Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Video bez zvuku

plechr (21)|3.12.2004 09:51
Ahoj. Potřeboval bych poradit. Nejsem žádný odborník, ohledně převodu nahrávek z DV kamery na DVD disk. Chtěl bych výsledné video přehrávat ve stolním přehrávači. Takže o co mi jde. Z kamery stáhnu film přes winDV na hard disk, dále ho přes program MainConcept MPEG encoder jednoduše překóguji do jednoho znabízených formátů. Nic nestříhám ani neupravuji. Pokud nastavím výsledný formát SVCD,tak je vše v pořádku, jen je poznat ztráta kvality obrazu. Pokud dám výsledný formát DVD, který je v nabídce, tak sice obraz je dobrý, ale nejde mi zvuk. Nebo lépe řečeno, zvuk jde , ale jen, pokud přehrávám disk na PC. Pokud dám disk DVD do přehrávače, tak je ticho. Co dělám špatně?
stayman (12393)|3.12.2004 10:09
No ze nevies do akeho zvuku delas a ani nevies, aky zvuk ti udela ten DVDprehravac :-D
plechr (21)|3.12.2004 11:11
Dobře, vždyť píšu, že nejsem žádný odborník. DVD přehrávač jsem si koupil teprve nedávno a tak se o tuto problematiku začínám teprve zajímat. V tom encodéru je všechno nastavené, já tam akorát nastavím zdrojový soubor a požadovaný formát. Nevím, jak a jaký zvuk nastavit, aby to hrálo i ve výsledném formátu DVD. Postupuji vždy stejně, i když dám SVCD nebo DVD formát. SVCD v počítači i v přehrávači hraje, DVD v počítači ano , v přehrávači né. Pokud jsem se díval na parametry zvuku, tak se mi zdáli stejné u obou pokusů. Jo, a ještě nevím, jestli správně postupuji při vypalování na DVD disk. Já dám v Neru vytvořit datový disk a soubor tam nakopíruji. Chtěl jsem dát vytvořit DVD video, nebo jak to tam píše, ale to mi napíše, že nejsou žádné kompatibilní soubory. Může mi někdo poradit, jak postupovat?
stayman (12393)|3.12.2004 14:28
Vypalovanie s tym nema vobec nic spolocne, aspon nemaloby... A prosim uz napis konecne co je to za zvuk (PowerDVD ma info, alebo si stiahni GSpot) a aj napis, co je to za shunt DVDprehravac, inak ti niet pomoci :((
plechr (21)|3.12.2004 15:55
Teď nejsem doma, takže info ke zvuku nevím, jo a jaké info to má být. Něco jako: Sample rate: 44100, Samples 4799232, Bit per sample 16, Channels 2 ? Toto jsem opsal z jiného souboru, jinak teď nevím, co to doma dávalo. Jinak, přehrávač je Sencor SDV 2510. Ještě tam je volba mezi layer 1, layer 2, LPCM a WAVE. Co tam má teda správně být?
stayman (12393)|3.12.2004 15:56
To mi povies ty, co to ma byt :-D
plechr (21)|3.12.2004 16:11
Co to má být nevím, proto se tu ptám, co tam mám nastavit. Abych byl přesnější, toto jsem opsal info k audiu z MainConcept MPEG encodéru. Jinak nastavit se z audia toho moc nedá. Nabízí to jen toto, co jsem psal. Jaké info jsi teda myslel?
plechr (21)|6.12.2004 06:47
Tak jsem na to zdá se přišel, pokud dám výsledný formát DVD,video je v rozlišení 720 x 576 pixelů, audio frekvence je 48000Hz, a zvuk mi nejde. Pokud ale zvolím formát MPEG2, rozlišení videa zůstane stejné, audio ale má frekvenci 44100Hz. Toto jde přehrát na DVD přehrávači i se zvukem, kvalita obrazu je stejná jak u předchozího formátu DVD. Je možné, že ten přehrávač nezvládá tu frekvenci 48000Hz? A jaký je vlastně rozdíl mezi nabízenými formáty DVD a MPEG2 při stejném rozlišení ( kromě té frekvence zvuku ) ?
Ras2 (79)|6.12.2004 08:46
Pokial viem tak 48kHz je standart pre DVD video. Neviem isto, ale DVD Architect by mal ten zvuk opravit. Ak nie, StayMan ma isto ...:-E
stayman (12393)|6.12.2004 11:18
Ja robim vsetko v AC3, nevidel som player, ktory by to neprehral :-)