Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Doporučte TV

Patrik (28)|12.10.2008 08:32
Ahoj,
tak nám postupně vypínají analog a já mám konečně záminku vyhodit mojí starou TV a koupit si novou s integrovaným DVB-T, tak bych si rád nechal doporučit. Bude sloužit výhradně k příjmu klasického DVB-T a nejspíš i jako externí monitor k notebooku (hlavně proto chci full HD). DVD nemám a neplánuji, dtto pro satelit.
Nemusí to být úplně to nejlepší na trhu, ale zase žádnej šmejd; když se tak dívám po televizích co mají kde vystavené, tak si říkám, že ta moje stará CRT za pár tisíc je proti nim milionová :-o, hlavně barvy mi přijdou dost "ulítlý" :(

Na TV se budu dívat ze vzdálenosti 3,2 metru, uvažuji o uhlopříčce od 106 cm nahoru (opět hlavně kvůli počítači, nechci to na hry, ale na normální surfování, tedy čtení textu).

Televize by měla zvládat i MPEG4 a HD vysílání - to co teď v Praze zkušebně běží. Co se tak dívám po cenách, pohybují se do 30 000 Kč, takže asi tak něco (může být i o trochu víc, pokud to bude mít rozumné opodstatnění; např. s integrovaným HDD, tady bych dal přednost, pokud ty programy z něj půjdou nějak "vysát", třeba přes USB). Nebo by pro moje účely byl lepší nějaký velký LCD monitor + set-top box?

V Alze mají teď 50" Plazma TV Samsung PS50A557 za 23 799 Kč, to mi přijde jako dobrá cena (pravda, je rozbalená, proto ta sleva), ale není plasma na připojení počítače nevhodná (vypalování)?
cajhaj (145)|12.10.2008 09:28
kazdopadne kombinace 3,2m 42" a fullhd na "surfovani" je dost nevhodna, to si budes muset sednout tak na polovicni vzdalenost, pokud chces jet v nativu :) plasma neni idealni na dlouhy hodiny cteni webovek, to mas pravdu,kazdopadne neni pohodlnejsi surfovat na tom notesu a tv nechat na tv ?
chces vlastne televizi nebo monitor ?:]
Patrik (28)|12.10.2008 09:59
Hm, tak nějak jsem doufal v obojí :( Bezdrátovou klávesnici a myš do postele na klín.
Takže by bylo lepší LCD? A kdyby to bylo jen na sledování TV?
kadell (212)|12.10.2008 10:07
[QUOTE=Patrik;195931]Televize by měla zvládat i MPEG4 a HD vysílání[/QUOTE]

Tim se ti dost vyber omezil, co vim, tak to dela zatim jen Sony, Philips a novy Samsung (rady 9?). Ale obavam se, ze se do 30tis nevejdes v tehle uhlopricce
allek (79)|12.10.2008 10:19
No a čo by si ešte od nej očakával, aby Ti pivo nosila z baru ??

Šak v tomto topiku to riešime už v "X" príspevkoch !!!
Patrik (28)|12.10.2008 13:24
[QUOTE=kadell;195942]Tim se ti dost vyber omezil, co vim, tak to dela zatim jen Sony, Philips a novy Samsung (rady 9?). Ale obavam se, ze se do 30tis nevejdes v tehle uhlopricce[/QUOTE]

Těch 127 co má ta co jsem vybral je víc, než jsem původně zamýšlel, líbila se mi ta cena, ale šel bych i mírně dolů (řekněme k těm 106). O kolik by to bylo víc? Nejsem nějak limitován ve smyslu "víc nemám", jen se mi nechce vydávat víc, než je účelné. Takže pokud by to mělo opodstatnění, může to být i víc.
Doporučíš nějaké konkrétní typy? Abych se přiznal, tohle není zrovna můj obor, tak si rád nechám poradit. Je nějaký důvod upřednostnit jednu z těch značek?
Patrik (28)|12.10.2008 13:25
[QUOTE=allek;195944]No a čo by si ešte od nej očakával, aby Ti pivo nosila z baru ??
[/QUOTE]

Pivo nepiju :)
Když už teď se v Praze HD normálně vysílá, tak je snad logické, že chci TV, co ho bude zvládat.
Cesťák_VB (82)|12.10.2008 13:43
Rozhodně doporučuji LCD a úhlopříčky se neboj, jestli to chceš na internet 46" bude minimum.
Asi bych vsadil na na LED technologii, od ní bych očekával kvalitnější kontrast. Takže, vzhledem k MPEG4 a ceně z toho podle mně nejlépe vykukuje SAMSUNG a956.
Patrik (28)|12.10.2008 14:19
No, to už je teda darda, přes 50 000 Kč :(, no jestli to má svoje opodstatnění, budu o tom přemýšlet. Nějaký tip, kde koupit?
F18 (11)|12.10.2008 14:35
Patrik - doporučuju navštívit nejdřív důležité téma : než se zeptáte a spoustu dalších témat, kde se řeší výběr ať už LCD nebo plazem. Stačí jen číst a číst....zakládat kvůli tomu vlákno je trošku mimo mísu :-)
kadell (212)|12.10.2008 20:49
Snad Sony KDL-40W4000 by mohla splnovat to, co pozadujes, ale v akci jsem ji nevidel. http://lcd-tv.hledejceny.cz/sony-kdl-40w4000/
Patrik (28)|12.10.2008 21:05
Necelá třicítka, to nevypadá špatně :), ta obrazovka je tedy menší, než jsem měl v úmyslu, ale na ty 3,2 m by to pořád mělo stačit, ne?
Zkusím se mrknout do nějakého SONY centra, třeba jí tam budou mít.

Jak je to teď vlastně s obrazovkama (kvalita, kdo je ve skutečnosti vyrábí), nějak se v téhle oblasti neorientuju.
jarino1978 (8045)|12.10.2008 22:11
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=17428
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=17423
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=16666

A to som vybral len tie najnovšie thready. Načo zakladať nový ? Radšej sa zapoj do tých hore uvedených...
F18 (11)|13.10.2008 07:43
jarino : to nemá cenu, jsou prostě lidi který nectěj ani ty nejzákladnější pravidla a doporučení...
Patrik (28)|13.10.2008 10:11
jarino1978 + F18:
Já se domnívám, že ten dotaz redundantní není. Ty ostatní jsou mnohem konkrétnější - konkrétní velikost TV (já mám požadavek omezen pouze zdola - od 1 metru výše), mají omezenější rozpočet (já sice počítám s cca 30 000 Kč, ale pokud to bude mít opodstatnění půjdu i výš - i těch 50 000 Kč není úplně vyloučeno) a hlavně to chci i jako počítačový monitor (takže vypalování hraje větší úlohu než u ostatních) a také mám větší nároky na "elektronickou výbavu" (podpora HD vysílání v DVB-T v MPEG 4).

Takže bych chtěl požádat ty, kteří tomu rozumí a mají zájem poradit, aby se zapojili a ty, kteří chtějí jenom prudit, aby laskavě šli prudit jinam.
Děkuji.
F18 (11)|13.10.2008 15:02
Patrik : 1. Chování na fóru
1.1 - Pokud jste na fóru nový, přečtěte si tipy a triky v sekci Jste na tomto fóru poprvé?
1.2 - Dodržujte základní pravidla slušného chování na internetu.
1.3 - Jsou jasně definovány tématické sekce, které je nutné dodržovat.
1.4 - Před založením nové diskuze je třeba si nejdříve ověřit, zda se daný problém už někde neřeší, protože v takovém případě by nová diskuze na již probírané téma vnášela mezi účastníky fóra chaos.
jarino1978 (8045)|13.10.2008 15:12
[QUOTE=Patrik;196112]Takže bych chtěl požádat ty, kteří tomu rozumí a mají zájem poradit, aby se zapojili a ty, kteří chtějí jenom prudit, aby laskavě šli prudit jinam.
Děkuji.[/QUOTE]

ver mi, že Ti chcem len dobre. všetky informácie nájdeš o.i aj v tých odkazoch. asi nie je dobré, keď tu nájdeš každý deň aj viackrát thread o tom istom.