Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

stažení videa z DVD do Pinnacle Studio 11

Honza K (2)|4.10.2008 11:52
Budu vděčný, pokud mi někdo poradí s následujícím problémem. Přátelé mi předali DVD, z kterého chci stáhnout určité pasáže a zkompletovat s mojí nahrávkou. V Pinnacle Studio v Editaci kliknu na Soubor-Importovat soubor disků DVD, zaškrtnu soubor, co chci přenést,... Přenese se mi do složky Pinnacle práce s koncovkou .mpg. Problémem je, že se přenese pouze obraz, nikoliv zvuk.
U tohoto a dalších DVD stejných přátel je, že při přehrávání na DVD je vše v pořádku. Pokud přehrávám tyto DVD na počítači, tak je nezkresleně přehraje pouze vypalovačka NERO - v širokoúhlém formátu a se zvukem. Windows Media Player je přehraje širokoúhle, ale bez zvuku, a BS Player je přehraje se zvukem, ale ve formátu 4 : 3, tzn. zkrácené v podélném směru, tj. špatný obraz.
Pokud jsem přenášel pasáže z mnou vyrobeného DVD do Pinnaclu, proběhlo to bez problémů, správně se přenesl obraz i zvuk.
Děkuji za rady.
Honza
Foolproof (2713)|4.10.2008 13:26
1. Zvuků tam může být více
2. Pokud to bude AC3, nemusí být aktivní všechny pluginy SN ????
3. Pomocí VobEdit rozdělit na audio a video a dát do timeline takto
Honza K (2)|5.10.2008 18:27
Děkuji, ale neporozuměl jsem.
Jako začátečníkovi mi není jasné co je AC3, a nevím, co znamená, že nemuší být aktivní všechny pluginy SN???

3) pomocí VobEdit rozdělit na audio a video a dát do timeline takto - vzhledem k tomu, že z DVD se mi přenese jen video, nikoliv audio, nemůžu je rozdělit.
Nebo bylo myšleno rozdělit je už na DVD ? To nevím, zda je možné,

Děkuji
Honza
Foolproof (2713)|5.10.2008 18:36
To je těžké.
Každá funkce v Pinnaclu se musí koupit a podle toho, co máš zaplacené, to ti jede. Za co zaplatíš, za to dostaneš klíč, který tu funkci odemkne. To, že nevíš co je to AC3 je náznak, ze kterého lze usuzovat, že možnost zpracování zvuku AC3 nemáš zaplacenu, protože by sis to snad pamatoval.

Takže ti to nahrá jenom video.
VobEdit je jiný program, který ti jednak identifikuje, co za sračky na tom DVD jsou a jednak ti video i audio z toho DVD vyseparuje a je musrdečně jedno, co máš nebo nemáš v tom Pinnacle zaplaceno.