Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Dialkovy ovladac IOne Libra Q11 pre PC (a WinXP)

peterp (2)|29.9.2008 13:36
Ahojte, mam v plane kupit IR dialkovy ovladac pre PC s WinXP (casom sa asi neubranim a pojdem do Visty, ale zatial proste pouzivam XP SP2). Taktiez planujem prechod na nejake univerzalne DO (Logitech Harmony ci nieco podobne), preto by som potreboval hlavne slusny IR prijimac, aby to Harmony malo komu posielat prikazy...narazil som na toto "Ione Libra Q11".
Mate niekto s tym ovladacom skusenosti, je to udajne kompatibilne s Microsoft MCE remote ovladacom, ale neviem, ci hardwareovo, alebo iba cez nejaky pochybny driver od Ione. Mozno by mi to stacilo, ergonomia nevadi (casom by to presierl na Harmony) ale neviem, ako je na tom so softwareovou podporou (bez Windows MCE, to do PC davat nechcem). Da sa nejako prinutit k ovladaniu Winampu a BSPlayera (to hlavne potrebujem)? Ide pouzit cez Intelliremote, WinLIRC ci nieco podobne (udajne funguje EventGhost)? Moc by ma zaujimali realne skusenosti, nikde som nic nenasiel.
Pozeral som aj na Genius MC300, ale je cierne a moc leskle, proste sa mi nepaci, ja radsej nieco strieborne, Ione je udajne hlinikove (mam all aluminium set).

Diky vopred za info

A co to má společného s tv kartou, o které tu není ani písmeno. Mod: I.M.
Sry, ale toto bola jedina sekcia, v ktorej som nasiel prispevky na pribuzne temata (vid https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=15340 ). Pripadne ju prerad do spravnej sekcie, ak je to ina.
lupo (150)|30.9.2008 12:35
Toto ovládání je vysíláním naprosto shodné s jakýmkoliv jiným ovladačem pro MCE, když ho namířím na infra kteréhokoliv notebooku, který má Win Vista s integrovaným MCE (Vista Home Premium atd.), tak s ním ovládám všechny dostupné funkce, aniž bych nainstaloval nějaký software nebo používal s ovladačem dodaný infra přijímač (to podle mne znamená, že dálkové ovladače k MCE mají unifikované povely a dají se použít libovolné). Protože nebyl rozdíl v dálkových ovladačích MCE pro Win XP a Win Vista, bude to i v XP podle mne stejné.
Pokud ho chci připojit k PC, který nemá integrované infra, musím připojit dodaný infra přijímač (s kablíkem do USB) a nainstalovat jej, nezavádí se žádný software, jen jeho ovladače (možná je k tomu i nějaký soft, nepamatuji se, ale pokud se ozval, tak jsem ho určitě vynechal).

Rozdíl je v tom, že pokud PC ovladačem uspím, tak notebook s ním zase zapnu, HTPC už nikoliv, to musím zapnout klasicky (tlačítkem nebo klávesnicí).

Jinak ovládání je vzhledem, tvarem svých tlačítek a jejich rozmístěním naprosto tragické, jejich mačkání je nepříjemné (úzká tlačítka, ostré hrany), nicméně funguje bezproblémově a je za hubičku :-)

Protože ještě stále nemám své HTPC zpět doma, (půjčil jsem ho do doby než si koupím TV) a ovladač jsem zkoušel jen chvilku na HTPC, které jsem stavěl jednomu kolegovi, nemůžu zatím podat další informace.

Dálkový ovladač jsem s HTPC ale nepůjčil, (k němu jsem půjčil staré rádiové ATI Remote Wonder) mám ho stále doma a protože mi teď prošlo rukama několik notebooků s Win Vista a zabudovaným infra (a sám takový notebook mám), tak jsem ho několikrát zkoušel, proto mám tu vědomost o jeho funkčnosti s nimi.... :-)
peterp (2)|30.9.2008 14:20
Diky moc za cenne info, takze to funguje aj bez ovladaca, co je dobra sprava. Trocha ma mrzia tie neprijemne tlacitka, mozno nakoniec pojdem rovno do niecoho kvalitnejsieho.
Dnes som narazil na novy univerzalny MC ovladac od Philipsu SRM 5100, ktory dokonca vie ovladat aj dalsie 3 komponenty, co je super. Oficialne nebezi s XP (iba s Vistou) , ale narazil som na diskusiu, kde to vyriesili modifikaciou inf suboru orig. ovladaca od MS a potom udajne funguje aj v XP.
Nie som este rozhodnuty, ci kupit MC Libru Q11 alebo ten chytry Philips, ale oba by mali byt schopne pracovat v XP a pri trocha snahy sa by malo ist nakonfigurovat ich pre ovladanie dalsich programov.
Nasiel som si totiz perfektny software Intelliremote, ktory dokaze obsluhovat vacsinu media prehravacov a paci sa mi jeho filozofia (config subor pre kazdy typ DO a aplikacie v XML sa da stiahnut a da sa lahko modifikovat a nastavovat chovanie DO tlacitok v nejakej aplikacii, co mi presne vyhovuje).