Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TH-42PX80EA + DVB-S + fotbal

Strnic (9)|7.10.2008 17:24
Zdravim.
Můj dotaz je už asi jasný z nadpisu...
Budu příjmat přes TaT kartu přes sat.
Chci sledovat rychlé scény,běžné pořady,sport...prostě žádný TV fajňák,ale chci pěkný obraz
Mam dojem,že ji máme v práci a z DVB-T je to tragický,z analogu o něco lepší...
Je to sice jenom HD ready,ale stejně by se FullHD moc neuplatnilo

Díky
Petr
roman2277 (582)|7.10.2008 18:03
Dobrá volba.Stěží najdeš za ty peníze lepší.
Foolproof (2713)|7.10.2008 18:06
TV jenom zobrazuje.

Satelitní přijímače nejsou jen tak zbůhdarma v cenovém rozpětí od 1000 do 25000 Kč.
Na PC taky není dekoder jako dekoder a o postprocesingu, který má největší vliv na kvalitu deinterlace apod. ani nemluvím.
A do té TV to lze zastrčit do různých vstupů, rozdíl je astronomický.

TV jenom zobrazuje.
Strnic (9)|7.10.2008 18:21
tak RX bude : TechniSat DIGIT MF4-S CC
co si o nem myslite...?
hnal bych signal do TV pres scart
Foolproof (2713)|7.10.2008 18:35
Stačilo by pošetřit pár piv a byl by i s HDMI a DVBS2 a MPEG4 dekoderem a neoficiálními možnostmi.

Na scartu lze pořád ještě volit SVideo, RGB, jestli umí komponent to nevím.

Digitální signál se dekoduje, převede na analog a pak pustí do TV, která má digitální vstup. Zázraky se nekonají.
Strnic (9)|7.10.2008 20:03
moc tomu nerozumim,bohuzel...spoustu veci jsem nastudoval behem par poslednich dni...ale stejne mi to unika :(

A poradil by jsi mi nejaky?
Foolproof (2713)|7.10.2008 20:29
Byla by to zdarma reklama.
Alespoň takový vyber, kerý má HDMI výstup, nelze srovnat se scartem.
Strnic (9)|7.10.2008 20:47
cao.
a mohl bys, prosim, mi to hodit do SZ??
Dcharlie (9)|8.10.2008 08:41
Mám stejnou Tv akorát 37 a problém přijímače také řeším. Co tak koukám po netu tak se mi zdá jako dobrá volba Topfield TF7700HSCI. Má hdmi,umí mpeg4, .... Mrkni na něj.
Man5on (661)|8.10.2008 09:56
to Strnic, Dcharlie: moje rada:

1) HD ready satelit s HDMI, cca 8-12tis., obraz CSlink přes HDMI jak víno i fotbal na ČT2 a 4 perfektní
2) SD satelit min. s komponentním propojením, dobrá volba Golden Interstar, podpora EMU!!!, cena 2,5 - 3,5tis.
Panzer.Dragon (1081)|8.10.2008 10:11
ja zase premejslim treba o necem takovym http://www.tvix.cz/products/M-6500A/index.aspx vypada to zajimave..
Foolproof (2713)|8.10.2008 15:09
Chce to fakt trochu našetřit, vše co je uvedené nade mnou je schopné i když cena je vyšší.

Nekupuje se to proto, abys byl za 2 roky nasraný, co všecko ti nefunguje.

Trval bych na HDMI výstupu a podpoře emu. Ale DVBS2 je stále atraktivnější a už 2010 bude celá veřejnoprávní televize BRD i Rakouska vysílat i v mpeg4 a v HD. I NovaHD je mpeg4, STV3.........
Huncut (221)|8.10.2008 16:08
A co si postavit HTPC a do nej dat kvalitni DVB-S kartu?
Foolproof (2713)|8.10.2008 21:21
Ano, dobré řešení pro studenta atp.

Já v tom vidím jenom jednu nevýhodu, s pouhým DO si prostě nejde vystačit, a mít v obýváku myš a klávesnici...........

Já na PC nahrávám, stolní player má lan, takže je to spojeno i s PC, je to takové (podle mě) komfortnější.

Ale bydlet sám, uršitě jdu do HTPC. Už z cenových důvodů.
Panzer.Dragon (1081)|8.10.2008 21:34
ja na pc jen serfuju,stahuju,obcas nejakej ten textik a ted teda poustim hd video do nove full hd tv ale rad bych to hd video vypustil ale stejne se mi moc nelibi ze ma ten hd prehravac vetracek takze zatim jen takova alternativa..
jiri.jezek@dajbych.cz (76)|9.10.2008 10:10
Po ročním výběru a studování jsem se rozhodl jít levnější cestou a vyčkávat co se stane do dvou let. Jelikož nemám analog . ani pozemní signál, tak jsem koupil od Panasonicu DVD recorder DMR-EX80S se sat.tunerem a 42 PX80EA ukazuje na dané schopnosti výborně. Fotbal a hokej paráda. Škoda jen, že rekorder nepodporuje češtinu a EPG u českých programů, ale zase můžu nahrávat, když nejsem doma.
radon (142)|9.10.2008 10:37
[QUOTE=Foolproof;195441] Já v tom vidím jenom jednu nevýhodu, s pouhým DO si prostě nejde vystačit, a mít v obýváku myš a klávesnici...

to neříkej ! :-) já jsem fungoval s HTPC dva roky bez klávesnice a myši a nijak jsem je nepostrádal. Nadstavby jako MCE nebo MediaPortal se bez toho úplně obejdou.
Pokud jsem potřeboval něco doinstalovat, pustil jsem si to přes vzdálenou plochu na stolním počítači.
Po přechodu na LCD TV jsem už šel do klávesnice s joypadem (cca + 600Kč)
http://www.atcomp.cz/zbozi/ionescorpiusp20-mce-vista-prem-keyb-usb-cz-2-4ghz/detail.aspx?p=z:92474
s tím, že se hodí na surfování, ale většinu času stejně zahálí. Takže žádný zásadní problém ... tedy dokud vše funguje :-)
Foolproof (2713)|9.10.2008 15:12
Proti gustu žádný dišputát.

MCE a MediaPortal jsou nejhorší multimediální rozhranní, s kterými jsem se setkal, určené pro davy.
Pokud u toho máš DVBS s motorem, tak co. A ti kteří vědí jak na to nseledují jenom, Novu, ale taky pomocí sharingu či emu stanice úplně jiné úrovně (filmové kanály) a z nich nahrávají. MediaPortál je úmyslně napsán tak, aby to co nejvíce ztěžoval, MCE to pro změnu neumí vůbec.
V obou systemech se musíš spoléhat na DirectShow merity a pokud se tam zaplete třeba H.264 s [EMAIL="HL@5.1"]HL@5.1[/EMAIL] tak jsou hned fora plné dotazů. Navíc a co je největší hrůza, dává to přednost extendrům souborů (jako debilní WMP) takže ti napíše třeba u mts nebo u m2ts - soubor nekze přehrát.
Nejde tam měnit splittery, dekodery - př. na satelit v MPEG4 AVC - Cyberlink na MKV MPC dekoder.Nelze mountovat BluRay ani AVCHD myslím, že ani ISO soubor s DVDVideo. Atd.
-------
Bez myši a klávesnice nevím jak třeba pomocí DO vnutit dekodovači změnu Chidu.
-----


Proti gustu žádný dišputát.