Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 8 z 8

Téma: HDMI - DVI kabel uříznutí konektorů

Nováček
    Registrace
    Jul 2008

Potřebuji připojit PC s LCD TV, kabelem DVI - HDMI. Konektory tohoto kabelu jsou příliš robustní, vyvrtané díry ve zdi malé. Potřebuji tedy uříznout konektor na jednom konci, samotný kabel protáhnout zdmi a nakonec opět připájet uříznutý konektor. Má s tím někdo zkušenost, jde to normálně dopájet? Délka kabelu cca 10m a chci přenášet HD video, tedy náročný datový tok.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele Foolproof
    Registrace
    Mar 2004

Hm...

Ubastlit jde všechno, je to o šikovnosti, ale HDMI kabely jsou dost drahé, takže taky o odvaze.

Rozhlídl bych se po netu, jestli se dá koupi konektor, určený pro pájení, stačí uřezat jenom jednu stranu

Dual DVI

potom redukci

a HDMI na druhém konci

jestli je i dual to nevím.

Ufikl bych tu stranu u PC u redukce na DVI.

Udělat ovšem větší díru do zdi je určitě menší riziko, to se zapraví velmi snadno.

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

HDMI kabel robit na kolene je podla mna dost problem .. skorej by som to potom videl na extender HDMI/DVI na CAT5 ..

Nováček
    Registrace
    Jul 2008

To FoolProof: Díky za radu, bohužel žádný samotný konektor určený pro pájení jsem nenašel na googlu. S tou zdí je problém, že konektory jsou opravdu hodně (nepříjemně) robustní, navíc obdelníkového/lichoběžníkového průřezu, takže takový díra se špatně vrtá, pokud nechci sbíjecím kladivem prorazit díru o průměru 10cm

To Pytkin: Nad tím jsem taky uvažoval, ale nikde jsem nenašel žádné HDMI/DVI konektory, které by se někde prodávaly. (Ovšem, nemohu vyloučit možnost (spíše naopak), že jsem hledal špatně) Kdyby byl nějaký tip, kde se dá sehnat (optimálně) v Praze, nebo inet shop, tak bych uvítal.

Registrace
    Mar 2004

Pokud jsi z nějaké samoty, může to být problém, jinak příklepová vrtačka a vrták z půjčovny, pokud řekneš, že to za hodinu vrátíš, vlezeš se do 200. Když jsem dělal doma klimu, měl jsem půjčený vrták jak předloktí.

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

apocalypto : robi to napriklad gefen (www.gefen.cz) .. ale neni to lacna zalezitost ..
    kolega podobne hdmi gadgety vyraba, ale extendery su zatial len vo faze prototypov mam pocit.. takto to vyzera :
    http://www.medinco.com/HDMI_Matrix.html
    http://www.grandbeing.com/product/迷你...101U01%202.htm
    Zajtra by mal dojst , tak sa ho spytam ..

Je tu pořád Avatar uživatele mirekv
    Registrace
    Mar 2004

Stříhat takový kabel by bylo škoda, on sám je taky robustní (mám taky), raději bych udělal tu větší díru, provlict, nasadit na kabel kus rozříznuté trubky a zazdít.

Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od mirekv Zobrazit příspěvek
    Stříhat takový kabel by bylo škoda, on sám je taky robustní (mám taky), raději bych udělal tu větší díru, provlict, nasadit na kabel kus rozříznuté trubky a zazdít.
    Dělal jsem díry vykružovákem 8 cm průměr, vercajk z půjčovny, cena rozumná, závěr - po instalaci jsem to zapěnil, opatrně zařízl, mázl Knaufem a natřel barvou, musíš vědět, kde to je, abys to poznal.
    Zapravení - pár minut.

Podobná témata

1. 5V na konektoru HDMI
    Od termit256 v sekci Bastlení
    Reakcí: 24
    Poslední příspěvek: 12-01-2012, 02:26
  2. HDMI kabel 5m
    Od jirkajiri v sekci Bastlení
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 15-07-2011, 22:47
  3. Xtreamer PRO - HDMI CEC (ovládanie/komunikácia cez HDMI kábel)
    Od RoStaSR v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 20-05-2011, 14:26
  4. Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 20-01-2009, 14:37
  5. HDMI kabel
    Od petr.pc v sekci Bastlení
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 22-09-2008, 16:11