Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung LE32A656-nastavení obrazu

rotrinho (49)|8.10.2008 09:09
jak mám nastavit obraz aby byl co nejlepší?co třeba znamená položka ostrost?je nastavena na 20% ,bude obraz lepšé když zvednu hodnotu na 100% třeba?rozdíl sem totiž nepoznal,jakých zásad se tedy držet aby byl obraz co nejlepší?díky
rotrinho (49)|8.10.2008 09:19
edit:ještě dotaz,je potřeba tam dát nějakej firmware?popřípadě jak ho tam dostanu...
RedBaron (90)|8.10.2008 10:41
[QUOTE=rotrinho;195278]jak mám nastavit obraz aby byl co nejlepší?co třeba znamená položka ostrost?je nastavena na 20% ,bude obraz lepšé když zvednu hodnotu na 100% třeba?rozdíl sem totiž nepoznal,jakých zásad se tedy držet aby byl obraz co nejlepší?díky[/QUOTE]

Tak jestli jsi nepoznal rozdíl mezi 0 kdy je obraz tak, jak ho TV dostane, 10-20 kdy je na optimálním doostření (doostření přidává tmavou a světlou linku na ostré hrany v obraze) a 100, kdy jsou hrany doslova obestlány přeostřenými černými a bílými kostkami a obraz zaplevelen tak, že se na to nedá koukat, tak asi žádné další nastavení už nemůžeš rozeznat. Nevím jak je to u této úhlopříčky ale u mé 46" jedu na režim Film, teplé barvy 2, kolorimetrický prostor přirozený, kontrast 90, jas 50, gamma -1, vyvážení bílé červená 23, zelená 25, modrá 22 a z přímého úhlu pozorování jsem s obrazem spokojen.
rotrinho (49)|8.10.2008 11:22
nevyznám se v tom,proto se ptám,díky za všechny rady a tipy
rotrinho (49)|8.10.2008 16:18
a ještě jeden dotaz,jak docílím toho mít tam ty teplé barvy?mám je tam totiž zašedlé a nemužuje tedy použít a na kolik dát možnost podsvícení?
Dr.ball (7)|8.10.2008 16:44
[QUOTE=rotrinho;195367]a ještě jeden dotaz,jak docílím toho mít tam ty teplé barvy?mám je tam totiž zašedlé a nemužuje tedy použít a na kolik dát možnost podsvícení?[/QUOTE]

v nabidce uprav musis prvne vybrat rezim "Film"
rotrinho (49)|8.10.2008 17:29
nojo,ale já nechi používat režim film
RedBaron (90)|9.10.2008 09:38
[QUOTE=rotrinho;195367]a ještě jeden dotaz,jak docílím toho mít tam ty teplé barvy?mám je tam totiž zašedlé a nemužuje tedy použít a na kolik dát možnost podsvícení?[/QUOTE]

Podle toho kde a kdy, u mě podsvícení za slunečného dne a zatemnění 6, při večerním sledování s lampičkou 4, bez ní 3...
Kibi (36)|9.10.2008 12:02
Nastaveni obrazu film ,standart, dynamicky je dle me totozny, kdyz si vse nastavite se stejnymi paramerty, tak je obraz stejny. jedna se tedy pouze o pojmenovani profilu. Moc nechapu, proc se nektera cast menu znepristupni a jina se zase povoli.

Moje nastaveni:
podsviceni: upravuji dle svetla v mistnosti
kontrast:90
jas:50
ostrost:0
barvy:55
vyvazeni:50/50
teplota barev: teple1
zvyrazneni cerne: vypnuto
dyn. kontrast: vypnuto
vyvazeni bile: vse 25

s vyvazenim jsem si zkousel hrat, ale nakonec jsem to vzdy vratil na puvodni nastaverni
rotrinho (49)|9.10.2008 19:16
a co je to to movie plus? a to dogitální NR?
SpeedyGT (1)|1.12.2008 13:35
Zdravím všechny. Tuhle TV jsem si právě pořídil, Full HD filmy uplná nádhera, radost pohledět, ale jakmile zapnu fotbal tak je to úděsný. Kolem hráčů plno kostek, skoro je to až nekoukatelny. Hráči jsou navíc tak nějak mázlý (to bych i přežil, přeci jen je to DigiTV, takže roztahování obrazu)...
Emil48 (1)|25.3.2009 22:11
Zdar, taky mám tuto Tv.Digitálni NR je od toho že pokud maš slabý signál tak tato funkce ti zredukuje úroveň šumu a movie plus ti zajistí plynuly obraz..Jinak mě ale dost překvapilo že se tady nikdo nezmínil o dost dobrou funkci DNIe bez ktere si nedokáži sledováni této televize přectavit.

edit: jo a nepřišliste náhodou někdo nato jak tv vypnot tak aby nesvítila ta červena svítivka ? ať vypnu Tv přímo nebo přes dálkové ovládani tak vždy svíti