Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 8 z 8

Téma: keci v ČT o digitalizaci

Je tu pravidelně
    Registrace
    Feb 2007

Dnes jsem čistě náhodou pustil pořad Černé ovce a nestačil jsem se divit co všechno jsou schopni napovídat lidem ohledně "úspěšné" digitalizace.
    Digitál má určitě více plusů než mínusů, ale aby srovnávali na dvou stejných TV přijímačích špatný signál z analogu, který má končit a nového digitálu....pokud by pustili do obou televizí stejně "kvalitní" signál, tak na té analogové sice uvidíte hodně zrnitý obraz, ale na digitálu uvidíte přinejlepším kostičky.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pravidelně
    Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od Pavel_tempx2 Zobrazit příspěvek
    Dnes jsem čistě náhodou pustil pořad Černé ovce a nestačil jsem se divit co všechno jsou schopni napovídat lidem ohledně "úspěšné" digitalizace.
    Digitál má určitě více plusů než mínusů, ale aby srovnávali na dvou stejných TV přijímačích špatný signál z analogu, který má končit a nového digitálu....pokud by pustili do obou televizí stejně "kvalitní" signál, tak na té analogové sice uvidíte hodně zrnitý obraz, ale na digitálu uvidíte přinejlepším kostičky.
    Nepochopil jsem poentu. O co teda přesně jde?

Je tu pravidelně
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od Aliens_II Zobrazit příspěvek
    Nepochopil jsem poentu. O co teda přesně jde?
    O to, že lidem nepodávají pravdivé informace a pletou jim hlavu. Ano digitalizace je určitě přínos. Přirovnávat programy k dopisům, kdy po analogové trase jdou všechny zvlášť a po digitální jdou všechny v jednom balíčku je hezké, ale poněkud zkreslující, pokud nedodají, že v analogové formě mají daleko větší velikost (více textu v dopise) než v digitální (méně textu, zato více obrázků - EPG...).
    Celý pořad je na iVysílání ČT.
    Pokud porovnám příjem analogového a digitálního vysílání z kvalitního zdroje, tak není možnost na televizoru poznat rozdíl. Záměrné zhoršování signálu analogové televize během přechodu je už jiná (marketingová) věc.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od Pavel_tempx2 Zobrazit příspěvek
    O to, že lidem nepodávají pravdivé informace a pletou jim hlavu. Ano digitalizace je určitě přínos. Přirovnávat programy k dopisům, kdy po analogové trase jdou všechny zvlášť a po digitální jdou všechny v jednom balíčku je hezké, ale poněkud zkreslující, pokud nedodají, že v analogové formě mají daleko větší velikost (více textu v dopise) než v digitální (méně textu, zato více obrázků - EPG...).
    Celý pořad je na iVysílání ČT.
    Pokud porovnám příjem analogového a digitálního vysílání z kvalitního zdroje, tak není možnost na televizoru poznat rozdíl. Záměrné zhoršování signálu analogové televize během přechodu je už jiná (marketingová) věc.
    Jo táák, jasný. Ale si to vem , jo. Když bys musel prostě nějak těm dědečkům a stařenkám vysvětlit o co jde a že prostě nemáš jinou šanci, než na to DVB-T přejít, tak nějak to musíš vychválit a udělat z těch lidiček v podstatě ovce. Ale to dělá i reklama, no. Prostě asi jiná možnost není.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od Aliens_II Zobrazit příspěvek
    Jo táák, jasný. Ale si to vem , jo. Když bys musel prostě nějak těm dědečkům a stařenkám vysvětlit o co jde a že prostě nemáš jinou šanci, než na to DVB-T přejít, tak nějak to musíš vychválit a udělat z těch lidiček v podstatě ovce. Ale to dělá i reklama, no. Prostě asi jiná možnost není.
    Jenže oni to udělají tak srozumitelně, že potom přijdou podomní prodejci od O2 a začnou těm stařenkám vyhrožovat, že jim koncem roku nepůjde TV a jedinou alternativou je O2TV.

Je tu pořád
    Registrace
    Apr 2004

Tak jsem se na to ted podival a soudruh Kremen je peknym nastrojem lzive propagandy. Pokud je alespon trosku odbornik, tak je smutne, ze se necha zmanipulovat k takove falesne demonstraci.
    A pokud by se chteli ohanet spatnymi prijmovymi podminkami analogu, tak digital bude siren stejnou cestou vzduchem, takze ve slozitem terenu to vyjde na stejno, pouze s tim rozdilem, ze na analogu cosi je videt porad, ale digital zamrzne a mas po zizalkach.
    Kdyz nezasvecenym divakum predvedu CT1 a CT2 z analogu a digitalu Multipl A, tak zatim vsichni se shodli na lepsi kvalite analogu.

Čestný člen Avatar uživatele clee
    Registrace
    Mar 2004

no sorry, ale ja mam 32" bravii coz je na pomery lcd slabsi prumer a kdyz tu 15km od zizkovskyho vysilace naladim analog tak je obraz k zbliti hnusnej, na dvbt sice litaj kosticky ale ja necumim na obrazovku z dvaceti centimetru takze mi to tolik nevadi, ale neni tam aspon deset duchu a obraz nezrni jako prase, rozdil je znat i na prastary crt sharp...

Je tu pravidelně Avatar uživatele BOBA
    Registrace
    May 2004

Citace Původně odesláno od clee Zobrazit příspěvek
    no sorry, ale ja mam 32" bravii coz je na pomery lcd slabsi prumer a kdyz tu 15km od zizkovskyho vysilace naladim analog tak je obraz k zbliti hnusnej, na dvbt sice litaj kosticky ale ja necumim na obrazovku z dvaceti centimetru takze mi to tolik nevadi, ale neni tam aspon deset duchu a obraz nezrni jako prase, rozdil je znat i na prastary crt sharp...
    Clee: jestli Hroch nemyslel srovnatelné podmínky kvality příjmu a na crt.Např. já sedím na místní kabelovce a tam si docela slušně vyhráli s analogem, takže když si přepnu na digitál tak jsem si původně myslel, že rozdíl bude takový, že sednu na zadek a budu nadšený. Bohužel, zázrak se nekonal. Sledováno na plazmě 107cm.

Podobná témata

1. šum v obraze při digitalizaci VHS
    Od Tomas2408 v sekci Zachytávání videa
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 22-01-2010, 11:21
  2. VD: Jak jste připraveni na digitalizaci?
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 01-02-2009, 14:06
  3. skener na digitalizaci negativu
    Od strelec_oldd v sekci Volná témata
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 27-01-2007, 16:00
  4. rozlišení pro digitalizaci VHS kazet
    Od tom654 v sekci Editace videa
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 23-01-2007, 10:40
  5. NOVA ODBLOKOVALA DIGITALIZACI