Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 23

Téma: jak se zbavit černých okrajů?

Nováček
    Registrace
    Jan 2008

Zdravím! poraďte prosím, jak se zvětšit v AltDVB obraz tak, aby byl na celou obrazovku 16:9... zoom umí jenom ProgDVB, ten mi ale najde jen polovinu programů oproti AltDVB a editace channel listu v ProgDVB se mi zatím moc nedaří...
    díky
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele Foolproof
    Registrace
    Mar 2004

Zkusil jsi dát pravé tl. na obraze ?

Nováček
    Registrace
    Jan 2008

ha ha, no tak tvoji radu jsem fakt potřeboval...
    AltDVB mi dává na výběr letterbox, 4:3 a 16:9, jenomže když dám 16:9 obraz se sice roztáhne na celou šířku obrazovky, ale nahoře a dole jsou černé pruhy a obraz je deformovaný (roztažený)... v ProgDVB to na celou obrazovku jde, ale jak jsem už psal, najde jen polovinu programů...

Je tu pořád Avatar uživatele mirekv
    Registrace
    Mar 2004

Zkusil jsem kdajaký přehrávač, ale AltDVB zrovna ne, tak nevím. Co vyzkoušet osvědčený DVBDream?

Registrace
    Mar 2004

Tak jsem zkoušel

720x576 - letterbox 16:9 - PAR 4:3 volba letterbox - správně.
    544x576 - letterbox 16:9 - PAR 4:3 volba letterbox - správně
    720x576 - 16:9 - PAR 16:9 volba 16:9 - správně.

Myslím, že nemá cenu pokračovat, ono ta zkouška byla stejně jenom demonstrativní, ani si nepamatuji, že v tomhle by byl u AltDVB problem.
    720x576 s PAR 16:9 vysílá leda ZDF,ARD,ORF, např. vysílání 16:9 CT má PAR 4:3.
    Altdvb nemá zoom.

Na obr. je vidět, že obraz je naprosto správně v okně, 4:3 s letterboxovaným obrazem o AR 16:9 a PAR 4:3.
    Na full screenu zmizí okraj vlevo a vpravo na monitoru 5:4, na monitoru 16:10 zůstanou pruhy, ale za to AltDVB nemůže. Na TV 16:9 OK.

Není co řešit.

StD StD je offline
    Je tu pořád Avatar uživatele StD
    Registrace
    Mar 2004

@Foolproof: Mimo tebou uvedené už teď v anamorfu 16:9 vysílají některé filmy (na FTA Astře) i Arte (vč. AC3), Pro7, Vox, RTL a RTL2 i 3Sat a celý Bouquet ARD. Nic jiného už ani negrabuji...

Registrace
    Mar 2004

Jasan, vystřelil jsem co mě napadlo.

Je tu pravidelně Avatar uživatele -Vl-
    Registrace
    Apr 2007

Citace Původně odesláno od Perun Zobrazit příspěvek
    Zdravím! poraďte prosím, jak se zvětšit v AltDVB obraz tak, aby byl na celou obrazovku 16:9... zoom umí jenom ProgDVB, ten mi ale najde jen polovinu programů oproti AltDVB a editace channel listu v ProgDVB se mi zatím moc nedaří...
    díky
    DVB Viever Pro má dobrý nástroje na zvětšování. Dá se plynule zvětšovat celý obraz a nebo i deformovat v jakémkoliv směru včetně i plynulého posunu.

Je tu pořád Avatar uživatele artam
    Registrace
    Mar 2004

Perun:
    Nie je mi jasne, co myslis tym, ze ProgDVB najde len polovinu programov. Po preskenovani vsetkych transponderov mi nasiel vsetky kanaly (aj momentlne prazdne, t.j. nevysielajuce).

Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od artam Zobrazit příspěvek
    Perun:
    Nie je mi jasne, co myslis tym, ze ProgDVB najde len polovinu programov. Po preskenovani vsetkych transponderov mi nasiel vsetky kanaly (aj momentlne prazdne, t.j. nevysielajuce).
    To je buď nešikovně napsané nebo na Nobelovu cenu.

Jestliže nevysílá.........nelze jej najít. Právě naopak, program s inteligentním skenem je vyřadí z databáze. Kdyby tomu tak nebylo, bylo by těch kanálů dnes k milionu.
    ----
    Formulace jsou nešikovné, autor dotazu myslí, že nenačel kanály, ale většinou se jedná o to, že blbě rozlouskl PMT a nepojmenoval je, jsou tedy zařazeny buď jako datové nebo jako Noname apod.

Nováček
    Registrace
    Jan 2008

..nevím jestli si rozumíme - AltgDVB mi pořady ve formátu 16:9 nedokáže zobrazit na celou obrzovku (obr.1) zatímco ProgDVB to umí - zoom 133% a je to bez okrajů (obr.2), Alt DVB to sice roztáhne na šířku, ale ne na výšku - tím pádem je obraz deformovaný...
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: CT24 v AltDVB letterbox.JPG 
Zobrazení: 126 
Velikost: 33.0 KB 
ID: 3078   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: CT24 v ProgDVB zoom133%.JPG 
Zobrazení: 154 
Velikost: 36.1 KB 
ID: 3079   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: CT24 v AltDVB roztazeny.JPG 
Zobrazení: 133 
Velikost: 29.0 KB 
ID: 3080  

Je tu pořád Avatar uživatele artam
    Registrace
    Mar 2004

Foolproof>
    Ale no tak, presne vies, ako som to myslel s tymi prazdnymi kanalmi - zvycajne sa jedna o rezervy alebo testovacie kanaly na transponderi, ukaze sa ti signal, mozes si zistit jeho silu - kanal zije, ale prd na nom vysielaju. Chces to viac polopatisticky?

A na tu nobelovku ma mozes navrhnut...

Registrace
    Mar 2004

OK, ale vysílají i když prd.Jinak bys to nechytil.

Možná se toho chytí některý z "odborných " redaktorů jednoho renomovan0ho portálu a napíše, že se

objevily náznaky existence tak dokonalého ladicího algoritmu, který heuristicky zapíše do datebíze i kanály, které normálně nevysílají.

Jsou tam často články tohoto druhu.

to perun

Ale ty ukazuješ televizi, ne monitor a televizi si přece můžeš natvrdo upravit pomocí ovladačů grafiky a navíc, pokud používáš televizi, tak si nastav VMR7 nebo overlay a při režimu theatre nebo jak se to, budeš mít obraz na full screen vždy, bez ohledu na stav na monitoru 1. Tedy i když to bude na liště nebo v trayi, na tv bude vždy full screen obraz a v jaké velikost se nastavuje ovladači grafiky, můžeš centrovat, pan scan, posunovat - prostě všecko.

Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od Perun Zobrazit příspěvek
    ..nevím jestli si rozumíme - AltgDVB mi pořady ve formátu 16:9 nedokáže zobrazit na celou obrzovku (obr.1) zatímco ProgDVB to umí - zoom 133% a je to bez okrajů (obr.2), Alt DVB to sice roztáhne na šířku, ale ne na výšku - tím pádem je obraz deformovaný...
    Jinak který kanál podle tebe vysílá 16:9 ?

CT24 ne

Je tu pořád Avatar uživatele mirekv
    Registrace
    Mar 2004

Foolproof: Jak jsi přišel na to, že ČT24 ne?

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 18-06-2011, 19:47
  2. LG 42PJ650 vypálení černých pruhů?
    Od venerea v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 05-11-2010, 14:56
  3. LCD: Presahovani okraju TV pri 1080p
    Od Dudyneq v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 3