Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

střih AVCHD v Sony Vegas bez renderingu

tomvalve (12)|6.10.2008 13:48
Vím, že na téma smart rendering se poslední dobou dost hovoří. Jde mi o střih AVCHD (Canon HG20 soubory .mts) bez zbytečného opětovného renderingu a tím zachování kvality. Mám vyzkoušené že AVCHD smart rendering jde bezchybně v Corel Video Studio X2. Neznám jiný software který by tento formát při střihání nekomprimoval. Vegas 8 snad umí bez renderingu HDV. Podařilo se vám někomu rozchodit to samé při AVCHD?
Foolproof (2713)|6.10.2008 14:00
Ne.
Mně nejvíc vadí to, že i když si dáš do projectu "Match source video a audio", tedy cti otce svého i matku svou, stejně se do vstupního formátu netrefí i když se toho na timeline ani nedotkneš a semele si to po svém.
PowerDirector to udělá bez rekomprese.
NeroHD - taky.
tomvalve (12)|6.10.2008 14:15
Jasně, četl jsem tvé příspěvky o boji s Vegasem. Už to vypadalo slibně, no nakonec to Vegas vždy přepočítal, škoda. Vyzkouším ještě ten Power Director a Nero. Něco mi však říká, že Video Studio bude vyspělejší soft. Co Pinnacle 12? Umí smart Rendering u AVCHD?
Foolproof (2713)|6.10.2008 14:38
Mám to na disku, ale nějak jsem ztratil elán na testování, zatím nevím.
Pokud budeš Pinnacle zkoušet, je tam dobrá finta, nastaví výstup automaticky vždy podle formátu prvního vstupního klipu.
Rosik (28)|6.10.2008 14:54
Kde je ta funkce v Pinnacle. To by se mi hodilo. Zkoušel jsem Pinnacle 12 a výstup jako blu-ray a lezlo mi z toho 1440x1080. Přitom vstup byl 1920x1080
Foolproof (2713)|6.10.2008 15:04
No, to co jsem uváděl platí pouze tehdy, je -li na vstupu něco co Pinnacle umí.
Rosik (28)|6.10.2008 15:07
Tak už jsem to našel. Bylo tam to pole zaškrtlé a první jsem měl efekt s fotkou. Tak dík za trknutí.
tomvalve (12)|6.10.2008 18:12
Foolproof: díky za informaci, večer vyzkouším a dám vědět.
michal_h (492)|7.10.2008 12:01
podle mě jediný soft, který dělá opravdový smart rendering je corel VS12 pro X2, jenže jsem narazil na to, že ve výstupním souboru vzniknou chyby, je to popisováno zde:
http://phpbb.ulead.com.tw/EN/viewtopic.php?t=33045&postdays=0&postorder=asc&start=15&sid=fcee79f69326bd590689023484f4da9f
tomvalve (12)|11.10.2008 01:22
Foolproof: Tak Pinnacle nejak zlobi. Porad pada. Jak jsi docilil ze PoverDirector 7 ti provedl smart rendering? Mi to vyprdne AVCHD, ale pocita jak das. Nikde jsem nenael zadnou volbu smart renderu.
tomvalve (12)|11.10.2008 01:41
Tak uz jsem v PowerDirector 7 objevil SVRT information pro kontrolu streamu. Bohuzel at zadam production format:MPEG-4 AVC a profil AVCHD 1920x1080 nebo AVCHD 1440x1080 tak pokazde pise video rendering required 100%. Jde o soubory m2ts z kamery Canon HG20.
Foolproof (2713)|11.10.2008 15:00
Ono je to těžký, Panasonic AVC HD je trochu jiný než Sony AVC HD atd. a jestli jsem někde tvrdil, že to jede bez rekomprese ........

Učil jsem se dělat BluRay a jako zdroj jsem měl satelitní stream v H.264, tedy MPEG4 AVC a vyrobil jsem BR s menu i s titulky bez rekomprese. AVC HD je komprese MPEG4 AVC, H.264 i stejné rozlišení a tak, ale je to podobně jako BluRay i o struktuře, jsou tam i jakési pomocné soubory.Od BR se liší snad pouze koncovkami 8.3, např. na BR je stream *.m2ts na AVC HD je *.mts.
Norma dává značnou volnost tím, že je spousta bytes v hlavičce nevyužitých, takže si tam firmy mohou dovolit navalit "svoje" bajty, bez jejichž existence některé programy mohou stávkovat.

Základem je fps. V žádném programu jsem nenašel ani v custom parametrech možnost nastavit fps nad 30, takže materiál ze všech kamer, které natáčejí 50 nebo 60 fps, je odsouzen k rekompresi.
(Je to s podivem, protože u avi souboru lze fps změnit bez rekomprese hravě - VirtualDub)
Těžko řící co geniové v těch programech do těch profilů nastavují, protože popis zcela zásadně chybí, jaký profil, jaký level a spousta hodnot. Enkoder se nějak nastaví a nikdo neví jak. Nějaký spolehlivý analalyzer jsem nenašel.

V tom PowerDirectoru bych se spíš než cestou profilů snažil o export do file s custom formatem tak, aby k té rekompresi nedošlo.
tomvalve (12)|11.10.2008 19:01
No zajimave je ze se mi smart render v PowerDirectoru nepovedl ani u mpeg2 stahnuteho primo ze Sony kamery. Zkusim si pohrat s tim custom formatem.
tomvalve (12)|20.1.2009 19:41
Tak po čtvrt roce se situace asi nezměnila. Neexistuje doposud soft, který by plně podporoval smart rendering. Alespoň ne z mé Canon HG20. Power director 7 jej z této kamery neumí vúbec, video vždy přepočítá. Je dost možné, že to umí jen do bitrate 16Mbps, nevím nezkoušel jsem, točím do minimálně 17Mbps. Corel video studio X2 je na tom nejlépe, smart rendering v něm funguje, ale s bugem. Vždy po střihu se následující scéna na zlomek sekundy sekne. Snažím se zatím točit tak abych musel co nejméně stříhat. Pokud už střihnu tak jen jednou s tím, že část následující za střihem smáznu. Co vy, povedlo se vám dostat dál než mě? Je nějaký soft, který to umí? Ještě podotknu, že oba uvedené programy jsou aktualizované posledními patchy.
jarino1978 (8045)|20.1.2009 20:04
NERO9 HD vie smart rendering pre H.264 AVC, kvalita encodera je oveľa lepšia, ako je v Pinnacle, Ulead alebo Power DVD. Podpora pre BD ( 1920x1080 @ 1440x1080 ), alebo pre AVCHD ( 1920x1080 @1440x1080, tu je však maxim. bitrate 15 Mbit/s ).
tomvalve (12)|20.1.2009 21:25
Takže Nero9HD pro nízký datový tok taky nepoužitelné.
Pave1 (4279)|21.1.2009 09:22
[QUOTE=tomvalve;212693]Takže Nero9HD pro nízký datový tok taky nepoužitelné.[/QUOTE]

Jen drobná poznámka, nechápu smysl zpracování AVCHD bez renderinku (přepočtu), pokud jde o dat.toky vyšší než cca 12Mbps. Datové toky cca 17 - 24Mbps u AVCHD (dnes běžné u spotřebních kamer) tvoří totiž právě "rezervu kvality pro zpracování" (je tak možné je např. bez obav přepočíst do něčeho rozumnějšího, co se dá lépe zpracovávat, případně při exportu přerenderovat do "nižší" = distribuční kvality). Jediný důvod by byl úspora času při exportu (nebo nějaké vady levných kodérů, které by přerenderováním vyráběly nějaké chyby, ale to myslím nebude běžný případ), ale z mé zkušenosti z hlediska kvality výsledku to vidím naopak. Např. u HDV je vždy lepší celý soubor před exportem přepočíst do jednoho výsledného souboru (opravdu přepočíst, například tím, že nad video dáš někam do rohu tečku z titulkovače či nějaký efekt např. jasový ořezový filtr), střihy jsou pak totiž dokonale vyhlazené (moje subjektivní zkušenost říká, že při běžném exportu bez důkladného přepočtu perfektně vyhlazené vždy opravdu nejsou).


Distribuční kopie (pro sledování) v mpeg4 avc mají tok cca 7 - 12Mbps max, takže nakonec stejně těch 17 - 24Mbps z kamery pro reálné využití přepočteš. Ale chápu, že přepočítávat AVCHD je asi časově dost náročné (zatím, otázka je, jak to je časově náročné "na dvojitém čtyřjádru" .-) ).
michal_h (492)|21.1.2009 11:07
to tomvalve: jsem na tom stejně jak ty, nejlépe se mi jeví Corel VSproX2 - bug při střihu mám ale pouze když vložím přechod, když udělám pouze čistý střih tak vše funguje skvěle, PowerDirector7 je také celkem dobrý, ale bez rendringu to funguje pouze do prvního střihu, pak vše přepočítá

doufám, že se sw firmy brzy polepší...
tomvalve (12)|21.1.2009 12:26
to michal_h: a z jaké kamery máš AVCHD videa? Alespoň střih by mi stačil. Efekty a přechody moc nepoužívám.
ai (2993)|21.1.2009 15:34
Tech 25 Mbit prehravaji prehravace plynule? At uz HDV nebo AVCHD, nejake zkusenosti?
jarino1978 (8045)|21.1.2009 16:55
[QUOTE=ai;212839]Tech 25 Mbit prehravaji prehravace plynule? At uz HDV nebo AVCHD, nejake zkusenosti?[/QUOTE]

samozrejme
wendy271 (44)|21.1.2009 20:41
Skočím do tohoto vlákna staršího data se svými bolístkami, vaše reakce mi jistě pomohou.

Foolproof mě potěšil zmínkou o nedestruktivním (nebo nejméně destruktivním) renderingu u střihového SW PowerDirector (mám rozchozenou verzi 7, ale na Intel Celeronu-D, 2,8 GHz je to bída, uvažuju o novém PC)
Do rodiny se po Vánocích dostala kamera Sony SR10 a jsem s těch FD,HD,SD režimů a výsledných souborů "akýsi zmätený".

HD vytváří soubory m2ts, přehrává je jen dodaný SW Picture Motion Browser, např. takový PowerDVD7 se po několika sec zasekne.
Dodaný Player for AVCHD hledá soubory jen na opt.mechanikách (nevím, proč jen tam)

PD7 soubory m2ts bere, náhled mám díky HW-PC trhaný, ale prolínačky, titulky a ozvučení jsou funkční a renderování s časovým poměrem 15 min za 1 hod mi postačuje.
Nabízenou funkci SVRT nechávám zapnutou.

Výstup mohu mít na všechny možné způsoby, používám MPEG-2 pro DVD, zajímalo by mne jestli bych udělal DVD z formátu MPEG-4 (pro DVD používám TMPGEnc Authoring Works 4).

Dosud jsem zpracovával videoklipy pořízené mDV-kamerou JVC GR-D650E, postačil mi PD3,
TPPGEnc XPress 4.0 (Procoder3 mi připadá složitý) a nakonec Ulead DVD MF3. Tuto posloupnost sice ještě neopustím, ale s novou kamerou Sony se v zájmu archivace rodinných videoklipů budu muset dostat k nějakým zaběhlým postupům.

Čekám nějaké zajímavé reakce, případně odkazy na vlákna s obdobnou tématikou.
Pave1 (4279)|21.1.2009 21:52
wendy271, mám dvě kontrolní otázky .-) :

1. Zkusil jsi zpracovávat ty klipy v ověřených (pro editaci AVCHD) editorech, jako je Vegas(8?) nebo spíš 9 a EdiusNeo (u ediusu i trial, lze stahnout odsud - http://desktop.thomsongrassvalley.com/products/EDIUSNeo/index.php ), lépe Edius5.

Pokud ne, jako krok č.1 to zkus.

2. Má ten Sony Browser v první záložce možnost export? Jakou? (MXF?). Zkus vyexportovat tvé klipy jako MXF a opět je zkus vložit (importovat) do Ediusu nebo Vegasu.

Dej případně vědět, jak jsi dopadl.
wendy271 (44)|21.1.2009 23:02
To Pave1: odhaduji, že reakce pochází od znalce problematiky a pro mne - laika, ve Full HD začátečníka, bude obtížné se vyjadřovat.
Kdysi jsem stahoval kde co a (povrchně) odzkoušel trial verze všech možných střihových SW. Zůstal jsem však na úrovni PowerDirector-u. Ostatní se mi zdály příliš složité.
Jednou jsem však po náležitém samostudiu pracně vyrovnal mořské horizonty v mnoha klipech z dovolené pomocí Vegasu. Byl jsem na sebe patřičně hrdý. Ale další zpracování bylo opět v PD3. A z této úrovně je obtížné ovládnout kameru Sony SR10 v režimech FD/HD.
I kdyby Edius, Vegas, Premiere, Pinnacle, Nero a další SW uměly práci s HD videem sebelépe, já už chci zůstat u řady PowerDirector.

Stále netuším vztah mezi výrazem AVCHD a typem souboru *.m2ts
Pro mne je důležité, že soubory *.m2ts "bere" PD7 a že výsledný MPEG-2 je vstupem pro tvorbu DVD.
Balík Picture Motion Browser umí stažené, případně oříznuté a vybrané soubory exportovat
- na datové DVD (jako záloha)
- jako DVD (s jednoduchým titulem a s triviálním menu pro sekce), ale rychle použitelné
- konvertovat a převádět do jiného adresáře jako MPEG-2 soubory
- a také do AVCHD, čemuž moc nerozumím, oč jde
Pave1 (4279)|21.1.2009 23:48
No, zkus nainstalovat ten sw Edius Neo (trial), a zkus ten klip AVCHD (s koncovkou m2ts) naimportovat. To bych udělal (edius je zcela intuitivní program). Pak můžeš porovnat, který sw si na tvém HW poradí s AVCHD lépe (to je to, o co tu jde).

Druhá odpověď ti nabízí (jako variantu) zpracování v mpeg2, předpokládám že to bude obdoba HDV (což pak už lze zpracovat snadno). Tvůj oblíbený sw ale neznám, tak jinak než nasměrováním na jiné sw nepomůžu.

Pokud nechceš instalovat trial ediusu, dej někam na net (leteckaposta apod) asi 20 - 30sec toho orig videa z kamery (m2ts), podívám se, jak to běhá na mém (celkem průměrném) C2D.
michal_h (492)|22.1.2009 10:26
[QUOTE=tomvalve;212792]to michal_h: a z jaké kamery máš AVCHD videa? Alespoň střih by mi stačil. Efekty a přechody moc nepoužívám.[/QUOTE]
canon hf100, ale asi tě moc nepotěším, vypadá to, že Corel tam má bug i při čistém střihu, já jsem to sice nezaznamenal (dělal jsem jen rychlý test), ale kolega se do toho pustil detailněji a tvrdí, že je to stále špatné:

http://forum.corel.com/EN/viewtopic.php?t=34528&start=30&sid=7c99e2586b085f22f0562d79796a7bad
tomvalve (12)|23.1.2009 11:33
Takže budeme čekat dál. Renderovat AVCHD 1080i 25min klip ve vegasu 8.c 9hodin (Athlon X2 5000+) mne nebaví a navíc se pak dozvědět, že klip není v pořádku, zvuk jede dál a obraz se zastaví je k vzteku.
Strapal (26)|6.9.2009 21:55
Presne to dela i mne. No ja uz asi mesic patram po necem, v cem bych spojil mts do jedineho souboru (kamera panasonic s prilozenym softem HDWriter, kde jen strihnu smeti a vyhodim ven AVCHD) abych to mohl plynule jako jeden soubor poustet na Popcornu. Bohuzel mam zatim tragicke vysledky. Pinacle12, TS Muxer a dnes pokus s prikazovym radkem copy /b. Vysledek NULA.
GeorgeW (3)|5.10.2009 17:57
Zdravim vsechny
Mno zatim to vypada docela dobre. Na sestave Gigabite EP45 DS3, Intel QUAD 9400 4x2,66Ghz, Videokarta HD 4670,Pameti Adata 2x2GB 1066 Game edition. OS WIN7.
Vegas 9B uklada 25 minut cca 2,2 hodiny s jednoduchyma prolinackama, kde vstup je AVCHD HD 1920x1080i z kamery Panasonic SD9 HD. Typ vystupniho souboru profilovej SONY 1920x1080i *m2ts. Vytizeni procesoru cca 60-90% na jadro.
Obcas neco prerendruje (prolinacky vzdy) nevim sice zatim proc a neco necha byt tak jak je.
Puvodne jsem mel pamet 1G Kingston na 800 pac jsem cekal na ADATA pameti a po spusteni mi to ukazovalo cca 9hodin coz byl des .... po osazeni 1066 pametma to spadlo zhruba na ctvrtinu coz uz je pouzitelne
Strapal (26)|5.10.2009 19:35
To je sice hezke, ale tady resime zpusob jak to udelat bez renderingu. Chapu ze s prolinackama atd. to dost dobre nejde, ale zajimalo by mne, jak se ti to povede v pripade, ze se bude "pouze spojovat" treba 20 mts do jednoho. Bez efektu a pod. Jen poskladat za sebe a vyhodit ven. Na to jsem opravdu zvedav.
GeorgeW (3)|7.10.2009 22:25
Sony vegas 9b vetsinu materialu udela bez renderingu.. jenom prolinacky prerendruje a opet se prepne na bezrenderingovy mod.
Samozrejme je pouzit vystupni profil SONY 1920x1080i *.m2ts pokud se zmeni na jininy vystupni format treba na *.mp4, tak rendruje pokazde ....
aspon mi to tak funguje ... je videt ze na tom makli oproti jinym verzim .. :0))
Myslim, ze pokud bych to jen tak naskladal za sebe melo by to ficet bez renderingu... ale uz to mam hotovy, tak se s tim piplat nebudu. Stejne pokud je to surovej material, tak minimalne prazdnej prechod "prolinaci bez efektu" je docela vhodnej ....
Jinac je potreba fakt silnou masinu .... Sem to testoval na dvoujadru E4300 a mno nic moc pomale cukane uz pri praci ve Vegasu. Na sestave co jsem popisoval vejs se to cuka jen v prolinackach ... ne moc ale je to poznat .... Asi bude vhodne pockat na novou generaci procesoru .....
Strapal (26)|8.10.2009 06:33
No ja uz zacinam tusit, ze muj problem se jmenuje zvuk 5.1. Kde vsude a jak jsi nastavil v SonyV format zvuku ? Protoze pokud necham default stereo tak to jede, ale nejak nemuzu prijit na to, kde nakonfigurovat 5.1 coz je original z kamery, hm hm..
Saxel (2279)|8.10.2009 08:44
[quote=GeorgeW;243410]Sony vegas 9b vetsinu materialu udela bez renderingu.. jenom prolinacky prerendruje a opet se prepne na bezrenderingovy mod.
Samozrejme je pouzit vystupni profil SONY 1920x1080i *.m2ts pokud se zmeni na jininy vystupni format treba na *.mp4, tak rendruje pokazde ....
aspon mi to tak funguje ... je videt ze na tom makli oproti jinym verzim .. :0))[/quote]
To zní jako dobrá informace, že už by Vegas uměl smart rendering AVCHD. Nějak se mi to ale nezdá z tvého předchozího příspěvku, kde píšeš, že 25 minut jsi rendroval přes 2 hodiny:
[quote=GeorgeW;243116]...Vegas 9B uklada 25 minut cca 2,2 hodiny s jednoduchyma prolinackama, kde vstup je AVCHD HD 1920x1080i z kamery Panasonic SD9 HD. Typ vystupniho souboru profilovej SONY 1920x1080i *m2ts. Vytizeni procesoru cca 60-90% na jadro...[/quote]
Zobrazuje se pravidelně v náhledovém okně hláška "No Recompression Required" v částech mezi přechody?
Strapal (26)|8.10.2009 09:37
S*randa je, ze se to okno s obrazem (info o smart.rend. zmizne) objevuje STRIDAVE i u spojovani jen cistych streamu. Rekl bych tak vzdy u jednoho ze dvaceti mts souboru. A tim prave vznikaji obrovske casove prodlevy. Cim to je, to mi neni jasne. Treba tech 19 souboru prezvyka behem 5 minut, ale s tim jednim se pere treba i 15 minut podle jeho delky. Je pritom uplne stejny jako ostatni, svyma vlastnostma..
GeorgeW (3)|8.10.2009 15:34
To Saxel:Ano zobrazuje se hlaska "No Recompression Required". jelikoz tam mam prechody celkem logicky je musi prerendrovat :0)) tudiz to je asi duvod teho 2hodinoveho renderingu pac je videt ze pri prolinacce frames jde cca po 500ms.

To Strapal: Sem popisoval ze jsem zvolil nadefinovany vystupni format SONY AVCHD 1920x1080i 5.1. Vubec nic jsem v nem nemenil pac to okamzite zacalo ten stream rendrovat.... Ale lepsi bude rendrovat zvuk zvlas.... do AC3 .....
Jo mi to taky u jednoho streamu z nekolika prefrcel bez "No Recompression Required". i kdyz info o souboru bylo stejny s ostatnima .... Vypada to ze tam maji bug a snad to opravi casem :0)) Buhvi co se temu nelibi ... Nevim jak mas nasteven projekt ... uz tam by mel bejt zvuk 5:1 ....

Nevim, ale celkem logicky bych predpokladal, ze pokud chci exportovat video bez prerendrovani nemel by to byt programove takovej problem .... Netusim proc tomu vnucuji rendering ... "No Recompression Required" by mel umet kazdej soft zabyvajici se strihem videa.... Videl bych to tak ze nejlepsi by bylo, kdyby tam byla funkce, ktera by vypla rendering a "jenom" by spojeny material pospojoval....
Strapal (26)|10.1.2010 19:14
Tak co, stale zadne nove zpravy jak spojit mts bez prepoctu ?
marcellom (103)|18.1.2010 16:44
[quote=GeorgeW;243410]Sony vegas 9b vetsinu materialu udela bez renderingu.. jenom prolinacky prerendruje a opet se prepne na bezrenderingovy mod.
Samozrejme je pouzit vystupni profil SONY 1920x1080i *.m2ts pokud se zmeni na jininy vystupni format treba na *.mp4, tak rendruje pokazde ....
aspon mi to tak funguje ... je videt ze na tom makli oproti jinym verzim .. :0))
Myslim, ze pokud bych to jen tak naskladal za sebe melo by to ficet bez renderingu... ale uz to mam hotovy, tak se s tim piplat nebudu. .....[/quote]

A zkoušel jsi to (nebo někdo jiný) přehrávat na HDD přehravačích?? Mě to chvilku běží a potom se zasekne obraz a nic...počítadlo přitom běží dál...prostě nepřehraje. Nejprve jsem myslel na chybu přehravače, ale už to tu někdo psal, že mu to dělá taky. Přerenderovaný to přehraje v pohodě...nevíte někdo jak na to?
jarino1978 (8045)|18.1.2010 17:54
[quote=marcellom;260942]A zkoušel jsi to (nebo někdo jiný) přehrávat na HDD přehravačích?? Mě to chvilku běží a potom se zasekne obraz a nic...počítadlo přitom běží dál...prostě nepřehraje. Nejprve jsem myslel na chybu přehravače, ale už to tu někdo psal, že mu to dělá taky. Přerenderovaný to přehraje v pohodě...nevíte někdo jak na to?[/quote]

- ono je to takto :
** 9.0b renderuje bez rekompresie najlepšie, ale obsahuje bug. To znamená, že ten výsledný súbor sa nedá prehrať ani v PC ( WMP ), po cca minúte ostane visieť, zvuk beží, obraz nie.Ale opravíš to napríklad cez tsmuxer za 3 min bez renderu...
** 9.0c- opäť je tam bug. To znamená, že renderuje s rekompresiou. Čiže tam natrieskaš 50 častí a zrazu neviem prečo sa mu zo 10 častí z neznámych príčin nepáči, a začne ich komprimovať.

Odporučím používať 9.0b.
marcellom (103)|18.1.2010 21:45
[quote=jarino1978;260957]- ono je to takto :
** 9.0b renderuje bez rekompresie najlepšie, ale obsahuje bug. To znamená, že ten výsledný súbor sa nedá prehrať ani v PC ( WMP ), po cca minúte ostane visieť, zvuk beží, obraz nie.Ale opravíš to napríklad cez tsmuxer za 3 min bez renderu...
** 9.0c- opäť je tam bug. To znamená, že renderuje s rekompresiou. Čiže tam natrieskaš 50 častí a zrazu neviem prečo sa mu zo 10 častí z neznámych príčin nepáči, a začne ich komprimovať.

Odporučím používať 9.0b.[/quote]

jak se to dá opravit v tsmuxeru....??? (a v 9.0c to lze taky opravit?)
marcello
jarino1978 (8045)|18.1.2010 22:15
[quote=marcellom;261020]jak se to dá opravit v tsmuxeru....??? (a v 9.0c to lze taky opravit?)
marcello[/quote]

v 9.0c to opravovať netreba
render z 9.0b opravíš v tsmuxeri jednoducho : vložíš, vyrenderuješ ako m2ts. to je všetko.
TV77 (265)|18.1.2010 23:05
[quote=Strapal;259218]Tak co, stale zadne nove zpravy jak spojit mts bez prepoctu ?[/quote]

VideoReDo V4, pokud vyhovuje výstup do TS.
michal_h (492)|19.1.2010 09:34
[quote=Strapal;259218]Tak co, stale zadne nove zpravy jak spojit mts bez prepoctu ?[/quote]

corel video studio X2 - spojí soubory bez přepočtu, ale nesmíš dělat žádné úpravy (přechody, titulky atd), když uděláš úpravy tak se tam objeví bugy
marcellom (103)|19.1.2010 18:16
[quote=jarino1978;261027]v 9.0c to opravovať netreba
render z 9.0b opravíš v tsmuxeri jednoducho : vložíš, vyrenderuješ ako m2ts. to je všetko.[/quote]

tak mě to nefunguje: renderoval jsem v 9.0c, proběhlo opravdu bez přepočtu všechno, následně prohnal tsmuxerem a výsledek se sekne po chvilce..když přeskočím dopředu o pár vteřin, zase běží, ale zase se sekne... :-( tak nevím
Alvin7 (13)|19.1.2010 22:42
Ahoj, potrebuju sestrihat ve Vegas 9.0b asi 2,5hodiny zaznamu z AVCHD (17Mbit/s) do 40minut. Planuju to udelat po kapitolach cca 8x5min. Mezitim nejaky titulek nebo animace z After Effects. Ale resim otazku jestli to cele delat v puvodnim 1920x1080 (tim padem i ty animace) anebo nejdriv puvodni soubory zkonvertovat treba do 1280x720. Jde mi o to abych mohl s Vegasem pracovat bez zasekavani pri nahledu a sestavovani sekvenci a taky o cas finalniho renderingu. Muze nekdo zkuseny doporucit jeho postup? Pripadne v cem a do jakeho formatu konvertovat puvodni AVCHD soubory?

Mam Athlon X2 3GHz,4GB RAM a na (ne)funkcnost smart renderingu nebo renedering s vyuzitim GPU moc nespoleham.