Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

jak propojit LCD TV bez HDMI s HDMI DVD???

tomasmarny (2)|9.10.2008 19:48
Dobrý den, mám starší LCD TV HYUNDAI Q321bez HDMI vstupu. Má pouze 2x SCART, DVI, D-SUB a CINCHe. Je teoreticky možné propojit zařízení s HDMI výstupem pomocí redukce na například DVI vstup televize? například pomocí takovéto propojky: http://sat-dvb-t.nej-ceny.cz/70208/adapter-hdmi-a-dvi-d-f-m.html Je to vůbec teoreticky možné?
Samozřejmě počítám, že zvuk se propojí samostatně...

Důvod: chci si koupit AV RECEIVER něco jako http://www.kasa.cz/audio-video-technika/koupit/643924/onkyo/onkyo-ht-s5105/ , ale nejsm si jist, jestli to půjde propojit. Dík za každou zkušenost.
Pytkin (7947)|9.10.2008 23:38
mozes pouzit aj prepojku .. alebo este lepsie rovno kabel . na jednej strane HDMI na druhej DVI ..
tomasmarny (2)|12.10.2008 16:06
Dik moc za odpoved. Necekal jsem to, ze to bude tak rychle. :-) Dik
Patrik (28)|12.10.2008 20:25
[QUOTE=Pytkin;195646]mozes pouzit aj prepojku .. alebo este lepsie rovno kabel . na jednej strane HDMI na druhej DVI ..[/QUOTE]
Není HDMI kódovaný, aby se nedal obsah s vysokým rozlišením nahrávat?
Pytkin (7947)|13.10.2008 00:39
patrik : moze byt aj nemusi ..
Jardabr (6)|10.11.2008 13:03
Zdravím, taky přemýšlím o této sestavě, ale nikde na netu jsem nenašel zkušenost někoho, kdo to už doma má a tedy to slyšel na vlastní uši. Už jste si to pořídil? Mám obavy z těch bedýnek, asi to budou plasty.
rkalas (88)|10.11.2008 13:13
Zkontroloval bych si taky to DVI, co umí všechno za formáty. Je dost možné, že bude podporovat jen "počítačové" a nebude zobrazovat třeba 24p, 50p... atd. Jinak se dá určitě koupit redukce DVI-HDMI, ale obráceně nevím. Pokud by to stejně šlo, tak by jsi to měl bez zvuku - po HDMI jde i zvuk, ale na DVI nejde. Jen nerozumím, proč chceš připojovat receiver k TV. To jako budeš přes receiver připojovat DVD a další komponenty? Receiver stejně většinou slouží pro TV jen jako přepínač vstupů.