Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

vypalovačka versus videorekordér

peis (13)|4.10.2008 05:19
prosím o radu:
mám problém s vypalováním avi souboru na dwd+/-rw; dwd-ram , používám nero, vypaluji jako datový disk a ve videorekordéru panasonic mi to nejede. Tentýž soubor vypálím na CD nebo i dvd +/-r tak to jede. v pc jedou samozřejmě všechny, vlastním vypalovačku Samsung SH-S223F. problém je v tom, že videorekordér hlásí že disk je špatně naformátován a formátováním obsah vymaže, takto naformátovaný disk pc hlásí jako že není prázdné a vymaže ho a pořád dookola. řekl bych, že dělám někde chybu a netuším kde... pora'dte mi prosím.. dík
Pitomec (10211)|4.10.2008 20:29
Chyba bude asi v tom, že ten Panasonic nepodporuje datové soubory z DVD disku, ale pouze z CD disku - k tomu je nejlepší koupit nějaký obyč. DVD player za pár stovek (ten s tím problém obvykle nemá).
Foolproof (2713)|4.10.2008 22:02
Hm...
Kdyby tomu tak bylo, tak by přece nehrály ani ty aviny, které jsou na DVD-R a DVD+R, to mu jede.
Podle mě je finta

a) to co dělá na DVD RW nemá finalizované, proto to nejede
b) DVD RAM nebo i to DVD RW musí mít file system, který má rád (já nevím jaký, UDF 2.5, ISO 9660, co já vím, chce to udělat testy nebo přečíst návod, nežere třeba všechny profily, tak ho pomocí IMGBurn ošvindlovat a označit jej za DVD ROM to sežrat musí.

Že je to špatně naformátované je u DVD RAM velice pravděpodobné.Pokud v systemu kraluje nějaké InCD apod.

Drtivou většinu problémů s DVD RAM řeší TotalCommander:-E :-E . protože na rozdíl od Exploreru věci nahrané v Panasonicu přečte.

DVD RAM pro Panasonic by mělo být naformátováno UDF 1.5,2.0,(2.5 bohužel nevím) nebo FAT32 .
peis (13)|5.10.2008 06:02
[QUOTE=Foolproof;194681]Hm...
Kdyby tomu tak bylo, tak by přece nehrály ani ty aviny, které jsou na DVD-R a DVD+R, to mu jede.
Podle mě je finta

a) to co dělá na DVD RW nemá finalizované, proto to nejede
b) DVD RAM nebo i to DVD RW musí mít file system, který má rád (já nevím jaký, UDF 2.5, ISO 9660, co já vím, chce to udělat testy nebo přečíst návod, nežere třeba všechny profily, tak ho pomocí IMGBurn ošvindlovat a označit jej za DVD ROM to sežrat musí.

Že je to špatně naformátované je u DVD RAM velice pravděpodobné.Pokud v systemu kraluje nějaké InCD apod.

Drtivou většinu problémů s DVD RAM řeší TotalCommander:-E :-E . protože na rozdíl od Exploreru věci nahrané v Panasonicu přečte.

DVD RAM pro Panasonic by mělo být naformátováno UDF 1.5,2.0,(2.5 bohužel nevím) nebo FAT32 .[/QUOTE]

tak moment..
jak finalizované co to je (pálím pomcí nera)?
hledal jsem v návodu a bohužel jsem nenašel jaký file system by měl mít .... nicméně jsem se dopídil k informaci, že dwd-rw podporuje pouze formáty DVD Video a DVD VR (což je zřejmě formát v kterém paňas nahrává) takže tam by to bylo vyřešeno, rovněž dvd ram (pouze dvd vr) ale proč mi to nežere dwd rw+ nechápu ... z toho by to umělo číst vše a přece ne ... ještě to zkusím obalamutit...