Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Canon FS100

Kebule (63)|10.10.2008 14:23
Zdravím.
Vybírám kameru pro běžné domácí video. Zaujala mě kamera Canon FS100 na SDHC karty.
Je to dobrá kamera? Máte jí někdo doma, kdo by jí mohl objektivně ohodnotit?
(Výdrž baterie, lcd display na slunci, kvalita záznamu ve dne, za šera, v noci, v místnosti s umělým osvětlením, atd.)?
Nebo nějakou jinou alternativu do cca 10 000 Kč?


Pavel
canon_fs100.jpg canon-fs100-7096_3.jpg canon-fs100-7098_3.jpg
Pave1 (4279)|11.10.2008 11:00
Četl jsem o ní na netu, dle všeho patří k těm kvalitnějším kamerám s velmi dobrými výsledky. Testoval ji pokud vím pan Jelínek v Brně (videokamery.cz), kde o ní najdeš víc podrobností (včetně ukázek).

Vyzkoušej ji v obchodě, to ti jistě hodně napoví (obraz na připojené velké TV se ti buď bude líbit, nebo nebude .-) ).
Gedik (4)|13.10.2008 13:49
Tuhle kameru mam ted doma, vybiral jsem taky neco do 10.000,-, ale moc spokojeny nejsem...

Me dojmy:
- kamera se mi co se tyce designu velice libi, je mala, lehka a dobre padne do ruky
- baterie vydrzi dlouho, myslim ze tam je pouzity nejaky vylepseny typ a navic ma kamera ukazatel stavu baterie, coz pry driv Canonky nemivali
- vyhodou jsou SDHC karty, koupis za par stovek 8GB a v nejlepsi kvalite XP mas zaznam na cca 120 minut
- nekde v recenzi pomlouvali citlivost ovladani zoomu, mne naopak perfektne sedne

A ted to pro me nejpodstatnejsi - kvalita zaznamu:
V tomto jsem byl bohuzel hodne zklamany, jakmile nemas idealni svetelne podminky, kvalita jde rapidne dolu.
U 1/6" se nedaji ocekavat zazraky, ale prece jen jsem cekal lepsi vysledek - zvlast po pochvalnych recenzich na netu.
Tohle hledisko je u mne nejpodstatnejsi a proto tuhle jinak velice sikovnou kamerku zrejme vratim a poridim nejspis Canon HR10...
Kebule (63)|13.10.2008 16:51
[QUOTE=Gedik;196161]Tuhle kameru mam ted doma, vybiral jsem taky neco do 10.000,-, ale moc spokojeny nejsem...

Me dojmy:
- kamera se mi co se tyce designu velice libi, je mala, lehka a dobre padne do ruky
- baterie vydrzi dlouho, myslim ze tam je pouzity nejaky vylepseny typ a navic ma kamera ukazatel stavu baterie, coz pry driv Canonky nemivali
- vyhodou jsou SDHC karty, koupis za par stovek 8GB a v nejlepsi kvalite XP mas zaznam na cca 120 minut
- nekde v recenzi pomlouvali citlivost ovladani zoomu, mne naopak perfektne sedne

A ted to pro me nejpodstatnejsi - kvalita zaznamu:
V tomto jsem byl bohuzel hodne zklamany, jakmile nemas idealni svetelne podminky, kvalita jde rapidne dolu.
U 1/6" se nedaji ocekavat zazraky, ale prece jen jsem cekal lepsi vysledek - zvlast po pochvalnych recenzich na netu.
Tohle hledisko je u mne nejpodstatnejsi a proto tuhle jinak velice sikovnou kamerku zrejme vratim a poridim nejspis Canon HR10...[/QUOTE]

Já jsem recenze četl a v brzké době se chystám vyzkoušet kameru osobně v některé prodejně, ale po tom co čtu tvé řádky, tak si nejsem jistý, jestli má cenu tam vůbec chodit. Ale zase co jsem četl, tak například i lepší modely od Canonu maji při horších světelných podmínkách špatný záznam, ale to bude asi u všech kamer. Ideální to bude asi jen venku a ve dne.
Morki (180)|13.10.2008 17:52
kup si Sanyo HD 1000 stoji ted 113000 kc a je uz Full HD a kvalita zaznamu je neporovnatelne lepsi a i krasne foti mam ji na megafoto.cz
Morki (180)|13.10.2008 17:55
a nebo sanyo ca65 je za 6300 a je vodeodolna do 1.5 metru ale ma jen sd rozliseni a taky krasne foti tu maj zas na megapixel.cz
Kebule (63)|13.10.2008 18:48
Morki: Děkuji za typ. Jdu se na ně podívat:)
Gedik (4)|13.10.2008 23:23
Samozrejme zalezi co od te kamery cekas - takze vyzkouset bych si ji klidne zasel. Mam moznost ji porovnat s Canonem DC50, u ktere je ten rozdil pomerne velky. Jinak ja asi koupim Canon HR10, ktera se da poridit na netu okolo 10.000,- (puvodne stala kolem 20.000,-). Nevyhoda oproti te FS100 je podle mne v zaznamu na DVD, na ty karty by to bylo lepsi...
Morki (180)|14.10.2008 02:12
na dvd to nic nekupuj to je o nicem nikdy si to neupravis pak v kompu atd atd zbytecne vyhozeny prachy
Kebule (63)|14.10.2008 09:50
Na DVD opravdu nechci. Jsem rozhodnutý pro záznam na karty. Původně jsem chtěl kameru s FULL HD záznamem, ale zase nemám tak výkoný PC abych to mohl nějak rozumně upravovat. Měl to být PANASONIC HDC-SD9, ale co jsem se dočetl, tak má katastrofický záznam při zhoršém světle a když je tma, tak je kamera takřka k ničemu. Chtěl bych aby to umělo snímat v nějaké rozumné kvalitě i za šera nebo za umělého usvětlení. Třeba když je nějaká večerní párty, atd. (aby to bylo použitelné). Zkusím se ještě podívat na ten Canon FS 100 osobně a uvidím jesli mě nadchne. Nechce se mi do toho cpát moc peněz (cca do 10000), protože vývoj jde neustále kupředu a za dva roky si budu moct koupit něco nového a mnohem lepšího za poloviční peníz než je teď.

Začal jsem číst diskuzi o Sanyo HD 1000, je u ní přes 800 přízpěvků, tak mi bude chvíli trvat než to přelouskám, ale co jsem se zatím dočetl, tak by měla být dobrá a střih v kameře je propracovaný, akorát nevim jestli mi to bude stačit. Stříhal jsem v Pinnacle studio a rád si tam přidám různé efekty, které si myslím že Sanyo mít nebude. Moc se mi nelíbí její držení, upřednostňuji klasické držení, ale zatím jsem jí neměl v ruce, tak nevim. Zeptám se má Sanyo menu v CZ? Je 10x zoom dostačující?
Pave1 (4279)|14.10.2008 14:18
Aha, tak jsem (omylem) zaměnil FS100 s druhým podobně značeným Canonem HF100, plete se to.

Takže zkus mrknout na tu HF100, ta nemá snímač o velikosti 1/6 palce, případně podobnou kameru Sony (bude dražší). Kamerám s NTSC fps bych se (já osobně) širokým obloukem vyhnul.
michal_h (492)|14.10.2008 16:49
[QUOTE=Pave1;196359]Aha, tak jsem (omylem) zaměnil FS100 s druhým podobně značeným Canonem HF100, plete se to.

Takže zkus mrknout na tu HF100, ta nemá snímač o velikosti 1/6 palce, případně podobnou kameru Sony (bude dražší). Kamerám s NTSC fps bych se (já osobně) širokým obloukem vyhnul.[/QUOTE]
tak na to mu limit 10kKč stačit nebude...
Pave1 (4279)|14.10.2008 16:54
to ne, ale zato dosáhne optimálního poměru cena / výkon, což se o HD kameře za 10k říct prostě nedá .-) .
Morki (180)|14.10.2008 17:54
co to je za kravinu chces rict ze sd kamera se snimacem 1/6 a rozlisenim 0.8 bude lepsi nez sanyo hd 1000 se snimacem 1/2.5 a pro video ma 3.5 megapixelu? cenove sou skoro stejne nekdy je i levnejsi sanyo tak tu zas nerikej nepravdy
Ondras_ (204)|14.10.2008 18:35
Já bych se vůbec nad povídačkami pomateného chudáka Pavlíka Jedničky nečílil. Ten se zde již tolikrát odkopal, že je jasné, že jeho příspěvky jsou jen křečí nad klávesnicí :D
Pave1 (4279)|14.10.2008 18:48
Tak tohle opravdu nemám zapotřebí, mějte se tu pěkně (s NTSC kamerami i nesmyslnými výpady).

A pošlete občas nějakou tu ukázku, z těch fajn HD kamer za 10k .-) .
Ondras_ (204)|14.10.2008 19:00
To je neobyčejně pěkný závazek, že se odmlčíš a přestaneš s výpady, ale jsi zde znám tím, že své sliby zásadně nedodržuješ, takže bohužel budeme patrně častováni i nadále.
Morki (180)|14.10.2008 19:08
Pavel kdyz si tak moudrej tak me vysvetli proc ja nemam problem kdyz vypalil dvd s NTSC vis ono kdyz vypalujes tak ti to da na vyber jestli Pal nebo NTSC za chvili sem hodim odkaz na stahnuti videa bylo to toceny a sestrihany Sanyo HD 1000 pak me rekni co je na tom tak na prd kdyz je to v NTSC
Morki (180)|14.10.2008 19:12
Morki (180)|14.10.2008 19:13
ukazte pote na Parizska.wmv a dejte ulozit cil jako
michal_h (492)|15.10.2008 13:40
[QUOTE=Morki;196430]ukazte pote na Parizska.wmv a dejte ulozit cil jako[/QUOTE]
docela pěkně ostré obrázky :-)
známé problémy tam jsou vidět: stabilizace a ostření
Morki (180)|15.10.2008 17:29
stabilizace nic moc :) ale pokud bych neco podobnyho natacel tak pojedu se stativem :) pak uz to bude super :) a na to ze je to prevedeny na wmv tak myslim ze fajn kvalita
Marek007a (37)|16.10.2008 20:53
Osobne si myslim, ze pokud chce nekdo v dnesni dobe slusny zaznam, ktery potesi oko a dusi i za par let, tak si urcite priplati a koupi neco kvalitnejsiho jako je fullHD. Mel jsem Hi8, D8 a ted mam fullHD v celkovem souctu ne zrovna malo penez, ale nelituji ,na svoji dobu docela slusne stroje a bez nich bych nemel vsechny neopakovatelne zabery. Kdyz si dnes pustim na plazme stare zabery, tak si jen postesknu, ze ta soucasna kvalita mohla prijit drive :(
impaler_bxl (197)|17.10.2008 09:52
Také bych se rád nechal poučit, proč ne NTSC. Mám-li doma LCD, které bude výsledné video přehrávat z HTPC. Ano, budu potřebovat i export do PALu pro širší rodinu, to je to takový problém?
michal_h (492)|17.10.2008 10:14
[QUOTE=impaler_bxl;196862]Také bych se rád nechal poučit, proč ne NTSC. Mám-li doma LCD, které bude výsledné video přehrávat z HTPC. Ano, budu potřebovat i export do PALu pro širší rodinu, to je to takový problém?[/QUOTE]
ty budeš v pohodě, ale ten převod z ntsc do palu budeš dělat jak? (vím, že to jde, ale kvalita dost záleží na postupu)
impaler_bxl (197)|20.10.2008 11:58
[QUOTE=michal_h;196865]ty budeš v pohodě, ale ten převod z ntsc do palu budeš dělat jak? (vím, že to jde, ale kvalita dost záleží na postupu)[/QUOTE]

No to já nevím, ja se právě ptám. :) Jde mi o domácí točení dětí a podobně, čili i tomu přiměřeně pohodlné zpracování, nemůžu a nechci u toho trávit desítky hodin nad každým krátkým záznamem. Ale taky to nemusí být na tři kliky myší, to zas ne.
Morki (180)|20.10.2008 12:05
a proc bych mel ntsc prevadet do palu kazdej program da nabidku bud prevod pal ci ntsc a kvalita je stejna
michal_h (492)|20.10.2008 15:05
[QUOTE=impaler_bxl;197232]No to já nevím, ja se právě ptám. :) Jde mi o domácí točení dětí a podobně, čili i tomu přiměřeně pohodlné zpracování, nemůžu a nechci u toho trávit desítky hodin nad každým krátkým záznamem. Ale taky to nemusí být na tři kliky myší, to zas ne.[/QUOTE]
tak to bych ti doporučoval pal kameru, převod z 60i do 50i ti udělá každej soft, ale kvalita záznamu jde dolů, pak jsou složitější postupy (https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=14292&page=33 - dole)
Morki (180)|20.10.2008 15:58
ja nechapu proc bych z 60i to pak mel prevadet na 50 pal jasne pokud prevedu video na ntsc a pak Pro vypalovani dam misto ntsc pal tak pak se me to bude kousat ale poku to Pro vypalovani necham na ntsc tak se me nic kousat nebude tak porad nechapu vcem je ten pal tak super jelikoz hd ready televize prehrajou to i to a dvd taky a kdyz kouknes na tu parizskou tak je o toceny sanyo hd 1000 720p ntsc
michal_h (492)|21.10.2008 09:04
[QUOTE=Morki;197276]ja nechapu proc bych z 60i to pak mel prevadet na 50 pal jasne pokud prevedu video na ntsc a pak Pro vypalovani dam misto ntsc pal tak pak se me to bude kousat ale poku to Pro vypalovani necham na ntsc tak se me nic kousat nebude tak porad nechapu vcem je ten pal tak super jelikoz hd ready televize prehrajou to i to a dvd taky a kdyz kouknes na tu parizskou tak je o toceny sanyo hd 1000 720p ntsc[/QUOTE]
jde o to aby ta rodina (jak zmiňoval impaler_bxl), měla zařízení, které jim přehraje ntsc dvd...jsme prostě v Evropě, v "PAL prostředí". Podle mě když má někdo možnost výběru mezi pal a ntsc, nechce zbytečně řešit nějaké problémy, tak pal je ta správná volba
Seek (1)|21.10.2008 19:43
Zdravím Vás, nerad tu zasahuju do polemiky ohledne video standardu, ale potreboval bych par laickych rad ohledne koupe kamery. Do tohoto vlakna to pisu proto, protoze i mne se libi prave tento Canon.

1. prave se rozhoduji mezi koupi teto kamery nebo opravou me stavajici kamery Sony DCR TRV 740. Je tam jakasi zavada v mechanice. Gumovy valecek, ktery vede DV pasku, z kamery vypadl a ted se vali v brasne. Mam tedy dat me stare Sonce jeste sanci nebo je vyhodnejsi koupit tuto malou levnou hracku?

2. docetl jsem se, ze zaznam z teto kamery je rovnou ve standardu mpeg2, akorat to ma jinou priponu. Nebude s tim nejaky problem ve strihovych programech? Konkretne me zajima moznost strihu v Adobe Premiere ve verzi 6.5, ktera je moje nejoblibenejsi.

Diky predem za reakce