Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

MKV -zlobí zvuk

Cesťák_VB (82)|11.10.2008 23:16
Čau kluci,
možná mi vynadáte, že se to to už probíralo, ale nenašel jsem to, tak zakládám vlákno.
Stahuji z Netu seriál v HDTV rozlišení 720p s českými titulky ve formátu srt. Obraz a zvuk je ve formátu mkv. Nainstaloval jsem CCCP a spokojeně shlédl 2 díly seriálu. Poté jsem zkusil instalovat do svých XP emulátor prostředí W VISTA a od té doby se mi předchází zvuk. Jako by to vynechávalo mezery, sype to dialogy hned za sebe. Obraz i titulky jsou OK, dělá to s titulky i bez. Zkusil jsem odinstalovat všechny přehrávače i kodeky, zkusil jsem i zformátovat disk a nainstalovat nové XP Profesional, instaloval jsem i vista kodek místo CCCP. Vždy po přeinstalaci to chvíli chodí a potom se to zase objeví.
Mám notebock origoš HP pavillion CZ600 s americkými XP profesional s nastaveným českým prostředím a automatickými update. Dále mám stolní PC s českými XP home na kterým to jede perfektně.
Zlobí mě to ve všech programech na přehrávání videa, jak ve WMP, tak MP clasik, tak program, který si instaluje CCCP kodek.
V kodeku je miliony nastavení, kterým nerozumím, přesto jsem pozapínal a vrátil co se dalo a nic. Myslím, ale že tam problému nebudou, jelikož ve stolním PC to šlape normálně se základním nastvením, nemohu však vyloučit, že si tam nějaká aplikace nenainstalovala něco a čem nevím.
Díky za radu.
Foolproof (2713)|12.10.2008 13:31
MKV není formát, ale kontejner, když to bude 720p, je to pravděpodobně komprimované x.264, otázka jak je zvuk. Jestli je zvuk VBR, mohou nastat problémy.
Vyhoď veškeré saky paky co jsou tam nacpané, HaaliMediaSplitter kontejneru matroska rozumí a AC3Filter pro zvuk, ten umí všecko.MediaPlayerClassicHomeCinema umí dekodovat taky všecko, a to je veškeré vybavení, co je k tomu potřeba.
V MPC vyzkoušet interní splitter, srovnat s Haali, AC3Filter dát do externích filtrů.
Cesťák_VB (82)|12.10.2008 19:04
Díky za rady, ale na toto jsem příliš velká lama.
Všechny saky-paky jsem vyhodil a nainstaloval jen CCCP s kodeky, které obsahuje, Haali a AC3 tam jsou. Ovšem srovnat interní spliter s HAALI a dát AC3 do externích filtrů neumím. Prosím aspoň o nasměrování, jak na to.
Cesťák_VB (82)|12.10.2008 21:52
Tak nevím.
Vyhodil jsem vista kodek a nainstaloval znovu CCCP pouze z HALLI. Nešly spustit MKV, tak jsem odindstaloval a nainstaoval CCCP znovu bez playerů a nezaškrtnul jsem políčko: začlenit do WMP. Sice mě WMP nadává, že to neumí, ale pokaždé to přehraje a zatím se problém se zvukem neobjevil.
Foolproof (2713)|13.10.2008 01:38
No a pokud nebudeš používat WMP, který dostane vyrážku, když mkv zahlédne a použiješ ten MPC, můžeš vyhodit i CCCP (což není nic než jakási verze FFDShow) a dal by se vyhodiz i Haali a když na to přijde i AC3Filter.
Cesťák_VB (82)|24.10.2008 00:19
Pomoc!
Už to zase nejde! Ale udělal jsem pokrok. Asi to nebude ve zvuku. Zdá se mi zpomalený obraz. Zvuk se nejdříve jakoby předchází, ale není zkomolený, a obraz je viditelně zpomalený. Po chvilce začne zvuk úplně vynechávat a prskat. Obraz si dle mého drží konstantní, zpomalenou, rychlost. Je to stejné při WMP i při MPC a všech ostatních přehrávačích. Spouští se mi HAALI, FFD shov audio a FFD shov video.
Závada se objevila po shlédnutí cca několika mkv. Nic jsem neinstaloval, ani aktualizace. Poté co se chyba objevila začaly to dělat i soubory, které jsem předtím bez problému shlédl.
A jak jsem psal o tom, že druhý PC to nedělá, tak to už není pravda. Dělají to oba. Desktop i notebock.
Má představa je, že to dělá nějaký rozbalovací kodek na mkv, (HAALI?) kvůli kterému zlobí zvuk i obraz.
Jsem z toho už zoufalý, navrhněte prosím jakékoliv řešení. Koupil jsem právě LCD TV a nemohu sledovat HD filmy.
Cesťák_VB (82)|24.10.2008 12:15
Můj lajcký odhad je, že nějaký film si přepne nějaký hlavní rozbalovací kodek a uloží jej jako výchozí. Ostatní filmy jsou potom dekodovány nevhodným kodekem a to způsobuje problémy. Já ale neumím ten "hlavní kodek" změnit. Poradíte?
Foolproof (2713)|24.10.2008 15:08
Ten HP notebook se z toho nejspíš posral.

Nevidím jediný důvod, proč ti v MPC jede FFDShow, které neumí DXVA akceleraci.
V nastavení zakázat, aby šel MPCdekoder. Ale to jsem psal už výše a neposlechls, dobře ti tak.
Cesťák_VB (82)|24.10.2008 18:23
Tak mezitím jsem pátral a nalezl toto: Pro nás lamy je to ideální návod: http://www.highdef.cz/menu/navody/x264/x264.php
Na stolním PC to bezproblémů funguje, ovšem na notebocku ne, ačkoliv se to zdá lepší. Asi mám slabý stroj.
Foolproof (2713)|24.10.2008 20:18
Ano, díky takovým "návodům" jsou fora zahlceny dotazy.

Jenom příklad. Pokud podle tohoto "návodu" zatrhneš Haali video renderer jako výstup, dopředu se zbavíš šancí na jakoukoliv DXVA akceleraci. Pokud se použije CCCP a něm zakáže H.264, neexistuje důvod, proč to instalovat, atd.......
harmon3k (207)|21.1.2009 13:00
ja to zkousel v mkv2vob zvuk tak 30 sekund pozadu
skusil sem prevest ve vsech nastaveni co to ma a ni

pote sem vyzkousel gotsent vse nove verze
to same zvuk opozdelej

pote sem sel do tsmuxer kde sem nastavil aby se to prevedlo na 25 fps a zvuk je ted tak 2 sekundy pozadu
tak uz nevim co stim :(((
harmon3k (207)|21.1.2009 13:02
[QUOTE=harmon3k;212797]ja to zkousel v mkv2vob zvuk tak 30 sekund pozadu
skusil sem prevest ve vsech nastaveni co to ma a ni

pote sem vyzkousel gotsent vse nove verze
to same zvuk opozdelej

pote sem sel do tsmuxer kde sem nastavil aby se to prevedlo na 25 fps a zvuk je ted tak 2 sekundy pozadu
tak uz nevim co stim :((([/QUOTE]
prehravam to v ps3,xbox a tv a vsude to dela :((