Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Fotografie na Tv jsou prilis tmave

jendau (16)|3.10.2008 15:25
Pri prohlizeni fotografii na Tv obrazovce jsem narazil na problem, ze detaily v tmavsich plochach na fotografii byly temer nerozeznatelne. Pomohlo az vyhnani jasu temer na maximum (kdy uz tmave okraje mimo fotografii šedě zarily) a vyrazne zatemneni v mistnosti.
Zajimave bylo, ze problem se vyskytl jak na nove LCD tv (Panasonic) tak i na stare CRT tv (Sony). Pritom zobrazeni te same (nijak neupravene) fotografie na pocitacovem LCD monitoru je v poradku a neni treba jas nijak zvysovat (mam ho cca na 50%).

Resil jste nekdo podobny problem a mate nejake tipy co s tim?

Ja jsem prisel na reseni - jiz zminena regulace jasu na tv + zatemneni mistnosti, nebo upravit samotnou fotografii (zvysit gamma korekci). Nicmene obe tato reseni se mi zdaji celkem nesikovna.
jendau (16)|3.10.2008 16:20
Jeste doplnuji, ze jako zdroj signalu pro tv byl hdd prehravac ellion HMR-350A pripojeny pres HDMI nebo SCART.
Zdroj signalu pro monitor bylo PC s graf. kartou nVidia pripojene pres DVI.
radon (142)|3.10.2008 16:38
no já mám fotky přes USB vstup TV i přes HDMI propojený PC porovnatelné kvality s těmi na stolním LCD. Kdybych tedy narazil na případ, že přes DVD nebo HDD přehrávač jsou příliš tmavé, asi bych podezříval ten přístroj :-) Naštěstí už snad většina TV umožňuje nastavit si kontrast/jas/gammu pro každý vstup jinak ... takže asi tak.
Foolproof (2713)|3.10.2008 16:47
Příčin může být milion.
Nejčastější je, že fotografie mají třeba profil 16-235 a player očekává 0-255 nebo naopak (Adobe profil), může nerozumět progresivní kompresi. může to být colorspace 4:4:4 až 4:2:0.
Platí jedno.
Fotografie, které jsou upraveny tak, aby byly dobré na stolního playeru jsou dobré i na PC, naopak to neplatí.

Editor ACDSee umí dělat batchconvert, tedy vyzkoušet na vzorku, zkusil bych pouze automatické exposure a uložit jako 100% kvality.

Osobně tam nemám žádné extra parametry - používám colorspace sRGB, Huffmana a vzorkování barev horizontální
jendau (16)|4.10.2008 11:32
[QUOTE=radon;194510]... Naštěstí už snad většina TV umožňuje nastavit si kontrast/jas/gammu pro každý vstup jinak ... takže asi tak.[/QUOTE]

Myslm, ze prave nastaveni gamma na tv bude ten nejjednodussi postup. Muzu se zeptat co mate za tv? Prave na tom Panasonicu (bohuzel nevim presny typ) jsem nastavnei gammy nikde neobjevil ani moznost nastavit si parametry pro kazdy vstup zvlast.
radon (142)|4.10.2008 13:10
no já mám Samsung 656, ale gamma pro externí vstupy není v žádném samostatném menu, je jen jedna společná. Ale když ji nastavím na HDMI1, tak si ten vstup tu hodnotu pamatuje i pro příště a na jiném vstupu zůstane jiná hodnota ...
Pokud se ti to tak nechová, tak je dobrá rada drahá. Ano existují programy které ti hromadně překonvertují fotky v celém adresáři, ale to je fakt nešikovné. Spíše bych se asi zajímal, jestli to není vada toho přehrávače a snažil se o výměnu.
Foolproof (2713)|4.10.2008 13:13
Mám už 4tý player a každý ukazoval jinak a z karty strčené přímo do TV je to zase jinak.
RedBaron (90)|5.10.2008 22:31
Průser bude v přehrávači, já když si svoje fotky teď pustím přes PS3 na Samsungu LE46A656 s doprovodem hudby, tak si říkám, že přesně takhle jsem je vždycky chtěl vidět, kvalita parádní. Režim film, teplé barvy II, vyvážení bílé 23 červená, 25 zelená, 22 modrá, v servisním menu jsem si nehrál a naprostá spokojenost :o)
radon (142)|6.10.2008 10:18
RedBaron: a když porovnáš stejnou fotku z PS3 & USB vstup, máš tam nějaký rozdíl ? Já mám foto z USB oproti HTPC barevně totožné, ale to z USB je takové nějaké ostřejší, skoro až nepřirozeně.

U Foolprofa mne zarazilo, že se mu liší i foto z karty od toho na LCD monitoru, to už je fakt divné. To bych se začal zajímat i zkušenosti dalších uživatelů stejného modelu TV ...
Foolproof (2713)|6.10.2008 13:07
[quote=radon;194886]
U Foolprofa mne zarazilo, že se mu liší i foto z karty od toho na LCD monitoru, to už je fakt divné. To bych se začal zajímat i zkušenosti dalších uživatelů stejného modelu TV ...[/quote]

Zarazilo

Vem si fotku v jpg a zkus ACDSee a PhotoShop, na stejném monitoru, každá bude jiná. Každý program používá jiný profil barev jako default. Pak zkus CorelPaint a zase jsi s odstíny jinde.
Nejlepší porovnání je na takové fotce nějaké ho kvítka, hned máš 3 druhy.
radon (142)|6.10.2008 19:17
aha oprava, to mělo být : u Jendau mne zarazilo, že se mu liší ...
To že se mohou drobně lišit barvy u různých graf. programů je normální (i když buď mám blbé oči nebo monitor, ale pokud jsou obě v RGB a neporovnávám je vedle sebe, tak rozdíl většinou nepoznám)
RedBaron (90)|7.10.2008 09:29
Já mám v profilu monitoru na kompu přímo profil Nikon sRGB takže už se mi neliší fotky při úpravě od fotek při prohlížení. Ale na té TV vypadají lépe než na monitoru, přece jen je to TN sonka monitor z roku 2004 a Samsung je S-PVA panel. Výstup z kompu do telky doma nemám na přímé porovnání.