Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Využití funkce 100Hz Motion Plus, Try motion,...?

marshalx (23)|3.10.2008 00:06
Zdravím všechny.
Zajímalo by mě kdo používá na TV LCD při přehrávání HD filmů funkci 100Hz Motion Plus, Try Motion, apod..., která dopočítává snímky a tím je obraz plynulý.
Jaké jsou vaše zkušenosti s touto funkcí? Vypadají HD filmy líp nebo jim ta plynulost nesedí?
RedBaron (90)|3.10.2008 01:28
Kdyby to spolehlivě fungovalo tak by to bylo dobrý. Ale moje zkušenost je taková, že to běží chvíli plynule, pak to má problém dopočítat a vypadne snímek nebo je část obrazu prostě dopočítaná špatně, typicky pohybující se předměty protínající nějaký jiný předmět. Tak jsem to vypnul.
majkicz (872)|3.10.2008 08:56
[COLOR="Navy"]Pouzil jsem poprve u F1 ted v nedeli na hodnotu Medium a pohoda :). Ale na filmy to vypinam, dela to z toho "telenovela vzhled"[/COLOR]
martan0001 (1)|4.10.2008 20:25
Mohl by mi někdo prosím vysvětlit, jak funguje těch 100 Hz u LCD, popř plazem, když má panel zobrazovací frekvenci jen 50/60 Hz ?

Moc děkuju
Honza23 (80)|4.10.2008 20:48
Já osobně ji mám vypnutou,sice při zapnutí je vidět,že je obraz o něco plynulejší ale zase jsou tam pak občas vidět různé artefakty.To jsou moje zkušenosti s připojením externích zařízení(HD receiver apod.) ale nevím jak je tomu třeba u analogu nebo DVB-T.
w-one (93)|5.10.2008 12:16
Přesně jak popisují všichni nade mnou. Právě jsem teď ve stádiu testování HD a BR ripů na Tvix a musím říct, že mi nějak funkce jako Perfekt Pixel 3HD a 100Hz spíše obraz deformují. Na jednu stranu je obraz plynulý při pohybu, ale na druhou stranu se objevují různé artefakty jako různě rozmazané jako by "vodní" plochy při rychlém pohybu atd. Taky telenovela efekt spíš může někomu vadit - mně třeba tolik nevadí, manželce připadá příliš televizní ;-). Nevím tedy, na čem už bude obraz vypadat lépe, když máme FullHD placky a BR ripy. V podstatě to nej co můžeme mít a stejně ten obraz není dokonalý. Jestli to může dělat že jde o rip tzn. s mnohdy víc než poloviční kompresí nebo fakt už nevím. Pokud tyto funkce vypnu, obraz je zase při pohybu trhanější a hůře zaostřený. Tak jsem trochu zklamaný.
jarda50 (1424)|5.10.2008 15:24
w-one jsem přesvědčen, že u Tebe to je těma ripama. Pokud by si jel klasický signál HD tak nic asi nenajdeš. Já mám TV bez teto fičury, ale obraz je v pohodě a to i při rychlých scénách. U Tebe je to asi tím, že procesor TV je počtně více namáhán a navíc ještě dopočítat zdvojení snímků. Uvědom si, že díky té kompresi to upscaler v TV musí více očítat a to dá zabrat.
w-one (93)|5.10.2008 17:48
[QUOTE=jarda50;194767]w-one jsem přesvědčen, že u Tebe to je těma ripama. Pokud by si jel klasický signál HD tak nic asi nenajdeš. Já mám TV bez teto fičury, ale obraz je v pohodě a to i při rychlých scénách. U Tebe je to asi tím, že procesor TV je počtně více namáhán a navíc ještě dopočítat zdvojení snímků. Uvědom si, že díky té kompresi to upscaler v TV musí více očítat a to dá zabrat.[/QUOTE]

Ani nevím, že ta moje placla ještě dopočítává, resp. jsem to snad v manuálu nikde nenašel. Pouštím to přes Tvix a tam mám nastaveno 1080i. Nicméně nemám možnost zjistit, jak by to bylo s plným BR diskem. Nikde jsem ještě nenašel kopii 1:1 z BR ale jenom komprimované ripy do 10GB. Je to pořád samé nastavování u různých typů zdroje, jiných ripů atd. Pořád dokola jako blbec. Proč nemůže být zapnu placku, podívám se na super obraz, spokojeně odcházím spát :-(.
jarda50 (1424)|5.10.2008 19:43
w-one to znám a jsem z toho taky občas jelen. Holt z HDMI se udělalo multimediální konektor s implementací HDCP a pod. a k tomu aby jsi vystudoval další obory aby bylo možno to vůbec rozjet. Jako dement jsem si užil s vadným HDMI kabelem.