Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

HDMI - DVI kabel uříznutí konektorů

apocalypto (8)|29.9.2008 14:59
Potřebuji připojit PC s LCD TV, kabelem DVI - HDMI. Konektory tohoto kabelu jsou příliš robustní, vyvrtané díry ve zdi malé. Potřebuji tedy uříznout konektor na jednom konci, samotný kabel protáhnout zdmi a nakonec opět připájet uříznutý konektor. Má s tím někdo zkušenost, jde to normálně dopájet? Délka kabelu cca 10m a chci přenášet HD video, tedy náročný datový tok.
Foolproof (2713)|29.9.2008 15:50
Hm...

Ubastlit jde všechno, je to o šikovnosti, ale HDMI kabely jsou dost drahé, takže taky o odvaze.

Rozhlídl bych se po netu, jestli se dá koupi konektor, určený pro pájení, stačí uřezat jenom jednu stranu

Dual DVI





potom redukci

a HDMI na druhém konci



jestli je i dual to nevím.

Ufikl bych tu stranu u PC u redukce na DVI.

Udělat ovšem větší díru do zdi je určitě menší riziko, to se zapraví velmi snadno.
Pytkin (7947)|29.9.2008 16:11
HDMI kabel robit na kolene je podla mna dost problem .. skorej by som to potom videl na extender HDMI/DVI na CAT5 ..
apocalypto (8)|30.9.2008 19:03
To FoolProof: Díky za radu, bohužel žádný samotný konektor určený pro pájení jsem nenašel na googlu. S tou zdí je problém, že konektory jsou opravdu hodně (nepříjemně) robustní, navíc obdelníkového/lichoběžníkového průřezu, takže takový díra se špatně vrtá, pokud nechci sbíjecím kladivem prorazit díru o průměru 10cm :-)

To Pytkin: Nad tím jsem taky uvažoval, ale nikde jsem nenašel žádné HDMI/DVI konektory, které by se někde prodávaly. (Ovšem, nemohu vyloučit možnost (spíše naopak), že jsem hledal špatně) Kdyby byl nějaký tip, kde se dá sehnat (optimálně) v Praze, nebo inet shop, tak bych uvítal.
Foolproof (2713)|30.9.2008 21:10
Pokud jsi z nějaké samoty, může to být problém, jinak příklepová vrtačka a vrták z půjčovny, pokud řekneš, že to za hodinu vrátíš, vlezeš se do 200. Když jsem dělal doma klimu, měl jsem půjčený vrták jak předloktí.
Pytkin (7947)|30.9.2008 23:17
apocalypto : robi to napriklad gefen (http://www.gefen.cz) .. ale neni to lacna zalezitost ..
kolega podobne hdmi gadgety vyraba, ale extendery su zatial len vo faze prototypov mam pocit.. takto to vyzera :
http://www.medinco.com/HDMI_Matrix.html
http://www.grandbeing.com/product/迷你型通过双根双绞线传输的HDMI信号延长器%20EX0101U01%202.htm
Zajtra by mal dojst , tak sa ho spytam ..
mirekv (7169)|1.10.2008 14:30
Stříhat takový kabel by bylo škoda, on sám je taky robustní (mám taky), raději bych udělal tu větší díru, provlict, nasadit na kabel kus rozříznuté trubky a zazdít.
Foolproof (2713)|1.10.2008 18:42
[quote=mirekv;194147]Stříhat takový kabel by bylo škoda, on sám je taky robustní (mám taky), raději bych udělal tu větší díru, provlict, nasadit na kabel kus rozříznuté trubky a zazdít.[/quote]

Dělal jsem díry vykružovákem 8 cm průměr, vercajk z půjčovny, cena rozumná, závěr - po instalaci jsem to zapěnil, opatrně zařízl, mázl Knaufem a natřel barvou, musíš vědět, kde to je, abys to poznal.
Zapravení - pár minut.