Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony VS. Samsung

Petr_K (62)|10.10.2008 13:47
Rozhoduji se jakou koupit novou TV a celkem bych řekl, že výběr se mi již zúžil na dva výrobce. Jelikož se jedná o výrobce se stejnými panely, tak by mě nyní již jen zajímalo, jaké kdo má zkušenosti s výbavou.

Můj favorit od Sony je: 52" Sony KDL-52W4500AEP LCD-TV
Od Samsungu toho je trošku více: Samsung LE52A856- LCD TV 52", Samsung LE55A956- LCD TV 55/46"

Je jasné, že poslední model od Samsungu bude nejlepší, ale tam je rozdíl 20.000,- jen díky velikosti, což je celkem dost.
Nyní mám doma 51", tak se zase bojím, že 46" se mi bude zdát málo a těch 55" zase hodně, to bych musel už i upravit nábytek, abych to měl vůbec kam dát.
Co je nejhorší, že Samsung není nikde vystaven, nikde se nedá podívat jak to ukazuje - asi to ještě v ČR vůbec není.

A teď babo raď.

Jak to vidíte, když se srovná Sony KDL-52W4500AEP a Samsung LE52A856?
52" by byla optimální velikost, díky stávající 51".

Předem díky za vaše rady.
martin01_cz (218)|10.10.2008 15:34
Já bych bral toho samsunga, má LED podsvícení (956,786) a další vychytávky. Tyhle sonky ze "základní řady" podle mě nejsou žádný zázrak. O něčem jiném už bude X4500 ale ta cena taky...
Hmm (1739)|10.10.2008 18:31
Přesně tak. Navíc obrazově nebude ten Samsung horší než 786-ka, pokud ne lepší. A 786 už tady uživatel glosuje a chvílí... pravda, má to doma, takže nepochval to, že....
luckyluke007 (38)|10.10.2008 18:33
Samsung !!!!!!!!!!!!!!
jarda50 (1424)|10.10.2008 21:29
No chlapi nevím nevím, 1 W není základní řada ještě pod ním je několik řad. Nyní jsem 52W4500 voděl a vyzkoušel v různých režimech a je to paráda. Podívej e na HDTV test nebo org kde je hodnoceno LED podsvícení a pochopíte proč zatím LED ne (viz testy). Proto sony nabízí lepší sytem ELED jako přechod k OLED. Po mých zkušenostech s oběma jednoznačně Sony kvůli elektronice, která je lépe řešená a MF100Hz je také lepe hodnoceno než u Sama, ale je to konec konců výběr každého ať si vybere co mu lépe vyhovuje. Pokud bych se rozhodoval já tak se pokusím je zkouknout a vyzkoušet obě a pak se rozhodnu. Koukat se budu na to já a nikdo druhý. A výkřiky typu ber S nebo S to je nej apod jsou k ničemu.
mdeejay (99)|11.10.2008 12:26
[QUOTE=jarda50;195773]No chlapi nevím nevím, 1 W není základní řada ještě pod ním je několik řad. Nyní jsem 52W4500 voděl a vyzkoušel v různých režimech a je to paráda. Podívej e na HDTV test nebo org kde je hodnoceno LED podsvícení a pochopíte proč zatím LED ne (viz testy). Proto sony nabízí lepší sytem ELED jako přechod k OLED. Po mých zkušenostech s oběma jednoznačně Sony kvůli elektronice, která je lépe řešená a MF100Hz je také lepe hodnoceno než u Sama, ale je to konec konců výběr každého ať si vybere co mu lépe vyhovuje. Pokud bych se rozhodoval já tak se pokusím je zkouknout a vyzkoušet obě a pak se rozhodnu. Koukat se budu na to já a nikdo druhý. A výkřiky typu ber S nebo S to je nej apod jsou k ničemu.[/QUOTE]


...přesně tak, neříkám že je Sony bezkonkurenční, ale na druhou stranu nechápu neustálé protěžování Samsungu...o Samsungu neustále na různých forech čtu neustálé problémy např. s firmwarem, EPG, problematických úpravách formátů obrazovek, zhoršení obrazu u 100Hz, celkem dost reklamací, atd....
luckyluke007 (38)|11.10.2008 14:01
[QUOTE=jarda50;195773]No chlapi nevím nevím, 1 W není základní řada ještě pod ním je několik řad. Nyní jsem 52W4500 voděl a vyzkoušel v různých režimech a je to paráda. Podívej e na HDTV test nebo org kde je hodnoceno LED podsvícení a pochopíte proč zatím LED ne (viz testy). Proto sony nabízí lepší sytem ELED jako přechod k OLED. Po mých zkušenostech s oběma jednoznačně Sony kvůli elektronice, která je lépe řešená a MF100Hz je také lepe hodnoceno než u Sama, ale je to konec konců výběr každého ať si vybere co mu lépe vyhovuje. Pokud bych se rozhodoval já tak se pokusím je zkouknout a vyzkoušet obě a pak se rozhodnu. Koukat se budu na to já a nikdo druhý. A výkřiky typu ber S nebo S to je nej apod jsou k ničemu.[/QUOTE]

Nejdřív se někam zajdi mrknout na LED a pak uvidíš sám ten rozdíl !!!Mam Samsunga 786 a musím říci BOMBA.A to co psali na HDTV test se tedy u mě neprojevilo.Hry z PC jsou na tom SUPER
luckyluke007 (38)|11.10.2008 14:03
Ještě jsem zapoměl na to hlavní CENA!!!Samsung le40A786 za 31000kč to je rozumná cena
Cesťák_VB (82)|11.10.2008 14:40
[QUOTE=luckyluke007;195833]Ještě jsem zapoměl na to hlavní CENA!!!Samsung le40A786 za 31000kč to je rozumná cena[/QUOTE]

Jenomže dobrá cena není všechno.
Rozhoduji se mezi 46W4500, 46A786 a 46A956 a opravdu nevím, co vzít!
Vím že SONY je "horší" a méně vybavený model, ale kdo chce vědomě riskovat jednání s prodejcem, třeba i při několikerých reklamacích. Stále někam telku vozit a čekat na vyjádření a odolávat jejich fintám jak raklamaci odmítnout.
Opravdu nevím co vzít!
jarda50 (1424)|11.10.2008 16:48
sam mi domu nesmí i kdyby byl ze zlata. Elektronika nic moc firmware nedovařený, korektně nefungující EPG. Komec konců cena odpoídá kvalitě součástek. (kromě panelu) a nejsde zvědavý na černou kde se ztrácejí detaily ve tmavých scénách. Takřka každý to tvrdí jaký je Sam super a v zápětí každý řeší problémy s FW, EPG Clouding a pod. Stačí se podívat do fora Samu. Vždyť to je nedodělek. A k ceně 31K jsou v tomhle případě vyhozené peníze za předražený nedodělek. Ale ať si každý koupí co chce jen nevnucujte nikomu to, že Sam je super to ani náhodou.
odaz (33)|11.10.2008 18:06
[QUOTE=jarda50;195853]sam mi domu nesmí i kdyby byl ze zlata. Elektronika nic moc firmware nedovařený, korektně nefungující EPG. Komec konců cena odpoídá kvalitě součástek. (kromě panelu) a nejsde zvědavý na černou kde se ztrácejí detaily ve tmavých scénách. Takřka každý to tvrdí jaký je Sam super a v zápětí každý řeší problémy s FW, EPG Clouding a pod. Stačí se podívat do fora Samu. Vždyť to je nedodělek. A k ceně 31K jsou v tomhle případě vyhozené peníze za předražený nedodělek. Ale ať si každý koupí co chce jen nevnucujte nikomu to, že Sam je super to ani náhodou.[/QUOTE]

Naprostý souhlas:
cajhaj (145)|11.10.2008 18:59
[QUOTE=jarda50;195853]sam mi domu nesmí i kdyby byl ze zlata. Elektronika nic moc firmware nedovařený, korektně nefungující EPG. Komec konců cena odpoídá kvalitě součástek. (kromě panelu) a nejsde zvědavý na černou kde se ztrácejí detaily ve tmavých scénách. Takřka každý to tvrdí jaký je Sam super a v zápětí každý řeší problémy s FW, EPG Clouding a pod. Stačí se podívat do fora Samu. Vždyť to je nedodělek. A k ceně 31K jsou v tomhle případě vyhozené peníze za předražený nedodělek. Ale ať si každý koupí co chce jen nevnucujte nikomu to, že Sam je super to ani náhodou.[/QUOTE]
Je to defakto pravda, rozhodne ta cena se opravdu nekam promitla, bohuzel :)
jarda50 (1424)|11.10.2008 19:02
CesťákVB. Myslím, že v dnešních modelech od 4500 jsou fičury srovnány. akorát, že ten méně vybavýný Sny měl už DVB -C tuner a mpeg4 což sam neměl. Zato ale Sony to co má má vyvážené. Ale není to o tom čeho co kolik má, ale jak to funguje. Zatím Sony MF 100Hz. Sam nepřekonal (viz HDTVORG) a když čteš forum a vláklna na Samech tak hodně lidí to vypíná kvůli kvalitě obrazu. Ono je někdy těžké posoudit co je lepší, když není možnost to osobně vyzkoušet. Já osbně se držím pravidla třeba méně, ale kvalitně. A zatím mi to nezklamalo. Já mám zatím Sonku, ale věř kdyby byl určitý problém třeba v konstrukci a pod, že bych hledal jinde.Ale dnes vím, že zatím sam to není a budoucnost ukáže.
Hmm (1739)|11.10.2008 19:15
Jardo50, se Ti nakonec divím, že nemáš Pioneera. Já vím, riziko vypalování při pohodářském přístupu, ale zrovna u Pioneera je konstatována extrémní odolnost. Jinak v posledním Videu DVD domácím kinu je srovnávací test 50´a 52´plazem a LCD, vyhrál Pincek se stoprocentním obrazem, pod ním Panák PZ a pod nim Sony W a Sam A. Takže plazmy dle nich lepší obraz. Sluší se dodat, že mohli dát lepší Sony řadu a rozhodně nového Sama, nejlépe s LED (ale tady asi nebyl reálně k mání).
brutus (56)|11.10.2008 19:16
[QUOTE=jarda50;195853]sam mi domu nesmí i kdyby byl ze zlata. Elektronika nic moc firmware nedovařený, korektně nefungující EPG. Komec konců cena odpoídá kvalitě součástek. (kromě panelu) a nejsde zvědavý na černou kde se ztrácejí detaily ve tmavých scénách. Takřka každý to tvrdí jaký je Sam super a v zápětí každý řeší problémy s FW, EPG Clouding a pod. Stačí se podívat do fora Samu. Vždyť to je nedodělek. A k ceně 31K jsou v tomhle případě vyhozené peníze za předražený nedodělek. Ale ať si každý koupí co chce jen nevnucujte nikomu to, že Sam je super to ani náhodou.[/QUOTE]

Precti si fora o SONY a doctes se o uplne stejnych problemech s cloudingem a poruchovosti.
Problem je, ze vse je dnes spotrebka a masivni pokles cen je holt bohuzel videt i na kvalite.
jarda50 (1424)|11.10.2008 19:46
Hmm pionýra nemám a asi mít nebudu i když rozdíly se stírají a ani vypalování už není takové jako bylo. Ono nejde o to co je lepší nebo co je černější a jde o to co komu více vyhovuje. Přesto, že mám Sony tak jsem dalek tomu abych radil někomu způsobem to si vem to je nej a supr a pod. A pokud jde o testy však víš jak to chodí a v dnešní době porovnávat "miliony" rúzných TV asi není to pravé pokud by se nebraly určité kategorie.

Brutus právě, že jsem je četl a detailně tak porovnej četnost na Sony najdeš jednu závadu -clouding a to je ještě ne zde na foru je 52W4000 prosím nenuť mne dělat tabulku a evidovat chyby.Pokud jde o tu spotřebku tak s Tebou souhlasím a zlevňování umožní právě to různé nahrazování "střev" "pastřevy" Bohužel věřím že to funguje tak i u Sony a doufám, že ne v tak vysoké míře jak jinde. Proto čekám na nová X nebo ZX, Z a OLED, ale to bude tak rok asi. No a 40W4000 půjde do druhého pokoje.
Hmm (1739)|11.10.2008 20:11
[QUOTE=jarda50;195884]Hmm pionýra nemám a asi mít nebudu i když rozdíly se stírají a ani vypalování už není takové jako bylo. Ono nejde o to co je lepší nebo co je černější a jde o to co komu více vyhovuje. Přesto, že mám Sony tak jsem dalek tomu abych radil někomu způsobem to si vem to je nej a supr a pod. A pokud jde o testy však víš jak to chodí a v dnešní době porovnávat "miliony" rúzných TV asi není to pravé pokud by se nebraly určité kategorie.

Brutus právě, že jsem je četl a detailně tak porovnej četnost na Sony najdeš jednu závadu -clouding a to je ještě ne zde na foru je 52W4000 prosím nenuť mne dělat tabulku a evidovat chyby.Pokud jde o tu spotřebku tak s Tebou souhlasím a zlevňování umožní právě to různé nahrazování "střev" "pastřevy" Bohužel věřím že to funguje tak i u Sony a doufám, že ne v tak vysoké míře jak jinde. Proto čekám na nová X nebo ZX, Z a OLED, ale to bude tak rok asi. No a 40W4000 půjde do druhého pokoje.[/QUOTE]
No testy... vždy to může být nečestný test, ale a priori to nepředpokládejme. Jinak srovnávací test je dle mého mnohem důležitější než samostané profily, z kterých se těžko dá zpětně soudit, která TV je lepší. Ale když to odborník recenzent vidí na vlastní oči vedle sebe, vidí co je lepší i když obojí je špičkové.
Zlevňování... no může to tak být. Ale taky to může tím, že výrobcům už se vrátily náklady na vývoj a jen vydělávají. A pokud nejsou hamižní na úkor kvality, což nemusí být pravidlo, tak prostě vydělávají na kusu méně, ale stále vydělávají. A třeba prodávají více. Naznačovat, že zlvňování znamená automaticky méně kvalitní elektroniku, protože výrobce si přece nesníží ziskovou marži, to bych si tvrdit netroufal... Taky se třeba vyrábí větší série, je vychytanější výroba, klesá zmetkovost... důsledek? Zlevnění bez ztráty příjmů...
jarda50 (1424)|11.10.2008 21:55
To máš pravdu. Ono se nedá říci, že je to přímá úměra. Spíše bych řekl pohyb v určitých tolerancích. Rozhodně zlevňování bych přirovnal jakýsi návrat k normálu. Kdy náklady se snižují. Ale je třeba zajímavé, že např u některých výrobků se takřka s cenou nehýbá a přesto je odbyt zajištěn. Ale to jsou jen "perličky". A to s tím testováním a hodnocením je takřka vždy o určité míře subjektivismu.Ten hlavní problém je, že nejlépe se pracuje s marží výrobci, Tam jsou ceny přece jen jasné a dány-myslím tím vstupní náklady, konkrétními čísly. Ale pak je tu řetěz ta část, kterou to projde až ke spotřebiteli a to je více méně nákladová položka. Ale stejně faktem tzůstává, že bude rozdíl v kvalitě a funkčnosti mez high endem a středem a spodkem. I když třeba z pohledu někoho se bude zdát, že oba levely produkují skoro stejný obraz
KajaCZE (47)|12.10.2008 12:53
Kdyby mi nešlo o peníze tak bych neváhal ani vteřinu a koupil si Sony 40 ZX1 za 105.000 kč. Ale jelikož nejsem žádnej milionář tak beru Samsung LE40 nebo 46 A786. Takže kdo má peněz dost tak bych doporučil Sony. Kdo chce nejlepší poměr kvalita / výkon doporučil bych Samsung A786.
jarda50 (1424)|12.10.2008 13:13
To KAJA kde jsi viděl už tu ZX1 to mne zajímá. Předem díky za info
oroszlan (44)|12.10.2008 13:46
[QUOTE=jarda50;195884]Ono nejde o to co je lepší nebo co je černější a jde o to co komu více vyhovuje. [/QUOTE]
Za tuhle větu zasluhuješ metál Jardo. No kidding.
KajaCZE (47)|12.10.2008 14:05
[QUOTE=jarda50;195957]To KAJA kde jsi viděl už tu ZX1 to mne zajímá. Předem díky za info[/QUOTE]

EXA.CZ tam ji mají na dotaz za 105 000 kč! Ale četl jsem že má být až od listopadu tak nevím... Ale objednat si ji můžeš :-)
martin01_cz (218)|12.10.2008 15:02
Přesně, záleží na tom, o co komu jde... Když máš dost peněz, tak si můžeš koupit třeba dobrou Sony X4500 za nějakých 140 000 a máš obraz jak víno, nebo můžeš dát polovinu peněz a koupit si Samsung A956 a obraz taky slušný s tím, že až se na trhu objeví něco lepšího tak budeš mít ušetřeno a nebude ti líto kupovat si novou telku když jsi za tu starou dal nedávno nějakej nehoráznej ranec. Aspoň tak se na to koukám já. :)
Jinak co se týká těch zmiňovaných vad ve firmwaru a dalších věcí, tak pokud nejsi nějaký puntíčkář a máš aspoň trochu co dělat tak si toho ani nevšimneš a bude ti to jedno. Tím jsem nechtěl nikoho urazit. :p
jarda50 (1424)|12.10.2008 15:24
martin na tu cenu za X zapomeň taková nebude. Moje info je někde kolem 70K. Ale tu už brzo zjistíme. Jinak když se podíváš na ceny u Sony tak nové modely W4500 začínají na stejných cenách kde byly W4000. Ale to není až tak důležité. Pro mne je důležité aby splňovala určitá kriteria a pak jde cena. Každý máme určité stropy nebo úrovně kam až můžeme jít. Hranice 140 000 je v tomhle už za mojí hranici, kterou jsem si stanovil. a věřím, že do 80K si určitě něco najdu. Ale to neznamená, že chci utratit oněch 80K.
martin01_cz (218)|12.10.2008 15:29
No já ale myslím uhlopříčku >50, jako mají myslím 52X4000 tak ta stojí asi 135 000 a to už je docela stará, takže neočekávám, že nový model by šel nějak výrazně dolu, spíš bych řekl, že bude dražší. 70 000 stojí v současnosti 46 co já vím.
jarda50 (1424)|12.10.2008 15:33
martine sorry já mluvil o 46" i když x46 and up budou už ELEDky. Jinak 52W4500 je za 54 000,- 52Z4500 2300 € nová 200Hz MF
martin01_cz (218)|12.10.2008 15:46
Jj, myslel jsem si to, to bys byl z hodně levnýho kraje :)
jarda50 (1424)|12.10.2008 17:47
Jo a kouknul jsem do světa na ten typ a od 4000€ 6000. Ale bebylo by to dobrý???
jarino1978 (8045)|12.10.2008 22:00
[QUOTE=martin01_cz;196012]Jj, myslel jsem si to, to bys byl z hodně levnýho kraje :)[/QUOTE]

keď prišiel kedysi Samko s F, tiež stál 165 litrov... Uvažuj...
martin01_cz (218)|12.10.2008 22:13
[QUOTE=jarino1978;196054]keď prišiel kedysi Samko s F, tiež stál 165 litrov... Uvažuj...[/QUOTE]

takže myslíš, že bude stát taky 70 k? to bych neřekl....
jarda50 (1424)|12.10.2008 22:26
no odvozením bych řekl do 100K, ale je to jako hádat z křišťálové koule
Hmm (1739)|13.10.2008 07:22
Tak koukám, že Pioneer je vlastně s tou svou 50LX(H) vlastně docela levnej... jen moje kapsa to ne a ne pochopit :-)
Děsně by mě zajímal srovnávací test Pincka se Sony X4500....
mako (11)|13.10.2008 08:48
Tak jsem po dlouhém rozhodování které trvalo téměř půl roku konečně koupi TV .Volba se zůžila na Sony W4500 a Samsung A956.
Po brouzdání jak na tomto foru tak na HDTV test a sledování Sam 786 u kamaráda volba padla na SONY KDL 46W4500.Černá na ní sice není tak černá jako na LED i když při běžném sledování to vůbec nevadí , ale co se týče barevného podání funkce 100Hz a myslím si že i spolehlivosti Sama převyšuje.
Připadá mi že ta LED technologie u tohoto modelu je zatim dobrá akorát k vytvoření kvalitní černé.Při sledování TV večer nepřirozené září a v černé se utápí detaily.
Obraz na Sonce sleduji pouze přes HDTV satelit Technisat Digikoder HD S2. HD vysílaní Novy je samozřejmně špičkové a pokud je vysílán nějaký pořad v SD na jedničce natočený nyní / Zprávy,nemocnice na kraj./tak ze 3.5 metrů nepoznám na TV jestli je to HDTV nebo SD
Na tv koukam tak ze 2.5-3.5m a je to v poho.Menší než 46 nemá cenu kupovat.
TV jsem koupil na http://www.elektrosok.cz. Ve čtvrtek jsem objednal v pátek přivezli.
Ještě jedna věc.TV mám umístěnou naproti oknu a je vše v pohodě .Nedovedu si představit že bych tam měl Ultra Clear,v tom je další plus Sony.
Mnoho zdaru při Vašem výběru ,já už to mám naštěstí za sebou.
majkicz (872)|13.10.2008 10:26
[COLOR="Navy"]EPG, FW, souhlasim, jsme pro Sammyho ne moc velky trh (v Evrope dela hlavni prodeje hlavne v Nemecku, nicmene zas to kompenzuje cenou). A co se cloudingu tyce, doporucuji nastudovat zahranicni fora, konkretne prave k rade W4500. Je to podobne (ne-li horsi) jako u A656. Takze jardo, zas tady neplivej kolem sebe samou kyselinu. Vic se vyjadrovat nebudu, uz tak to tu zas je jeden samy flame :D[/COLOR]
jarda50 (1424)|13.10.2008 11:42
Majki já neplivu, ale kdo má pořád počíst, že jedině Sam je nej a pod. V jedné větě někteří píší , že je to super a pak hned, že jsou problémy s EPG (jazyk a čas). Já neplivu kyselinu, ale někteří to hodně přehánějí. Viděl si někde, že bych zde doporučoval kupte Sony je to nej a pod. Kurňa a když se tu člověk zmíní o samáckých chybách na TV tak jste celý naježený. Prostě ať chceš tak kvalita je horší než u jiných značek. Chápu, že pro některé je sam bůh i kdyby měl mtřeba 1 program le přesvědčovat o tom druhé tak to snad už ne. Jde o to, že když sem přijde někdo nový kdo se v tom moc nevyzná, tak si řekne Sam je božská TV nej suzper a to si koupím a pak si nadává a píše sem, že mu něco nefunguje tak jak má. Mně to připadá dosti zlomyslné Tobě ne?
KajaCZE (47)|13.10.2008 11:47
Já myslím, že každá televize má své výhody a nevýhody. Absolutně každá!!! Sony je drahá ale kvalitní, Samsung né tak kvalitní, ale poměr cena/výkon v pohodě TV atd. atd. Já sem sice pro Samsunga, ale to asi jen kvůli tomu, že jeho design se mi líbí víc než Sony a nemám také peníze na rozhazování. Takže asi tak. Každá TV má své mouchy... :-)
KajaCZE (47)|13.10.2008 11:48
A hlavně dnes už je skoro na každé LCD televizi obraz z HD kvalitní. Jsou tam opravdu poize minimální rozdíly...
jarda50 (1424)|13.10.2008 12:02
kaja tomu rozumím, jasně si řekl rozdíly a proč chceš zrovna tuhle TV co jiného přát než aby Ti šlapala v podhodě. Totiž toje to co já tvrdím kup si to co se Ti líbí a co Ti vyhovuje. Koukat se budeš Ty a řeči co je lepší nebo horší nemají cenu.
majkicz (872)|13.10.2008 12:22
[COLOR="Navy"]Jardo, ja nevim, ale pokud tu dobre cteme oba, tak jediny, kdo ji tady chvali do nebes a rika ji bezchybna, je Radek Hulan. Jinak my ostatni, co neco od Sama mame, tak vypichujeme jak plusy, tak minusy. Tve doporucovani kupte Sony tak vyplyva z tarka kazdeho prispevku :P, a ten, kdo te zna, tak umi cist mezi radky :). Navic pises, ze kvalita je horsi nez u jinych znacek...neptam se, co myslis jinymi znackami, krome Sony (a Pio, ktery si za to necha ale dostatecne zaplatit, coz vlastne i Sony je drazsi, a samozrejme to dorovnava dotazenosti vyrobku). Panas a jeho EPG je taky uz znama pisnicka atd. Samsung nema horsi obraz (kvalitativne) nez ostatni, za tim si stojim. Samsung jen nema dotazene, rekneme, detaily, at jsou jimi FW, EPG apod., a ma horsi vystupni kontrolu (clouding). Kompenzuje to vyrazne nizsi cenou (to je bez debaty) a pokud clovek koupi oficialne, tak Samsung vysila zdarma technika primo k majiteli (uhlopricky 40" a vyse, informace ze srpna). A pokud clovek neni liny (coz ale posledni dobou tady na foru je vetsina nove prichozich), tak si procte prispevky, funkce hledat je velice schopna, a muze se tak docist, co za problemy ho se Samsungem nejspis cekaji, ale urcite to nebude problem s kvalitou obrazu (o kterou jde pri koukani predevsim, v tom se snad shodneme, ne? :) ). Tot asi vse, k tomuto. Kdo ma penize, necht si koupi Sony, kdo chce usetrit a prekousne par detailu, je tu obrazove srovnatelny Samsung.[/COLOR]
???? (30)|13.10.2008 12:29
[QUOTE=martin01_cz;195735]Já bych bral toho samsunga, má LED podsvícení (956,786) a další vychytávky. Tyhle sonky ze "základní řady" podle mě nejsou žádný zázrak. O něčem jiném už bude X4500 ale ta cena taky...[/QUOTE]

W rada u Sony nie je zakladna...pod nou su este rady V,S,T,U a nova rada L...Prave ze rada W je vyssia stredna a poskytuje vyborny obraz.Samsungy maju o vela viac moznosti nastaveni obrazu,ale Sony zvlada rovnako kvalitny ak nie aj kvalitnejsi obraz uz v zakladnom nastaveni.Ja mam uz druhu generaciu bravii a som absolutne spokojny...
KajaCZE (47)|13.10.2008 12:36
Já bych Samsung přirovnal k IKEA v oblasti nábytku. A Sony např. k nějakému italskému designovému nábytku. Samsung (IKEA) vyrábí televize pro "masy". Je to prostě mainstreamová televize. Cena/výkon je na takové úrovni, že si ji může pořídit téměř každý člověk, stejně tak jako nábytek z IKEI. Sony je samozřejmě přesný opak. Neuvěřitelná kvalita za kterou si samozřejmě připlatíte. Tak to vidím já. :-)

Samozřejmě v dnešní době když si člověk koupí Sama A786 s LED podsvícením, tak za 6 měsíců vyjde zase nová řada Sama, která bude mít všechno co má dnešní A786 jen ještě vylepšené (6xHDMI, HDTV tuner, kontrast 4 000 000 : 1, 1cm tloušťku a co já vím co ještě) a majitel A786 si řekne. Sakra já bych chtěl toho novýho Sama, tan můj už je krám. :-) Prostě tak to je a vím, že když si ho dnes koupím, tak za rok budu říkat přesně tohle. Tudíž to je také další z důvodu proč jdu s davem... :-) Prostě vím že už za rok se mi bude zase líbit jiná TV...
Hmm (1739)|13.10.2008 14:00
[QUOTE=KajaCZE;196144].... Sony je samozřejmě přesný opak. Neuvěřitelná kvalita za kterou si samozřejmě připlatíte.[/QUOTE]
No s tou neuvěřitelnou kvalitou bych to nepřeháněl. To možná platí u úchylně drahé X řady, osobně jsem zvědav, zda je X4500 lepší než současný Pioneer, který je při současné ceně proti X Sony už žabař. Jinak na HDTVtestu byly třeba hodnoceny A656 a W4000 prakticky srovnatelně.
Mickubicka (6)|13.10.2008 14:23
Ahoj také přemýšlím o této tv sony kdl40w4500. potřebuji poradit mam možnost koupit sony kdl40x3000 za stejnou cenu jako w4500 je ve výprodeji je starší tak nevim co vzít jestli novější w4500 nebo starší x3000.
Otázka asi pro Jarda50. dík za odpověd.
martin01_cz (218)|13.10.2008 14:25
[QUOTE=KajaCZE;196144]Já bych Samsung přirovnal k IKEA v oblasti nábytku. A Sony např. k nějakému italskému designovému nábytku. Samsung (IKEA) vyrábí televize pro "masy". Je to prostě mainstreamová televize. Cena/výkon je na takové úrovni, že si ji může pořídit téměř každý člověk, stejně tak jako nábytek z IKEI. Sony je samozřejmě přesný opak. Neuvěřitelná kvalita za kterou si samozřejmě připlatíte. Tak to vidím já. :-)

Samozřejmě v dnešní době když si člověk koupí Sama A786 s LED podsvícením, tak za 6 měsíců vyjde zase nová řada Sama, která bude mít všechno co má dnešní A786 jen ještě vylepšené (6xHDMI, HDTV tuner, kontrast 4 000 000 : 1, 1cm tloušťku a co já vím co ještě) a majitel A786 si řekne. Sakra já bych chtěl toho novýho Sama, tan můj už je krám. :-) Prostě tak to je a vím, že když si ho dnes koupím, tak za rok budu říkat přesně tohle. Tudíž to je také další z důvodu proč jdu s davem... :-) Prostě vím že už za rok se mi bude zase líbit jiná TV...[/QUOTE]

:D:D:D ta neuvěřitelná kvalita byla dobrá no.
Nevím jak to bude s kvalitou u W řady a všech jiných než X, tam si oproti ostatním značkám moc za kvalitu nepřiplatíš...

Jinak když už chceš mluvit o italském nábytku tak to by byla podle mě spíš značka Loewe ;)

Moc ti nerozumím, myslíš, že Sony nebo jakákoliv jiná značka nevydá nové modely příští rok s novými funkcemi a že čekají třeba pět let, než bude pro uživatele rozumné vyměnit televizi za novější? :)
KajaCZE (47)|13.10.2008 14:46
[QUOTE=martin01_cz;196179]
Moc ti nerozumím, myslíš, že Sony nebo jakákoliv jiná značka nevydá nové modely příští rok s novými funkcemi a že čekají třeba pět let, než bude pro uživatele rozumné vyměnit televizi za novější? :)[/QUOTE]

To samozřejmě ne. :-)
Jen tím chci říct, že ať si koupím jakoukoliv televizi dnes a myslím si že je super (dal jsem příklad Samsung, jelikož Samsung teď dal do prodeje tu A786 s novým LED podsvícením) tak za rok už to bude "nic moc". :-) Víš co tím myslím ne? :-)
majkicz (872)|13.10.2008 15:59
[COLOR="Navy"]LED podsviceni neni nove!!!!!! Samsung ho uvedl rok a pul zpatky v LE52F96BD.[/COLOR]
Hmm (1739)|13.10.2008 16:36
[QUOTE=jarda50;196060]no odvozením bych řekl do 100K, ale je to jako hádat z křišťálové koule[/QUOTE]
Maxim úchylenc ceny X4500
http://hdtvorg.pricerunner.co.uk/pl/2-1147525/TVs/Sony-Bravia-KDL-46X4500-Compare-Prices
teda 46´nad 110.000,- Kč a to ještě v GB
http://hdtvorg.pricerunner.co.uk/pl/2-1147523/TVs/Sony-Bravia-KDL-55X4500-Compare-Prices
no a 55 "nejlevnější" od cca 155 tisíc
Jak říkám, Pioneer už je žabař :-), jen by mě zajímalo kvalitativní srovnání
KajaCZE (47)|13.10.2008 17:34
Tak u nás ji má zatím nejlevnější tu 46x4500 ElektroŠok.cz ale i tak je za ZDRCUJÍCÍCH 97.580 kč !!!!!! Chápu že Sony je velmi kvalitní značka s výborným servisem a showroomem na každém rohu v každém státě, ale že by byla o tolik lepší než LE46A956 (50.000 kč)?? To se mi nechce zdát. Ale je pravda že vedle sebe jsem je samozřejmě puštěný ještě neviděl... :-)

V tomhle případě bych neváhal ani vteřinu a koupil si Sama řadu 9.
jarda50 (1424)|13.10.2008 19:09
Hmm elektršok má 46X4500 za 97K a EXA za 101K asi se vyplatít rochu počkat
Hmm (1739)|13.10.2008 19:19
Jo jo, šmejdil jsem zda nejsou nové recenze a u nás vůbec nehledal. Fakt by mě zajímalo vedle sebe nové Soní X-ko a Pionýří LX-ko, ale to asi nikdy neuvidím. U Sony se mi nelíbí nejen cena, ale ani designově ten spodek (edit: tak to jsem si spletl se Z4500)