Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problém s připojením TV <--> PC

hor410 (9)|9.10.2008 10:57
Zdravím...

Nikde jsem zde nenašel řešení mého problému, tak se teda zeptám sám. Všichni tu řeší, že obraz není barevný nebo je škaredý atd... já bych rád měl alespoň nějaký obraz.

Mám kartu X1600Pro (VGA+TV-out+DVI), TV Panasonic (2xSCART, S-Video, Cinch). OS mám XP SP2. Koupil jsem dva kabely - jeden S-Video + Jack 3,5 na SCART a druhý S-Video na S-Video. A mám následující problém:

- ATI Catalyst Control Center správně nadetekuje TV, ale označí ji jako "neaktivní";
- Kdybych se postavil na hlavu, nelze TV "zapnout" (obraz do TV leze jen když ji nastavím jako "primární", a to zase nelze zapnout monitor)
- při resetu leze obraz jen do televize (do spuštění grafického režimu, pak leze jen do monitoru)

Vyzkoušel jsem toto:

- Kabely jsou v pořádku (odzkoušeno)
- Není to driverama (vyzkoušeny 4 verze)
- Televizí to není, když funguje jako primární, měla by fungovat i jako sekundární
- Grafikou to snad taky nebude, že by to třeba nezvládala (říkám si že když to zvládala stará GeForceMX, tak proč ne Radeon X1600...)

Prosím o rady čím by to mohlo být a případné řešení.
BS (1)|9.10.2008 13:01
... problém bude asi v nastavení propojení na PC (čili správný výběr propojení) - bojoval jsem s připojením také asi hodinu (PC a plaznový TV) a nakonec se mi to metodou "pokusů" podařilo. V jedné roletce jsem našel údaj "klonování" monitorů, čili nikoliv "primární", "sekundární", dualview apod. - klikl jsem na "klonování" a vše co dělám na PC, tak se mi zobrazuje (včetně kurzoru) na obrazovce TV. Teď se mi nechce do toho vrtat, ale je to asi přes VVIDIA nView Desktop Manager.
Foolproof (2713)|9.10.2008 15:00
Pohrát si s nastavením v CCC, musí to jet, jestli je TV detekována. Můžeš mít taky bordel v rozlišeních, pokud chceš větší na menší, musí být extended nebo jak to tam je. TV umí málo 625 řádků nebo kolik.
hor410 (9)|9.10.2008 16:32
Je úplně jedno, jaké nastavím rozlišení a/nebo barevnou hloubku, nejde to nikdy...

A to tlačítko/políčko "klonování" tam sice je, ale je neaktivní (čili nejde s ním nic udělat).

Máte ještě jiné nápady?
Foolproof (2713)|9.10.2008 16:44
A frekvenci jsi zkoušel, ona TV nevydrží 100 Hz.
Dodává se k tomu redukce na komposit, takže to zkus napřed rozchodit přes toto.Nejsem si vůbec jistý, jestli ten Ati výstup korensponuje se standardní šňůrou, takové věci se řešily v roce 1995, už jsem to zapomněl.:)
hor410 (9)|9.10.2008 16:56
Zkoušel jsem frekvence 43, 50, 56, 60, 70, 72, 75, 85, 90, 100 a 120Hz a nejde to ani při jednom...
Foolproof (2713)|9.10.2008 16:58
Zkus tu redukci na komposit, to je ten cinch, určitě jsi to dostal ke kartě.
hor410 (9)|9.10.2008 16:58
No a k tomu kabelu - to jako existuje nějaký jiný, než standardní kabel? Nějaký nestandardní nebo co? Kdyžtak prosím odkaz...
hor410 (9)|9.10.2008 17:00
Od té doby co mám tu kartu jsem se asi 4x stěhoval, takže tu redukci na komposit nemám... jak to vypadá?
hor410 (9)|9.10.2008 17:01
Nepomohlo by náhodou, kdybych monitor připojil k DVI místo k VGA?
hor410 (9)|9.10.2008 17:09
U mne to CCC vypadá takto...
xx.JPG
Foolproof (2713)|9.10.2008 20:22
[quote=hor410;195583]U mne to CCC vypadá takto...[/quote]

Pro aktivaci se má monitor uchopit myší a přetáhnout do okna, tam kde jej mám já.
DVI VGA - nemá vliv.
Redukce dvoje provedení.



hor410 (9)|10.10.2008 15:51
Bohužel mi to tam přetáhnout nejde, tak proto nevím co s tím...
Tu redukci zkusím koupit teda... a uvidím, ale podle mne to nepomůže... už nevěřím ničemu :(
hruskast (1)|11.10.2008 21:00
já mám kartu Saphire X1550 je propojena S-video kabelem do Panasonic Viera na vstup S-video.když chci obraz do televize tak kliknu pravým na ploše,v nabídce je na prvním řádku ATI CCC,na to kliknu a provedu nastavení asi v 5ti krocích -dávám klonovat -rozlišení ani frekvenci neměním. na monitoru mám myslím 85hz,plazma jede na 100hz.Dálkovým ovládáním musím na televizi vybrat AV vstup a u něj nastavit S-video funguje to bez problémů.zvuk jde pochopitelně samostatně ,třeba Ti něco z toho pomůže.
hor410 (9)|12.10.2008 13:48
Tak pánové, je to jasné. Už mi to jede. Všichni, které jsem se svým problémem oslovil si mysleli (i já), že je to úplně jedno, kam se připojí "normální" monitor. Odpověď zní, že to jedno není. Původně jsem měl svůj starý CRT monitor připojen do VGA konektoru (mj. také proto, že jsem ztratil redukci DVI - VGA). A obraz do TV nešel a nešel. I přes to, že všichni tvrdili, že je jedno, kde je monitor připojen, jsem tu redukci DVI-VGA koupil a monitor připojil přes ni do DVI. A světe div se -- najednou to začlo fungovat. Dokonce se mi v CCC samo nastavilo "klonování" a vše jede v pohodě. Měl jsem sice problém s barvou, ale to jsem vyřešil nastavením výst. signálu místo PALu na NTSC (zvláštní, já vím). Vše teď jede v pohodě!!!
Foolproof (2713)|12.10.2008 14:25
Buď rád, že jsi to vyřešil, ale já mám monitor zapojen DVI-DVI a táhnu 3žilovým kabelem výstup ze zvukovky a z redukce SVideo - komposit přes 2 patra do ložnice, kde je přenosná a moje žena na tom sleduje v posteli Zoufalé manželky, které nyní dávají až pozdě. Nemám tam antenu, takže to řeším takto.
--------
Kdyby to, co uvádíš bylo podmínkou, tak při odpojení monitoru, nyní připojeného přes DVI-VGA by musel chcípnout i secondary monitor, to je přece blbost, naschvál jsem si to zkusil, přehodil priority, tedy TV je jako primary a její vypnutí nemá na nic vliv.
---------
No hlavně, že ti to jede.