzi..[/QUOTE]

Jednoucelove pristroje maju pred sebou teda este hodny kus cesty, stale este maju nejake obmedzenia, ci uz sa to tyka podpory formatov, titulkov, zaznamu, siete, uzivatelskeho komfortu... vzdy nejakemu pristroju nieco chyba. :-(

HTPC nemusi ujst ziaden poriadny kus cesty, uz dnes to funguje celkom bez problemov (dokonca na roznych platformach) a ovladatelnostou je na tom tiez celkom ok, ked to zvladne male decko aj 80 rocna babka.
Samozrejme, neznaly kutil, ktory si ho nedokaze poskladat, nakonfigurovat, nefunguje mu to alebo ono, potom vsade vykrikuje, ako je HTPC nepouzitelne. Neviem, preco sa ludia brania tomu kupit HTPC ako hotovy "blackbox", zapojit a pozerat, ale radsej bastlia a bastlia, vacsinou s pochybnym vysledkom. ;-)
dreamsat1 (51)|15.10.2008 18:58
[QUOTE=promata;196566]Ano, bohužel jde o zařízení, které je velmi drahé a nesplnuje vsehno, co bych se predstavoval.

Máš jiný tip? (vypadá,že vantage není tvůj favorit)[/QUOTE]


Emu brzo skonci a na FTA je Vantage fakt drahej,sdilet zatim neumi a kdo vi jestli nekdy bude umet!! Kup si Dreambox 800,k tomu externi eSATA disk a budes maximalne spokojenej,jako vetsina majitelu Dreama.
jarino1978 (8045)|15.10.2008 19:28
[QUOTE=dreamsat1;196581]Emu brzo skonci a na FTA je Vantage fakt drahej,sdilet zatim neumi a kdo vi jestli nekdy bude umet!! Kup si Dreambox 800,k tomu externi eSATA disk a budes maximalne spokojenej,jako vetsina majitelu Dreama.[/QUOTE]

nebudem protestovať, Dream je dobrá mašina, ale k dokonalosti mu chýba už len kvalitný obraz. V tomto na Vantage ale naozaj nemá.
Niekto pokladá za prioritu EMU, niekto niečo iné. Ja zasa beriem EMU ako doplnok. Neviem, odkiaľ si zobral infošku o to, že EMU zachíľu končí. Ono to tak nikdy nebolo a ani nikdy nebude.Že končí N2 ? Nevadí, na november je ohlásené EMU podpora N3 vrátane RSA a AU. Už teraz ide Premiere cez DCW z NDS ( asi polovica ponuky ). Atď, atď. Je to vždy hra na mačku a myš.
A k tomu sharingu poznáš už môj názor : nestabilné, obrovské riziku IP spamu, obrovské riziko serverov, ktoré prevádzkujú samotní provideri a Interpol. Tých, ktorých už prešla puberta v sharingu vidia obrovské riziko a dávajú od neho ruky preč. Ale neberiem, aj to je cesta k niečomu, čo ešte nie je public...

PS : Vantage už vie sharing... zatiaľ len medzi 2 receivermi, od novembra aj cez IP net.
MONYS (460)|15.10.2008 19:48
[QUOTE=jarino1978;196591]nebudem protestovať, Dream je dobrá mašina, ale k dokonalosti mu chýba už len kvalitný obraz. V tomto na Vantage ale naozaj nemá.
Niekto pokladá za prioritu EMU, niekto niečo iné. Ja zasa beriem EMU ako doplnok. Neviem, odkiaľ si zobral infošku o to, že EMU zachíľu končí. Ono to tak nikdy nebolo a ani nikdy nebude.Že končí N2 ? Nevadí, na november je ohlásené EMU podpora N3 vrátane RSA a AU. Už teraz ide Premiere cez DCW z NDS ( asi polovica ponuky ). Atď, atď. Je to vždy hra na mačku a myš.
A k tomu sharingu poznáš už môj názor : nestabilné, obrovské riziku IP spamu, obrovské riziko serverov, ktoré prevádzkujú samotní provideri a Interpol. Tých, ktorých už prešla puberta v sharingu vidia obrovské riziko a dávajú od neho ruky preč. Ale neberiem, aj to je cesta k niečomu, čo ešte nie je public...

PS : Vantage už vie sharing... zatiaľ len medzi 2 receivermi, od novembra aj cez IP net.[/QUOTE]Nechci tě urazit ale ty si myslíš že emulace bude fungovat věčně a že provider nemá nástroje jak tomu zamezit???Stím je potřeba počítat a ne se nechat ukolébávat! To co půjde pár minut nebo hod. na dcw tě brzi přestane bavit.
jarino1978 (8045)|15.10.2008 20:10
[QUOTE=MONYS;196597]Nechci tě urazit ale ty si myslíš že emulace bude fungovat věčně a že provider nemá nástroje jak tomu zamezit???Stím je potřeba počítat a ne se nechat ukolébávat! To co půjde pár minut nebo hod. na dcw tě brzi přestane bavit.[/QUOTE]

už som písal, že EMU beriem ako doplnok. nie som pubertiak, aby som bol od EMU závislí. Za asi 10 rokov, čo mám DVB-S nesledujem, že by EMU odchádzalo. Len ma vždy zaujímalo, že za 48h sa vytiahli kľúče z NDS od Premiere. A poučka : všetko sa dá zlomiť, všetko...
Vždy ak dôjde k prelomeniu systému, ide najskôr commercial hack, čiže dáme kartičku a Ty si pekne zackvakaj. Ak sa minú zákazníci, nastupuje public hack vo forme zverejnenia kľúčov a nakoniec ide EMU s podporou EMM,RCA.
Foolproof (2713)|15.10.2008 20:36
Hm....
Tak jsem se dozvěděl, že píši debiliny na úrovni retardovaného...asi chlapce.

Není nic jednoduššího, než přesvědčit o tom i ostatní zcela hravě např. tím, že zveřejníš nástroje, pomocí kterých stříhneš celovečerní film nahraný v souboru TRP s kopresí H.264, rozsekaný po 2 giga bez rekomprese, ani nebudu psát o titulcích,(ty totiž umí z transport streamu naprosto každá šunka, co má disk):) a převedeš zpět na trp, jinak si to totiž na tom stroji nepřehraješ a musíš si k tomu koupit ještě něco jiného. Samozřejmě tedy musíš umět jazyky, jinak se v HD budeš muset spokojit s Růžovou zahradou nebo jak se to.:)

Kromě převodu na ten trp to umím, takže tam nemusíš být podrobný, lze to vyřešit jednou větou.

Myslím, že i ta jedna věta bude pro všechny uživatele Vantage mnohem přínosnější, než vyjmenovávání prospektových blekot o možnostech přístroje.

A ještě poznámka: Slovenská koruna na tom musí být asi dobře, když to u vás seženeš i s 500kou diskem za 12k, u nás bez disku to pod 13k nejde, holt smůla.

Díky předem za tu utilitu pro převod na trp.
jarino1978 (8045)|15.10.2008 21:02
[QUOTE=Foolproof;196612]Hm....
Tak jsem se dozvěděl, že píši debiliny na úrovni retardovaného...asi chlapce.

Není nic jednoduššího, než přesvědčit o tom i ostatní zcela hravě např. tím, že zveřejníš nástroje, pomocí kterých stříhneš celovečerní film nahraný v souboru TRP s kopresí H.264, rozsekaný po 2 giga bez rekomprese, ani nebudu psát o titulcích,(ty totiž umí z transport streamu naprosto každá šunka, co má disk):) a převedeš zpět na trp, jinak si to totiž na tom stroji nepřehraješ a musíš si k tomu koupit ještě něco jiného. Samozřejmě tedy musíš umět jazyky, jinak se v HD budeš muset spokojit s Růžovou zahradou nebo jak se to.:)

Kromě převodu na ten trp to umím, takže tam nemusíš být podrobný, lze to vyřešit jednou větou.

Myslím, že i ta jedna věta bude pro všechny uživatele Vantage mnohem přínosnější, než vyjmenovávání prospektových blekot o možnostech přístroje.

A ještě poznámka: Slovenská koruna na tom musí být asi dobře, když to u vás seženeš i s 500kou diskem za 12k, u nás bez disku to pod 13k nejde, holt smůla.

Díky předem za tu utilitu pro převod na trp.[/QUOTE]

- ale prosím Ťa, už minule si na svoje bludy reagoval tak, že si napísal radšej niečo od veci, aby si si nemusel priznať to, že si totálne vedľa.
1. Vantage ukladá všetko, čo nahrá v prípone TRP do adresára, v ktorom nájdeš o.i. aj príponu IFO, čiže ako na klasickom DVD. na čo slúži IFO asi nemusím písať, ale pre tých , ktorí to nevedia, sú v ňom uložené informácie a celom streame ...
2. Príklad : film nahratý z Premiere HD : dlžka 90 min, video : H.264 AVC 1920x1088, audio : 1 stopa DD 5.1 NEJ, 1 stopa DD 5.1 ENG, celková veľkosť : 8,9 Gb, rozdelené po 1,5 Gb
a. ) pripojím ext. HDD z PC, otvorím program H264TS Cutter, vyberiem 1. stream s koncovkou TRP a program sa ma spýta, či chcem stiahnuť do PC obidve audio stopy, alebo len jednu podľa výberu. Tak zvolím DD 5.1 ENG, program sa pýta, či chcem stiahnuť aj video , potvrdím, potom sa program spýta, či chcem aj EPG a TXT, toto odmietnem.
b. ) po potvrdení začne sťahovať program H264TS Cutter všetky časti rozdelené po 1,5 Gb a vytvorí len jeden jediný súbor o veľkosti 8,9 Gb. Čiže celé krásne 90 min. video.
c. ) ak sa mi podarilo nahrať reklamy na začiatku a na koci filmu, tak si ich jednoducho odstránim v programe H264TS Cutter a bez rekompresie audia a videa si uložím súbor s odstránenými reklamami
d. )ak chcem využiť Vantage na prehratie tohoto postrihaného videa, vložím toto video do programu Mpeg2REPAIR a "upravím" toto video cez tento SW, koncovku TS premenujem na MPG a nahrám späť na HDD, na ktorý mi nahráva Vantage. Nuž a potom toto video môžem prehrávať vo Vantage. Pokiaľ vyžadujem použitie CZ audiostopy, tak si ju pekne stiahnem napr. z DVD alebo z netu, urobím sinchro napr. cez Besweet, dolepím v TSMUXERI a výsledný stream premenujem na MPG a prehrávam na Vantage filmeček z CZ dabingom. Ak chcem externé titulky, tak mám smolu, lebo to nedokáže prehrať z českými znakmi korektne žiaden receiver, ani IP BOX a ani Dream. Myslím korektne... Ak chcem titulky napevno, tak ich musím encodovať do videa. Asi tak, ako je to u MKV. Lenže milý chlapče, by si chcel už potom stroje na všetko, ktoré jednoducho nie sú !!!

Len Ti dokazujem to,že si Vantage asi nikdy nemal v ruke, ale nejde len o Vantage, ide aj o ostatné HDTV receiveri. A to, čo si hore napísal, ide. A ide to aj na Vantage. Stačí ???

PS1 : Nebudem tu písať podrobné postupy, lebo to každého lamu len odradí. Alebo niekto napíše, že keď to ide takto chujovsky, tak ten Vantage je na pi.... Je to presne tak debilné, ako je to aj pri MKV...

PS2 : A čo sa týka cien ? Ja mám Vantage HD 6000, kupoval som ho v 06/08, stál ma 8 990 Sk a ext. HDD mám WD 500 Gb USB 2.0 v piano čiernej za 2 500 Sk. Čiže ak dobre rátam, tak 11 500 Sk. A nikto Ti nekáže hneď kúpiť 500 Gb HDD, niekomu bude stačiť aj 160 Gb = pod 10 000 Sk.Ak by si náhodou nevedel, tu sú rady vantage HD :
- 6000 - 1 tuner, bez LAN, - 8 500 SK
- 7100 - 1 tuner + LAN - 10 800 Sk
- 8000 - 2 tuner + LAN - 14 500 SK

PS3 : Žiadnu utilitu na TRP nepotrebuješ... A že rekompresia ? ale prosím Ťa...

PS4 : Bez problémov ide spraviť výstup : DVD VIDEO, AVCHD, BD, DIVX, DIVX HD, XVID... Ale dúfam, že postupy si schopný si nájsť aj sám...
Foolproof (2713)|15.10.2008 21:57
Nemá cenu to komentovat, chtěl jsem jednu větu, ale musel jsi popsat celou stránku, abys nějak zamaskoval slabosti toho systemu.
1. Přejmenovat TS na mpg nejde, bez ztráty informací, to znamená, že nepůjde přepínat audio a nepojedou ani nahrané titulky co byly v tom původním streamu. MPG je program stream a má úplně jinou strukturu. Bude tedy hrát pouze první audio.

Takže nevyřešeno.

2. MKV je kontejner a žádné titulky s nevenkodovávají (správně je vrenderovávají.) Jsou pouze namuxované, stejně jako v tom transport streamu nebo u DVDVidea ve vobu a ty je zničíš pouhým přejmenováním.

Takže omyl.

3. Pokud se pokusím do h264Cutteru strčit trp (což teda jedině pčes masku, protože to nenabízí) napíše mi "nespecifikovaná chyba", ten stejný stram přehnaný přes TSRemux a tedy konečně transport stream už sežere, ale (viz obrázek) nekonečno fps atp. nechtˇ


Ano po přehnání TSRemuxem, to jde stříhat, přímo ne, může to být jenom můj případ, důvod mi uniká.

4. O mpeg2Repair se lze dočíst "HDTV transport streams to make sure they are Mpeg2 compliant.", o H.264 ani vidu ani slechu.Takže test s Version 1.0.1.5 (updated 02-15-07)[FONT='Times New Roman'][/FONT]
TRP se zhroutil, TS po přehnání TSRemuxem sežral.
Nevím co tam opravuje, když tam žádné chyby nebyly, ale pravě tady se znehodnotí tím, že tem Repair umí jenom jedno video a audio.:-k :-k :-k ,

V logu je

0 of 0 audio frames found with errors.
0.000000 seconds of audio timestamp gaps.

Na co to používáš mi tedy není jasné, video a první audio ti pojede i po přejmenování toho původního

Asi jsi někde četl návod, tak to děláš podle něj a nevíš proč.:)
----------------------

Z toho jasně vyplývá, doporučit HTPC.:-D :-D

(A ani nemusím nikomu říkat debile):)



[COLOR=#0000ff][/COLOR]
Radoo (1302)|15.10.2008 21:58
Jediný zcela otevřený a rozšiřitelný systém je jen PC - HTPC.
jarino1978 (8045)|15.10.2008 23:55
[QUOTE=Radoo;196626]Jediný zcela otevřený a rozšiřitelný systém je jen PC - HTPC.[/QUOTE]

a keby ma zaujímala podpora DVB-S + S2 v HTPC, čo poradíš ?
- moje požiadavky :
1. HDTV tuner DVB-S + DVB-S2
2. podpora USALS, Diseq, motor
3. podpora Emulácie dostupných systémov
4. podpora EPG s SK/CZ znakmi
5. podpora 2x CI modul
6. podpora 2x univerzálne čítačky prístupových kariet
7. interná podpora Cryptoworks
8. 100 % podpora zápisov na karty Skylink, Gital, UPC
9. podpora timeshift, podpora nahrávania na HDD, timer
10. podpora upscalingu z 576i na 1080i
11. aspoň 10 000 programových miest
12. aspoň 8 favoritných skupín
13. podpora interného settingu od 72E do 30W, záloha settingu
14. podpora IP sharingu

Ďakujem za odpoveď a radu...
Pytkin (7947)|16.10.2008 00:27
[QUOTE=jarino1978;196632] Ani nevieš, akému riziku sa vystavuješ. Tvoja IP sa stáva verejnou. Stačí ísť na akýkoľvek sharing server a vidíš cez firewall, koľko dementov je na Teba napojených. [/QUOTE]

pockaj .. tomuto nerozumiem .. ked sa ty pripojis na sharing server .. jak sa mozu na teba iny pripojit ?

ved k tebe sa dnu z vonku nikto nedostane ..
Foolproof (2713)|16.10.2008 01:53
Ale Pytkin, u něj možné všecko, jemu dokonce upravuje MPEG2Repair v MPEG4 AVC GOPy. Tak proč by se na něj jako na klienta nepověsil Interpol.
Mě nazval debilem, ale nechápe, že právě jenom někdo takový se může jebat s nestandardními formáty, navíc při vynaložení nemalých finančních prostředků na pořízení a jak vyplývá i z dalšíího na provoz, aby se mrkl na Růžovou zahradu ze záznamu.:)
Autor threadu už má myslím jasno zcela.:)
dejfidek (10)|20.10.2008 17:08
Abych se vratil k tematu:

Docela zajimave reseni by mohlo byt DVB-S(2) prijimac + napr. Popcorn Hour. Stacil by tim jeden HDD. DVB-S prijimac by zaznamenaval na HDD toho Popcornu, a kdyz by byla chut si pustit neco jineho, myslim tim jiny format nez umi ten DVB-S prijimac, tak by se preplo na Popcorn a fungovalo by se dal :-) . Akorat je treba pocitat s tim, ze nahravky ze satelitu se nebudou moct dal upravovat. Pouze prehravat ze STB. Safra, ale ted jsem zapomel, ze to STB umi pouze FAT32, coz nechapu, kdyz je to DVB-S2 napr..

Potom otazka, jestli pujde udelat 2. partition a ta s FAT32 se bude hlasit pouze k tomu STB, ptz tu druhou neuvidi. Stalo by to za zkousku.

Zvazuji prave kombinaci ' Mascom MC 2100 CR HDCI-USB ' a ' Popcorn Hour A-110 '.
Pytkin (7947)|20.10.2008 17:39
dejfidek : v popcorne predsa mozes mat disk naformatovany na FAT32 .. i ked je potom limit na dlzky fajlu 4G ..
dejfidek (10)|20.10.2008 18:12
To ano, ale co kdyz mam videa pres 8GB ? Rozdelovani zabere spoustu casu. Zkusim ty 2 partition a uvidime ;-) . Skoda, ze neumi EXT3 .
Pytkin (7947)|20.10.2008 18:56
dejfidek : jo jo .. s velkymi subormi je problem pri FAT32 .. Inak .. neviem ako funguje ten DVB stb .. ale nepodporuje on sambu alebo FTP ? potom by bolo jedno aky filesystem je na popcorne ..
Ivo Mašek (10205)|21.10.2008 07:15
Vlákno pročištěno. (držte se, prosím, tematu)
dejfidek (10)|21.10.2008 10:32
Pytkin: sambu nebo FTP neumi, alespon zatim ne. V manuale u MC 2300 jsem nasel sitovy konektor (ethernet), ale zatim pisi, ze je pro budouci vyuziti. Tezko odhadovat jaka bude podpora. U MC 2100 pry eth neni :-( .
Pytkin (7947)|21.10.2008 11:49
dejfidek : aha .. jasne .. no tak treba pozriet daky iny primac na DVB-S .. Trebars Dreambox 500vka .. ma siet , ma linux , vie vsetko :)
jarino1978 (8045)|21.10.2008 12:20
[QUOTE=dejfidek;197301]Abych se vratil k tematu:

Docela zajimave reseni by mohlo byt DVB-S(2) prijimac + napr. Popcorn Hour. Stacil by tim jeden HDD. DVB-S prijimac by zaznamenaval na HDD toho Popcornu, a kdyz by byla chut si pustit neco jineho, myslim tim jiny format nez umi ten DVB-S prijimac, tak by se preplo na Popcorn a fungovalo by se dal :-) . Akorat je treba pocitat s tim, ze nahravky ze satelitu se nebudou moct dal upravovat. Pouze prehravat ze STB. Safra, ale ted jsem zapomel, ze to STB umi pouze FAT32, coz nechapu, kdyz je to DVB-S2 napr..

Potom otazka, jestli pujde udelat 2. partition a ta s FAT32 se bude hlasit pouze k tomu STB, ptz tu druhou neuvidi. Stalo by to za zkousku.

Zvazuji prave kombinaci ' Mascom MC 2100 CR HDCI-USB ' a ' Popcorn Hour A-110 '.[/QUOTE]

- možnosť by bola aj v kombinácií DVB-S/S2 + Popcorn, ale zasa by som Ti odporučil iný receiver a nie práve Mascom.
- čiže moje odporúčanie je : Vantage HD 6000/7100/8000 , Octagon HD918 SF, Dreambox 8000 alebo IP 9000. Mascom nemá žiadnu dobrú podporu, či už oficiálnu, alebo neoficiálnu, čiže využitie LAN je veľmi otázne aj do budúcnosti.
- FAT 32 : nerob si problémy, napr. aj Vantage podporuje HDD FAT 32, nahrávky ale servíruje po 1,5 Gb, ale prehráva nahrávku naraz a neprerušene, ako keby bola vcelku. Niečo ako je DVD video. Dokonca vantage obsahuje v zložke každého videa .IFO, čiže uložené infošky o celom streame.
- čiže aj táto kombinácie je možná, čo nahráš cez satelit, prehráš v receiveri a čo receiver nepodporuje ( napr. MKV ), prehráš v Popcorne.
- no a ešte jedno, či požaduješ linux mašinu, alebo nie...
- no a ešte druhé, čisto náhodou ak by si chcel nahrávku zo satu uložiť do PC a možno aj spracovať, tak do PC ti napr. z Vantage polezie 1 presne spojený 1 file, aj keď bude mať aj 200 Gb
dejfidek (10)|21.10.2008 14:47
jarino1978: dekuji za doporuceni, ale tolik penez za DVB-S2 prijimac se mi nechce davat, ten Mascom je za 6400,- Kc vc. Cryptoworks modulu. Mas pravdu, ze do budoucna bude lepsi drazsi masina, jenze v budoucnu bude zase uplne na jine cene. Ted se teprve zacinaji poradne prodavat DVB-S2 prijimace, protoze zatim nebyl velky duvod si jej kupovat. Takze se tesme na konkurenci a nizsi ceny a jeste lepsi vybaveni. Co se tyce EMU vychytavek, tak ty nepotrebuji. Nemecky neumim, na digi tak drahy prijimac jsou vyhozene penize (ta kvalita je otresna) a kvuli polskym programum, ktere za chvili stejne nepojedou, mi to nestoji. Jedine co by se hodilo je sdileni, samozrejme v ramci rodiny, zadne piratstvi, ale to nebudu potrebovat drive jak za rok.

BTW, to ze jsem se rozhodl prave pro Mascom je cena. Nepotrebuji nahravat, ale kdyz uz to ma, tak proc to nevyuzit. Kdyby existoval levnejsi DVB-S2 prijimac s CRW cteckou pro Skylink, tak si ho koupim. Ale zatim jsem nic rozumneho nenasel.

Nevite o necem ?

PS: doposud jsem fungoval na PC s SkyStar HD2, ale uz mne to prestalo bavit, neustale zapinat pocitac, resit nejake problemy. Chci si sednou, stlacit na dalce vypinac a koukat ... a nic neresit. Ja bych sice ten pocitac prekousl, ale pritelkyne ne. Navic neni mozne prepinat programy a zaroven delat neco na PC.
Pytkin (7947)|21.10.2008 15:09
dejfidek " Dreambox 500 stoji 4000 Sk ..

http://www.1cdc.sk/product_info.php?products_id=1046
dejfidek (10)|21.10.2008 15:19
Promin, ale neumi DVB-S2 (MPEG4), nebo se pletu?
Man5on (661)|21.10.2008 15:27
dejfidek: Myslím, že šetříš na nesprávným místě, aby tě to za čas nemrzelo. Přidat 2tis., tak máš Vantage 6000 s 2xCW, EMU, PVR. Ale jak myslíš.
dejfidek (10)|21.10.2008 15:28
Dobre, dejme tomu, ze nejsem jeste pevne rozhodnu. Co mi tedy Vantage muze nabidnou vice, aby mne to zajimalo? Dekuji, rad si necham poradit!
Pytkin (7947)|21.10.2008 15:34
dejfidek " aha .. nazov temy je DVB-S .. nevsimol som si , ze chces DVB-S2 ..
jarino1978 (8045)|21.10.2008 18:01
[QUOTE=dejfidek;197494]Dobre, dejme tomu, ze nejsem jeste pevne rozhodnu. Co mi tedy Vantage muze nabidnou vice, aby mne to zajimalo? Dekuji, rad si necham poradit![/QUOTE]

- začnem asi tým, že nepotrebuješ CI modul Cryptoworks, Vantage má 2x interné čítačky, ktoré sa po zmene oficiálneho FW na EMU FW zmenia na univerzálne. To znamená, že kúpiš kartu napr. Skylink, vložíš do čítačky a ideš. No a keďže má 2 čítačky, môžeš naraz napr. Skylink + UPC a pod. K tomu má ešte 2x CI modul, čiže môžeš rozšíriť možnosti dekódovania...
- budem pokračovať tým, že je to PVR, vrátane timeshift ( dokáže naraz nahrávať 4 SD programy v SD alebo 2 HD programy z 1 TP ). Spolupráca s HDD je bezchybná.
- záverom sa radí Vantage k reference level, čiže referenčná kvalita obrazu ako v SD, tak samozrejme aj v HD. Receivery sú stabilné, spoľahlivé, naviac nepoznám lepší pomer medzi kvalitou/cenou.
- a ukončím to tým, že existuje veľmi dobrá podpora EMU vrátane sharingu
dejfidek (10)|21.10.2008 20:09
dobre, takze s neoficialnim FW mi bude 100% fungovat Skylink karta? (zapisy, zadne problemy se ctenim apod.) ... dale cestina je taky 100% ? Jak je to s rychlosti prepinani?

jak casto je vydavam novy FW, a je lehce upgradovatelny? Jake maji plany vyvojari do budoucna? Muzete mi dat nekdo odkaz na stranky, kde se tim zabyvaji? Dekuji!

Na strankach http://www.vantage-digital.com pisou, ze eth port ma pouze 7100S, 6000S nikoli. Je to pravda?
dejfidek (10)|21.10.2008 20:50
Ano, je to pravda ... takze u 6000S se sharing nekona ... skoda ... 10,5k KC za Eth davat nebudu.
jarino1978 (8045)|21.10.2008 22:06
[QUOTE=dejfidek;197544]dobre, takze s neoficialnim FW mi bude 100% fungovat Skylink karta? (zapisy, zadne problemy se ctenim apod.) ... dale cestina je taky 100% ? Jak je to s rychlosti prepinani?

jak casto je vydavam novy FW, a je lehce upgradovatelny? Jake maji plany vyvojari do budoucna? Muzete mi dat nekdo odkaz na stranky, kde se tim zabyvaji? Dekuji!

Na strankach http://www.vantage-digital.com pisou, ze eth port ma pouze 7100S, 6000S nikoli. Je to pravda?[/QUOTE]

- tuto by problém nebol, Skylink OK, zápisy OK, čítanie OK, čeština OK, rýchlosť prepínania u SD a HD = 0,5 s, FW cca 2x mesačne, nie je vždy nutnosť meniť FW, FW sa mení cez USB ( vložiť, načítať, potvrdiť ).
- a keďže vidíš problém s LAN, tak Ti nič iné neostáva, ako si došetriť, alebo po tom roku zakúpiť napr. toto :
http://www.sortec.sk/index.php?lang=sk&akcie=no&novinky=no&catid=5&sekid=&spos=0&view=333
losos (2977)|21.10.2008 22:38
Pro dejfidek : Vypadá to tak, že momentálně je NEJNEJNEJlepší Vantage HD 8000S. Záleží jen na tobě, jestli o to NEJNEJ máš zájem...
jarino1978 (8045)|22.10.2008 12:35
Za málo peňazí, málo muziky...
bugr (295)|7.11.2008 17:33
no já po dlouhém váhání a rozhodování o 8000S nakonec koupil 7100S s tím, že externí disk mi nakonec přišel jako lepší volba tak uvidím.
losos (2977)|7.11.2008 18:05
[QUOTE=bugr;200236]no já po dlouhém váhání a rozhodování o 8000S nakonec koupil 7100S s tím, že externí disk mi nakonec přišel jako lepší volba tak uvidím.[/QUOTE]

Určitě je to lepší, než nic..., tak jen ať ti slouží a občas se ozvi, jak ti to jede...
docc1 (19)|14.9.2009 21:26
2 bugr, jak si prosim spokojenej po takove dobe? nevadi ten externi disk? rozhoduji se mezi V8000 a V7100