Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

keci v ČT o digitalizaci

Pavel_tempx2 (829)|29.9.2008 20:32
Dnes jsem čistě náhodou pustil pořad Černé ovce a nestačil jsem se divit co všechno jsou schopni napovídat lidem ohledně "úspěšné" digitalizace.
Digitál má určitě více plusů než mínusů, ale aby srovnávali na dvou stejných TV přijímačích špatný signál z analogu, který má končit a nového digitálu....pokud by pustili do obou televizí stejně "kvalitní" signál, tak na té analogové sice uvidíte hodně zrnitý obraz, ale na digitálu uvidíte přinejlepším kostičky.
Aliens_II (380)|29.9.2008 21:08
[QUOTE=Pavel_tempx2;193784]Dnes jsem čistě náhodou pustil pořad Černé ovce a nestačil jsem se divit co všechno jsou schopni napovídat lidem ohledně "úspěšné" digitalizace.
Digitál má určitě více plusů než mínusů, ale aby srovnávali na dvou stejných TV přijímačích špatný signál z analogu, který má končit a nového digitálu....pokud by pustili do obou televizí stejně "kvalitní" signál, tak na té analogové sice uvidíte hodně zrnitý obraz, ale na digitálu uvidíte přinejlepším kostičky.[/QUOTE]

Nepochopil jsem poentu. O co teda přesně jde?
Pavel_tempx2 (829)|29.9.2008 21:31
[QUOTE=Aliens_II;193789]Nepochopil jsem poentu. O co teda přesně jde?[/QUOTE]

O to, že lidem nepodávají pravdivé informace a pletou jim hlavu. Ano digitalizace je určitě přínos. Přirovnávat programy k dopisům, kdy po analogové trase jdou všechny zvlášť a po digitální jdou všechny v jednom balíčku je hezké, ale poněkud zkreslující, pokud nedodají, že v analogové formě mají daleko větší velikost (více textu v dopise) než v digitální (méně textu, zato více obrázků - EPG...).
Celý pořad je na iVysílání ČT.
Pokud porovnám příjem analogového a digitálního vysílání z kvalitního zdroje, tak není možnost na televizoru poznat rozdíl. Záměrné zhoršování signálu analogové televize během přechodu je už jiná (marketingová) věc.
Aliens_II (380)|29.9.2008 21:34
[QUOTE=Pavel_tempx2;193794]O to, že lidem nepodávají pravdivé informace a pletou jim hlavu. Ano digitalizace je určitě přínos. Přirovnávat programy k dopisům, kdy po analogové trase jdou všechny zvlášť a po digitální jdou všechny v jednom balíčku je hezké, ale poněkud zkreslující, pokud nedodají, že v analogové formě mají daleko větší velikost (více textu v dopise) než v digitální (méně textu, zato více obrázků - EPG...).
Celý pořad je na iVysílání ČT.
Pokud porovnám příjem analogového a digitálního vysílání z kvalitního zdroje, tak není možnost na televizoru poznat rozdíl. Záměrné zhoršování signálu analogové televize během přechodu je už jiná (marketingová) věc.[/QUOTE]

Jo táák, jasný. Ale si to vem , jo. Když bys musel prostě nějak těm dědečkům a stařenkám vysvětlit o co jde a že prostě nemáš jinou šanci, než na to DVB-T přejít, tak nějak to musíš vychválit a udělat z těch lidiček v podstatě ovce. Ale to dělá i reklama, no. Prostě asi jiná možnost není.
Pavel_tempx2 (829)|29.9.2008 21:43
[QUOTE=Aliens_II;193795]Jo táák, jasný. Ale si to vem , jo. Když bys musel prostě nějak těm dědečkům a stařenkám vysvětlit o co jde a že prostě nemáš jinou šanci, než na to DVB-T přejít, tak nějak to musíš vychválit a udělat z těch lidiček v podstatě ovce. Ale to dělá i reklama, no. Prostě asi jiná možnost není.[/QUOTE]

Jenže oni to udělají tak srozumitelně, že potom přijdou podomní prodejci od O2 a začnou těm stařenkám vyhrožovat, že jim koncem roku nepůjde TV a jedinou alternativou je O2TV.
1hroch (865)|30.9.2008 06:39
Tak jsem se na to ted podival a soudruh Kremen je peknym nastrojem lzive propagandy. Pokud je alespon trosku odbornik, tak je smutne, ze se necha zmanipulovat k takove falesne demonstraci.
A pokud by se chteli ohanet spatnymi prijmovymi podminkami analogu, tak digital bude siren stejnou cestou vzduchem, takze ve slozitem terenu to vyjde na stejno, pouze s tim rozdilem, ze na analogu cosi je videt porad, ale digital zamrzne a mas po zizalkach.
Kdyz nezasvecenym divakum predvedu CT1 a CT2 z analogu a digitalu Multipl A, tak zatim vsichni se shodli na lepsi kvalite analogu.
clee (6592)|4.10.2008 02:30
no sorry, ale ja mam 32" bravii coz je na pomery lcd slabsi prumer a kdyz tu 15km od zizkovskyho vysilace naladim analog tak je obraz k zbliti hnusnej, na dvbt sice litaj kosticky ale ja necumim na obrazovku z dvaceti centimetru takze mi to tolik nevadi, ale neni tam aspon deset duchu a obraz nezrni jako prase, rozdil je znat i na prastary crt sharp...
BOBA (590)|4.10.2008 11:04
[QUOTE=clee;194582]no sorry, ale ja mam 32" bravii coz je na pomery lcd slabsi prumer a kdyz tu 15km od zizkovskyho vysilace naladim analog tak je obraz k zbliti hnusnej, na dvbt sice litaj kosticky ale ja necumim na obrazovku z dvaceti centimetru takze mi to tolik nevadi, ale neni tam aspon deset duchu a obraz nezrni jako prase, rozdil je znat i na prastary crt sharp...[/QUOTE]

Clee: jestli Hroch nemyslel srovnatelné podmínky kvality příjmu a na crt.Např. já sedím na místní kabelovce a tam si docela slušně vyhráli s analogem, takže když si přepnu na digitál tak jsem si původně myslel, že rozdíl bude takový, že sednu na zadek a budu nadšený. Bohužel, zázrak se nekonal. Sledováno na plazmě 107cm.