Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Lze koupit (vyrobit) externí D/A převodník? Chci propojit HDD/DVD rekordér s an. 5.1 domácím kinem

masounek (9)|9.10.2008 22:20
Zdravím všechny, takže tohle je něco pro kumštýře experty: mám přes dva roky staré domácí kino (konkrétně Panasonic SC-HT 845), kde DVD přehrávač je propojen se subwooferem analogovým kabelem. Nyní bych si rád pořídil DVD/HDD rekordér, ale samozřejmě jsem zjistil, že se již nevyrábí žádný s analogovým výstupem. Takže jsem zkusmo zašel do Datartu a narazil na prodavače, který mi poradil následující fintu: z rekordéru vést digitální kabel, v prostřed ho fiknout, napájet ho na digitál/analog převodník a z druhé strany napájet onen původní analog kabel a pokračovat do subwooferu.
Pokud jsem to se svými chabými znalostmi elektrotechniky pochopil dobře, v podstatě si vyrobit externí D/A převodník. Takže zbývá jen schopný elektrotechnik (toho bych měl) a sehnat onen převodník. Dle prodavače se dá koupit za pár desetikorun. Já se nyní táži - je toto řešení proveditelné? Dá se ona převáděcí krabička skutečně koupit? Předem prosím, vynechte komentáře typu: "a proč si rovnou nekoupíš nové kino se supr dig. zvukem, TrueHD apod. či receiver". Protože nechci.
Díky komukoliv za podnětný komentář.
Pytkin (7947)|9.10.2008 23:43
taky prevodnik nebude stat 5 korun .. dalej z toho DVD rekordera pojde zakdovany AC3 stream .. cize musis ho este rozkodovat a az potom vytiahnut subwoofer kanal .. to domace kino ma daky vstup ? jak do neho posles ostatne kanaly ? ak ma digitalny vstup , tak nim prejde aj LFE kanal .. ak ma analogovy 5.1 vstup , tiez s nim pojde aj LFE ..

napis viac ..
masounek (9)|11.10.2008 09:10
Takže takhle vypadá prdel od toho kina a ten kabel, co do něj jde z přehrávače. Žádný jiný vstup bohužel nemá.
PA110003.JPG
Pytkin (7947)|12.10.2008 00:04
Uha .. to by si potreboval vediet popis toho kabla .. bez toho sa nepohnes .. jenoducho povedane , to kino s inym prehravacom (nahravacom) nepojde .. cize
1\ musis laborovat nad tym kablom
2\ kupit k novemu rekorderu aj novy zvuk
masounek (9)|12.10.2008 08:45
ad 1) Aha, laborovat myslíš jako rozeznat, která žilka je pro ten který reprák a umět to pak přiřadit (napájet) na ten správný protikus v převodníku. Ještě tak vědět, jak ten převodník vypadá a kde ho koupit. Ale myslíš, že teoreticky by to šlo nebo je to utopie?

ad 2) A dá se koupit samostatně jen ten zesilovač/subwoofer s dig. vstupem a na něj opět stejným způsobem připojit stávající repro nebo musím koupit celou novou sestavu? A když, kterou bys mi doporučil cenové relaci řekněme okolo 5 tis.? Jsem koukal všude možně po internetových obchodech, ale kino sestav BEZ přehrávače či rekordéru je tam jako šafránu... Líbí se mi třeba SONY HTS-F1300 ( http://www.tivis.cz/audio-video/domaci-kino/sestavy-av-prijimacu-repro/hts-f1300/ ) , ale je to ranec, na to prostě nemám.
Pytkin (7947)|13.10.2008 00:37
masounek :
1/ jo presne tak .. laborovat , skusat , hladat .. v principe by to malo ist .. ale osobne mi pride rozumnejsie zainvestovat do noveho receivera ..
2/ hej staci ti receiver .. repraky mozes pouzit povodne .. Do 5000 toho moc neni na vyber .. zober co je .. Nedavno som videl vo vypredaji Yamahy dake okolo 5000 .. treba vychytit daku akciu ..
SONY by som si urcite nekupoval ..
tomil2002 (14)|19.10.2008 23:55
[QUOTE=masounek;195933]ad 1) Aha, laborovat myslíš jako rozeznat, která žilka je pro ten který reprák a umět to pak přiřadit (napájet) na ten správný protikus v převodníku. Ještě tak vědět, jak ten převodník vypadá a kde ho koupit. Ale myslíš, že teoreticky by to šlo nebo je to utopie?

ad 2) A dá se koupit samostatně jen ten zesilovač/subwoofer s dig. vstupem a na něj opět stejným způsobem připojit stávající repro nebo musím koupit celou novou sestavu? A když, kterou bys mi doporučil cenové relaci řekněme okolo 5 tis.? Jsem koukal všude možně po internetových obchodech, ale kino sestav BEZ přehrávače či rekordéru je tam jako šafránu... Líbí se mi třeba SONY HTS-F1300 ( http://www.tivis.cz/audio-video/domaci-kino/sestavy-av-prijimacu-repro/hts-f1300/ ) , ale je to ranec, na to prostě nemám.[/QUOTE]


Hele, vím,že jsi psal,že nechceš kupovat nové kino,ale...mrkni na tuto Yamahu HTR-6130 dělá se černá a stříbrná a stojí nyní v Datartu 4500kč má 2xhdmi vstupy a milión možností není špatná a bez hdmi se dělá model za 4000tkč.výkon na normal obývák ok.Příkon to má max 240W a to znamená ,že ve stereu
třeba jen to hodí 2 x 90 sinus.to je v pohodě né?Stejně bys to naplno nemohl v baráku hrát.Má to vychytávky,jako že třeba basy a přesměruješ pouze do předních beden pokud nechceš subvofer,automatické seřízení nastavení beden YPAO,hraje slušně.Popřemýšlej.Já vím ono se nechce pořád investovat,stejně to za půl roku bude zase staré.
masounek (9)|20.10.2008 18:18
Dík za tip, koukal jsem na to, ale to je přece jenom receiver a ne komplet kino. Do něj bych mohl nastrkat jen ty stávající bedýnky, ale už ne tu centrální jednotku/subwoofer či jak se tomu nadává, takže by mi to moc nepomohlo.
Nedá se svítit, nechám si stávající kino a časem si třeba pořídím něco extra hyper super moderního :-).